Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od hravec-x »

No ono je to tak trochu riziko používat novy tel s novým OS, to platí pro všechny výrobce, nikoli jen MS hned mezi prvními. Jelikož mam tel v prvé řadě na praci a ne na hraní, je L950XL v krabičce a SIM mám v osvědčené L930 a tak T jeste alespon 14 dni zůstane.

Takže vy, kdo jste na telefonu závislí, doporučuji stejný postup, na machhrovani a laborovani bude jeste času dost...
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Massik »

VitoAMG: V nastaveni sítě je pro každou sim nastaveni. Tam zadat aktualizaci nastavení.
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od kozakvv »

Jak jsem psal už dříve . tady je odkaz https://wmmania.cz/clanek/zavazne-probl ... -gps-a-dal" onclick="window.open(this.href);return false;
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Radek Jahoda »

Mám novou simkartu, takže u mne tento způsob řešení padá.
Ale jsem si teď naprosto jistý že za pády hovorů může zapnuté bluetooth.
V průběhu dne jsem měl desítky hovorů trvajících přes 10 minut a v rámci některých telefonátů jsem se domluvil s protistranou (kamoši) a zkusit jsem aktivovat bluetooth.
Žádný hovor kdy bylo bluetooth vypnuté nerestartoval telefon.
Každý hovor kdy bylo bluetooth zapnuté restartoval telefon.
Hovory kdy bylo bluetooth zapnuté od začátku spadly do 60 sekund.
U některých hovorů jsem bluetooth zapnul až po 5-6ti minutách. Do 60 sekund od zapnutí bluetooth se telefon restartoval.
Dokonce jsem jeden hovor měl asi 40 minut, pak jsem se dotěrné kolegyně potřeboval slušně zbavit tak jsem bluetooth zapnul schválně abych ukončil hovor "ne mojí chybou". Do 60 sekund jsem s ní již nemluvil.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od hravec-x »

kozakvv píše:Jak jsem psal už dříve...
článek je tak trochu neúplně a neznale zaměřen ve věci restartů v souvislosti se SIM

citace + červeně doplnění informací:

"Podle současných informací se zdá, vzhledem k výskytu převážně v ČR, že se jedná o problém vzájemné nekompatibility některých SIM karet a Lumií 950 XL nejde o nekompatibilitu SIM s L950 Xl ale o nedokonalou podporu mobilní sítě, resp fw v SIM kartě pro daný telefon a jeho OS. Aby vše nebylo „tak jednoduché“, do celé záhady vstupuje i bluetooth, které restarty přímo ovlivňuje. není tak úplně pravda, jsou tací, kteří to nepotvrdili, ale pravděpodobnost je vyšší, podobně jako u některých telefonů při EDGE datovém spojení bliká lehce displej

Pokud budeme vycházet ze zkušenosti současných uživatelů, v podstatě 100% (samozřejmě provizorním) řešením je zcela vypnout při telefonování bluetooth. viz výše - není 100% mast Toto řešení máme prakticky potvrzené a otestované. Někteří však píší, že pomohla výměna SIM u operátora za novější. protože pak dojde k dřívějšímu přizpůsobení se sítě formou nahrání správného fw do SIM - nicméně operátoři vzhledem k tomu, že se jedná o nový HW i OS stále ladí a konečná verze fw pro SIM není zřejmě ještě hotová s ohledem na stav sítě a BTS Je tak zřejmé, že tyto dva faktory jsou nějakým zatím blíže neobjasněným způsobem provázány. ale to není nic neobjasněného, je to vcelku normální, prostě nový HW a OS a síť ho "nezná" Vyzkoušet také můžete (v Nastavení>Síť a bezdrátové připojení >Mobilní síť + SIM > Nastavení SIM > Aktualizovat nastavení) aktualizovat nastavení aktualní SIM. může pomoci, ale dokud operátoři neodladí podporu SIM pro daný HW a OS nemusí to být hned na 100 %"

to že současně není správná podpora sítí v OS W10 je samo možnou komplikující záležitostí
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

hravec-x: Díky za připomínky. V článku jsem záměrně celou problematiku zjednodušil, a samozřejmě mé znalosti fungování SIM nejdou takto hluboko, ale je pravdou že v některých případech to vyznívá trochu jinak. Tvé připomínky zapracuji. Díky za upřesnění
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Radek Jahoda »

hravec-x píše: to že máš novou SIM neznamená, že v ní máš ten správný, operátorem doladěný fw :lol: - viz výše červeně
měl bys pravdu pokud by to alespoň jednou udělalo při vypnutém bluetooth.
Ronin
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 03, 2015 20:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL DS White

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Ronin »

Zdravím, mám ten samý problém s vypadáváním hovorů, bluetooth je zapnuté ale nepřipojené. Zjistil jsem i jinou zajímavost, pokud nechám telefon zvonit, nezvedám hovor, tak se po delší době restartuje. Zajímavé je, že pouze v kombinaci Vodafone karty ve slotu 1 a T-mobile ve slotu 2, pokud dám do slotu 1 T-mobile a Vodafone ve slotu 2 tak nic - volám na obě karty. Ale jakmile je Vodafone ve slotu 1, tak restart, T-mobile ve slotu 2 nic. Telefon se mi i sám restartuje - zjistil jsem to na handsfree v autě, žádný hovor, jen připojený telefon a samovolný restart. Zítra jdu do obchodu reklamovat, co tady čtu, tak mi to asi nepomůže, ale já mám telefon na práci a nemohu si dovolit při volání s nadřízenými vést krátké a přerušované hovory - už tak jsem měl co dělat, abych to dnes vysvětlil. Co jsem ale postřehl, tak mi padal jen Vodafone a teď se podržte - SIM karta od včerejška nová, stará tam ani nebyla - měl jsem micro, takže výměna za novou nano a padá a padá.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od hravec-x »

není potřeba se držet, jak říkáš "...a teď se podržte - SIM karta od včerejška nová..." to vůbec nic neznamená - viz výše červeně!

operátoři makají na plné pecky (alespoň O2 odkud čerpám z technického odd. informace)

nehledě na skutečnost že Vodafone používá pro LTE i jiné frekvence něž O2 a T-Mobile, celý problém je dán eLTéEčkem ... diverzita komunikace (nové Lumie mají diverzní antény pro LTE), několik frekvencí atp. to je oříšek... tísm spíš v kombinaci s novým HX a současně i OS

Pásmo 1: 2 100 MHz - Vodafone
Pásmo 3: 1 800 MHz - T-Mobile, O2, Vodafone
Pásmo 7: 2 600 MHz - T-Mobile, O2, Vodafone
Pásmo 8: 900 MHz - Vodafone
Pásmo 20: 800 MHz - T-Mobile, O2, Vodafone

koho to zajímá podrobně tak více zde http://www.gsmweb.cz/clanky/freq2.htm
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Potvora »

Mám Lumii 950 DS a mám ji teprve druhý den. Včera jsem s ní jako první provedl asi sedmiminutový hovor a vše v pořádku. Dnes dopoledne stále ještě ok, ale přibližně od oběda se mi telefon vždy po asi půl minutě restartuje. Zkoušel jsem vše dříve uvedené - vypnout BT, vyměnit slot na sim kartě, vyhodit SD (dočetl jsem se na nějakém americkém fóru), postupně přecházet ze 4G až na 2G (kde to spadlo až po víc jak minutě), ale prostě nic. Je jedno, zda telefonuju z ruky nebo třeba handsfree v autě.

Jsem vážně rozčarovaný, jsem obrovským fandou nových věcí a Microsoft obzvlášť, ale tohle mě dostalo. Přitom je to fakt výborný stroj... :-(
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od hravec-x »

zlob se na operátory, nikoli na Microsoft, výrobce musí ctít nějaké standardy, jistě je ctí, nicméně pro operátory je to něco nového, asi i nečekaného
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

Tohle mi dělalo na windows 8 u staré Lumie 620. Neustále se po nějaké SW aktualizaci pořád restartoval telefon. S jinou SIM od jiného operátora to nikdy ten samý telefon už nedělá. Původní SIM byla od ou fůj, ta nová je od H2Ofounu. Takže to bude nějaký podobný haluz.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od ijon »

to hravec-x: Promiňte, ale když si vezmu, že si tady lidé kupují tisíce podivných mobilů z Číny a nejsou s nimi problémy, telefony s W10M technical preview se také nerestartují (alespoň moje 920 to nedělala), opravdu za všechno může operátor a Microsoft je v tom zcela nevinně? To snad nemyslíte vážně...
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od joeslovakia »

hravex-x ma pravdu. nove lumie maju dualne anteny. chyba je v operatoroch
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od ijon »

No, chyba je u operátorů, kteří Lumie 950 prodávají, aniž je důkladně otestovali a odladili pro svou síť. Takto víceméně ručí za to, že mobil bude v jejich síti fungovat. Pokud by ale mobil sami neprodávali, tak nevím, proč by měla být vina na jejich straně.
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od wosa.w »

Pánové, bylo by možné kdybyste si psali tyhle svoje teorie do soukromých zpráv? Díky!

Jinak moje zkušenost - 950XL DUAL SIM - mám ho od včerejška
SLOT 1 T-mobile; SLOT 2 O2 - obě SIM nové

Pokud volám, nebo přijímám hovor přes SIM T-Mobile, je vše OK. Bluetooth můžu mít zaplé nebo vyplé nemá to na volání žádný vlit.
Pokud volám přes přes SIM O2 tak se telefon samovolně restartuje vždy když mám Bluetooth zaplé, někdy po 30 sec. někdy po 2 min.. Pokud Bluetooth vypnu, tak se při prvním hovoru po vypnutí buetooth telefon taky restartuje, ale pak už je to OK, můžu volat jak dlouho chci a kolikrát chci.. Pokud bluetooht jen zapnu a pak ho zas hned vypnu tak po jeho vypnutí při hovoru opět restart a pak už je to dál zase OK.

Systémově je mi jedno, kdo za to může jestli MS nebo operátoři. Já si tel. koupil od MS a chci, aby za tyhle prachy šlapal jak má. Takže jim dávám 10 dnů na odladění a pak odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě. V klidu ještě 1/2 roku se svou L920 vydržím a pak si 950 pořídím znova, odladěnou a za půlku :-) Holt budu ještě chvíli tahat 2 telefony.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od hravec-x »

by bylo dobré ještě SIM prohodit a otestovat - pak dej vědět
pethan76
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 04, 2015 15:50
Zařízení: MS Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od pethan76 »

Mám od úterý Lumia 950 LTE (jen single SIM, operátor Vodafone). Koupeno v Alze. Při zapnutém Bluetooth se mi telefon samovolně restartuje několikrát denně, pokud při zapnutém Bluetooth volám, tak v 100% případů.
Bluetooth mám připojené kvůli používání Microsoft Band 2.
Při vypnutém Bluetooth funguje normálně bez restartů.
Kam na Microsoft můžu napsat? Děkuji.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od harmon »

Mám to samé jen koupen u TS-Bohemia.
Při zapnutém Bluetooth se mi telefon samovolně restartuje pokud při zapnutém Bluetooth volám, tak v 100% případů.
A to jsem jen zapomněl Bluetooth vypnout když jsem ho zkoušel
Při vypnutém Bluetooth funguje normálně - no normálně zatím jen 1x se seknul první den (musela jít baterie ven) 2x samovolný restart a to telefon ležel na stole bez používání.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Problémy se samovolným restartováním

Příspěvek od Misanekx »

Tak nic, zkusil jsem pokus s bluetooth i na me mensi L950. Krátký hovor OK, delsi = restart. Kaslu na to a jedu telefon vrátit. S adaptaci softu v SIM to budou asi jen úvahy k utesovani zakazniku. Bluetooth sice nepoužívám, ale i tak... Je to proste vada. Navíc W10M TP běhá na me předchozí L930 o poznání lepe. Tak pevne nervy vsem uživatelům ;-)
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů