Lumia 550: Chyby a problémy

Diskuze o Lumiích 650 & 550 s Windows 10 (Mobile)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Jiří Hrma »

Objevili jste na své Lumii 550 nějakou chybu či nestandardní chování? Podělte se o to s ostatními uživateli v tomto diskuzním fóru :)

Rozcestník témat
Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze
Lumia 550: Windows 10 Mobile, software a aplikace
Lumia 550: Kryty, obaly a příslušenství

Kde koupit nejlevněji? Lumia 550

Obrázek
MikeEM
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 02, 2016 20:28
Zařízení: Huawei P6

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od MikeEM »

Telefon vkrátce vlastní mamka, vyskytl se problém s připojením k internetu a to jak na datech, tak na Wi-Fi.
Telefon se odmítá připojit. V nastavení připojení v záložce "Mobilní síť + SIM" se neobjeví žádné možnosti.
Poprvé problém vyřešilo vyjmutí baterie. Podruhé nepomáhalo ani opakované restartování, ale u toho jsem přímo nebyl.

Aktuálně fungovala Wi-Fi, ale data ne, po tvrdém restartu vše opět funguje.
Předpokládám, že se jedná o systémovou chybu, kterou snad MS vyřeší v dalším updatu.
Setkal se někdo s něčím takovým? Existuje nějaké řešení
MichalM2
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 24, 2010 15:53
Zařízení: htc hero

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od MichalM2 »

Zdravím, zkoušeli jste někdo s mobilem volat? ten reproduktor sušetí.. hlas zní mnohem hůře než u starých mobilů.. máte někdo takovou zkušenost? dnes jsem jeden mobil vrátil a vzal si nový, ale je to to samé.
Navodar
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 15, 2015 14:03
Zařízení: Lumia 920, Lumia 550

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Navodar »

Zdravim.

Tiez mam problem s tym ze mi nechce ist datove pripojenie a dokonca ani prijimanie/posielanie sms. Stretol sa niekto s dacim podobnym? Prvy krat pomohlo ked som odinstaloval hru z telefonu (myslel som si ze to je kvoli malo miesta na disku). Teraz mam volne 1.7GiB a LTE a SMS jednoducho nechcu ist. HR by som sa chcel vyhnut.

EDIT: po update readitu a 4 soft resete funguje opat :-D
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Martina46 »

Natrafila som na staznosti na problem s reproduktorom, ze pri hovore sumi, je to nejaka casta vada, tiez problemy s wifi ci sms, je to problem w10, ci update .29?
neskusal niekto prejst na insider, tam uz je vyssi update, ci tieto problemy sa vyriesili?
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od ManT »

S build xxxxxx 29 zvuk v pohodě v rámci tridy sms v pořádku,wifi stabilní a zadne pady ci restarty.
Tem co to dela doporucim po jakémkoliv updatu probrat tovární nastaveni, pokud nepomůže reklamovat
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Martina46 »

dakujem!
P.H.75
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 02, 2016 15:51
Zařízení: Lumia550

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od P.H.75 »

Ahoj lidi. Při psani mi problikává displej. A někdy to píše blbosti.Dělají to win10 nebo displej jako takovej. Je někdo další s tímto problémem? Ještě jedna otázka jelikož mam win po dlouhé dobe.
Přehrávač Grove mi většinou ukazuje neznama hudba můžete mi doporučit par dobrých aplikaci? Moc diky.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

Groove - no, to je trochu horší, pro Groove musíš mít všechny skladby řádně otagované (používám k tomu v PC program mp3tag). Pak je tu teoreticky například Core Music player (placený) nebo free Audiobit Music Player, které umějí přehrávat hudbu po složkách (což je ideální), ale s těmi mám na 950 v posledním ofiko buildu .107 problémy. Přehrávání se zasekává při přechodu na další skladbu. Nepomůže ani pauza/play, jen vyndat a zasunout sluchátka. Nevím, jestli by na 550 fungoval, můžeš ten free Audiobit vyzkoušet.
S displejem nevím, měl jsem v ruce 550 asi tak hodinu, mám ale dojem, že nic neproblikávalo.
P.H.75
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 02, 2016 15:51
Zařízení: Lumia550

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od P.H.75 »

Diky za odpověď. Tzn asi špatnej kus. A Reklamace.
noexp
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 15, 2015 19:24
Zařízení: Lumia 550

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od noexp »

Co tak čtu tak jsem asi jedinej spokonejenej majitel 550ky :)
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Ranger »

MichalM2 píše:Zdravím, zkoušeli jste někdo s mobilem volat? ten reproduktor sušetí.. hlas zní mnohem hůře než u starých mobilů.. máte někdo takovou zkušenost? dnes jsem jeden mobil vrátil a vzal si nový, ale je to to samé.
Škoda že tady taky nenapíšeš jestli jsi to vyřešil. Taky jsem si pořídil tento typ a recenze se zdály být skvělý za cenu zařízení. Taky má téměř pouze základní výbavu.
Stalo se mi že jsem si vyzkoušel pustit nějaké mp3jky, potom video a byl jsem zděšen co z toho vychází za zvuky. Už jsem přemýšlel jak telefon budu vracet a třeba se i dohadovat s dodavatelem. Vyzkoušel jsem jestli je to samé se sluchátky a tam byl nádherný čistý zvuk. Po odpojení jsem nevěřil vlastním uším, i reproduktor pouštěl čistý skvělý zvuk.
Řešení - zapojit a vysunout jack do sluchátek. BEZ ZÁRUKY :-D
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Martina46 »

Mam takyto problem.
Pri prichode mms o nej neviem, nepride upozornenie, mam prakticky stále vypnute data, kedze som doma na wifi. Normalne mi na 625 chodilo upozornenie, ze mam mms, zapla som data, stiahlo. No co s tymto, v nastaveni to nebude, jedine, ze by som nieco prehliadla. Viete poradit?
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Ranger »

Je divné že nepřišla zpráva o doručování MMS. Spíš to vypadá že nic prostě nepřišlo, nevím? V nastavení zpráv mám zapnuto automatisky stahovat MMS, mě ale MMSky stejně nechodí, tak nevím. Data mám taky vypnuta, jen WiFi.
Mám taky pár dotozů jestli zná někdo odpovědi:
1. Lze odstranit aplikace z knihovny když je mám odinstalované? V knihovně ve Storu stále zůstavají jako ke stažení. Nechci to tam.
2. Ve tmě když otevřu flip pouzdro telefonu zapnou se hodiny na displeji, ale bohužel tak slabo že nelze rozpoznat čas a tak stejně musím zapnout obrazovku. Dá se nějak vypnout zeslabování jasu těchto hodin? Automatický jas displeje mám vypnut.
3. Existuje aplikace pro nastavení SMS - MMS jako je maximální čas doručování, zpráva na displej, atd.? V základě mi tyto funkce chybí.
Určitě toho bude víc, tak to jen pro začátek :tlem:
Děkuju
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

V nastavení zpráv mám zapnuto automatisky stahovat MMS, mě ale MMSky stejně nechodí, tak nevím. Data mám taky vypnuta, jen WiFi.
No právě, to je kamen urazu, aby jsi mohl stahovat mms musíš mit zapnuta data .To, ze mas zapnute wifi je ti u mms k prdu.
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Ranger »

Já myslím že data být zapnuta nemusí aby přišlo upozornění na příchozí MMSku. Na starším mobilu s WM 6.1 jsem měl data i data MMS zakázaný a vždy přišla zpráva na příchozí MMS formou SMS.
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Proky_cze »

Na WP musíš mit zapnutá data, není to WM6.1. nebo symbian kde mohla být data vyplá. Jinak na MMS čakáš zbytečně ;).
MMS ještě kromě mé tchýně někdo používá? :roll: :grin:
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Krayzie »

V nastaveniach sprav mam moznost prijimat MMS aj ked su vypnute data. Sice MMS nepouzivam a za cely zivot som dostal asi 2 MMS, ale tu moznost tam mam.
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Martina46 »

ja viem, ze bez dat tie mms nepridu, mne ide o to, ze mi nepride upozornenie o mms, predtym to fungovalo, na 8.1 spolahlivo, na w10 tiez, problem ma tusim posledna aktualizacia.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Lumia 550: Chyby a problémy

Příspěvek od Krayzie »

Teraz som vyskusal, WIFI aj mobilne data vypnute, v nastaveniach zaskrtnute policko, aby MMS prichadzali aj ked su data vypnute a MMS normalne prisla aj sa zobrazila.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 650 a Lumia 550“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů