Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Diskuze o Lumiích 650 & 550 s Windows 10 (Mobile)
Jirka66
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv čer 30, 2016 14:30
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jirka66 »

Kdybych si byl jistý, tak se nebudu ptát a nikde není napsáno a ani jisté, že je to CZ distribuce, takže proto jsem se zeptal. Jinak já má 950XL a tuto budu mít jen, když půjdu ven něco dělat, takže pracovní a to mi bohatě za ty peníze stačí :-D
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tedy »

Než tebe odpad vem raději 650 když už chceš WM, jinak je lepší v téhle třídě snad jakýkoliv android.
Jirka66
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv čer 30, 2016 14:30
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jirka66 »

Windows 10 Mobile versus Android, zase dobrá debata :tlem:
Jinak nežli Android tak raději Lumii 550, která bohatě stačí jako náhradní mobil, taky je podstatné, že telefon dostal 1GB RAM a má LTE, takže za ty peníze není co řešit ;-)
Uživatelský avatar
Charles-HTCtitan
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 28, 2012 18:23
Zařízení: HTC Titan

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Charles-HTCtitan »

Zdravím, nevím, jsetli to bude patřit přímo sem, ale mám problém s Lumií 550, tak snad ano. Předem chci upozornit, že jsem skalní fanda mobilních windows již od HTC Artemis s wm5. Ale poslední dobou to vypadá, že mě microsoft donutí se s touto platformou rozloučit. Konkrétně to začalo při aktualizace win, zmizela mi navigace Here. Měli to nahradit win mapy ale to ani náhodou, navigace mi zamrzá v místě spuštění mapy, hlasové povely jsou pár kilometrů zpožděné :-( Skype také zmizel, nainstalovat již nejde - chyby 0x80070057. Funkce skypu by měli být údajně integrované přímo ve win 10, ale nikde to nevidím? Translator od microsoftu nejde aktualizovat, chyba 0x80070057. GMessenger PRO jsem nainstaloval místo Haghouts client PRO, zpočátku pár chyb, kontaktoval jsem vývojáře, chyby se v další aktualizaci odtranili a vše v pohodě, až do poslední aktualizace, skončila chybou 0x80070057. Pokus odinstalovat a znovu instalovat skončil stejnou chybou :-( Máte někdo ponětí, co tato chyba znamená? Na webu jsem nic konkrétního nenašel. Navigaci vem čert, hlavně mě trápí ta aktualizace aplikací s chybou 0x80070057, nevíte někdo jak ji vyřešit, nesetkal jste se s ní někdo? Děkuji pedem. A factory reset jako řešení bude znamenat moje rozloučení s mobilními windows po deseti letech soužití :-( A Lumie se setká s kamenou zdí po krátkém, ale prudkém horizontálním letu... Bohužel, microsoft se mně snaží utvrdit v názoru, že android začíná být od verze 6 jakžtakž použitelnej, zatímco windowsi se s každou další aktualizací stávají nepoužitelné jinak, než jako hloupý telefon :-( Sorry za dlouhý příspěvek a těším se, zda někdo pomůže a můj názor zvrátí, díky.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Normální chování to určitě není, noc z toho. Skype se dá normálně stáhnout, včera jsem ho zrovna stahoval.

Jako řešení bych fakt viděl buď HR nebo WDRT a všechny updaty. Popř. reklamace. Pokud to nechceš absolvovat, tak proč nehodit 2 klacky o šutr, tvoje věc.

Jenom OT: Kde si prosím tě stáhl GMessenger PRO? Nehodil bys sem prosím odkaz? Díky
Uživatelský avatar
Charles-HTCtitan
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 28, 2012 18:23
Zařízení: HTC Titan

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Charles-HTCtitan »

Gmessenger: https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p ... przcfs7m1l" onclick="window.open(this.href);return false; No asi to ještě s HR zkusím, ale je to postup, kvůli kterýmu jsem se vždycky smál androidistům [WINKING FACE]

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Taky mi nejde stáhnout, ta samá chyba jako u tebe. Takže asi někde výpadek u MS.
Uživatelský avatar
Charles-HTCtitan
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 28, 2012 18:23
Zařízení: HTC Titan

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Charles-HTCtitan »

Tak to mě mrzí, ale zároveň dává naději. Psal jsem už na podporu Microsoftu i komunitě vývojářů, tak uvidíme, jak se to vyvrbí. Zatím s HR počkám. Mimochodem na kompu mi GMessenger i Skype běhaj v pohodě.

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Teď jsem to zkusil i na PC, ta samá chyba.
Uživatelský avatar
Charles-HTCtitan
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 28, 2012 18:23
Zařízení: HTC Titan

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Charles-HTCtitan »

Přesně tak, na kompu mi GMessenger běží, ale aktualizace apky skončí chybou. Jinak ve smatphounu jsem už vše ostatní rozběhl, napsali mi z podpory a poradily podržet power tlačítko a mínus hlasitosti, říkají tomu soft reset, telefon se restartuje a asi se spustí nějaká diagnostika, našlo mi to chybu sd karty, výtahnul jsem ji a přes komp zformátoval a všechny ostatní apky už jdou v pohodě aktualizovat, tak hard reset zatím odkládán.

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Ad Gmessenger - Já jsem psal včera nebo kdy vývojářům, odepsali mi, že zítra by to mělo jít stáhnout. Nicméně člo to už dneska. Ale nejde se mi přihlásit, po zadání hesla mě to zase vrátí, ať se přihlásím (heslo je ok), netušíš co s tím?
Uživatelský avatar
Charles-HTCtitan
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 28, 2012 18:23
Zařízení: HTC Titan

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Charles-HTCtitan »

Dělá mi to přesně to samé v lumii, v kompu, kde jsem nebyl odhlášený se načtou konverzace, ale nejde v nich pokračovat. Přesně to samé dělal občas Client for Hangouts od stejného vývojáře poměrně pružně reagují na hlášené chyby aktualizacemi, tak to snad brzo odstraní.

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Charles-HTCtitan
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 28, 2012 18:23
Zařízení: HTC Titan

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Charles-HTCtitan »

Tak aktualizace už je ke stažení. Ale nepomůže pouze aktualizovat, je potřeba apku odinstalovat a znovu nainstalovat. Platí pro lumii, komp už dneska pouštět nebudu.

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk
ondrej190
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 05, 2013 11:07
Zařízení: lg p500

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ondrej190 »

Help, celé odpoledne se dnes mořím s Lumií 550 a už jsemz toho na bednu :cry:
Ráno se mi ztratily všechny kontakty. Podle návodu jsem uvedl přístroj to továrního nastavení , kontakty samozřejmě nikde.
Kontakty mám ve OneDrive , ale za živýho boha je nemůžu zesynchronizovat.
Kalendář je synchronizovaný, fotky taky, ale prostě nemůžu přenést kontakty,ať dělám, co dělám.
Poradíte? je v tom nějaký fígl?
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

MS v tom má poslední dny docela bordel a blbne to více lidem.

Když najedeš aplikace Lidé, máš tam zaháčkováno, které účty se mají zobrazovat?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

Taky mi dneska zmizely kontakty, MS v tom má neskutečnej bordel. Na outlook. com samozřejmě zůstaly.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Podívej se prvně, jestli tady: people.live.com/?rru=contacts jsou ty kontakty v pořádku. Pokud ano a chceš si zjednodušit život, tak je z webu vyexportuj a naimportuj na google a ten si přidej do telefonu. Jinak nezbývá, než laborovat s telefonem a zkoušet synchronizaci...
ondrej190
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 05, 2013 11:07
Zařízení: lg p500

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ondrej190 »

Jo , Outlook mám zaháčkovaný . (= Outlook XYZ @live.com)
ondrej190
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 05, 2013 11:07
Zařízení: lg p500

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ondrej190 »

No ty vole, to je snad zlej sen.....
jdu laborovat s tim googlem, děkuju aspoň za tuhle naději.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

Ty filtry v lidé vůbec nefungují delší dobu, pokud si budeš synchronizovat kontakty s googlem, tak je potom z MS smaž, protože až začne synchro fungovat, tak se ti kontakty zdvojej (nebo pak zrušit z telefonu ten google účet...)
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 650 a Lumia 550“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů