Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Reklamaci řeš přes Arvato Services.Tam si stahnes i vyplnis reklamacni protokol.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Marty04 »

I přes aktuální fw a sw se mi 950 občas sama restartuje. Tak jednou za tři dny. Ale vždy když používám Edge.
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bouskat »

Tak to jsme na tom stejně, ještě při foceni a messengeru
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Neviem ci sol to písal tu ohľadom operátora 4ka ze mi to stale prepína do národného roamingu aj ked dam manuálne nastavenie siete tak mi odpísali

Pokiaľ sa telefón aj po nastavení manuálnej voľby na istého operátoa pripája na národný roaming tak za to môže zariadenie.Sieť nemá priamy vplyv na nastavenia v telefóne a ani ich nedokáž pozmenovať či upravovať.Pokiaľ ste v národnom roamingu tak sa sieť vyhľadáva až v momente, kedy telefón neregistruje pripojenie k sieti a teda -nemá signál.V takej situácii by sa telefón bez pomoci užívatela mal pripojiť do vyššie spomínaných 10-13min.

Niekto tu tušim písal ze na 820 mu isla 4ka ok a na 950 uz nie - tak vyzerá to byt zariadením aj ked nepochybne ma 4ka slabý signal a preto to prepája - o2 mi v živote a nikdy na národný roaming nepreplo
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od qwerty »

u mna je 4ka OK. Nic som nenastavoval okrem pridania APN. Roaming mam vypnuty (lebo datovy balik mam len v ich vlastnej sieti), telefon co sa tyka hlasových sluzieb do roamingu s TM prepina sam.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Mas 950tku ?
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Dnes ma ten telefon vytocil. Rano som si chcel zavolat, tuknem na kontakt a hned vypisalo ze hovor ukonceny. Skusim znova, znova... Ok, vypnem a zapnem SIM kartu v nastaveniach a ide. Poobede cakam hovor od kuriera, nejake SMSky s potvrdeniami a zase nic. Tento krat vypnutie a zapnute SIM karty nepomohlo, trebalo az restart. Neviem, ci je to len zalezitost noveho buildu 218, lebo aj predtym sa mi to obcas stalo, ale velmi ojedinele. Hlavne sa tesim ako budu testovat na reklamacii tento problem, ked nevedia ani len poriadne displej otestovat ... :evil:
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Daff_Cz »

Třeba ale taky nemusí být problém vůbec na straně telefonu, ale na straně operátora. To tě třeba nenapadlo?
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

souhlasim
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od bouskat »

me se to taky stalo. dlouho nic a pak Hovor prerusen. pomohl az restart. Stát se to na jiným telefonu reknu ANO muze to byt operatorem, ale na 950 to nebude
operatorem ale telefonem....

a nebo se mi neda dovola, jsem nedostupny a me prijde jen SMS ze sem byl nedostupnej, ale tohle mi delala uz i L920, tohle asi bude operatorem, ale to ze se ja nemuzu dovolat to bude telefonem..

Sent from mTalk, W10m
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Ujko »

Marty04 píše:I přes aktuální fw a sw se mi 950 občas sama restartuje. Tak jednou za tři dny. Ale vždy když používám Edge.
To snad musí být nějaký bordel v hardwaru, mám dva starší telefony a žádný restart, nebo špatný firmware....
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

Dnes mě vypekla 950XL, večer jsem sel spát telefon měl 51% a ráno úplná mrtvice.To mě ještě 930 neudělala, asi se cosi kouslo.. :roll:
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Daff_Cz píše:Třeba ale taky nemusí být problém vůbec na straně telefonu, ale na straně operátora. To tě třeba nenapadlo?
tiež som nad tým premýšľal, ale nikdy mi to žiadny iný telefón nerobil. kolegovia s iphonami a androidmi tiež nič. Včera večer znova. Tento krát stačilo vypnúť zapnúť sim kartu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

To nevadi, muze to byt spatna verze karty anebo nastaveni site/BTS daného operatora, s kterym si zrovna nemusi rozumět daná Lumie.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Jirko doteraz to fungovalo viacmenej bez problemov. A to myslim vacsina problemov co sa tu spominala v minulosti ma obisli. Karta je relativne nova - ma cca. pol roka, odkedy som stratil Lumiu 928 :/
Cela aktualizacia .218 je divna. Od rana 7:00 mi klesla doteraz baterka zo 100 na 39%. Za dve hodinky viacmenej nepouzivania klesla baterka o 60%. V setrici baterie ukazuje Edge ako najvacsieho zruta - 58,9%, ostatne su tak 1-2%. Edge je zakazany na pozadi. O deviatej som pre istotu vypol a zapol sim kartu a hned mi prisli 3 smsky o zmeskanych hovoroch.
Vecer som skusil Lumiu 640 LTE a tam funguje aj po poslednom update bez problemov. A to je k tomu este verzia od AT&T.

Vecer skusim reset cez WDRT, aspon nahodim firmware 16028 a uvidime ako sa to bude spravat. Toto je nepouzitelne, hlavne ked sa mi nevie nikto dovolat.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

htcjirka píše:Dnes mě vypekla 950XL, večer jsem sel spát telefon měl 51% a ráno úplná mrtvice.To mě ještě 930 neudělala, asi se cosi kouslo.. :roll:
To sa mi stalo minule - sync sme mas vypnutý ? Jak mas nastavene maily ? Ja som zatiaľ jedno konto prehodil z "po doručení položiek" na 1 hodinový sync... Šetrič samozrejme neukázal nic - minule som tak našiel telefón teplý ale este asi 10% ostalo no - lebo som sa skôr zobudil heh - dávam no najskor za vinu mailom - lebo niekedy ked si dam sam sync mailu tak tie bodky tam behajú kludne aj polhodiny... Neviem ci je lepsi v tomto pop alebo imap nakoľko mi je to jedno a zdá sa mi ze pop syncuje rapídne rýchlejšie a lepšie (co je ak logicke keďže ma toho menej na praci)
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Katikakus »

Papek: Jirka ti prece napsal, ze to nevadi. Tak to nevadi... :-D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od htcjirka »

imperator píše:
htcjirka píše:Dnes mě vypekla 950XL, večer jsem sel spát telefon měl 51% a ráno úplná mrtvice.To mě ještě 930 neudělala, asi se cosi kouslo.. :roll:
To sa mi stalo minule - sync sme mas vypnutý ? Jak mas nastavene maily ? Ja som zatiaľ jedno konto prehodil z "po doručení položiek" na 1 hodinový sync... Šetrič samozrejme neukázal nic - minule som tak našiel telefón teplý ale este asi 10% ostalo no - lebo som sa skôr zobudil heh - dávam no najskor za vinu mailom - lebo niekedy ked si dam sam sync mailu tak tie bodky tam behajú kludne aj polhodiny... Neviem ci je lepsi v tomto pop alebo imap nakoľko mi je to jedno a zdá sa mi ze pop syncuje rapídne rýchlejšie a lepšie (co je ak logicke keďže ma toho menej na praci)
Jak na 930 tak na 950XL mam sync každých 15 minut, verim, ze se sekl ten email klient.Na 930 zatím ani jednou, ale to nic neznamena.Tak uvidíme, kdy a jestli me to zase "vypeče".
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

Občas to dělává, že se sekne poštovní server a nejde některý mail stáhnout ani do Outlooku v PC a stahuje ho na x krát

Takže neni divu ze mobilní. Si s tim taky neporadí...
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

No, outlook je tiež kapitola sama o sebe. Raz som nemohol najst starsi email ani ked som dal hladat online. Dnes sa mi to stalo znova, tak som sa prihlasil cez edge do webmailu a tam ho naslo. Samozrejme mi to nedalo pokoj a asi som na to prisiel. Pri vyhladavani online v Outlooku treba vybrat priecinok v ktorom chcem vyhladavat ...

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů