Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od qwerty »

rovnako ako ja nemam problem s HF, kedze ziadne nepouzivam ;-) Ale mam BT mys a klavesnicu a tie sa neodpajaju. Aj tak si myslim, ze napriklad problemy s BT alebo WiFi su na strane tych zariadeni a nie nasho mobilu, kedze ako citam diskusie na nete problemy su aj s inymi mobilmi.
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od fijo666 »

Ahojte. Je pravda. Ze je to aj otázka priorít. Práve pre niekoho su tie mapy a bt dve najdôležitejšie veci, preto ak tieto dve veci nefungujú na 100% (pripadne 110% :) , očakáva sa od nich aj to co iné zariadenia nemajú ) potom je cely telefón a OS označený za nepoužiteľný. A je s nim zákazník nespokojný.

Moja skusenost s 950xl je nasledovná:

Na základnom sw a fw som nemal žiadny restart, bt fungoval v pohode, ani v aute som nezaznamenal odpojenie. Jediný problem bol v tom,ze neslo nahravat 4k videa. Alebo foťák zatuhol. A po opätovnom spustení hlasil ze uz ho pouziva ina app. Jedine riesenie vypnúť a zapnúť telefón. Po upgrade na .29 (skúšal som aj .36) tieto problémy su preč.

Takže môj zaver. Žiadny restart som nemal samovoľný. Ani odpojenie od bt ani v aute. Ani bezdratove slúchadlá:)
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od kozakvv »

ja s BT mam problem stale a to pouzivam jabra. zkusil jsem i jine znacky a je to stejne. Ted kdyz jsem nainstaloval 63 upgrade tak 3 skoro hodinove hovory a vse ok ale pak se zase zaclo odpojovat a stale se odpojuje. jinak tel byl rychlejsi ale je divny ze behem dvou hodin se mi vybil ze 100 na 17 procent. jsem ho restartoval a asi baterka drzi. nejspis se nejaka apka zblaznila . Jinak s wifi problem nemam.
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od fijo666 »

Pravda že hodinové hovory nemávam, takze to neviem potvrdiť ani vyvrátiť. Pri počúvaní hudby ma neodpojilo este. Klop klop
pere
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 26, 2015 11:47
Zařízení: lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od pere »

Ja som spokojný na 90 % otázka je že či je to na vlajkovú loď od Microsoftu dost ;-) Hardvér Lumie 950/XL je podľa mňa asi najlepší čo som za posledný rok v mobile mal.Napíšem modely a ich mínusy xperia z3c podpriemerný foťák,samsung alpha priemerný foťák,nerozšíriteľná pamäť,huawei p8 nevymeniteľná baterka.po case lagovanie,samsung s6 nerozšíriteľná pamäť,lg g4 kvalita displeja,zvláštne podanie farieb aj napriek qhd,xperia z5compact priemerný foťák.Samozrejme mínusov bolo viac ale určite ich majitelia telefónov dobre poznajú ;-) Apelujem hlavne na kritikov ktorý nové Lumie nemajú a v podstate ani nenapíšu ake telefóny vlastnia a či sú bez problémov čo pochybujem podľa mojich skúseností a prečítaných diskusií a skúseností iných užívateľov.Lumiu 950 používam asi mesiac a keď zhodnotím plusy a mínusy tak je to asi najlepší fónik ktorý má hardvérovú výbavu na vysokej úrovni a softvér Microsoft doladí dokonca som čítal že aktualizácie by mali byť každý mesiac co by bolo fajn.Držím Microsoftu palce myslím že sa im buďe dariť v silnej konkurencii ;-)
jvasatko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 23, 2013 8:03
Zařízení: Samsung S7

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od jvasatko »

to Jankuk, Sinpa
mám taky Mikrotik RB951G-2HnD (6.30.4) a měl jsem problémy s odpojováním Wifi a občas rychlé vybíjení baterky.

Začal jsem před měsícem, insider .29, HR a nově nastavený telefon, bez obnovy dat ze staré L920. Žádné problémy s BT - a to mám BT v autě a Nokiáckou BH-907 a požívám často. Potom postupně přes insider další updaty, už bez HR. Aplikace Baterie (od Semenova) ukazovala nejčastěji rychlost vybíjení 5 - 10 %/h.

I po update na .63 problém s odpojováním Wifi a občas rychlé vybíjení, teplý tlf atd. Přes Portál zařízení byl v seznamu procesů vidět jeden s konstantní zátěží 16% procesoru - po soft resetu OK.

Tak jsem o víkendu, jsa skolen chřipkou, se rozhoupal k Hard Resetu, nové nastavení telefonu, bez obnovení ze zálohy. Pročistil jsem aplikace, zatím nechal jen základní, 3 exchange účty s aktualizací dle potřeby, počasí, forecast, skype,
Po asi 10 hodinách mohu konstatovat - ani jedno odpojení od Wifi, rychlost vybíjení v klidu 1.7 - 3.5%/h.

Uvidíme zítra, ale klidně bych to takhle nechal :)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

HR je nutnost na všech platformách včetně iOS. Sám jsem takhle vyléčil lagujici iPad 2.
jvasatko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 23, 2013 8:03
Zařízení: Samsung S7

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od jvasatko »

tak první update : Wifi se odpojuje stále. Baterka zatím dobrý.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Dokážeš vyexportovat log z Mikrotiku? Na foru Mikrotiku je takových komentářů více že se to odpojuje.
Jedny z rad jsou: snížit vysílací výkon (prtej je v defaultu nastavený 30dbm což je overkill na domácí wifi)
Dále nastavení frame lifetime z 3 na 4 a vzdálenost na "vnitřní". Oboje by mělo být v Mikrotiku ve wireless Advanced nastavení.

Upřímně, moje 950 funguje bez problémů a na wifi jsem celý den, něco podobnýho jsem řešil u známé ale jí to odpojovalo telefon s androidem a počítač když jí přišla návštěva. Vyřešili jsme to jiným routerem, měla nějakej levnej tplink.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od edkis »

to steelspace:
Urcite HR nutnostou nie je. Mam iPhone na ktorom som mal kazdu betu noveho iOS a nikdy som nemal problem s lagmi ani rapidne klesajucou bateriou. To iste nepocitujem ani u L950XL pri roznych beta verziach W10 a tym padom nerobim HR.
Samozrejme ak ma niekto s tymto problem a nepomoze restart v takom pripade je asi idealny recovery.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

Velmi tu do problematiky neprispejem, no co sa wifi tyka, tak doma mam asus router, u priatelky tp-link a nepozorujem odpajanie. Mam wifi zapnute neustale cele dni, samo sa pripaja odpaja od známych wifi sieti. Ohladom HR mozem len tolko, ze som ho nerobil odkedy mam telefon, to je asi mesiac, a obnovoval zo zalohy prip rechode z 925ky a vstko v poriadku. Snad ten problem s wifi coskoro poriesis.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

HR není nutností vždy, ale nic nezkazí.
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

Tak jsem dnes testoval BT. Stále nefunguje spojení s HF.
Odpojuje se v náhodných intervalech. Telefon pak zhasne, nejde ovládat.. to trvá cca 15-20 sec. a pak jde pokračovat s hovorem, ale bez BT. Ten se někdy chytne znova, někdy ne. Bohužel je pak BT ve stavu, kdy nejde ani zapnout/vypnout.
Když už jsem vyl v tom testování, zkusil jsem přehrávat hudbu..... přes BT do HF (koncern Škoda)... bez problémů. Bez odpojení, bez kiksu hrálo cca 30min.
Mám 950XL SS (.63, FW 01078.00027, HW 4.0.1.1) a dochází mi trpělivost.... na feedback nereagují... no jestli to někdo testuje třebas hovorem na 10sec, tak nic nezjistí.
Ještě je varianta reklamovat.... ale v Arvatu pochybuju, že něco zjistí. :( ovšem jako SW závada mi pak nepomůže ani výměna za jiný kus... :-(
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

jestli dobře chápu, máš HF s BT ve vozidla Škoda, aktualizoval jsi si BT ze stránek Škoda Auto?
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od kozakvv »

rehgehege píše:Tak jsem dnes testoval BT. Stále nefunguje spojení s HF.
Odpojuje se v náhodných intervalech. Telefon pak zhasne, nejde ovládat.. to trvá cca 15-20 sec. a pak jde pokračovat s hovorem, ale bez BT. Ten se někdy chytne znova, někdy ne. Bohužel je pak BT ve stavu, kdy nejde ani zapnout/vypnout.
Když už jsem vyl v tom testování, zkusil jsem přehrávat hudbu..... přes BT do HF (koncern Škoda)... bez problémů. Bez odpojení, bez kiksu hrálo cca 30min.
Mám 950XL SS (.63, FW 01078.00027, HW 4.0.1.1) a dochází mi trpělivost.... na feedback nereagují... no jestli to někdo testuje třebas hovorem na 10sec, tak nic nezjistí.
Ještě je varianta reklamovat.... ale v Arvatu pochybuju, že něco zjistí. :( ovšem jako SW závada mi pak nepomůže ani výměna za jiný kus... :-(
Mám ten samí problém 950 XL SS. Brzy sním šlehnu o zeď. Android ani iPhone nechci. Už nevím co mám dělat
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

hravec-x píše:jestli dobře chápu, máš HF s BT ve vozidla Škoda, aktualizoval jsi si BT ze stránek Škoda Auto?

ano, tím to bohužel není. Zkoušel jsem i jiná HF- Nokia BH222 a jiné, které mám doma. Předchozí telefon - L930 neměl problém...
Psal jsem si někým ze zahraničního fora a mluvil o výměně za jiný kus, nicméně reálně odhaduji na chybu SW....
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Keďže niektorým telefóny vôbec neblbnú, tak to kľudne môžu byt rôzne hw revizie. Za výmenu to možno stojí
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

rehgehege: Fakt by ma zaujimalo,cim to bude. Rovnako mam 950XL SS (.29, FW 01078.00027, HW 4.0.1.1) BT pouzivam original skoda (najnovsia oktavka). Denne robim cca 10hovorov (1-5min). Od1.12. Odkedy mam mobil som nemal ani jeden restart. Sim mam od slovak telekom 4G (prelozil som ju z povodnej 930 bez ziadnych updatov.) 950XL som po 1.spusteni nerobil obnovu zo zalohy,vsetko nanovo instalovane a nastavené. Logicky to nebude BT zariadenim, bud teda hw problem nejakych kusov mobilov, alebi to suvisi so SIM kartou/operatorom. Ine ma nenapada...
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

já Octavia III Columbus s BT, ani jeden restart, ani jedno rozpojení s BT, L950 XL ss mám od 12.12.2015

tak tak, nejspíš to vše souvisí s operátorem, tedy fw SIM karty...
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

Mno, mám O2 operátora. Sim stará CCA půl roku, mno zítra zkusím výměnu, ale moc tomu nevěřím. Nedovedu si to představit, co by Sim dělala špatně. Díky za reakce, dam zítra vědět.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů