Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od imperator »

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=39400" onclick="window.open(this.href);return false; - za 13500 a hned predane... kde su tie vase 11000 ? vymyselnici
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Standa99 »

........
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od legoss »

Po týchto dvoch pracovných dnoch po sviatkoch kľudu a pohody som sa dostal do bežného pracovného tempa a žiaľ som zistil ze mi moja ,,milovana 950xl,, nestiha :( je to úžasný telefón s neskutočným foťákom,návykovým dlazdicovym menu,pekným displejom funkciou continuum atd atd... Ale na dennodenne pracovne nasadenie sme si nesadli... Nesadli lebo sa žiaľ na ňu neviem spoľahnúť ci kvoli restartom, nedorobkami v os a hlavne vo vydrzi baterii :(( nechcem na telefón nadavat som fanúšikom tohto hardwaru a myslím že ma obrovsky potenciál ale žiaľ ja nemám čas čakať na update,zázraky.... Zbohom wm,lumia.... Vitaj opat ten nudný, sterilný iphone 6s (tento krát vo verzii plus).
Jednu vec ale nebanujem a to to že som tento telefón kupil a vyskusal. Je škoda ze práve aj v mojom okolí ma veľa ľudí iphone a uz ich nudi a s výmenou za wm by nemali problém. Očakávania od 950/xl boli obrovské a je škoda ze o práve tento typ zákazníkov Microsoft prišiel a prichadza... :(
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od steelspace »

To musí být nějaká vadná série, protože ja neměl ani jeden restart a vydrž je o polovinu vetší, než u 930. A nebyly takové problémy ani s první verzi SW.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Zaklinac »

Tiež žiadne reštarty a batéria po prvých dňoch slabej výdrže drží tak, že po 12 hodinách intenzívneho používania mám 40 - 50 %...
mato_sk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 03, 2011 20:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM + Band 2

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mato_sk »

Moj telefon som odpojil z nabijacky v nedelu vecer, cca 22:00. Mam tam 2 mailove schranky, neustale zapnutu wifi a bluetooth kvoli Bandu a handsfree v aute. Za vcera a dnes bolo cca 90 minut telefonovania (sukromne + sluzobne hovory), zopar sms, asi dva telefonaty cez skype, aktualizacia aplikacii, zopar fotiek a nejake to kratke prezeranie stranok na nete. Dnes vecer o 21:00 som pripajal telefon na nabijacku, ukazatel baterie zobrazoval 20%.
O takejto vydrzi som mohol pri predchadzajucej Lumii 1020 iba snivat (ano viem, ze L950 ma vacsiu bateriu).
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mberdych »

Mam to stejne. Lumia 950xl je baterkou dost pruser. Clovek to vezme do ruky a leti to dolu. Jeste ji mam pujcenou, ale s moji 6S+ je vydrz nesrovnatelna.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od AIKON »

Notak chlapi, náročné použití vypadá trochu jinak.
Za dnešní den jsem měl telefon asi 3 hodinky se zhasnutým displejem a vydržel až do večera iP 6s Plus.
Ta 950xl dá při takovém náporu tak 4 hodinky a je kaput - hold daň za nesmyslné rozlišení.

legoss - gratuluji k dobré volbě.

PS - na jiném fóru jsem četl, že MS nějak brzdí další dodávky 950/XL - co je na tom pravdy, víte už o tom něco?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od M.BoBo »

Legoss: tak uz ses vrátil zpět jo? A nechybí ti ty bugy a další chyby? Jeste by ke zajímalo za kolik si prodal (nebo se chystas prodat) svoji "milovanou" 950ku. A zda to za ty pokusy, utrpení a testování funkčnosti stalo.
-
K vydrží na baterii: po 12 hod intenzivního používáni mít jeste 40-50%?? Tak mi řekni jeste tu o Karkulce. Současné telefony až na výjimky vydrží 4-5 hod screen on time. Poslední telefon co opravdu vydržel cely pracovní den (jsem u PC s telefon mam v podstatě nonstop zapnutý) byl Note 2. Vsechny ostatní mam stále připojené u PC na nabijecce.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Sinpa »

Na telefonu s Amoled zaleží co te na tom displeji běží. Během svátků jsem ted přelouskal dvě knížky. Telefon jsem ráno kolem osmé sundal z nabíječky a četl jsem během dne kolem šesti hodin, jiná aktivita na telefonu skoro nebyla, ale wifi, BT, data, GPS stale zaplé. Čtečku mam nastavenou na černé pozadí a béžové pismo. Večer kolem deváté jsem mel na telefonu 70-80% na cca 6hodin zapnutého displeje.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od steelspace »

Celodenní používání, hraní Gods of Rome půl hodiny a kolem 22.00 mám přes 20%. Samozřejmostí je nejnovější fw a os po hr.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mbelas »

AIKON píše:PS - na jiném fóru jsem četl, že MS nějak brzdí další dodávky 950/XL - co je na tom pravdy, víte už o tom něco?
Já před Vánoci objednával z MS STORE CZ, dodali ji z německého store a expedice byla v Nizozemí(sklad). Problém s dodávkou nebyl. Včera jsem kdesik četl že již obnovili dodávky v UK po drobném výpadku.
Tak jak mi před Vánoci došla tak včera zase odešla zpět :-) . Je zajímavé jak posílali L950XL ke mě tak objednáno ve středu a dodání bylo v úterý. Včera (úterý) jsem ji vracel a včera UPS ji odvezla a termín doručení do Německa (kde mají centrálu na vrácené produkty) je už čtvrtek ! Jinak co dělá MS s těmi vrácenými kousky ? Asi nemají nějaký další store s těmito vrácenými kusy za lepší ceny ?
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od qwerty »

legoss: XL stahovali z obchodov v UK a FR vraj kvoli updatu firmware, aby uz bol s novsim, podla mna by stacilo este vyskusat ten novsi FW.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od legoss »

M.BoBo píše:Legoss: tak uz ses vrátil zpět jo? A nechybí ti ty bugy a další chyby? Jeste by ke zajímalo za kolik si prodal (nebo se chystas prodat) svoji "milovanou" 950ku. A zda to za ty pokusy, utrpení a testování funkčnosti stalo.
-
K vydrží na baterii: po 12 hod intenzivního používáni mít jeste 40-50%?? Tak mi řekni jeste tu o Karkulce. Současné telefony až na výjimky vydrží 4-5 hod screen on time. Poslední telefon co opravdu vydržel cely pracovní den (jsem u PC s telefon mam v podstatě nonstop zapnutý) byl Note 2. Vsechny ostatní mam stále připojené u PC na nabijecce.
Áno stalo to za to... Odvtedy čo ju Microsoft predstavil som si povedal ze ju chcem. Ci by som si ju kupil teraz alebo pred mesiacom je jedno,vyskúšať som ju chcel a nebanujem to. Na telefóne nebudem stratový. Kupoval som ju z alzy a priplatil som si cca 30€ za možnosť vrátenia do 2mesiacov lebo uz pred kúpou som čítal rozne fóra,diskusie a pocul som o chybách takže som nechcel riskovať. Keby mi aspoň ta batéria dokázala potiahnuť telefón cez pracovný den asi by som ešte chvíľu počkal ale nepotiahne...
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od legoss »

qwerty píše:legoss: XL stahovali z obchodov v UK a FR vraj kvoli updatu firmware, aby uz bol s novsim, podla mna by stacilo este vyskusat ten novsi FW.
mam tam insider .36 a batéria je ešte horšia ako pred tým.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od mbelas »

Já měl L950 dva týdny a první tři dny baterka do večera KO. Poté došel update .29 + FW a baterka se oklepala a pak už držela 1 - 1,5 dne. U L1520 jsem v klidku dal dva dny. Ona jak je baterka nová tak trvá pár nabití než si sedne......
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od ijon »

No, taky mi připadá, že je se teď 950 vybíjí rychleji. Dříve jsem měl v optimálním případě až 2 dny, teď tak den, max den a půl. Nesmím samozřejmě spouštět Edge, ten dokáže baterku vybít za pár hodin. Podle mě má displej až zbytečně vysoký jas (třebas ve srovnání s L925), bohužel nelze nastavit nižší úroveň s automatickou regulací.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od Misanekx »

Jak psal Legoss, update .36 baterii zhoršil. Take jsem se vrátil na .29 a mnohem lepsi vydrz. Telefon docela dost trápím a mel jsem jen jediný restart pri padu nějaké aplikace. Jinak vse stale OK. Uvidíme co přinese další update který je podle všeho jiz za dveřmi :)
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od ijon »

Mezi .36 a .29 taky nepozoruju nějaký rozdíl ve stabilitě nebo rychlosti. Na výdrž nemá například téměř vůbec vliv zapnutá Glance nebo GPS (kterou mám trvale ON).
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Re: Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Příspěvek od qwerty »

legoss píše:
qwerty píše:legoss: XL stahovali z obchodov v UK a FR vraj kvoli updatu firmware, aby uz bol s novsim, podla mna by stacilo este vyskusat ten novsi FW.
mam tam insider .36 a batéria je ešte horšia ako pred tým.
ja nehovorim o verzii software cize Win10, ale o firmware
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů