Velké snížení cen Lumií 950/950 XL a dalších

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Velké snížení cen Lumií 950/950 XL a dalších

Příspěvek od dzardaa »

Ahoj vsem, Videli jste ceny Lumii u o2?
Lumia 950 vc. Displej docku za 9.995. Lumia 950xl vc. Displej docku za 11.995 Kč.

Nejnovější Lumie za hubičku: U Microsoftu koupíte levně low-endy, u O2 vlajkové lodě

At se na me Microsoft nezlobi, ale ale koupit si ho v lednu za 18.000,- a ted ho prodavat za 12.000...

Chte nechte zlaty apple, ten po roce je schopny cenu jeste zvednout....
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od imperator »

nemam sice ceny z o2 ale april lg g5 - 700eur - jun - 470 eur - za 2 mesiace - a pojde este pekne dole tak ako isiel rychlo g4 na 300 napr - no a microsoft ako znacka na tom lepsie ako lg lepsie nie je :) ako vysvetlenie staci nie ? :)
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od malir66 »

Dobře ty.... Akorát že u LG je to určitě běžný a co se týče MS tak zase budou zprávy o konci podpory a bla bla bla.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od kllr007 »

no preto lebo LG vyda hned dalsi model a MS sa nato vykaka...

Inac telefony celkovo su stratove, ale u lumii to tak viac svieti (kedze modelov na trhu v highende je malo (2) a dalsie v nedohladne)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od imperator »

hned vyda dalsi

G4 - april 2015
G5 - april 2016
G6 - april 2017

chapem ze cas bezi rychlo ale rok sa mi nezda ako hned - zato cena hned padla :)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od M.BoBo »

Já to naopak vítám. Díky tomuto kroku, kdy dochází k radikálnímu zlevnění, dojde i ke zlevnění bazarovek. Třeba na 6-7 tis a to už je přijatelná cena za vyzkoušení telefonu se systémem "na který každý nadává". Třeba Lumia 950 jde sehnat už za 6tis!

U LG ten pád způsobila nesmyslně vyšponovaná cena. LG může válčit jen a jen poměrem cena x výkon, jako třeba u LG G2. Takže tady to chlapci krapet přepískli a musí chtě nechtě snížit.

LG není Apple nebo Samsung.
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od Pepanisko »

Reálné to je, ptal jsem se u O2 přímo. Ono ale mě bylo divné, že by po skoro půl roce ty ceny 950/XL se pořád držely stejně, 950 za 16K to nemohl přece dlouhodobě nikdo kupovat. Ted je ta cena dost dobrá. Mám zálusk na 950XL, co čtu ve vlákně o Insider preview tak už to vypadá o dost lépe ten systém. Nedostatek appek mi nevadí, používám jen základ.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od kllr007 »

imperator - ide o to ze u takychto spolocnosti clovek vie ze vyjde dalsi a teda klesanie ceny je v pohode.

U MS ale v blizkej dobe ziaden highend nevyjde (v rozpeti roku).

Inac v slovenskom O2 stoji stale 950tka 550€...
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od dzardaa »

Jdem mi jen o to, ze kdyz si koupim apple, ktery teda ale mimochodem nechci, tak mam vice mene jistotu ze si udrzi cenu minimalne rok. U lumie padla na mene nez pulku...toto me stve... Jinak chapu zenpro zakaznika ktery sj pul roku pockal to je bomba...

Odesláno z mého LG-H960 pomocí Tapatalk
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od tgriger »

Telefón nie je investícia. A že si apple udrží cenu sa mi nezdá, bazos hovorí niečo iné [WHITE SMILING FACE]
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od Pepanisko »

Asi tak. Mimo Apple všechny founy klesají a u Lumií už bylo na čase, toto je od O2 pěkná akce (i když ta cena by už měla zůstat). Apple bych do toho netahal, akorát tu vyvoláte flame.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Re: Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od GreenArrow »

tgriger píše:Telefón nie je investícia. A že si apple udrží cenu sa mi nezdá, bazos hovorí niečo iné [WHITE SMILING FACE]
Bazoš do toho nejde tahat, buď srovnáváš ceny nových telefonů nebo ceny jetých telefonů, kde lumie klesne ještě víc. Pokud srovnávám cenu nového telefonu, iPhone 6 (9/2014) 18 390,- , iPhone 6 (6/2016) 15 990,-. Samozřejmě, že telefon není investice, ale pokles o 2 tisíce za dva roky je nic. Pokles o 6 tisíc za půl roku, v případě lumií, je hodně.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od imperator »

no cena telefonu ci uz po roku alebo po 2 ma zaujima len preto ze ho chcem niekedy predat...
cena na bazosi sa odvija od najlacnejsich cien na heureke konkretne 470eur ip6
launchova cena je 750 nie tvojich 680eur - na bazosi ho mozem dat teda za takych 400e
to znamena ze prides cca o tych 750e
Kto kupil launch L950 za 600e preda ju tak maximalne za 200e - cize pokles 400e vyssie pokles 350e ale za dlhsi cas...predpokladam ale ze po dalsom pol roku to nebude horsi predaj ako za 150e cize lumia je na tom horsie o 100eur - na system ktory ma 1% a nikto ho nechce vs najlepsi a najpopularnejsi telefon na svete je to maly rozdiel...cakal by som ze ked iphona kupim za 750 predam ho o rok za 600 - kedze sa bavim o najvyssej kategorii medzi telefonmi
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od dzardaa »

GreenArrow píše:
tgriger píše:Telefón nie je investícia. A že si apple udrží cenu sa mi nezdá, bazos hovorí niečo iné [WHITE SMILING FACE]
Bazoš do toho nejde tahat, buď srovnáváš ceny nových telefonů nebo ceny jetých telefonů, kde lumie klesne ještě víc. Pokud srovnávám cenu nového telefonu, iPhone 6 (9/2014) 18 390,- , iPhone 6 (6/2016) 15 990,-. Samozřejmě, že telefon není investice, ale pokles o 2 tisíce za dva roky je nic. Pokles o 6 tisíc za půl roku, v případě lumií, je hodně.
Moje rec. Presne tak jsem to myslel...

Odesláno z mého LG-H960 pomocí Tapatalk
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od dzardaa »

imperator píše:no cena telefonu ci uz po roku alebo po 2 ma zaujima len preto ze ho chcem niekedy predat...
cena na bazosi sa odvija od najlacnejsich cien na heureke konkretne 470eur ip6
launchova cena je 750 nie tvojich 680eur - na bazosi ho mozem dat teda za takych 400e
to znamena ze prides cca o tych 750e
Kto kupil launch L950 za 600e preda ju tak maximalne za 200e - cize pokles 400e vyssie pokles 350e ale za dlhsi cas...predpokladam ale ze po dalsom pol roku to nebude horsi predaj ako za 150e cize lumia je na tom horsie o 100eur - na system ktory ma 1% a nikto ho nechce vs najlepsi a najpopularnejsi telefon na svete je to maly rozdiel...cakal by som ze ked iphona kupim za 750 predam ho o rok za 600 - kedze sa bavim o najvyssej kategorii medzi telefonmi
Jenze ted srovanavas cenu ofiko distribuce s dovozem. Musime pockat jak zareaguji obchody na heurce a pak muzeme srovnavat propad ceny...

Odesláno z mého LG-H960 pomocí Tapatalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od imperator »

ja myslim ze 6300 czk v pripade LG je tiez hodne... tam sa to nejak ale prehliadne... pritom prave u lumii to nie je hodne - kedze to nikto nekupuje a system je mrtvy - kdezto LG je jeden z cca top 3-4 telefonov a su nanho vsetky aplikace !! a ma najrozsirenejsi OS !

dzarda - jj no ofiko ceny lumie su stale niekde skoro na 500 eurach... teda jedine o2 ma ten vypredaj z ofiko a aj to sa tyka CZ nie SK... inak bazos nerozlisuje ofiko ide iba po nizkych cenach na heureke bohuzial... mna zaujima cena telefonu len preto lebo chcem vediet kolko dostanem ked ho uz nebudem chciet - nie aby som sa tesil ze mam v rukach vela penazi to nema zmysel
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od kllr007 »

tu uz zachadzate vcelku do dost OT..

mimo to lumiu budes prave preto ze "ju nikto nechce" predavat dalsie 2 mesiace, viem to dlho mi trvalo sa zabvit 930 (pritom za skvelu cenu a ako novy z RMA)..
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od Tedy »

GreenArrow píše:
tgriger píše:Telefón nie je investícia. A že si apple udrží cenu sa mi nezdá, bazos hovorí niečo iné [WHITE SMILING FACE]
Bazoš do toho nejde tahat, buď srovnáváš ceny nových telefonů nebo ceny jetých telefonů, kde lumie klesne ještě víc. Pokud srovnávám cenu nového telefonu, iPhone 6 (9/2014) 18 390,- , iPhone 6 (6/2016) 15 990,-. Samozřejmě, že telefon není investice, ale pokles o 2 tisíce za dva roky je nic. Pokles o 6 tisíc za půl roku, v případě lumií, je hodně.
To bezpochyby, ony lumii vůbec padají už déle, proč tomu tak je, nemá cenu rozebírat.
Někdy ke konci února jsem u alzy kupoval lumii 640ds tusim že 3.999 a asi dva týdny zpět ji prodával v mp, nejdřív nabizeli 1.5tis byla v stoprocentním stavu, nakonec jsem to ukecal pac jsem hned bral neco jiného a taky spolumajitele MP trochu znám na 2tis.
Na hodnotě ztrácí všechny telefony, Apple nejméně a Lumie asi nejvice.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od imperator »

podla mna g4 - na to aky to je telefon a ze ma android a ze je znamy...je dnes na bazosi za 200 a stal 600 - este pol roka a bude za stovku... je to smutne pretoze LG urobilo velmi solidny a vybalancovany model - OS tam ma nejlepsi aplikace tam su vsetky... a nemoze sa pohnut... jediny kto vlastne cenu ustoji o stovku vyssie je samsung... ale to je snad znamejsia znacka nez apple :D
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Cena Lumii u O2. Je to realne???

Příspěvek od kllr007 »

imperator - este raz. U LG sa klesajuca cena da predpokladat nakolko kolobeh, kedy pride novy model a pod. Mimo to vo svete androidu ma predsalen vacsiu konkurenciu. V neposlednom rade ju za rovnaku "stratu" pripadny predajca preda rychlejsie ako Lumiu.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů