Lumia 950 a 950 XL: Zklamání?

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Misanekx »

Už někdo zjistoval jestli bude microsoft tolerovat to, ze si lidi vyzvednou slevu na dock a ve finale telefon vrátí a dock si chtějí ponechat? Došlo někomu, ze vraceny telefon jde znovu do prodeje a další kupující tim pádem přijde o vec na kterou ma nárok? Jsem zvedavy jak to vraceni dopadne. Ještě ze ja mam asi štěstí a ma XL slape na jedničku.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

harmon píše:Ze začátku jsem ji měl taky rád ale prvních 20 restartů mě nahlodalo ,aktualizace nepomohla,vzal zadní kryt.
Chtěl jsem počkat že se to opraví nevydržel jsem potřebuji funkční telefon.Vrátil jsem Lumii a vrátil jsem se na android.
Dnes mám Lenovo Vibe X3 a jsem spokojenej jak želva.
Microsoft snad možná někdy za rok či více až bude zajetý a snad i jiné ceny a hlavně pěknější telefon.
no ja osobne keby som mal 950xl vymeniť za iný tak určite by to nebolo lenovo s Androidom ale to je len mj názor
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od harmon »

Prošel jsem mnoha telefony (od hloupého telefonu,windovs 5,6,7,8,10 všechny verze androidu )a ty jsi ještě tahal dřevěného kačera.Ale každý má svůj názor a nikomu ho nevnucuji.A vždy ty vrchní příčky nic za pár kaček.
Ale tento foun se jim doopravdy (napůl motorola)povedl samozřejmě každý má jiné požadavky.Ale nikdy neodsuzuji co jsem neměl v ruce a nevyzkoušel !X3 je novinka právě přišla na trh.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

No na drevených kacerov som moc nebol ;) a pre info garantujem ti ze tých telefónov som vyskúšal viac . Aj keď ako som povedal proti gustu.... Pokiaľ ti vyhovuje nerieš a teš sa :)
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od harmon »

Misanekx píše:Už někdo zjistoval jestli bude microsoft tolerovat to, ze si lidi vyzvednou slevu na dock a ve finale telefon vrátí a dock si chtějí ponechat? Došlo někomu, ze vraceny telefon jde znovu do prodeje a další kupující tim pádem přijde o vec na kterou ma nárok? Jsem zvedavy jak to vraceni dopadne. Ještě ze ja mam asi štěstí a ma XL slape na jedničku.
Platí pouze od 20. listopadu 2015 do 31. ledna 2016.
A co ti co koupí po datu také nemají nárok je to prostě jednorázovka aby prodali - pro pár prvních.
S tím se microsoft nebude zaobírat.
Takže vrácený/reklamovaný telefon to nemůže stihnout.Navíc se to protahuje že nejsou (dock) skladem.
Do prodeje z5 nemůže jít jako nový a kdo kupuje jetý/bazar/vrácen v zákonné lhůtě - (prodává se se slevou)
S tím musí počítat ale zase po slevě bude mít i na dock. :-)
Navíc já vrátil 950 protože je vadná dárek je v pořádku a až bude i 950 tak se vrátím a dárek/dock budu používat.
:-D
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od richardik »

Tak já se také přidám, ať je více názorů. Prošel jsem celou řadou Lumií od 800 až po 950. Po zklamání z ukončení Symbianu a hodně očesaného systému WP 7.5 jsem si zvykl a jsem vcelku spokojen. Před dvěma měsíci jsem koupil ženě S6 Edge a chvilku jsem byl v pokušení, je to opravdu nádherný telefon. Vzápětí jsem ho dostal jako dárek já. Ale: 1) je tak hezký, že jsem se s ním cokoliv bál udělat, abych ho nezničil 2) po nahrání několika aplikací a několika exchange účtů se začal zpomalovat, zasekával se a celkově nebylo moc příjemné s ním pracovat. Není to žádný anti-androidí hate, je to moje zkušenost. Ve srovnání s L930 bylo utrpení na něm pracovat. Nevydržel jsem a po dvou týdnech jej vrátil operátorovi.
L950 mám od 2.12. a musím říct, že jsem nadšen. Design se mi na internetu moc nelíbil, ale ve skutečnosti je telefon jiný. Není krásný, jako jsou některé jiné telefony, ale není ani ošklivý. Hlavně je ale praktický - dobře se drží, neklouže, je tenký, lehký... Display je skvělý, foťák nesrovnatelně lepší než u L930. A systém? Celkem se mi restartoval maximálně pětkrát, z toho dvakrát i po update na nejnovější verzi, ale od druhého dne po updatu drží, ani jeden pád, žádný další restart, nic. Systém funguje jak má. Najedu i něco v autě, spárování s handsfree během chviličky a hovory v pohodě. A Hello? Chce to správně nastavit, několikrát jsem na začátku zadal i vylepšení rozpoznávání a nemám problém. Přihlášení je otázka vteřiny, maximálně dvou, a to v cca 70% pokusů, zbytek tak dvě až tři vteřiny, když se dívám špatným směrem. Max jednou z deseti případů mě nepozná, ale spíš ještě míň. Ve srovnání s čtečkou otisků na S6E je to rovnocenný způsob, u mě řekl bych i spolehlivější, nevýhoda je jen to zvedání telefonu k očím. Baterie se mi zdá v pohodě, vydržím celý pracovní den, srovnatelné s L930, výrazně lepší než S6E. Myslel jsem, že mi bude vadit absence HW tlačítek, ale není to tak, naopak, tam, kde nejsou potřeba, se schovají a je víc prostoru na displeji. A to, že v nastavení jsou údajně jiné animace než u jiných položek? Mám telefon na práci a tohle fakt nezkoumám :D
Beru to, že MS poslal do prodeje nedoladěný SW, ale není to zase taková trága. Navíc - ve srovnání s odladěným S6E jsem po týdnu a prvním "poladění" W10 spokojenější. To je můj dojem a pocit - L950 určitě vracet nebudu.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od steelspace »

Za mě zatím spokojenost, pamatuju se na L920 a 930, kde byly ze začátku taky problémy.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od kllr007 »

qwer píše:Zajímavé. Zatím to vypadá, že ti, kdo přešli z Androidu jdou spokojení i s nedoladěným softwarem 950. Ti, co zkusili přejít z IOS, utíkají rychle zpět. A ti, co měli WP, jsou rozpačití, protože nejenže nenastal žádný WAW efekt, ale naopak se to v jejich očích furt bastlí na koleně přes zákazníky coby nedobrovolné testery.
950 ma naozaj nedorobeny OS a je jedno z akeho systemu clovek ide. Pouzival som pred W10M dlho andorid lollipop/marshmallow a W10M je nie jeden ale hned 2 kroky späť. Porovnavam cisto OS nie zariadenia ako take.
A zaroven som dlhodoby uzivatel WP (od 7.5, dlho 8.1 pri 920/930) a tiez som sklamany, aj ked ten posun vpred je ale ako si povedal - nieje to ziaden WOW. (ako v pripade noveho lollipop droidu kde bol ten material design a spravanie OS rozidel a WOW efekt tam bol)
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Papek »

qwer píše:Zajímavé. Zatím to vypadá, že ti, kdo přešli z Androidu jdou spokojení i s nedoladěným softwarem 950. Ti, co zkusili přejít z IOS, utíkají rychle zpět. A ti, co měli WP, jsou rozpačití, protože nejenže nenastal žádný WAW efekt, ale naopak se to v jejich očích furt bastlí na koleně přes zákazníky coby nedobrovolné testery.
Pekne napisane. Myslim ze si to vystihol. U mna je tiez mensie sklamanie. Mal som Lumiu 800, 920, 928, 640 a teraz 950. Na 640 je Windows 10 ovela stabilnejsi, ale celkovo nemam vela problemov s L950. Mal som za posledne 2 tyzdne asi 5 neplanovanych restartov a zopar padov aplikacii. Zazil som si svoje aj s iOS, je to urcite dobry system, ale je to nuda. A od verzie 7-8 uz zdaleka nie je tak bezchybny ako kedysi, ale je na tom asi najlepsie.
Nadsenie prebehlikov z Androidu chapem. Mal som kolegu, ktory presiel z iPhone 4S na Samsung S3. Po case mu zacal blbnut, sekat sa. Vymenil ho za S4, ktory po case vymenil za note 3. Po Note ho to uz prestalo bavit a kupil iPhone 6 a teraz uvazoval ci neskusit Windows. Ale od toho som ho odhovoril ja, nech pocka aspon par mesiacov, kym sa to ako-tak vyladi.
rejca
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 09, 2015 11:22
Zařízení: Huawei P8 Lite + Lumia 925 (RIP)

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od rejca »

A já neměl za poslední týden žádný pád ani aplikace ani systému (a to mám Huawei P8 Lite - tj. skoro lowend). Už se mi po Lumii 925, která odešla do věčných lovišť nestýská. Neměli náhradní MB, tak vrátili prachy (ještě byla záruka).

Koukám, že se Lumie 950 vydařila. 925 šlapala dobře hned od zakoupení. Ale P8 lite je i oproti 925 kvalitní upgrade. A stabilní.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Krayzie »

rejca: Seriozne, vobec ti nechyba HS na WP (live tiles)? Som za poslednych par mesiacov viackrat skusil na dlhsiu dobu droid aj iOS, ale bez Live tiles mi tam stale "nieco chybalo" (a 100% WP launcher som na droide nenasiel.
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Stanin »

Já jsem ten, co čeká, ale nebránil bych se 950 za nižší cenu. V bílé barvě bzch ani neuvažoval o jiném krytu. Mám za sebou hodně zařízení. Na iOS naposledy iPhone 6 a na Androidu Xperii Z3c s Lolipopem. Nechci tu rozjíždět téma o tom, jaký systém je lepší/horší a proč. Prostě MS to uspěchal, protože Vánoce. Cena taky není nejlepší, i když uvnitř je solidní HW. Každopádně jde o SW chyby, které jsou řešitelné a W10M za mě vypadá super, jen to chce zízkat jméno a lidi na jeho stranu.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

a už mam toho dosť po dnešku.... Zajtra vraciam 950xl tam odkiaľ prišla...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od steelspace »

Za mě super, žádné problémy, telefon naprosto chladný i při práci, baterie drží. Akorát 2x se mi zaseklo nastavení, ale po sestřelení naběhlo.
Windows Hello funguje jako blesk, i když je třeba dát telefon blíž k obličeji, než ho normálně držím.
Za 14.000 bez DPH pro mě super telefon. GS je pro mě oproti L930 upgrade.
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Stanin »

legoss píše:a už mam toho dosť po dnešku.... Zajtra vraciam 950xl tam odkiaľ prišla...
Jen vracejte. MS aspoň dostane přes prsty a snad ho to nakopne [WHITE SMILING FACE]
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od legoss »

Odpustal som mu strašne veľa veci lebo styl dlaždicového menu, foťák a celkovo potenciál je obrovsky... Ale sorry aby som ho musel počas dna 2x nabíjať, aby po odfotení fotky som čakal 20 sekúnd na výsledok, aby pri prezeraní webu mi 4x za sebou sa sám reštartoval, aby mi udalosť v kalendári ktorú som pred 4dnami vymazal stále na dlazdici svietila, aby sa mi zrušil 3x za deň hovor s podotýkam Bluetooth nepouzivam atd atd skratka fakt som ho strašne chcel ale už fakt nevládzem.... A tým čo píšu ze im slape úplne bez problémov už neverím... To nemoze byt chyba len môjho kusu.... Lebo čokoľvek na telefóne robím nič ale fakt nič nefunguje na 100%....
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Krayzie »

qwer: Niekedy v lete som tu na fore pisal (po skusenosti s TP), ze pravdepodobne az Redstone aktualizacia bude ako tak pouzitelna a dovtedy to bude len TP. Dufal som, ze sa mylim, ale ocividne nie. Kazdopadne, s WIN 10M nastastie neexistuje zariadenie (a asi nikdy nebude), ktore by ma oslovilo, takze ma to netrapi a nadelej chrochtam blahom pri pouzivani mojej 2.5 rocnej L925 s WP8.1.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Marty04 »

Já jen prostě nechápu, proč na vlajkových modelech 950/XL to prostě tolik blbne a na 550 nebo na telefonech jako je 640, 830 nebo 930 v insideru je tenhle poslední build naprosto bez problémů. Sám jsem nahodil na 830 a na 8.1 už mě nikdo nedostane.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Zaklinac »

Aby som to trochu zamiešal, tiež nemám na XL žiadny z týchto problémov - až na to, že mi nechce aktualizovať .29, ale to nejak vydržím :) žiadne reštarty, pády aplikácií, nič. Žeby tým, že som hneď menil aj SIM za najnovšiu? Neviem. Každopádne na otázku nado mnou - zrejme je to kombináciou nový HW - nový SW. Neviem. Ja sa našťastie teším a ten OBROVSKÝ skok z L920 si užívam. A som z tých, ktorým nevadí dizajn, naopak, čím ďalej, tým viac sa mi páči. Ale mám (ako vždy) bielu verziu, to dosť pomáha.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 a 950 xl -Zklamání

Příspěvek od Mich77 »

Navíc je vidět, že se Microsoft snaží. Právě jsem měl ve store asi 15 aktualizací a většina byla systémové věci jako foťák,maily, atd. Taky patřím mezi spokojené uživatele.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů