Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

aaa hezo to ty si sa pytal na tie narodeniny... ako som uz pisal vedla... pridal som rano narodeniny a o polnoci ked som dal telefon na nabijacku tak som ich tam mal no
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hezo »

Nefunguje ... už som napísal na MS či mi neporadia, dám vedieť :???:
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Potvora »

Radek Jahoda: Dnes jsem si přečetl tvůj postřeh ohledně funkčnosti BT při vypnuté WiFi - a s politováním musím prohlásit, že na 950 DS nemá zapnutá či vypnutá WiFi na padání BT žádný vliv. Akorát pozoruji, že se mi BT odpojí ne po 15, ale po asi 25 sekundách.

Dnes si navíc telefon v noci usmyslel, že už toho má plný zuby, a prostě se nějak zacyklil a ráno byl téměř vybitý a hlavně ani nespustil budík. Stisk Power nedělal nic, ale proximity senzor vyhodnotil pohyb před displejem a alespoň mi ukázal GS. Telefon nešel ani vypnout, takže kryt dolů, vyndat baterku, nahodit - a telefon už se mi neprobral.

Udělal jsem přes WDRT restore posledního oficiálního updatu, vykašlal se na jakékoliv Insidery i na obnovu telefonu ze zálohy na OneDrive - a stejně mi sluchátko stále šustí a BT se odpojuje. Dnes zajedu do Alzy a zahajuju reklamační běh na tři kola. Chci mít 950ku, ten telefon se mi líbí, i to nefunkční BT jsem byl ochoten překousnout - ale že mě dnes telefon nechal na holičkách, to je i na skalního fandu MS, jako jsem já, silný kafe...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Hezo : Narodeniny som odstranil a vysia mi tam stále - som zvedavý kedy zmiznú - vyzerá to že ten sync je snáď po týždni - inak toto iste som mal aj na 8.1 - takže to nie je záležitosť systému - nechápem prečo kalendár nemoze lokalne natiahnuť narodeniny a zobraziť ich ale zložito sa syncuje - aj tak to ale nevyužívam pretože Outlook kalendár narodenin mi tam zobrazuje všetky narodeniny zo skypu a Facebooku a ked si zapnem narodeniny Facebooku mam to tam dvojmo + mi to obsadzuje glance na dolezite udalosti z kalendára

Potvora - prečo všetci vyťahujete baterku to soft reset (volume down + power) nefunguje ?
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

čoveče Potvoro něco podobnýho se mi stalo dneska asi taky.
Ráno se probudím a zjistím že jsem zaspal, asi jen 10 minut, no každopádně manželka mi říkala že jí zvonil budík stejně jako mě, ale o tom taky nemám ani páru.
Každopádně telefon potom nešel zapnout. Glance se zobrazol ale tlačítko nereagovalo. Dal jsem soft reset a už to šlo a od té doby zase šlape.Neměl jsem ho teda vybitý jen mi nereagovalo to tlačítko. Uvidím zase zítra.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

U dual-sim řeším problém s BT tak, že volám v autě jen ze sim2, na které nemám data. Ještě jsem neměl problém.
Pokud mi ale někdo volá na sim1, tak ani hovor neberu, protože vím, že bych se stejně moc dlouho nepobavil :tlem:
Raději počkám, než se hovor přesměruje na sim2 a pak to přijmu.
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od wosa.w »

Čao, tak jsem měl ráno stejný problém - budík nezvonil, glanc zobrazený, ale tlf nešel zapnout, baterka téměř vybitá, tlf rozpálený jak sviňa. První soft reset nic, jen obrazovka načítám.. Druhý sof po vytažené baterce už v pohodě. Od té doby šlape.. Tak uvidíme, co to zas bylo za erupce..
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Tak třeba známá chyba s datumem je i na Windows Mobile, jen místo roku 1973 je tam 2016 a dnešní den.
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Potvora »

Mich77: Pravdou je, že jsem dvě SIM současně používal jen jednou, a sice když jsem dostal od providera internetu druhou SIM bez dat - s tou šlo volat dle libosti přes BT. Bylo pak docela komické zkusit volat pře SIM1 (O2), po 15 sekundách žuch, pak SIM2 (TM) v pohodě - a vidíš, ty data mě do toho nikdy nenapadlo montovat...

Imperator: čoveče, na ten soft reset jsem nějak nepomyslel :-).
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Hezo - dnes po 3 dnoch od odstránenia dátumu mi zmizol aj v kalendári :D
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od dzardaa »

Ahoj, snažím jsem se procist cele forum, ale uplne cele jsem nezvládl, nicméně nikde nevidím podobny problem, tak se zeptám.

1. Kontakty - Lumia 950xl a gmaí ucet s kontakty nefunguji spravne. Některé to zobrazí s některé ne v dialeru. Musím na kartu lide s i pres to ze kontakt najdu abzavolam na něj, zase se mi priste pri příchozím hovoru nezobrazí.

2. Maily. Užívám android i ios a vse bez problemu.tady si někdy přijdou, někdy nahlásí chybu. Co me ale nejvíce štve je ze nejdou stahnout přílohy. Zadne. Ostatní systemy bez problemu, ale Lumia ne a ne stahnout. Pouze tam bezi tecky a nic.

3. BT asi nemá smysl resit. Novy passat a Lumia. Po cca 10 sec. Hovoru se spojeni přeruší. Paradox je ze hudba hraje bez problemu skrz bluetooth.

5. Baterie, ale to už jsem resil na foru, tak snad dojde ke zlepseni.

Kdyby jste mi umel někdo poradit hlavně s kontakty,budu moc vděčný...



Pěkný večer.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Misanekx »

Staci nainstalovat novy firmware a je po problému s bluetooth. Baterie na posledním buildu redstone taky super. Jinak gmail jsem mel osobně vždy bez problemu i se starším FW a systémem.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

Zobrazuje sa vám ikona budíka na glance screen resp vobec niekde ked je budik zapnuty? V systeme mam zapnute zobrazenie budika na glance, ale ziadna informacna ikona sa nezobrazuje
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Mam aj na lockscreene aj na glance (vedla hodin)
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

Tak to nechapem kde je problem
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od dzardaa »

Pise ze moje zarizeni je aktuální. Mam ho od středy. Nicméně ty kontakty je opravdu problem. Není třeba nějaká aplikace nebo něco podobného na stazeni kontaktu?
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

Tak kontakty z google účtu naprosto v pořádku, jiný účet ani na kontakty nepoužívám. Volající se mi zobrazují.
Emaily chodí normálně a teď jsem zkoušel stahovat přílohy a taky normálně. Podržím prst, vyberu uložit a určím kam uložit.
BT problém, zkus v autě vypnout mobilní data. Místo chytrého telefonu budeš mít hloupý, ale mně tak aspoň funguje BT.
Baterka je v pohodě, pohrej si s nastavením různých synchronizací.

Budík se zobrazuje na glanc screen, má svou ikonku.
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od dzardaa »

Tak to závidím, to blutooth me az tsk neštve jako ty kontakty... Docela začínám byt rad ze mam ještě svůj note edge v supliku, asi jej brzo budu muset vytáhnout...
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

Hm, tak prešiel som cele nastavenia, urobil restart a nič. Len tak zo srandy som pripol ikonu budíky na plochu, následne ju dal odtiaľ preč a zrazu mam ikonu budíku zobrazenu vedľa času na glance... Nechápem ale ok [WHITE SMILING FACE]
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Dzardoo někde tady najdeš můj popis jak upgradovat firmware na nejnovější,u nás nevydanou verzi. To by mělo opravit BT. Alespoň u mě zatím v pohodě a to jsem ho dnes vytížil jak nikdy za celou dobu. Nabíjel jsem asi 3x a to jsem jen telefonoval. Rekord 14 hodin na telefonu ato od 5:30 od rána.
Neboj je to docela jednoduchý a i kdyby se něco pokazilo tak je to jen otázka času než se ti stáhne firmware znova. z 99% co se pokazí je že se nestáhne firmware korektně. A musí se stáhnout znova.

Kontakty,no a nemáš zapnutý nějaký filtr? Třeba zobrazování pouze s telefoními čísly? Protože google umí pěkný prasárny a to že má několik možností uložení telefonních čísel. Jako mobil,mobil1,mobil2,mobil3 atd. a s tím telefony neumí pracovat a dokážou zobrazit jen ty základní rozřazení. To je ale i u androidu. Jak já se vždycky natrápím když přechází někdo ve firmě ze staré nokie na nový smartphone.

Přílohy v mailech: problém byl u aplikace Pošta a to už je vyřešený docela dlouho. Zkus mrknout do Store jestli není aktualizace, dej ručně vyhledat aktualizace to je jistota. Jo a jinak pokud dáš stáhnout přílohu tak ono to nijak nenapíše že se stáhla,jen ta ikonka se jakoby nevyýrazně podbarví.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů