Lumia 950 - navigace

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od SmetyCZ »

Tyve tak to je ale slušnej o*er. Jestli fakt není šance, aby app Mapy mluvily např. slovensky bez HERE, tak to MS slušně pohnojil. Buď na to nepřipravil app Mapy nebo se blbě dohodl s HERE, co se týče podpory.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od htcjirka »

Neumi, protože je to spojene s reci a systém podporuje angličtinu, francouzštinu, nemcinu, cinstinu, japonstinu, spanelstinu, italštinu.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od flemo »

htcjirka píše:Dostanes, na netu stahnes starsi xap Here Drive +, nakopirujes do telefonu a spustis instalaci (je jen potřeba v nastaveni mit povolenou instalaci aplikaci mimo store).Chvilku to bude trvat nez se nainstaluje a objevi mezi aplikacemi.Nebudes po této instalaci ještě Here Drive + otevírat, otevres Store, das vyhledat aktualizace, aktualizujes Here Drive + na poslední verzi.Potom Here Drive+ spustis, stahnes a nainstalujes slovensky jazyk, zavres a je to.Dal uz se Here Drive + nebudes všímat a muset ho někdy spoustet.XAP (příslušnou verzi vlozim přímo do toho postu).
Vdaka za navod, ale niekde zrejme robim chybu. Nasiel a stiahol som rozne verzie xap, bohuzial bud mi priamo pri pokuse o instalaciu vyhlasi, ze sa nainstalovat neda, alebo sa mi po potvrdeni instalacie okamzite vrati do "Files" a nic sa nestane, here drive sa medzi aplikaciami nezobrazi. Vyskusal som obidve developerske nastavenia instalacie aplikacii a nic nepomohlo.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od htcjirka »

Pak nemas ten spravně podepsaný xap a verzi.V nastavení povolit instalaci aplikací bokem, nic jiného.
Níže ho přikládám.Sám jsem to na svých třech telefonech 2x 950XL a 930 praktikoval, takže je to funkční.
Jedná se o originální, neupravovaný free soubor, žádný warez.XAP je potřeba vyjmou z archivu zip.
A dodržet postup, který jsem dával na předchozích stránkách, tj. nainstalovat, ale nespouštět, nýbrž spustit ještě aktualizaci přes Store.

http://uloz.to/x4aVSHra/here-drive-v4-2 ... retail-zip" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od Zaklinac »

HTC Jirka: Neviem, odkiaľ berieš, že na slovenskú reč v Mapách potrebuješ mať nainštalované HERE, ale je to absolútny NEZMYSEL.
Na 950XL nemám žiadny HERE nainštalovaný a Mapy normálne navigujú po slovensky. Rovnako ako na 550, kde HERE dokonca nikdy nainštalované neboli.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od htcjirka »

Pak jsi kouzelník.Windows Mapy offline slovenský, český, polský a další jiné jazyky neobsahuji.
Toto je dosti známá věc a i řešení.Funkce dostažení offline hlasu podle mě bude časem doplněna samotným Microsoftem.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od Zaklinac »

Ešte raz, ty mudrlant: kúpil som si neblokovanú Lumiu 550. Čisto na navigovanie. HERE tam predinštalované neboli, ani som si ich nesťahoval. Od prvého štartu aplikácie ma Mapy navigujú po slovensky. Denne. Offline.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od htcjirka »

Pak jsi kouzelnik a budiž ti to přáno a nejsou tyto cenné rady určené pro tebe ;-)
Nejen uživatel flemo s tím měl problémy, takze odemne dostal radu, jak známý problém chybějiciho jazykového balíčku, který v základu Windows Mapy nemají vyřešit.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od Zaklinac »

Nepopieram, že s tým niekto môže mať problémy - ale nie je to preto, že nemá stiahnuté HERE. To je skrátka hlúposť.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 - navigace

Příspěvek od tgriger »

Ja mám 950, Here mapy tam neboli a Windows Mapy navigujú slovensky.
To ale neznamená že ten postup nepomôže tomu, komu to nefunguje.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od flemo »

Takze dakujem Jirkovi za navod aj verziu Drive vhodnu k instalacii. Konstatujem, ze postup pomohol a Mapy uz naviguju po slovensky. Momentalne sa mi javia ako dostatocna nahrada za Drive, aj ked GUI bolo lepsie vyladene u Drive.
Otazka pre tych, ktorym to slovencina funguje aj bez Here Drive triku - pri prvom spusteni (resp. po poslednom HR) ste nastavili ako prvy jazyk prostredia slovencinu? Rozmyslam, ci to nie je tak, ze vtedy si stiahne jazyk pre mapy, a neskorsie zmeny jazyka telefonu to uz neovplyvnia.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od htcjirka »

Super, ze to pomohlo ;-) Ja to musel doplnovat jak na 950, tak na obou 950XL.Vzdycky byl nastaven matersky jazyk.
vicktor
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 24, 2016 13:01
Zařízení: lumia 435 / 8.1

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od vicktor »

htcjirka píše:Pak jsi kouzelnik ...
Absolutny novacik dakuje za pochvalu od tunajsieho maga. :)
Lumiu mam iba zopar dni, na co je Drive+ dobre nechapem, zatial nemam ucet (v manuali nic), oboznamujem sa s Here Maps offline, ale tuknut settings a nastavit slovencinu islo intuitivne. Inak v mobile mam anglicke menu.
Maps offline najst trasu niekedy funguje, inokedy nie - zalezi na sile GPS signalu? Zeby sme v robote mali take rusenie/hrube stropy?
Poradte co s tym Drive+, ako to vyuzit, pretoze ked Maps offline funguje, celkom mi staci. Dakujem.
hotovyrado

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od hotovyrado »

HERE Drive ale do nového RS sestavení nedostanu ani přes tenhle XAP, MS to nepovolí... co teď, aby mi navigace mluvila česky, potažmo rusky?
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od stewo »

zdar, v mapách mi na L820 s 8.1 nájde pozíciu a mapa sa otáča podľa kompasu čo som využíval, ale teraz na L950 s 10 nájde pozíciu tiež rýchlo ale znak kompasu je zašednutý a mapa je statická aj keď sa otáčam... viete mi poradiť? napr.v app compass funguje
hotovyrado

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od hotovyrado »

Hmm, tak mi s novým buildem RedStone a novou verzí Map přestala navigace mluvit. V předchozím sestavení mluvila, a to i po továrním nastavení, nyní jsem jen OTA updatnul a neresetoval.... je nějaké řešení bez dalšího HR?

Výše uvedená rada od Jirky nepomáhá.. XAP sice nainstaluji ale Store mi aktualizaci HERE nenabídne (bodejť by nabídl, když už od července MS aplikace HERE nepodporuje) a po spuštění Here Drive aplikace spadne
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od stewo »

stewo píše:zdar, v mapách mi na L820 s 8.1 nájde pozíciu a mapa sa otáča podľa kompasu čo som využíval, ale teraz na L950 s 10 nájde pozíciu tiež rýchlo ale znak kompasu je zašednutý a mapa je statická aj keď sa otáčam... viete mi poradiť? napr.v app compass funguje
Help: Funguje niekomu v mapách kompas? (mapa sa otáča podľa kompasu...)
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od Massik »

Taky mi nešly hlasové pokyny. Odinstaloval jsem všechny mapy offline a znovu stáhnul a L950 DS naviguje česky.
verze:1607
build: 10.0.14393.67
firmware:01078.00053.16236.35016
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od Massik »

stewo píše:
stewo píše:zdar, v mapách mi na L820 s 8.1 nájde pozíciu a mapa sa otáča podľa kompasu čo som využíval, ale teraz na L950 s 10 nájde pozíciu tiež rýchlo ale znak kompasu je zašednutý a mapa je statická aj keď sa otáčam... viete mi poradiť? napr.v app compass funguje
Help: Funguje niekomu v mapách kompas? (mapa sa otáča podľa kompasu...)
Zkus smazat všechny mapy a pak začni navigovat. Mě to takto pomohlo. potom jsem stáhnul mapy a funguje, jak má.
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od stewo »

OK, skúsim. Ďakujem

Zatiaľ som používal app Mapy.cz a nadmieru spokojnosť. Dása ešte aj Geocaching plus práca s buzolou Incite Compass
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů