Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Me2d666
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 13, 2017 14:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Me2d666 »

Zdravim, mam problem s aplikaci telefon na Lumii 950xl. Ve storu mi visi jeji aktualizace, ta ale vzdy skonci chybou 0x80070019. Uz jsem zkousel v nastaveni storu vypnout auto update, synchronizovat ucty, atd (jak radi tady https://support.microsoft.com/en-in/hel ... from-store" onclick="window.open(this.href);return false; nebo tady http://windowsreport.com/fix-windows-error-0x80070019/" onclick="window.open(this.href);return false; ) a nic nepomohlo. Pri otevreni aplikace telefon se hned zase zavre (spadne), takze nemuzu volat neulozena cisla. Ze seznamu kontaktu normalne volat jde. Nevi nekdo, co s tim?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Kedze mi kingstonka (UHS I - class 3) raz odisla tak som zvolil Sandisk obdobnej rychlosti a kvality ( SanDisk MicroSDXC 64GB Extreme UHS-I (U3)) - ale narazam tu na problem instalacie apps na tuto kartu - doteraz som ju mal v telefone ale nepouzival stale som vsetko daval na interne ulozisko takze neviem ako na tom bola... zakladne veci s kartou idu ok - v PC sa javi ok - kopirovat na nu nejake data ide - dal som ju aj v pc akoze opravit - formatoval som ju na mensie aj vacsie allocation size (clustre) - stale sa da pod winom ale len na exfat... kazdopadne... celkovo vyzera ok - ale ked dam stahovat zo storu hru na kartu - tak sa sekne napr na 100 mb a dalej nejde - rovanko ked tu hru dam na interne a potom presunut na kartu tak to ide neumerne dlho napr aj 30 minut...a niekedy sa to ani nepodari... nasledne je aj nacitavanie hry dlhe a pod. - ale ked dam nieco mensie napr twitter tak ten stiahne a ide aj v pohode... chyba telefonu nebude lebo mam este jednu kingstonku uhs-I class 3 - a ta ide v pohode... taha na nu hry so storu - presuvanie hier z internej ide relativne rychlo atd... moze byt ze je proste nekompatibilna a nikdy ani nebude alebo s nou aj nieco moze byt ? kazdopadne skusim zo srandy reklamovat v alze mozno mi daju nejaku novu... sandisk ma byt zevraj top kompatible s lumiami ale ako vidim ta moja zalozna kingstonka fachá nebe a dudy
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

Neviem, ja mam kingstonku a v pohode vsetko. Sandisk nemam aby som to vyskusal. Tak skus reklamovat, len ci ti to vezmu.

Ja som dnes teda kupil tu baterku, doma ju nabil a telefon zatial funguje normalne ako ked som ho prvy den kupil. Som teda zvedavy ci sa tie problemy co som popisoval objavia alebo nie. Dufam silno ze nie :D Asi som ju s tou fifou 17 dorazil joooj. Debilne hry :D
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

posledne ked som reklamoval v alze kartu tak ju hodila do koša a dala mi novu - ze to sa ani neoplati posielat niekde na reklamaciu... tak mohla by aj teraz tak - len tusim ju skusila v citacke a bola mrtva tak mi to uznala - a tato sa tvari ok :-/ pochybujem ze to bude niekto na reklamacnom testovat na lumii alebo co... lebo skusal som ju v 650tke aj v 950 aj v XL a vsade sa na nu nedali stahovat vacsie hry - konkretne castle siege - co je velmi divne... to proste nema robit... exfat tomu nemoze vadit predsa (tu kingstonku mam 32GB a mam ju na fat32)
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

fazotron píše:Potom daj vediet.
Tak vyzera to po vymene baterky zatial v pohode. Ziadne blbnutie nic. Nevypina, nerestartuje sa. Aj drzi celkom pekne. 15% za 4 hodiny mi berie. Takze po celom dni co je cca 16hodin mi vecer ostava 40%. Len som prekvapeny, ze po 14tich mesiacoch takto odisla baterka.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od TomasSX1 »

Ja v Tom nevidim nic strasne. Je tam quick Charge a ten baterke da celkom zabrat. Radsej kupim novu paterku za par eur a si sam vymenim ako keby mi mala odist ako v apple a platit desiatky eur za vymenu alebo ako v note7 :D
fazotron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon lis 28, 2016 8:49
Zařízení: Xiaomi Mi Note 2

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od fazotron »

No veru vymeniteľná baterka je dnes luxus, a super že to bolo len ňou a nie nejaký problém so samotnym telefónom.

Sent from mTalk
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Dalsie fotky v p.deli. Konecne bolo pekne pocasie, tak som nafotil asi 20 fotiek + jedno video. Este po odfoteni sa dali pozriet, vecer pozriem telefon a sede stvorce s vykricnikom. Video ma tiez iba sedy stvorec s vykricnikom... Ostala mi az jedna fotka. Lumiu som si nechal prave na fotky a hlavne videa, kedze zaznam zvuku prekonava vsetky vstavane mikrofony v telefonoch a fotakoch ake som doteraz pocul a svetelnost je tiez radovo lepsia ako napr. na iPhone. Asi idem HR a uvidime co dalej.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od TomasSX1 »

Papek: nic zvlastne. Priatelke na Nexuse 5X tiez bezne miznu fotky.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Na Lumii mi to pride dost zvlastne, kedze doteraz to nerobilo. Posledny update som robil niekedy este v januari ak si dobre spominam a fotky mi zmizli minuly tyzden a teraz.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od TomasSX1 »

Tazko povedat. Ja som si toho vsimol raz este s povodnym buildom s cim mi prisiel telefon. Odvtedy nikdy. Ukladam Foto na SD kartu, vtedy som to este daval do pamate telefonu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od mimonaut »

Hele to s "miznoucíma fotkama se mi se dělo na lumii 830 a pak jsem zjistil, že to vlastně bylo zmizení pouze v aplikaci fotky. Bezprostředně po vyfocení tam fotky byly, daly se prohlédnout přímo z aplikace kamery, ale po pár hodinách z aplikace fotek vidět nebyly. Nicméně fyzicky v telefonu naštěstí zůstaly. Zkus to ověřit jak na OneDrive, tsk přes kablík v telefonu..
Aldo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 20, 2016 22:05
Zařízení: Huawei

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Aldo »

Papek píše:Dalsie fotky v p.deli. Konecne bolo pekne pocasie, tak som nafotil asi 20 fotiek + jedno video. Este po odfoteni sa dali pozriet, vecer pozriem telefon a sede stvorce s vykricnikom. Video ma tiez iba sedy stvorec s vykricnikom... Ostala mi az jedna fotka. Lumiu som si nechal prave na fotky a hlavne videa, kedze zaznam zvuku prekonava vsetky vstavane mikrofony v telefonoch a fotakoch ake som doteraz pocul a svetelnost je tiez radovo lepsia ako napr. na iPhone. Asi idem HR a uvidime co dalej.
Zkus stáhnout aplikací Fotky Google že Store, funguje spolehlivě. Jak psal kolega přede mnou, fotky tam jsou, jen je nevidíš. Budeš si ovšem muset na Google udělat účet, pokud jej nemáš.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od pogo8303 »

fotky google? ehm...
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

Mna najviac potesi, ked chcem nieco rychlo odfotit cez mechanicku spust, stlacim odfotim a zasekne sa cierna obrazovka az dovtedy, pokial sa telefon nerestartuje. Vtedy mam velmi velku chut hodit telefon o zem.

Miznuce fotky som mal aj ja, ale nakoniec som ich nasiel na karte. Ukladali sa tam.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Zaklinac »

Chlapi, keby som mal len miznúce fotky, bol by som rád.
Ja mám problém, kvôli ktorému zvažujem odchod z platformy. To isté sa deje aj otcovi na takom istom telefóne.
Ide o to, že telefón začne zvoniť a okamžite zmrzne s čiernou obrazovkou, pričom "zvoní" takým hnusným zdeformovaným zvukom. Pomôže iba reštart. Horšie je, že ani neviem, kto volal, pretože pri zvonení je obrazovka čierna a po reštarte nie je v denníku hovorov nič.
Prvý raz sa mi to stalo na Silvestra a odvtedy stále častejšie. Potrebujem 100% spoľahlivý telefón, takto to ďalej nejde. Hardreset nepomohol.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od pogo8303 »

občas deformovaný zvuk většinou budíku (jak chrastící repro) mě provází napříč telefony prakticky od WP8, ale že by mi ztmavla obrazovka a nemohl jsem při příchozím hovoru probudit telefon - to se mi snad nikdy nestalo.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od veigy »

S občasně vychchlaným budíkem jsem se smířil, navíc se to nestává tak často. Zbytek se mi ale nikdy nestal. Ani mizející foto.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Zaklinac »

No veď, zlé je že ani internet tento problém nepozná...ja mám nebrandovaný, otec z Telekomu, kúpené pol roka po sebe a máme tento problém obaja. Ja mám teraz denne kopu telefonátov a toto si skrátka nemôžem dovoliť, že neviem, kto mi volal.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Sinpa »

Myslel jsem, že Arvato jako servis MS skončilo, má Lumie skončila na reklamaci tam.
Po předchozích zkušenost mám značné obavy.. :-S
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů