Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od AIKON »

Jj taky bych doporučil iPhone 6s Plus - super výdrž baterie, rychlej, stabilní, perfektní aplikace.... Přešel sem z Lumie.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od edkis »

Bohuzial ale v tomto pripade bohuzial pre Lumiu som presiel na iPhone 6s. Je to uplne o niecom inom (hw prevedenie, sw, appky, podpora zo strany vyrobcu atd atd). L950XL bola fajn ale musim uznat je to nedorobok ci uz po hw alebo sw stranke. Kazdy nech sa rozhodne ako chce ale v tomto pripade som sa vyberom Lumie trosku popalil.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od qwerty »

Ja som naopak so svojou 950-kou spokojny. Vdaka MS haterom ju mam o dost lacnejsie, lebo povodny majitel to psychicky nezvladol sa predal mi ju ;)
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od robsol »

No bohužel ze stejných důvodů také teď používám iPhone 6s. Ale že bych skákal nějak moc do stropu jak úžasný telefon to je tak to tedy ne. Z mého pohledu iOS je to jen platforma pro spouštění aplikací (toto musím uznat dělá velmi dobře). Jinak co se ergonomie užívání týče je to již opravdu dost zastaralé i když to většina iOS uživatelů nechce slyšet.
Zastaralé ikony bez jakékoliv aktivní informace, nevhodně umístěné tlačítko zpět v horní části obrazovky a to ještě ne všude, sdružené poštovní účty do jedné ikony, parodie na vidgety v notifikačním centru atd. atd.
Upřímně se těším, že se Microsoft vzchopí a vše doladí tak abych se mohl v klidu vrátit k Lumiím. Pro mě osobně je to lepší volba.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od niki66 »

Presne tak.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, Maemo a MeeGo jako nastupce měli velky potencial a zaříznutí byla velká chyba.
Microsoft mě těšil do verze 8.1 a člověk si říkal, bude se to dál vyvíjet, ale to co předvadí s desítkami je neskutečné..
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od JirkaTom »

Myslím že hodně lidí dost nasr.la především ta hloupě vysoká cena L950(XL)...
Ty zatím nehotové W10M by se daly překousnout...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Sinpa »

Ta ceny mi přijde neúměrná pouze ve spojení s momentálním stavem W10M + provedením krytu.
Kryt ze dá vyměnit za Mozo - pak už je to opravdu hezký mobil, provedení také slušné.
W10M se postupně z té BETY dostane do použitelné podoby (snad) a cena zatím padne k těm 10k = za 1/2 roku to bude hodně slušná koupě. Do té doby, ale koukám většina lidí odejde a já tak alespoň budu ještě větší exot, když přesto vše nepůjdu s I a A stádem :P
Obě L950 mají parametry top telefonů, tak očekávat cenu pod 10k mi přijde hodně bláhové.
Krom toho malá 950 se dá už v CZ distribuci sehnat za 14.500,-, non CZ už pod 13.500,-
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

JirkaTom píše:Myslím že hodně lidí dost nasr.la především ta hloupě vysoká cena L950(XL)...
Ty zatím nehotové W10M by se daly překousnout...
Spise naopak, cenu spousta lidi neresi, ale tak nehotovy systém, je fail a ostuda.Kdovi, kdy to bude hotovy a stejne spolehlivy systém jako 8.1
Není to o cene, ale o katastrofalnim stavu desitek.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od JirkaTom »

Myslím že se dala očekávala cena L950 na úrovni LG G4 a u 950XL o 2-3 tis.Kč výše. To by byly odpovídající ceny, které by mohly "zabrat" i přes rozes.ané W10M...
EDIT: Ale cenu myslím řeší dost lidí...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

Kdepak, neresi, vidim to kolem sebe, u kolegu, znamych..
Vice lidi naštve rozjebany, nespolehlivy systém.U me je také cena az to poslední.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od JirkaTom »

Cenovou politiku, jakou předvedl MS s L950(XL), si může dovolit firma formátu Apple. MS by se měl s mobily více podbízet :) . Naopak na desktopových W10 není MS podbízení zapotřebí, tam má v podstatě monopol... ;-)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od qwerty »

qwer píše:S dalšími zkušenostmi s IOS musím zkonstatovat, že přestože zbožňuju dlaždice a na IPhonu mi chybí, tak co se týče ekosystému a propracovanosti aplikací, tak je Apple někde tak úplně jinde, jak jsem si to nikdy nedokázal ani představit..Je to jak z Octavie do s-classe...vše funguje, vše je k dispozici, vše je logické, jednoduché a zábavné. Pro mě po třech letech s WP šok. Nerozumím tomu, jak firma s neomezenými finančními možnostmi (Microsoft) může toto nezvládnout.
Po IPhonu se vrátit k WP a koupit za skoro dvacet 950xl si nedokážu představit. Ale zároveň mě to mrzí, myslím, že systém živých dlaždič byl geniální a převratný. Ale už nevěřím, že mám šanci stát se někdy tím třetím, vedle Anroidu a IOS.
A zároveň si nelze nepostesknout, že stejní lidé, kteří nezvládli koncept WP, zarizli Meego, který měl potenciál tím třetím být. Ach jo...
Super, kamo, tak preco svoje poznatky nenapises do fora pre iPhone??? http://smartmania.cz/forum/viewforum.php?f=117? My si ho tam radi precitame, az budeme mat zaujem. Mas tam jediny prispevok, aj to otazku. Alebo si troll?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od htcjirka »

tam má v podstatě monopol
A příliš na to sází a je lenivý až drz, vydat takový paskvil.Jednou se mu to může vymstít.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

qwer planujes tu pisat pocas celeho roka tvoje skusenosti s ios ? alebo si rovno zalozis blog ci konkurencny web ? :D z octavie do s-clasee no jasne :) urob si foto za sera a ukaz ho sem... pripadne netrasuce sa video na malom ip...

vše je logické, jednoduché a zábavné

tie nastavenia su horsie ako na 8.1 - ani po polroku som nevedel kde co je... teraz sa to uz duplom neda porovnavat s nastaveniami v 10tkach... vidno ze apple pridaval a pridaval a pridaval od prveho iphonu az v tom je balast... ale ludia co mali predtym iphony su uz zvyknuti... zabavne tam nema byt co bo to je v podstate behove prostredie na spustatie aplikacii... teda ikonky na ploche... zabavnejsi bol aj windows 95 - jedine co musim uznat ze to co robi robi spolahlivo... a tym to konci... ;) ale sme vsetci radi ze pravidelne prispievas do tejto temy ohladom iphonu aj ked si totalne mimo...
nabuduce by si mohol napisat recenziu na kavovar

inak ze neotravuj - pise uzivatel ktory kope rukami nohami a do temy ktora s tym nic nema :)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mposvar »

qwer píše:Moje "Vyfič" se týká i tebe (a připadně i všech dalších WP fans z východní Evropy) 8-)
K tématu by tam něco nebylo?
Zkušenosti či poznatky u L950/XL?
Já ani jeden kousek nevlastním, tak bych se něco rád dozvěděl....
Edit:
Misanekx: děkuji za odpověď.
Jedná se pro mne vlastně jenom o výdrž, vše ostatní je snad lepší než TP .63 na mé L1020tce, kde to vždy skončí reinstall na WP8.1 hlavně z tohoto důvodu a podivných notifikací na GS.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Misanekx »

mposvar píše:
qwer píše:Moje "Vyfič" se týká i tebe (a připadně i všech dalších WP fans z východní Evropy) 8-)
K tématu by tam něco nebylo?
Zkušenosti či poznatky u L950/XL?
Já ani jeden kousek nevlastním, tak bych se něco rád dozvěděl....
Tady se už asi bohužel moc nedozvíš, spokojeni uzivatele sem nepíšou a poslední dobou je tu ke cteni pouze a jen nesmyslná kritika. Ja jsem byl spokojeny jak s malou 950 tak momentálně i s XL. A proto sem uz též nepřispívám. Hezky vecer
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

Uvidime qwer ako dlho ta to bude bavit ? Myslis ze tu budes v tomto temate cca rok ?
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Daff_Cz »

Tak abych to tu trochu oživil a nebyla tu jen opravdu nesmyslná kritika, vlastním 950 xl skoro 14 dní a s čistým svědomím můžu napsat, že jsem s telefonem naprosto spokojen, s telefonem nemam, až na tech pár známých bugů žádný problém. Občas mi připadá, po přečtení příspěvků tady na fóru, že každej máme snad úplně jinej telefon... Určitě postup MS není ideální, ale tady to nadávání na MS už jen z principu, taky není v pořádku a už je to víceméně trapný...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od qwerty »

qwer píše:Ne, za rok bude tento thread irelevantní, jestli mi rozumíš. Howgh, můžeš jít bojovat za svůj Windows Phone jinam, jdu spát, jsi unavný. :lol:
Preco by sme mali ist inde z nasho fora? Ty patris inde, tvoje prispevky na ine forum a ty na psychiatriu!
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů