Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mposvar »

imperator píše: Ad Sandra - keď som po vyplakavaniach pani Sandre odporucil ako najspoľahlivejší telefón iphone - povedala že z istých dôvodov Apple nie - a že mi ich nepovie lebo ich raz v roku 2011 napísala a že je problém znovu napísať ešte jednu vetu - tak som odporúčal androida - ten zevraj tiež nie - tak ďalej mala lumiu 830 a vyplakavala ohľadom insider verzie na 830 - momentálne ale ďalej telefón uziva a necital som nejaké nenaviate hejty :) ľudia mate možnosť volby je rok 2016 čo vas drzi pri tom zariadenie nemenit ale nadavat a cely cas si ho držať ? :-o
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 49#p385649" onclick="window.open(this.href);return false;
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od szoustal »

Misanekx píše:To Daff_Cz: Prestalo me bavit cekat a z telefonu od českého Vodafonu jsem si udělal jinou distribuci. Zabralo to chvilku a vse jede jak ma. Případný navrat není problem.
Můžeš stručně přes jaký program a jako distribuci jsi nahrál?
Děkuji
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Misanekx »

Popisovat to moc nemusím. Download zde: http://forum.xda-developers.com/lumia-9 ... e-t3276747" onclick="window.open(this.href);return false; A navod zde: http://forum.xda-developers.com/lumia-9 ... l-t3284941" onclick="window.open(this.href);return false; Jinak vse je funkční, pouze se mi zda, ze telefon trochu vic žere baterku. Ovsem instaloval jsem včera tak si system třeba ještě teprve "seda" Jediný problem jsem mel, ze flashovaci program mi nechtěl načíst hned telefon, vyřešil jsem to tak, ze jsem ho na kabel připojil vypnuty a nechal ho zapnout pres kabel za současného drzeni volume up. Flash jede celkem pomalu, ale bez problemu. Jinak komplet software ma cca 2,6GB a po zkopirovani odkazu se pouze nacte obrazovka s par radky ve kterých je teprve schovany link na download primo ze serveru MS
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od szoustal »

Tak mám nahozeno, tak uvidíme jak to pofrčí. I když já neměl problémy ani teď se současnou verzí.
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od xHeretic »

Svatá pravda...kdybych L950 neměl za výrazně nízkou cenu, nikdy bych do toho nešel...škoda MS :(
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Mich77 »

Nevím co je to za zvláštní úchylka, že někteří lidé soudí věci a nebo třeba i lidi, bez své osobní zkušenosti. Jen z toho co četli nebo slyšeli. Je rok 2016, můžeš si hrát s telefonem 14 dní, pak ho vrátit a napsat co není vyladěné. Třeba pak porozumíš a hlava ti to pobere :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

ja som si tiez myslel ze je to plastovy hnus... v ruke je paradny, paci sa mi a telefon ide jak hodinky... takze ja by som tomu 14 dni dal :)
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Mich77 »

Netestuj, pak ale tvé příspěvky v tomto tématu nemají žádnou vypovídající hodnotu a vyznívají jen provokativně, což asi byl i tvůj cíl. Já jen reagoval na to, proč tomu nerozumíš a hlava ti to nebere. No protože máš zkreslené informace jen z druhé ruky. Vyzkoušej a pak napiš co nefungovalo. Když mě zajímá co není vyladěné napíšeš že je plastová no... O čem pak diskutovat...
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Radek Jahoda »

Ještě nikdy žádný trollové nezaplevelili za posledních x let tolik smartmanii.
Upřímně, vůbec nerozumím, jak někdo s přístupem na tyto stránky muže qwera brát vážně.
Je březen 2016- 950tky jednou stabilně s velmi malými bugy, desítky na starší modely dosud nemamuí oznámený datum vydání...

ps: mě 950 jede stabilně, chyby aplikací hážu na výrobce aplikací. Featury jiných telefonů na 950 nehledám, ale hledám featury které 950 má mít.
Jediné co mi nejede je ten zavináč, což mě moc netrápí protože obejít se to dá jediným zmáčknutím mezerníku.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od steelspace »

Htc teď dostává Marshmallow. Asi tak k Htc. Kromě toho má vše průměrné.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

Pavel za skusenie nic nedas... tiez som pokukoval po iphone ci galaxy s7 (ine androidy nemaju zmysel - chcem amoled aj vysoke rozlisenie aj posledny hw) ale nakoniec som zobral lumiu a spokojnost... ako sa poznam zopar blbosti na androide by ma vytocilo tak ze by som ho musel zase predavat a menit za lumiu a len by som prerobil... inak pokial by mi velmi nesedelo UI a celkovo system a prepojenost tak skor by som iphone (ale ten je tak sterilny - ako plocha win xp s ikonkami - keby tam neboli tie notifikacne cisla pri ikonkach tak by to bol " mrtvy" system - ani nevies ci ti zamrzol ci to je len mrtva plocha :D :D )

steelspace : yop - najhorsi je vzdy fotak pretoze kazdy rok pozeram tie porovnania - a stale je "onicom" oproti konkurencii - tento rok napr opat vyhrava s7 co som videl oproti g5
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

Jasne kludne beriem... :) Najdolezitejsia je spokojnost mat v ruke to co chces :) Rozhodnut sa podla reci ludu to by clovek bol iba nespokojny sam so sebou

v dnesnej dobe su uz vsetky telefone velmi dobre aj tie specs su zarovnane ako podla hrnca :)

https://recombu.com/mobile/article/htc- ... best-specs" onclick="window.open(this.href);return false;
brutus
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 09, 2016 10:58
Zařízení: iPhone6+

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od brutus »

Nechci plevelit fora novym vlaknem tak tedy tady:

koupili byste 950xl znova?

U mne jde realne o to ze se nudim :) Mam iPhone 6+ a na to co ho potrebuju staci - ale mam "cukani" skusit neco noveho (predpokladam ze je to ekvivalent zenske touhy po novem /osumdesatemsestem/ paru bot :) ) takze se dibvam po necem na hrani... domaci comp jsem zupgradeoval natolik ze neni co... a jsem si pomerne dost jist ze nechci phone s androidem.

Takze se koukam po woknofounu... ale zase bych nechtel vyuzit eshop vyslovene jako pujcovnu takze chci neco co je ralne funkcni, nepadave - ja telefon k praci potrebuju spolehlivy.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mbelas »

Já mám dosluhujíci L1020 (tedy přítelkyně) a poohlížíme se po něčem novém a asi L950XL to bude. Já měl přes vánoce na zkoušku L950XL dva týdny a celkem hrůza tedy, nyní vyšlo pár nových FW i aktualizací sytému tak by to mohlo být o dost lepší :-) No asi bych to nyní riskl.....já mám L1520 a upgradu na WM10 sa bojím........
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od zlieva »

Mám síce "len" L950, ale určite by som ju kupoval znovu, ak by k tomu došlo.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Martin.K »

U mně to není o uvažování jestli W10M nebo něco jiného, byl jsem v Insider programu skoro od počátku a v OS mám jasno (i když nikomu nevnucuji, že je to nejlepší systém na světě a je bez chyb - který není). Ale před pár dny jsem vyměnil obstarožní L920 za L950XL a musím říct, že bych si ji pořídil znovu a klidně doporučil. Jasně, nevypadá zrovna jako šperk, ale tohle není moje preference. Vše chodí podle mých představ, samozřejmě výrazně svižněji než na L920, ale co mě dostalo je foťák. Naprostá paráda!
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Papek »

Ja už taký nadšený z 950 nie som. Síce foťák boduje, ten je u mňa top. Jednak veľkosť čipu a svetelnosť, objektív, ovládanie... v tomto je fakt super. Ešte ten ich podivný automatický HDR mód by mohol mať prepínač on/off, aby som nemusel robiť zakaždým 3 fotky a musel dúfať, že mi aspoň pri jednej spraví HDR.

Samotný systém je už trochu iná káva. WP8.1 fungoval svižne rýchlo, W10 je taký všelijaký. Niekde exceluje, niekde totálne zaostáva. Edge je slabota. Včera som sa rozčuloval, lebo som nemohol otvorit WhatsApp. Stále iba hláška Načítava sa... Skúšal som aj v multitaskingu zatvoriť aplikáciu ale nepomohlo. Pomohol až reštart. Pritom s WhatsAppom nemávam problémy. Outlook detto, niekedy zblbne a pomôže až reštart. Na WP8.1 som niečo také nepoznal.
Prehliadač fotiek je tiež nedotiahnutý, otvorím a načítava náhľady fotiek, nové fotky pribudnú až tak po 10 sekundách, alebo vôbec. Ja neviem, ale toto sú proste veci, ktoré na WP8.1 fungovali úplne bez problémov a zrazu nefungujú, alebo v lepšom prípade iba padajú a sú spomalené. A to tu máme už build 164 ak sa nemýlim.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od kllr007 »

s tymto uplne suhlasim, hoc mam 930 dane SW vady su aj tam... je to fakt smutne ked veci ktore isli velmi dobre na 8.1 idu na w10m ako na lowend androide.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Mich77 »

Za mě je odpověď jednoduchá, potřeboval jsem dual-sim a top foťák. Takže ano koupil bych 950 znovu, protože konkurence zatím s ničím lepším nepřišla a byl to i důvod vyzkoušet Windows.
Souhlasím s kritikou výše. Občas nějaká aplikace spadne, občas se sekne (viz. ten Whatsapp), to rich capture, to je tragédie. U jedné fotky si můžu pak vybrat blesk u další to zase není... Edge má často bílou obrazovku několik vteřin, než mi teda konečně zobrazí stránku. Aplikace Fotky je taky slabá, nové fotky trvají, když nějakou smažu z živé dlaždice se stane najednou "mrtvá".
Jsou to takové hlouposti, ale vytáčí to. A člověk si musí zvykat, že sebou nenosí mobil ale počítač, takže dlouho vše funguje a pak když se něco po.... pomůže restart :)
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Radek Jahoda »

No já mám L950 a upřímně nejsem si jistý jestli bych ji koupil znovu.
Asi bych šel do L950XL.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů