Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových buildech

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Massik »

Mich77 píše:Každá sim má svou ikonku na zprávy, jak přepínat? Jako dá se i pak při psaní nahoře přepínat. Ale když chci psát zprávu, tak přece dopředu vím, z které sim chci psát a podle toho vyberu ikonku. Nějak nerozumím dotazu asi :)
Když chci volat, vždy se mi nabídne Sim, kterou jsem si zdal a ta už tam zůstává při jakémkoliv volání, dokud ji nezměním (jako výchozí). Stejně tak by to mělo být s psaním zpráv. Vím, že se dá měnit, ale vždy, když chci napsat zprávu, mám tam jako výchozí Sim 1. Chci psát všechno ze Sim 2. Takže pokaždé musím přepnout. Už rozumíš?
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Mich77 »

Asi stále moc ne :) Nebo spíš asi používám dual-sim jinak než ty. Každá sim má přece svou ikonu volání. Takže když chci někomu volat, vyberu si ze které sim a mám tam lidi na které s touto sim volám. Pokud někomu volám z obou sim, je ten člověk v obou seznamech. Takže nemám důvod něco přepínat. A tak stejně fungují ikony zprávy. V každé je konverzace pro danou sim. Pokud mi někdo napíše na sim1, proč bych mu odepisoval ze sim2? I když to jde nahoře přepnout, ještě jsem to nepotřeboval.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Papek »

Na poslednom .71 builde som opat dal sancu Windows Hello. Mam pocit, ze to rychlejsie rozpoznava a funguje na vacsiu vzdialenost. Predtym som dokazal rychlo natukat PIN, teraz stihnem maximalne 1-2 cisla a uz je odomknute.
Stale vsak ma problemy s rozpoznavanim pri chodzi a silnejsom protisvetle, napr. ked kracam po ulici.

Co som sa vsak potesilo, ze sa Hello nezapina pri kazdej notifikacii a rozsvieteni displeja, ale iba ked tuknem na notifikaciu. Evidentne som sa tesil predcasne, lebo mi pred chvilou zahlasilo novy email a rozsvietila sa cervena ledka ... Uvidime, ci to bolo iba jednorazove zlyhanie, alebo to zacne robit pravidelne.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od niki66 »

neviem, ale mne ked lezi telefon na stole a pride mi napr mail a zobrazi sa oznamenie, tak sa mi Hello neaktivuje. Nie som ale insider :)
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Papek »

Haluz. Mne to robilo na nejakom starsom builde urcite pri kazdej jednej notifikacii a strasne rychlo to vybijalo telefon. Pri predchadzajucom builde mi stacilo, ze mi Hello 2-3x zamrzlo a restartlo telefon a hned som to vypol, takze som neskumal ci to skenuje pri kazdej notifikacii. Teraz to mam zapnute od vydania .71 buildu a funguje celkom spolahlivo. Pred chvilou mi prisli 2 SMSky a mail a ani raz sa Hello nezaplo.

Co by este mohli vyriesit, ze ked polozim telefon na bezdrotovu nabijacku, rozsvieti sa displej a spusti sa Hello. To iste sa stane aj ked telefon zoberiem z nabijacky, akurat ze nie hned ale az so 4 sekundovym oneskorenim. Keby to urobilo hned, tak by to bolo celkom prakticke a nemusel by som stlacat ziadne tlacidlo.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Massik »

Mich77: A jak to uděláš, když chceš napsat novou zprávu, vybereš kontakt ze seznamu. Z jaké sim napíšeš přeci vybrat musíš, ne? A o to mi jde. Mě to vždy nabídne standardně sim1. Když chci "novou" zprávu napsat ze sim2, musím přepnout. Jinak ikunu Volání ze sim 1 a sim 2 mám sdruženou.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Mich77 »

Já už ti asi rozumím, ty používáš ikonu Lidé že? To já nepoužívám, přijde mi to složíté. Mám ty čtyři ikony telefon1, telefon2, zprávy1, zprávy2. Takže když chci psát třeba zprávu ze sim2, jen vyberu ikonu zprávy2, dole kliknu na + a najdu jméno. Nemusíš tak nic přepínat.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od imperator »

papek ja ked zoberiem 830tku z bezdratovky tak mi este 4 sekundy ukazuje ze nabija... cize vie skor zistit ze sa nabija ako ze uz sa nenabija... toto bohuzial asi neporiesia...
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Papek »

Nemáte problémy s volaniami na .71 builde? Mám plný signál a keď som chcel volať, tak mi napísalo že hovor zlyhal. Skúsil som ešte 3x po sebe a nič. Nakoniec som vypol a zapol sim kartu v nastaveniach a už išlo. Poobede mi to znova urobilo, opäť ten istý postup a až potom som mohol zavolať. Urobilo mi to len pri dvoch hovoroch. Predtým nikdy nič podobné.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Massik »

to Mich77: to potom ano.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od Daff_Cz »

Nevím jak vám, ale mě připadne, že s novým buildem .71 Lumia 950xl o mnoho víc hřeje, při používání, hlavně MS Edge, rozhodně víc než na předchozím .63 buildu. Nezdá se vám?
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Misanekx »

Nevi někdo kdy bude v CZ možno stáhnout novy FW? Mam 950xl od Vodafone a zatím stale nic. Ze by to operatori opět pribrzdili? Jinak u buildu .71 mam asi jediný problem, telefon občas na chvilku zatuhne pri vstupu do nastaveni, jinak vse OK. Teda krom @ u CZ klavesnice
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových b

Příspěvek od Daff_Cz »

Já mám 950xl z volné distribuce a taky stále nic...
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od mlndsk »

950XL DS od MS a firmware nikde. Samozrejme jsem prepnul z insider do bezneho, produkcniho, modu, jinak firmware ani stahnout nejde.

No asi musime pockat o neco dele.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Radek Jahoda »

@Papek hele že jseš u O2? Protože tohle je tipycký příznak absence VoLTE, tedy že se při volání přepíná signál z LTE na 3G/2G, no a pokud jsi v místě se špatným 3G signálem jako já, tak ti to bude dělat. Má mto vyzkoušený tak že doma kde mám signál i na 3G to běží v pohodě zatímco v práci kde 3G mám jen nalepený na okně a 2G/LTE má 3 čárky, tak mi hovory padají skoro pořád.
Dělalo mi to ale i na Galaxy Core Prime když jsem měl zaplý LTE.
Schválně zkus přepnout na den na 2G a uvidíš.
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Potvora »

950 DS: No, přátelé, mám z posledního buildu (.71) velmi rozporuplné pocity. Daleko častěji se nyní telefon po skončení hovoru "sekne" a začne topit jak zběsilý. Zatímco u .63 se to stávalo skutečně jen výjimečně, .71 téměř spolehlivě po jakémkoliv hovoru, lhostejno zda příchozím či odchozím. Problém s BT stále nevyřešen, byť jsem chvilku choval naději, že je vše už v pořádku. Nechal jsem si u O2 vyměnit SIM kartu a první hovor, který jsem v autě přes BT udělal, běžel jak po másle. Druhý/třetí/jakýkoliv další už však nikoliv. Problém se šramocením v mikrofonu přetrvává i nadále.
Pro mě osobně je .71 krokem zpět a pokud by to šlo, rád bych se vrátil k .63 (patrně asi jen přes Recovery na .29 a následně ve Slow Ring, ale nezkoušel jsem, nevím).
A perlička na závěr: SIM karta operující v síti T-Mobile nepadá, spolehlivě volá přes BT. A je jedno, zda tu nebo onu SIMku strčím do slotu 1 nebo 2.
kuprt
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 07, 2013 17:09
Zařízení: N8/L920/L1020/ aktualně L950

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od kuprt »

Potvora: WDRT mi hlasí sice stále starší verzi firmwaru ale verze systému tam je .58
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Papek »

Radek: Mám slovenský Orange. V práci máme v budove vnútornú anténu, resp. nejaký repeater od operátora, lebo sme mávali mizerný signál. Odvtedy mám väčšinou plný 4G a bez problémov streamujeme cez mobilné pripojenie do TV.

Teraz som na lyžovačke a máme tak polovičný H+ signál a opäť mi to spravilo. Hneď som skúsil znova zavolať a už sa hovor podaril. Takže som z toho jeleň...
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Mich77 »

Nový build ve fast ringu .107
Ale nic moc zajímavého:
1) Fixed an issue where in some cases a device could be missing tiles on the Start screen after going through the device out of box experience.
2) Improved support in Narrator to speak in multiple languages.
3) Improvements to the device reset experience when BitLocker\Device Encryption is enabled by enterprise policy or by the user.

A nový Ring: Release Preview, pomalejší než Slow. Na kolik částí to testování chtějí proboha rozdělit? :tlem:
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Příspěvek od Misanekx »

Už stahuju, jo a ještě jsem koukal, ze v insider app je další nova nabídka instalace buildu. Zajímavé, ze se o tom nikde nepsalo, nebo jsem si nevšiml.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů