Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Lumia 950 SS a taky 2.1.1.2
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od niki66 »

Ja tak isto este ziaden update. Inak co musim okritizovat, tak je to gorilla glass. Uz som nasiel centimeter a pol dlhu ryhu v spondej ciernej casti displaya ktoru citit ak po nej prejdem nechtom. Netusim od coho sa spravila, davam telefon len do vrecka nohavic na zips a panskej tasky na rameno kde je tak isto zips. Neverim ze sa suchnutim o zips dokazala spravit takato ryha. To potom gorilla stoji za h...o! Tie testy kde skrabe nozom a klucami po displayi a nikde ziadna ryha su asi somariny!
JirikZL
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 02, 2015 14:36
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od JirikZL »

Radek Jahoda píše:Lumia 950 SS a taky 2.1.1.2
Taky 2.1.1.2 u L950 SS.
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Luks »

niki66 píše: Inak co musim okritizovat, tak je to gorilla glass. Uz som nasiel centimeter a pol dlhu ryhu v spondej ciernej casti displaya ktoru citit ak po nej prejdem nechtom. Netusim od coho sa spravila, davam telefon len do vrecka nohavic na zips a panskej tasky na rameno kde je tak isto zips. Neverim ze sa suchnutim o zips dokazala spravit takato ryha. To potom gorilla stoji za h...o! Tie testy kde skrabe nozom a klucami po displayi a nikde ziadna ryha su asi somariny!
Jo,na L925 je to sklo fakt bláto a škrábance jsou hned,na 930 mi to příjde stejný,tak sem nalepil folii....na HTC Desire HD co sem měl předtím sem neměl nic,choval sem se k němu jako prase a po 3 letech tam byly jen 3 microšrábace,lumie by byla nekoukatelná.
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od 09freds »

Mám L950 XL SS a mám dva problémy se kterými si nedovedu poradit.Za prve neumím přimět žádný foto viewer k nalezení a zobrazení fotek , které mám na kartě ve složce Obrázky. Jak oficialni aplikace "Fotky" tak i app "HD Photo viewer" mi na kartě zobrazí pouze složku Pictures s fotkami z fotáku. K fotkám ze složky Obrázky na kartě se dostanu a mohu je zobrazit pouze pomoci průzkumníka.
Jak naučím výše uvedené appky aby tu složku též našly?
Jinak se mi jednou stalo ,že při odesílaní fotky z fotoaparátu došlo k kompletnímu přepsání - znehodnocení obsahu celé karty. Zůstaly tam nějaké nesmysly, po přeformátování funguje ale prozatím bez problémů.
Druhý problém je že nemohu do "Kalendáře Outlooku" přidat účet outllok a tím se "Kalendář" v PC nesynchronizuje s "Outlook Kalendářem" v Lumii. Synchronizace s účtem google funguje bez problému, ale účet outllok i když ho do app "Outlook Kalendář" v telefonu přidám, tak se seznamu účtu neobjeví a synchronizace nefunguje. Přitom aplikace "One Calendar " synchronizuje s účtem outlook bez problému, rovněž všechny ostatní aplikace (pošta, note).
Umí mi někdo poradit co s tím?
Samíc
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 01, 2013 10:21
Zařízení: Lumia 820, 950xl, 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Samíc »

Ahoj
Co se týče systémového kalendáře - včera jsem objevil problém se živou dláždící + údaje na zamykací obrazovce.
Příklad: Když si dám do kalendáře úkol na zítřek, objeví se mi na živé dlaždici a na zamykací obrazovce, to je pořádku.
Úkol splním dříve než bylo nastaveno, jdu do kalendáře smažu úkol a hle na dlaždici a zamykací obrazovce to pořád visi!
V kalendáři nic není, když se podívám pres internet do kalendáře na Hotmailu, tak tam taky nic není, ale na té dlaždici a zamykací obrazovce to pořád je. 950 XL mám tři měsíce a tohle se objevilo, až teď. Neumíte někdo poradit?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

Samic mam rovnaký problém ale neviem čo s tým... Mam .29 - tak snáď po ďalších updatoch to bude ok
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Kéž by to byl jen problém s dlaždicí.
Měl jsem úkol který jsem ručně smazal asi 10 minbut než to začalo zvonit. No v mobilu žádný úkol, na webu žádný úkol a když přišel čas tak mi přišly notofokační emaily, objevili se notifikace jak na PC tak i v mobilu.
Tam bude asi nějaká prodleva na to smazání.

@09freds Víš ono slovo Pictures je anglicky obrázky, co takhle se na to vyprdnou a přesunout všechno z Obrázky do Pictures? Je to nejjednoduší a nemusíš dohledávat nějakou aplikaci a navíc když budeš používat jinou aplikaci třeba Whatsapp a dáš přidat přílohu z galerie tak uvidí i tyto obrázky.
No a říkáš že ti to nepřidalo kalendář outlook. Hele mám takovou zkušenost že lidi říkají outlook a myslí něco jinýho. Myslíš desktopovou aplikaci Outlook. Myslíš weovou verzi outlook.com? Nebo myslíš něco jinýho?
Tady opravdu spedifikovat by to chtělo jinak se těžko radí.
Já například mám účet na live.com, email je na outlook.com, kalendáč na calendar.live.com a v podstatě po hard resetu telefonu jsem se přihlásil svým Live účtem když jsem nastavoval telefon, na zařátku tě to vyzve na přihlášení MS účtem a to je tohle.
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od 09freds »

Dík za radu. S těmi fotkami jsem to mezitím už vyřešil tak jak říkáš a funguje to. Byl trochu zmaten ještě z androidu.....
Ohledně synchronizace, v PC mám W 10 a v nich je kalendář , který synchronizuji s dvěma účty na googlu a jedním účtem pod kterým jsem přihlášen ve Windows . V telefonu je aplikace Outlook Kalendář , kde mám přihlášené oba účty googlu a ani zaboha nemohu přihlásit účet Windows. Když se ho tam snažím přidat tak vše je Ok až po hlášku hotovo,ale účet se v aplikaci neobjeví a samozřejmě synchronizace tohoto účtu mezi těma kalendáři neproběhne. Mezi účty googlu synchronizace funguje bez problémů.
Celý problém je, že v telefonu nemohu do aplikace Outllok Kalendář přidat ten účet Windows. Co s tím?
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od qwerty »

pridaval som to ako emailovy ucet a do kalendaru sa to dalo samo. btw kdesi v synchronizacii sa nastavuje, ze co sa ma synchronizovat
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Otevřít Kalendář,kliknout na tři tečky dole vlevo, vybrat Nastavit účty(mám to anglicky tak hrubý překlad), a jdou viodět účty co se synchronizují. Pokud tam ten MS účet nemáš tak vyber Přidat účet a pokračuj v přidání.
Pokud tam MS účet máš tak pro jistotu na něj klikni, vyber Změnit nastavení synchronizace mailboxu a hned nahoře by mělo být nastavení času synchronizace. Já tam vždycky ručně nastavuju Jak dorazí(as items arrice, prostě nejvrchnější možnost).
ono totiž to podle Data usage občas blbne a pak se nic nesynchronizuje.
No a nakonec uložit a je to.
Teď by to mělo synchronizovat.
09freds
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 10, 2014 9:25
Zařízení: ASUS ZenFone 5Z
Bydliště: Ptačí reservace

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od 09freds »

Radek Jahoda píše:Otevřít Kalendář,kliknout na tři tečky dole vlevo, vybrat Nastavit účty(mám to anglicky tak hrubý překlad), a jdou viodět účty co se synchronizují. Pokud tam ten MS účet nemáš tak vyber Přidat účet a pokračuj v přidání.
Ano, účet MS tam není, tak ho přidám až se objeví hláška hotovo, ale když se vrátím do natavení účtů Kalendáře tak se tam neobjeví a kalendáře samozřejmě nesynchronizuji. Jsou tam zase pouze účty googlu............
Už jsem zkoušel asi 10 x , bezvysledně.
marecekch
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 18, 2015 23:29
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marecekch »

Problém se synchronizací Outlooku a kalendáře mám taky. Už delší dobu se mi nezobrazují události v telefonu, přestože tam účet Hotmail mám. Je to pěkně na h***o. Zjistil jsem to úplnou náhodou, protože tento kalendář moc nepoužívám. Potřeboval jsem kontakt na člověka, se kterým jsem měl domluvenu schůzku a události v kalendáři prostě nebyly. Na h***o, jako mnoho další problémů v mé Lumii 950 :-/
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

"přestože tam účet Hotmail mám" - účet Hotmail? Pod W10 nic takového není. Navíc ani nepíšeš, kam jsi události zadal atd., atd. Většinou bývá problém mezi židlí a klávesnicí.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

@09freds tak to je fakt divný. Zkus to přidat přes Nastavení(telefonu ne kalendáře) -> účty-> Můj email a účty. Já teda MS účet přidávám vždy když dělám hard reset tak přímo v tom průvodci. Může to znít blbě ale pokud by se ti chtělo smazat telefon, tohle je cesta kterou by to mělo jít 100%

@marecekch aopravdu je těžké na tohle něco říct, tu schůžku jsi měl v budoucnosti nebo v minulosti? To je obrovský rozdíl protože defaultně je tuším nastavena synchronizace jen týden. Já měl podobný problém s maily a pak jsem si změnil zobrazení na Vše a už vidím všechny maily.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

Problémy s přehráváním hudby:
1. Přehrávání se náhodně zastavuje, "zapauzuje". Děje se v obou přehrávačích, které používám, tedy Core Music Player a Groove. Myslel jsem, že problém bude při nošení mobilu v kapse, kde se něco náhodně stiskne, ale kdepak. Mobil může ležet na stole, na posteli, v libovolné poloze a přehrávání se přerušuje. Bylo to snad ve všech buildech, poslední dva Insider Preview jsou ale nejhorší
2. Core Music Player přeskočí na další track, ale nezačně ho přehrávat. Přehrávač je ve stavu "Play", ale nehraje, je takový totálně zaseklý. Nepomůže ani Pause/Play. Děje se i v Groove

Na fórech se o potížích s přehráváním hudby mluví dost, problém je nahlášen i Microsoftu, ale bez jakéhokoliv náznaku řešení.
Jelikož používám mobil jako přehrávač poměrně hodně, docela mě to... štve. Nevím, jestli mám počkat na nějaký další build a doufat, nebo udělat (opět) hard reset. Mám dojem, že v ofiko buildu se to chovalo trochu lépe, nicméně k přerušování přehrávání docházelo taky.
Používám normální drátová sluchátka.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

Pouzivam tiež často mobil ako prehrávač mp3 (groove) jednak cez klasické sluchatka alebo cez BT v aute, ale s tým čo píšeš som sa doteraz nestretol. Nie som insider.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

Uvidíme, dělám teď hard reset a vrátím se k továrnímu buildu. Horší to být nemůže ;)
MiKu
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 07, 2013 5:36
Zařízení: Nokial Lumia 1020

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od MiKu »

Zdravím vespolek, obecný názor - byl jsem "násilím" - drahý syn mi sešrotoval L 1020 - nucen přejít na 950, na L 1020 jsem měl poslední insider verzi W10M (.107) a byl jsem spokojený.
Upřímně - když se mi dostala do ruky 950 v továrním nastavení, byl jsem jako poměrně zděšen, jak někdo mohl tuhle verzi systému a aplikací prodávat....
Po proběhlé aktualizaci aplikací i systému na poslední insider už jsem spokojený (BT nepoužívám, tak nemám negativní zkušenosti), je to rychlé, displej špička, foťák se vyrovná tomu na co jsem byl zvyklý z 1020, jenom je o hodně rychlejší a když jsem se u 1020 snažil, asi jsem z toho vytřískal o trochu kvalitnější snímky, i konstrukce je zatím v pohodě, samozřejmě L 1020 byla pevností trochu jinde ...
Ale lituju lidi, co to koupili hned při zahájení prodeje... a samozřejmě fiasko MS pustit takhle ranou verzi ven i recenzentům...

M
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

pokračování problémů s BT :
-Tak mám poslední verzi firmware na Lumii 950 SS,tedy ne uplně ten poslední co byl na některý Dualsimy.
-verzi OS mám .107, tedy poslední insider.
No včera jsem měl telefon spárovaný a připojený s MS Bandem 1. Byl jsem doma a měl jsem i zaplou a připojenou wifi, v pásmu N na 2,4GHz.
Po každým hovoru mi zůstalo BT viset v řežimu vypínám a žralo to strašně baterku a hřálo se to.
Vzpoměl jsem si že normálně jsem přes den v práci, byl jsem ale doma, a v práci wifi nemám.Tak jsem po pár hodinách vypnul wifi. A helemese BT najednou začalo fungovat bez problémů a nezůstalo v režimu Vypínám BT.
Dnes celý den jsem v práci a po desítkách hovorů se zapnutým BT, připojeným Bandem a vypnutým wifi mi telefon jede pořád v pohodě.
Že by to mělo něco společnýho s driverywifi+BT?
Může někdo kdo má problémy s BT mrknout jestli nemá zapnutou wifi a jestli ano tak pro test pít přes pár hovorů wifi vypnutou?
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů