Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Lumia 950 a 950 xl -zklamání

Příspěvek od Krayzie »

Urcite nie si jediny. Telefony ako take OK (aj ked pre mna nepripustne velke), ale W10M je obrovske sklamanie (zatial). Osobne som si vyskusal TP 2x (v marci a v auguste) a zakazdym som bol zdeseny. Nechapem ako MS mohol vypustit nove zariadenia s totalne nedokoncenym OS. Osobne sa ma to sice zatial netyka a ak niekedy dorazi W10M ako oficialny upgrade na moju L925, tak ho urcite nahodim, ale aj tak mam strach, ze si pohorsim.
Viem, ze to co sa snazi MS dosiahnut a co zacina prinasat svoje ovocie (vid posledny cumulative update pre desktopy aj mobily zaroven) je beh na dlhu trat a vo vysledku to bude urcite super. To ale MS neospravedlnuje z toho co pustil do predaja.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od ijon »

Zase v tom nehledej nějaké konspirace. Základní dva problémy W10M se jmenují Termín a Vánoce. Microsoft měl plné sklady nových Lumií, které byly již dlouho předem avizovány jako první modely s novým systémem. Rozhodl se tedy začít prodávat ještě neodladěné mobily a teď se snaží vše doopravit (různé updaty chodí skoro denně).
S restarty mají problém zejména DualSIMkové varianty, u mé obyč 950 z Vodafone OK a snad ani nikdo ostatní neavizoval problémy. Ano, mělo se to odladit předem, ale... viz druhá věta.
Fakt je, že Microsoft své podzimní novinky moc nezvládl, majitelé Surface 4 můžou vyprávět.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Mich77 »

Zamysli se nad tím i jinak. Myslíš si, že spokojení uživatelé mají potřebu hledat diskuzní fóra a zaplavovat je pochvalou svého telefonu? :)
Mám Lumii 950 XL DS. Je to můj první WM telefon, přešel jsem z Androidu jsem naprosto spokojený. Mám telefon od 1. prosince a do teď žádný restart, žádný problém. Dual sim funguje perfektně, foťák je naprosto úžasný a bezkonkurenční, systém je svižný, každý den nacházím nějakou vychytávku. Aplikace co jsem potřeboval jsem ve Storu našel a ty co ne, např. od Googlu, tak řeším přes Edge. Na tak velké obrazovce se v prohlížeči všechno ovládá parádně skoro jako na Pc.
Výdrž telefonu je oproti Androidu nesrovnatelná. Pokud telefon jen tak leží, např. v noci, téměř vůbec se nevybíjí. Běžně mi vydrží dva dny a to na něm pořád něco zkoumám :) O tom jsem si se Samsungem mohl nechat zdát.
Navíc zatím co u bývalých telefonů, jsem u 30% baterky byl nervózní a hledal nabíječku, s tímhle telefonem jdu se stejnou kapacitou bez obav do práce.
Chci tím říct, že normální člověk si koupí telefon a pokud nemá problém, tak nemá potřebu prohledávat internet a reagovat na diskuze.
A stejné je to i u recenzí. Ty nejlepší zařízení mají hodnocení tak 80-90%. Protože naštvaný uživatel si rád zanadává, ale spokojeného uživatele je těžké motivovat k napsání recenze. I já jsem se musel přemáhat na tohle reagovat 8-)
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

qwer píše:Lehce jsem na podzim přemýšlel o změně, protože 1520 mám už dlouho a přestože design nových Lumií je ohyzdný, vcelku dost nových inovací bylo také argumentem.
Po pár týdnech čtení zkušeností uživatelů jsem zděšený, že nejenže Microsoft nezvladl design vlajkových lodí, ale evidentně nezvládl ani software. U vlajkové lidi za skoro dvacet tisíc řešit restarty během hovorů a tisíc jiných problémů..
Prijde mi ovšem, jakoby to spoustě uživatelů přišlo normální, dokonce to ti skalní omlouvají, vůbec to nechápu..
Proto toto téma - jsem jediný, kdo si myslí, že zatím to vypadá, že Microsoft dělá vše pro to, aby Windows 10 coby mobilní platforma naprosto skončilo?...a to podotýkám, že jsem vcelku spokojeny uživatel WP 8.1.
je to žiaľ presne tak ako si napísal. Chcel som mu dat ešte šancu ale vyzerá to tak že v pondelok ho nesiem naspať do alzy a beriem opäť 6s. Už mam toho plne zuby. Telefón ma slúžiť mne,nie ja jemu. Bodka
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od alda2 »

Nevím kolik se prodalo do dneška těchto nových lumií, ale rozhodně je zajímavé, že někomu běhá telefon zcela bez problémů a někdo má restart za restartem. Obzvláště patrné je to u verze XL (a netuším jaký vliv má SS nebo DS varianta). U menší verze se mi zdá, že je to mnohem lepší, což mohu potvrdit za sebe. Co jsem procházel diskuze, tak je tady asi 10lidí, co mají evidentně problémy, ale je otázka kolik je těch ostatních.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od harmon »

Já mám 950XL singl
Nenabízelo to aktualizaci tak jsem se včera večer rozhodl pro HR
Po HR hned aktualizace nainstalovaná.Ale nevím jestli to bylo dobře.Dřív se mi samovolně restartovala 3-4x v jednom týdnu.
Dnes od rána restart již 5tý.Navíc 3 po sobě jdoucí během minuty.Začíná mě to vytáčet stále čekám že se to updaty zlepší ale Microsoft asi neví co s tím.
Začínám zvažovat vrácení
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Misanekx »

Už jsem to psal včera a jinde... Mel jsem malou L950, teď mam XL. Obe od Vodafonu a obe bez problemu. Takže proč někdo problémy má a druhy si "chrochtá" blahem? Obe single sim
peve
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 11, 2015 20:40
Zařízení: LUMIA 950 XL DS

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od peve »

Dobrý den, jsem také vcelku zklamán. Těšil jsem se na telefon, ale i na propojenou platformu. To uvedení vlajkového telefonu na trh z pohledu zákazníka nechápu. Odskočil jsem si na chvíli k Nexusu a od podzimu jsem se těšil na návrat. První dojmy úžasné. Výbava, foťák, display dock. Design mi nevadí lepší než sklo od nexusu. Co mi vadí že nemůžu používat Google chrome. Hlasové vyhledávání, překladač atd. Edge je doopravdy hrozný, ale asi si budu muset zvyknout. Aplikace ve Store mi postačují vše co jsem měl na androidu mam i zde. Hodně mi chybí TOMTOM. VPN se chová divně. To že nemám všechny aplikace jako v pc a tabletu to je stupidní. Výkon telefon má ale exe soubory nenainstalujete. Na to jsem se těšil - zbytečně. Možná někdy v budoucnu - snad. To že na Continuum nelze zobrazit všechny aplikace - otravný, týká se to i některých položek v nastavení telefonu. Hlasové ovládání telefonu jsem nikde zatím nenašel - jestli je to vůbec možné - nevím. Moji oční duhovku telefon pozná tak na 40%. I přes to všechno si telefon nechám a těším se na to až to bude makat tak jak má. Mrzí mě, že jim to uvedení nevyšlo. Mohl to být přelom, ale zatim to tak nevypadá.
marekm2
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 08, 2010 11:27
Zařízení: BlackBerry Torch

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od marekm2 »

Ja to nevydrzel a 950XL vratil. Bohuzel jsem si nemohl dovolit byt nekolikrat za den nedostupny diky samovolnym restartum.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 a 950 xl - Spokojenost

Příspěvek od Stevik »

Tak ja jsem jeden z tech stastnych.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Massik »

Oční duhovku mi to rozpozná i ve tmě bez chyby. Teď jsem s ni spokojeny. ☺
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Marty04 »

Jsem rád, že si telefon budu kupovat až za tři měsíce, kdy klesne cena a všechno už bude vyladěné. Jinak k tomu, že někdo problémy má a jiný ne... Když jsem si koupil loni v listopadu 830, tak jsem se potýkal s každodenními restarty a nebyl jsem sám, ale zase spousta jiných uživatelů neměla sebemenší problém.
peve
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 11, 2015 20:40
Zařízení: LUMIA 950 XL DS

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od peve »

Massik píše:Oční duhovku mi to rozpozná i ve tmě bez chyby. Teď jsem s ni spokojeny. ☺
Můžu se prosim zeptat na rychlost rozpoznání ? Mě trvá někdy kolem 5s. Ve tmě to sice pozná ale musim telefon hodně přiblížit. Asi to vypnu je to otravné a někdy si připadám jako mentálně postiženej.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od ijon »

Jsem na tom úplně stejně. PIN mám zadaný rychleji.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Massik »

Peve: celkem rychle, nejdéle to trvalo asi 5s, než jsem si uvědomil, ze čumím do blba.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od vauvauvau »

trosku mi schladla hlava a usim povedat ze beriem spat vsetko co som zleho povedal o mojej novej 950, bavil som sa z x ludmi o ich android fonoch a tvrdili co prechod na novu verziu to strach z padania systemu. staci aj mala aktualizacia a fonu to zacne doslova dzigat, co ste vratili 950tku budete banovat bo po update uz nic nepada, da sa povedat ze nedostatky ktore este zostavaju budu na beton odstranene, jedine minus je baterka a edge nevie stahovat napr z uloz.to na pozadi. uz som sa prilis zamiloval aby som ju vratil. za moj zivot je to prvy fon co foti tak ze som fakt nadseny
marekm2
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 08, 2010 11:27
Zařízení: BlackBerry Torch

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od marekm2 »

Ja zatim tedy nelituji protoze jsem vratil prave az po updatu ktery nic nevyresil a telefon se restartoval dal. A ze bych to chtel resit tim ze nebudu pouzivat bluetooth nebo pametovou kartu to mi prijde pomerne smutne....

A ono toho bylo vc nez jen ty restarty....a abych mel nepouzitelny telefon pro praci jen proto ze mel super fotak to si nemuzu dovolit....takze treba se k nemu nekdy vratim az to MS vyladi....
Rifik
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř lis 18, 2015 14:04
Zařízení: Lumia 950

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Rifik »

Což si myslím, že MS vyladí :-) a jako bonus k tomu, bude ten telefon tou dobou určitě o něco levnější než teď
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

vauvauvau píše:trosku mi schladla hlava a usim povedat ze beriem spat vsetko co som zleho povedal o mojej novej 950, bavil som sa z x ludmi o ich android fonoch a tvrdili co prechod na novu verziu to strach z padania systemu. staci aj mala aktualizacia a fonu to zacne doslova dzigat, co ste vratili 950tku budete banovat bo po update uz nic nepada, da sa povedat ze nedostatky ktore este zostavaju budu na beton odstranene, jedine minus je baterka a edge nevie stahovat napr z uloz.to na pozadi. uz som sa prilis zamiloval aby som ju vratil. za moj zivot je to prvy fon co foti tak ze som fakt nadseny
beriem to podobne... Mal som neskutočne nervy ale najväčšie problémy sa mi aktualizáciou vyriesili az teda na tu bateriu ktorá v mojom prípade vydrzi fakt strašne malo. Keby som rozmýšľal racionálne tak už by som 950xl nemal ale za tie 3dni nervov som si k nej vybudoval zvláštne puto :)))))
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od harmon »

Ze začátku jsem ji měl taky rád ale prvních 20 restartů mě nahlodalo ,aktualizace nepomohla,vzal zadní kryt.
Chtěl jsem počkat že se to opraví nevydržel jsem potřebuji funkční telefon.Vrátil jsem Lumii a vrátil jsem se na android.
Dnes mám Lenovo Vibe X3 a jsem spokojenej jak želva.
Microsoft snad možná někdy za rok či více až bude zajetý a snad i jiné ceny a hlavně pěknější telefon.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů