Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Tak si napis do Samsungu, proc Nokiim a dnes Microsoftu dodava takove displeje. :roll:
Zadny amoled není dokonaly, dokonce ani LCD.
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

htcjirka píše:Tak si napis do Samsungu, proc Nokiim a dnes Microsoftu dodava takove displeje. :roll:
Zadny amoled není dokonaly, dokonce ani LCD.
Ja by som len rád vedel, či to tak má každý alebo niekto mal šťastie a dostal do rúk bezchybný kus. Pretože zajtra sa chystám odstúpiť od zmluvy šiesty krát. :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

6ty krát vraciaš 950xl tej istej firme ? :D inak ja na 950 som si nevšimol nic a to som celkom pedant a pozerám x hodin do telefónu - menil ciernu a svetlu temu atď
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

imperator píše:6ty krát vraciaš 950xl tej istej firme ? :D inak ja na 950 som si nevšimol nic a to som celkom pedant a pozerám x hodin do telefónu - menil ciernu a svetlu temu atď
Nie skúšam vždy iný obchod. Ale aj tak 6x aby som mal to isté akurát, že vždy v inej časti displeja. To musím mať peknú smolu :D Skús sa pozrieť na šedom pozadí v tme. Napríklad v nastaveniach.
Mám na mysli niečo takéto, to som našiel na nete.
uneven2.jpg
uneven2.jpg (16.48 KiB) Zobrazeno 5669 x
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Marty04 »

Furt nevím, co mám vidět. Já řeším hodně malicherností u telefonu, ale tak daleko jsem se nedostal, abych vracel telefon kvůli lehce odlišnému odstínu displeje v různých částech, což je stejně vidět jen ve tmě s maximálním jasem. A já sám to stejně nerozpoznám.
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

Marty04 píše:Furt nevím, co mám vidět. Já řeším hodně malicherností u telefonu, ale tak daleko jsem se nedostal, abych vracel telefon kvůli lehce odlišnému odstínu displeje v různých částech, což je stejně vidět jen ve tmě s maximálním jasem. A já sám to stejně nerozpoznám.
Pozri si tú fotku čo som dával o príspevok vyššie. Ja to proste vidím a asi nie som sám. Myslím si, že takéto chyby by nemali byť v mobile ktorý mal hodnotu 600€.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od veigy »

Ono se to hlavně strašně blbě fotí... Člověk tak nějak automaticky přehlíží nějaké chyby v těch fotkách a ta nejednota barvy patří mezi ně...
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

veigy píše:Ono se to hlavně strašně blbě fotí... Člověk tak nějak automaticky přehlíží nějaké chyby v těch fotkách a ta nejednota barvy patří mezi ně...
Ale nechápem prečo Microsoft pokračoval vo výrobe takýchto chybných kusov. Čo si pamätám tak to mali aj 930. To len Samsung sa asi poučil.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

na tom obrazku hore to vidno celkom slusne - aj ked keby som o tom nevedel tak by som pri pozreti na displej to vzdy pripisoval tomu ze ho nemam uplne kolmo k ociam tak vzdy sa ten "gradient" nejak meni - kazdopadne snazil som sa teraz u seba pozerat v nastaveniach ci to nemam aj najvacsi jas som dal atd - a nevidim to tam vobec...
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

imperator píše:na tom obrazku hore to vidno celkom slusne - aj ked keby som o tom nevedel tak by som pri pozreti na displej to vzdy pripisoval tomu ze ho nemam uplne kolmo k ociam tak vzdy sa ten "gradient" nejak meni - kazdopadne snazil som sa teraz u seba pozerat v nastaveniach ci to nemam aj najvacsi jas som dal atd - a nevidim to tam vobec...
Ja som sa snažil oklamať hlavu a tiež som to pripisoval tomu, že sa na displej nepozerám kolmo. Škoda, že je to vidieť skoro z každej strany :) Si šťastný človek 8-) Ja budem skúšať meniť telefón až pokiaľ nedostanem do rúk dokonalý kus. :roll:
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

Na tom posledním obrázku už ten rozdíl vidím. Ale na telefonu to nemám. A kdyby si to tady nedal a na telefonu bych ten problém měl, stejně bych si ho asi nevšiml. Proč bych měl v noci nastavený největší jas a koukal na černou obrazovku?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Kastron píše:
htcjirka píše:Tak si napis do Samsungu, proc Nokiim a dnes Microsoftu dodava takove displeje. :roll:
Zadny amoled není dokonaly, dokonce ani LCD.
Ja by som len rád vedel, či to tak má každý alebo niekto mal šťastie a dostal do rúk bezchybný kus. Pretože zajtra sa chystám odstúpiť od zmluvy šiesty krát. :)
Doporucuji vymenit prasek nebo zmenit doktora. :roll:
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

Mobil, ktorého hodnota bola 600e s nerovnomerným podaním farieb? Myslím, že by to vadilo aj tebe. ;-)
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

Dáváš tady ale pořád nějaké obrázky z netu, nevím jakých telefonů. To nemůžeš ukázat ten problém na tvé 950?
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Marty04 »

To je prostě problém AMOLEDu. I Galaxy S7 má buď lehký nádech nebo nerovnoměrné barevné podání.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Bol aj telefón za 800e ktorý strácal signal zlym drzanim, pripadne vybuchoval, zle ostril a pod. - inak ta cena zodpoveda skôr tým 300e ako napr lg g4 - inak 6x nemať telefón podľa predstav asi by som menil aspoň toho vyrobcu
Kastron
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 19, 2016 20:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Kastron »

Problém je že iný os ako windows nechcem a najlepší wp je lumia (možno hp ale ten má zlý foťák)
bosspetr
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: ned črc 13, 2014 12:33
Zařízení: microsoft 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bosspetr »

zdravím místní odborníky, chci se zeptat jestli už se někomu stalo, že si vytvořil skupinu kontaktů dal si do ní třeba 24 kontaktů a po čase mu z ničeho nic zůstalo jenom 5 nebo 8 kontaktů, já osobně mám asi 7 skupin kontaktů a už mi to udělalo potřetí. je to zhruba co 3 měsíce, prostě z 25 kontaktů které mám v té dané skupině mi některé záhodně zmizí a to ještě ke všemu ze všech skupin, vůbec to nechápu a proto se ptám jestli někdo neví čím by to mohlo být. za odpovědi předem děkuji.
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od karel55555 »

Stalo se mi to také nedávno, všechny kontakty za všech skupin pryč, znovu jsem je přidal a zatím to drží
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Přehrávání hudby v autě, ztracené fotky kontaktů

Příspěvek od Potvora »

Ahoj všem,
mám L950DS a navzdory počátečnímu klopýtání jsem mu dal druhou (a třetí a čtvrtou a dvacátou) šanci. Ale teď asi poslední měsíc mě výslovně zlobí.

- rád poslouchám v autě Spotify. Mám napárovaný telefon s autem a doposud vše fungovalo na jedničku, hovory i hudba. Jenže zhruba od minulého pondělí musím telefon dlouze přemlouvat, aby se začal tvářit jako hudební přehrávač. Bluetooth je spojený, hovory normálně fungují, ale hudba ne, ta hraje jen z telefonu. Když se podívám do hubu Zařízení, je tam napsáno pouze Připojeno (hlas), ale dříve tam bývalo (hlas, audio). Na autě se nic nezměnilo poslední tři roky, takže z toho viním W10M. Nenašel jsem způsob, jak tomu domluvit, občas pomůže kompletní odpárování telefonu a auta, odstranění jakékoliv reference na telefon v autě a na auto v telefonu. Upřímně mě to vážně štve, zrovna Spotify používám opravdu hodně v autě.
- evergreen, ale řešení to asi stále nemá: zmizely mi obrázky kontaktů v telefonu. Googlil jsem to a prý za to může změna na Outlook.com - no jo, ale to mi zpátky ty fotky lidí nevrátí. A dávat si je tam znovu, to se mi vážně nechce, zvláště nemám-li jistotu, že tam zůstanou.

Setkal jste se někdo s některým z těchto bodů? Nenapadá vás řešení? Díky! L.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů