Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových buildech

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od Daff_Cz »

mposvar píše:
PikeQ píše:Potvrzuju, dneska během hodiny mi telefon s RS dvakrát zamrzl a nešel odemknout. Pomohl až soft reset.
Takže jdu zpět na .107
Toto je od MS placené, nebo Vás to jenom baví ? :-)
Taky nějak nechápu tuhle reakci, toto se prostě děje, telefon zamrzá a jde probudit jen restartem, je to hlavně u dualsimů s oběma aktívními simkami...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od mposvar »

PikeQ píše:mposvar: Nějak nechápu tvoji reakci
No pokusím se tedy vysvětlit :-)
Já jsem to zkusil i s vědomím rizika, neboť jinou možnost jak W10M TP na L1020-tku nemám, a stačilo !
950/XL mají však W10M.
Vzhledem k tomu, že z toho může být v Insider problém, a on jak vidno i je, HR či WDRT to jednou možná "neveme", proto ta moje otázka ?
Vlastně jsem se ptal co na to MS vs servis (peníze) ?
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Misanekx »

Potvora píše:Dotaz do pranice: MS zveřejnil přehled toho, jak a zda uvolní které firmwary (http://answers.microsoft.com/en-us/insi ... 779&auth=1" onclick="window.open(this.href);return false;). Můj dotaz zní: když jsem provedl debrand pro 1118, operátor se mi změnila na 000-88. Znamená to, že odteď budu dostávat pouze aktualizace firmwaru určené pro 000-88 a ne 000-CZ? Resp. představuje to nějaké potenciální problémy?
Problemy urcite ne, spis i nadále moznost získávat další updaty o neco dřív nez s CZ verzi
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od mposvar »

Daff_Cz píše:Taky nějak nechápu tuhle reakci, toto se prostě děje, telefon zamrzá a jde probudit jen restartem, je to hlavně u dualsimů s oběma aktívními simkami...
Je tento problém i mimo Insider ?
Samíc
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 01, 2013 10:21
Zařízení: Lumia 820, 950xl, 950

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od Samíc »

mposvar píše:
Daff_Cz píše:Taky nějak nechápu tuhle reakci, toto se prostě děje, telefon zamrzá a jde probudit jen restartem, je to hlavně u dualsimů s oběma aktívními simkami...
Je tento problém i mimo Insider ?
Je to problém jen na Insider.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od mposvar »

Daff_Cz píše:toto se prostě děje, telefon zamrzá a jde probudit jen restartem, je to hlavně u dualsimů s oběma aktívními simkami.
Samic píše:Je to problém jen na Insider...
Děkuji za odpověď.
Potom je moje původní otázka na místě.
Za tohle riziko a pravděpodobně zadarmo to opakovaně a dobrovolně dělat - nechápu ?
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Papek »

Tak ono sa vzdy najde zopar dobrodruhou (alebo zufalcov), ktori su ochotni nasadit novsiu betu na daily zariadenie. Ja to robim tak, ze skusim a ked sa mi nepaci, tak obnovim na stabilnejsi build. Povodne som sa chystal ist spat na 107, ale 1004 update mi ponuklo iba par hodin po 1002 a ten ide stabilne.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Radek Jahoda »

No ono jsou lidé které to prostě baví. Já pracuju jako technik a odnepaměti jsem vždycky chtěl to nejnovější,nejlepší. A díky tomu jsem se naučil žít s tím že jsou občasné chyby.
Třeba moje L950 na posledním Redstone já pouze 2 bugy: zavináč ale stejně používám anglickou klávesnici 90% času tak to mě neštve, nejde odemknout tak 2x za den, ale je to spíš že se nezapne displje, stačí zmáčknout power 2x (vypnutí a zapnutí) a už to jde.
Takže bugy se mi projevují tak 2x denně a zaberou mi všeho všudy 5 vteřin na odstranění. Zas mi ale funguje sms v počítači.
Tohle mi stačí abych šel do insideru a bugy neřešil.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od mposvar »

Papek píše:Tak ono sa vzdy najde zopar dobrodruhou (alebo zufalcov), ktori su ochotni nasadit novsiu betu na daily zariadenie. Ja to robim tak, ze skusim a ked sa mi nepaci, tak obnovim na stabilnejsi build. Povodne som sa chystal ist spat na 107, ale 1004 update mi ponuklo iba par hodin po 1002 a ten ide stabilne.
Jj.
A co budete dělat, až to jednou nepůjde ?
Stalo se to někomu ?
Prostě "cihla", já už nevím jak to napsat.
Na začátku drobné problémy, o.k., potom samovolné restarty, ale nyní "tuho", tak to je síla...
Jednou možná bude černý display a PC to nenačte a servis - zaplať, nebo horší Game over - The end...
V tomhle je nyní WP10 oproti ostatním OS opravdu "Best of"
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od Daff_Cz »

mposvar píše:
Daff_Cz píše:toto se prostě děje, telefon zamrzá a jde probudit jen restartem, je to hlavně u dualsimů s oběma aktívními simkami.
Děkuji za odpověď.
Potom je moje původní otázka na místě.
Za tohle riziko a pravděpodobně zadarmo to opakovaně a dobrovolně dělat - nechápu ?
Však jsem zpět na ofiko .107, zkusil jsem to, bylo to nepoužitelný, tak jsem se vrátil zpět. A hotovo. Pro dual simy zatím nepoužitelné, singsim slapou v pohodě... A ano, dělá to jen v insideru redstone build...
PikeQ
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 10, 2012 13:46
Zařízení: Microsoft Lumia 950, Microsoft Surface 3

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od PikeQ »

Přesně jak píše Daff_Cz. Zkusil jsem to, podle jiných uživatelů je RS rychlejší, má to některé věci navíc. Něco nefunguje, tak se podělím s ostatníma. Toť vše. Navíc mě to baví. U iOSu bych se unudil k smrti, tam vše funguje a to mě nebaví ☺
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od mposvar »

PikeQ píše:Přesně jak píše Daff_Cz. Zkusil jsem to, podle jiných uživatelů je RS rychlejší, má to některé věci navíc. Něco nefunguje, tak se podělím s ostatníma. Toť vše. Navíc mě to baví. U iOSu bych se unudil k smrti, tam vše funguje a to mě nebaví ☺
Aha :-)
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od Daff_Cz »

Nechť si se svým telefonem dělá každej co chce, nevím co je to tady za trend, někoho pořád posuzovat podle toho co s telefonem dělá, jakej ma OS nebo někomu kázat co by měl s telefonem dělat...
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Papek »

Ze by boli iOS bety nejake superstabilne sa tiez neda povedat. Uz sa mi zopar krat stalo, ze mi zrazu prestala fungovat nejaka aplikacia, pripadne som nevedel ani maily pozriet.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od mposvar »

Papek píše:Ze by boli iOS bety nejake superstabilne sa tiez neda povedat. Uz sa mi zopar krat stalo, ze mi zrazu prestala fungovat nejaka aplikacia, pripadne som nevedel ani maily pozriet.
iOS bych sem netahal...
Já si jenom nedokážu představit, že telefon za 15k Kč "vytuhne", a já opakovaně pokouším "štěstí".
To je vše, proto jsem se ptal, a nyní už vím, že někomu to nedělá problém.
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Potvora »

mposvar: Víš, ono je v tom do určité míry kus fandovství a do určité i zoufalství. Já jsem třeba docela skalním fandou všeho od MS - vývoj pro jejich platformy mě baví, živí a zajímá - takže jsem na 950ku čekal jak malej a měl ji snad druhý den, co byla v prodeji. To je to fanouškovské alterego, které chce mít (podobně jako Radek) to nejlepší, nejnovější, atd. Jenže pak je tu ta realistická část osobnosti, která to používá jako daily phone a nevěří, že by se někdo k tak závažným problémům, jako jsou samovolné restarty či nefunkčnost základních funkcionalit (zejména tedy BT) přistupoval tak laxně a nenapravil to v nejbližší možné době aktualizací. A tak si jako fanda a zoufalec dohromady instaluju nové a nové aktualizace a věřím, že teď (!) už to bude v pořádku.

Před necelým týdnem mě telefon neprobudil a já ho chtěl vrátit. Něco, co stojí 16500 prostě nemůže být poruchové, jako by to někdo splácnul doma na koleně. Ale ta trpělivost mi už zkrátka došla. Díky RS jsem asi hodinu před vrácením telefonu na reklamaci zkusil debranding a hle - ono to funguje stabilně a všechno najednou! Protože mám DS variantu, nehodlám teď nic dál riskovat a zůstanu u produkčních aktualizací (mám teď tedy 107), ale kdoví, třeba se časem nechám zlákat znovu alespoň na ten SlowRing.

Závěrem: ano, baví nás to a částečně v tom hledáme spásu. A ano, bylo by fajn, kdyby naši houževnatost Microsoft nějak příjemně odměnil, že jsme mu dělali poslední tři měsíce neplacený betatest :-).
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od mposvar »

Potvora
To je přesně ono.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Radek Jahoda »

Strávil jsem víkend na horách a bohužel jsem zjistil že mi prostě nejede nahrávání videa na posledním RS.
Teda normální video by snad i fungovalo ale já zkoušet Slow-mo. První den mi to nenahrálo vůbec nic, musel jsem večer restartovat telefon, druhý den to už teda nahrávalo,jenže každý druhý video ne nepoužitelný protože se seká. Fakt dostlova, zapnu video a první 3-5 snímků se opakuje ve smyčce po celou dobu videa, občas pro zajímavost tak problikne jinej.
https://youtu.be/qh15RrRJSfw" onclick="window.open(this.href);return false;
Samíc
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 01, 2013 10:21
Zařízení: Lumia 820, 950xl, 950

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Samíc »

Ahoj
A v jakém rozlišení nahráváš a ukládáš video na kartu a nebo do telefonu?
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od Radek Jahoda »

Do telefonu 1080p 60fps

Sent from mTalk
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů