Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Misanekx »

V zahraničí popisuji spoustu jiných problemu než jen restarty :) Každopádně chyba je jen u duál sim. DS ma stejne akorát pomalejší LTE, takže single je lepsi. Jedine co me zarazilo je, ze proste LTE mi L930 držela lepe než nova 950. Ta bohužel o něco dřív přepíná na pomalejší site. Ale to nebude chyba, spis úmysl.
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od pejvl »

to podle mě není problém Lumie, ale W10. Na mé L635 s posledním preview buildem se mi mobil restartuje cca 1x denně, resp. ráno se probudím a na mobil je po restartu a čeká n azadání PIN. Restart není způsoben aktualizacemi, několikrát se mi restart stal při běžné práci v Edge :-(
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vojta66 »

není to pravda, teď vyzkoušeno na 950 SS (Single sim).
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Misanekx »

950 single mala, nebo XL? Ja mam totiž malou a uplne bez problemu. Jenže trochu premyslim o XL. Tak abych si nenaběhl.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Misanekx »

No to je pecka. Pokud jak se píše jinde blbne i single sim tak mam asi vyřešeno. Vypadá to, ze maji problém všechny XL. Asi muzu byt momentálně happy, ze mam malou L950 :-D
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

vojta66 píše:
Misanekx píše:Musím se přidat, vyměňte si SIM. Ani starší L930 nemela rada starší karty, blbly se SIM od Vodafone. L950 mam a taky nemam zadne problémy.
Sim si vyměnit můžete, ale dělat to bude dál. Potvrzeno od dvou majitelů 950 XL DS.
Sračka je to. :oops:
sám jsi...

bude to dělat do doby než se SIM zaktualizuje a to může trvat, záleží na operátorovi, BTSkách kde se zrovna pohybuješ a pod, stačí si o tom něco přečíst
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

a jak můžeš tvrdit že na to nemá vliv SIM, resp. operátor? to je pouze dohad a může to být nejspíš souhra náhod
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Prosím všechny, kdo mají problémy s restarty během hovoru

Pište prosím své konkrétní zkušenosti, ať se dobereme nějakého výsledku. Konkrétně uvést, zdali se jedná o Lumii 950 nebo 950 XL, o SingleSIM nebo DualSIM variantu, operátora a případně další podrobnosti.

Všechny ostatní, kteří problémy nemají, prosím zkuste zapnout Bluetooth a uskutečnit nějaký hovor, zdali vše proběhne bez problémů.

Díky

Já mám:

Lumia 950 XL, DualSIM, bílá, z CZ MS Storu
SIM vyměněna, při prvním hovoru opět restart, ale následně 2 v pořádku a následuje zase restart.
Operátor Vodafone

Řešením je obecně prozatím vypnout během telefonování Bluetooth. Pravděpodobně to má nějakou souvislost.

Zatím mám nezávisle potvrzeno, že to dělají XL SS i DS varianty u všech operátorů. Tak snad najdeme nějakou souvislost.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Misanekx píše:V zahraničí popisuji spoustu jiných problemu než jen restarty :) Každopádně chyba je jen u duál sim. DS ma stejne akorát pomalejší LTE, takže single je lepsi. Jedine co me zarazilo je, ze proste LTE mi L930 držela lepe než nova 950. Ta bohužel o něco dřív přepíná na pomalejší site. Ale to nebude chyba, spis úmysl.
to bude vlastnost BTS kde se pohybuješ a má na to přímý vliv fw v SIM

i pro operátory je to zcela nový systém (W10) a nové přístroje a na fw pracují, takže není nikde řečeno, že to bude hned OK na první update SIMky, jak jsem psal, záleží na BTS (jsou různých stří a typů, na jaké frekvenci běží, zda jsou diverz. a pod.) a na spustě dalších faktorů, dokonce i na tel čísle, tedy na číselné ředě, např. u O2 se chovají jinak staré 602 a jinak čísla z nových posledních číselných řad

neříkám že není problém u DS s BT, ale souvislost jistě bude s firmwerem sim
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Připojuji i dvě reakce z vedlejšího vlákna,ať to máme všechno pohromadě:
Vítězslav píše:restart při hovoru Lumia 950 XL single SIM - operátor O2 Family (pod O2):
restartuje se mi výhradně, když mám zapnutý bluetooth. Nemusí k němu být nic připojeno. Bez BT zatím žádný restart. Psal jsem na podporu Microsoftu a odpověděli mi, že jde zřejmě o vadný telefon. Tak jsem jej v alze reklamoval a hned mi ho vyměnili (díky moc). A druhý se chová úplně stejně jako ten první. Při hovoru a současně BT se vesele restartuje.
kozakvv píše:Restart při hovoru jen když mám připojené handsfree. Když volam bez handsfree tak vše v pořádku. Bluetooth mám zaple stále ale restarty jsou když připojim handsfree. Zkusil jsem i připojit klasická sluchátka přes 3,5 jack a telefonovat a také restarty. Restart je vždy když něco připojim k tel a telefonuji
Mám lumia 950 XL DS black koupena v I SPACE
Operátor Vodafone
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Misanekx »

V L930 jsem mel W10M TP a SIM mam stejnou. V kanceláři na stole mi 930 LTE držela v pohodě, na 950 mi snad jednou probliklo jinak stále 2G. Proto jsem to prisoudil telefonu a ne na BTS. No uvidím, jsem rad, ze se mi alespoň nerestartuje.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

hravec-x píše:
Misanekx píše:V zahraničí popisuji spoustu jiných problemu než jen restarty :) Každopádně chyba je jen u duál sim. DS ma stejne akorát pomalejší LTE, takže single je lepsi. Jedine co me zarazilo je, ze proste LTE mi L930 držela lepe než nova 950. Ta bohužel o něco dřív přepíná na pomalejší site. Ale to nebude chyba, spis úmysl.
to bude vlastnost BTS kde se pohybuješ a má na to přímý vliv fw v SIM

i pro operátory je to zcela nový systém (W10) a nové přístroje a na fw pracují, takže není nikde řečeno, že to bude hned OK na první update SIMky, jak jsem psal, záleží na BTS (jsou různých stří a typů, na jaké frekvenci běží, zda jsou diverz. a pod.) a na spustě dalších faktorů, dokonce i na tel čísle, tedy na číselné ředě, např. u O2 se chovají jinak staré 602 a jinak čísla z nových posledních číselných řad

neříkám že není problém u DS s BT, ale souvislost jistě bude s firmwerem sim
Na tvé úvaze může být mnoho pravdy, ovšem je tu jeden zásadní rozpor. Proč se telefon restartuje? Kdyby byl problém jen v SIM hovor by se třeba ukončil, nešel realizovat apod. Nějak se mi nezdá, že by to shodilo celý telefon, když volaní je prostě dílčí funkce jako každá jiná.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od hravec-x »

já osob ně jsem měl několik restartů i bez zaplého BT

L950 XL, O2 CZ, stará ale LTE SIM
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Jindřich Lukeš píše:Na tvé úvaze může být mnoho pravdy, ovšem je tu jeden zásadní rozpor. Proč se telefon restartuje? Kdyby byl problém jen v SIM hovor by se třeba ukončil, nešel realizovat apod. Nějak se mi nezdá, že by to shodilo celý telefon, když volaní je prostě dílčí funkce jako každá jiná.
jen zopakuji co jsem psal, není to moje úvaha, ani můj výmysl, ani jedna paní povídala či tak něco, je to fakt od známého, co pracuje u O2 jako technik, sám mi přiznal že s tím mají velké problémy vždy když vyjde nějaký nový OS a současně i nový přístroj

ok, proč jde kvůli dílčí funkci u desktopu PC nebo NTB do modré obrazovky? podobná otázka... prostě něco není jak má být
Gigi_L
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 03, 2015 14:36
Zařízení: L950XL

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Gigi_L »

Tak mame s kolegou 950XL DS, oba stejneho operatora. Kolegovi se kouse skoro pri kazdym hovoru a me ne. Rozdil zatim kterej mame v merku je to, ze ja jsem si nechal dat novou sim a on ne. Dneska vyzvedne novou a dame vedet. 8-)
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Mich77 »

950XL DS zatím žádný samovolný restart. Simky obě asi půl roku staré s LTE, obě O2. Kvůli tomuto vláknu jsem dnes pároval v autě s navigací a měl dva dlouhé hovory. Žádný restart.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Massik »

Mam 950 DS, cesta UL - Praha. Na různých úsecích cety restarty, dokud jsem obě sim (T-mobile) neaktualizoval v nastavení. Při příjezdu do prahy opět restarty, opět aktualizace a bez restartů. Musí to být tím přechodem mezi BTSkama. Restarty byly jak při hansfree tak i bez něj. Ještě zkusím vyměnit druhou simku. První je nová.
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od kozakvv »

Volal jsem na prodejnu a řekl jim že se restartuje telefon při hovorech s handsfree. Řešili to s podporou a bylo mi řečeno , že o tom vi. Je tam vice problémů ale problem s bluetooth restarty by se měl vyřešit aktualizaci , na které momentálně pracují. Někdy cca 14 dni možná týden než ji pustí. Tohle mi bylo řečeno
VitoAMG
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte říj 01, 2013 6:14
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od VitoAMG »

Massik píše:Tak dnes opět restarty během hovorů. Opět aktualizace nastavení SIM, opět bez problémů. To budu muset aktualizovat každý den??? :roll:
mám L950 XL DS, téměř při každém hovoru se mi tel restartuje, co to je aktualizace nastavení SIM??
VitoAMG
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte říj 01, 2013 6:14
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od VitoAMG »

hravec-x píše:Možná se tu o tom psalo, problém restartů je problémem u operátorů, jde o aktualizaci SIM karet, ne všichni operátoři už zareagovali a upgradovali SiM karty.

Proto i větší problém u DS.
dnes jsem si nechal vyměnit SIM kartu (Vodafone) a restarty stále pokračují (L950 XL-DS) a to mám už druhý tel, ten první dělal to stejné
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů