Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od robsol »

to je podle mě bug a mě to dělalo taky. vyřešilo se to samo časem
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

950 DS: Upgrade firmware

Příspěvek od Potvora »

Dá se nějak vynutit update firmware (takový ten MICROSOFTDMG update)? Nechodí, i když jsem Insider, a jestli se to má prošťouchnout pomocí HR, to odmítám, už to mám všechno tak nastavené a vím, že restore zálohy to do identického stavu stejně nedá.

A tak doufám, že mi pomůže update firmwaru. Stále totiž registruju následující problémy:

- když skončím hovor, telefon jako kdyby zapomněl ukončit proces, a vycucne mi v mžiku baterku; pomůže restart tlf po každém hovoru, což je řešení jak noha ovšem...
- hovory v autě přes BT stabilně po zhruba 15-16 sekundách spadnou; nedávno jsem se kouknul do nastavení BT a všiml jsem si, že kromě zařízení AUTO (správné zařízení) se mi tam objevilo sedm dalších záznamů s názvem Accessory, který čeká na spárování.

Vyřešit tyhle dvě mouchy a jsem fakt spokojený...
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

již se to tu několikrát psalo, stačí číst, přes sw Windows Device Recovery Tool - zkratkou zde uváděno přes WDRT - hledej a najdeš: http://smartmania.cz/forum/search.php?keywords=WDRT
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Potvora »

Hravec-x: A přijdu při tom flashnutí přes WDRT o nastavení a všechno (kromě restore ze zálohy, ale ta není úplná)? NEbo to jde i bezbolestně? Pročítal jsem tu diskusi k tomu a tohle mi z toho není jasné...
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od fijo666 »

Áno. Prides o všetky data. Môžeš použiť obnovu zo zálohy. No ja som radšej všetko odznova nastavil. Istota je istota:)
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hravec-x »

ano je to v podstatě jako hard reset, je třeba provést zálohu a pak obnovit ze zálohy - to ti ten sw napíše upozorní tě na to.. je to česky, ale je třeba počítat s tím že se ti nahraje starší verze OS (build) a budeš pak ještě muset pp. přes insider udělat i update sw

bezbolestně? - počkat až se ti aktualizace fw nabídne
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

950 DS: Upgrade firmware

Příspěvek od rehgehege »

Potvora píše:Dá se nějak vynutit update firmware (takový ten MICROSOFTDMG update)? Nechodí, i když jsem Insider, a jestli se to má prošťouchnout pomocí HR, to odmítám, už to mám všechno tak nastavené a vím, že restore zálohy to do identického stavu stejně nedá.

A tak doufám, že mi pomůže update firmwaru. Stále totiž registruju následující problémy:

- když skončím hovor, telefon jako kdyby zapomněl ukončit proces, a vycucne mi v mžiku baterku; pomůže restart tlf po každém hovoru, což je řešení jak noha ovšem...
- hovory v autě přes BT stabilně po zhruba 15-16 sekundách spadnou; nedávno jsem se kouknul do nastavení BT a všiml jsem si, že kromě zařízení AUTO (správné zařízení) se mi tam objevilo sedm dalších záznamů s názvem Accessory, který čeká na spárování.

Vyřešit tyhle dvě mouchy a jsem fakt spokojený...
Bohužel to nepomůže. Leda by teď vydali nějaky nový FW... mám .02020, build .29 a odpojování od BT se děje stále. Kvůli ověření jsem obnovoval a zkoušel ofiko build - né přes Insider.
Stále doufám, že to vyřešej. např. při spojení telefonu s PC přes blouetooth dojde okamžitě k odpojení - podle mě snad SW závada..... ale nevím no.
fijo666
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned črc 07, 2013 21:25
Zařízení: Lumia 950XL DS - insider fast ring

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od fijo666 »

Niekde som čítal že update pre fw pre insider .36 nebude. Údajne je a bude update fw zatiaľ len pre .29
rehgehege
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od rehgehege »

Ano, proto jsem se vracel přes WDRT zpět... abych měl nový FW.. ten mi to updatovalo a výsledek žádný, myslím z hlediska odpojování BT.. :???:

Jinak jsem byl jako Insider aktivní... teď mě to trochu začíná... no při @ se ti vloží obsah schránky.. atd. A nikdo na podněty nereaguje. A to jsem velký fanoušek MS... a i mě už to trochu vadí.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od edkis »

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/07 ... c74564.png[/img]Vie niekto poradiť s errormi pri updatoch Office apps a Phone app ? Mam najnovší fw .27 a os build .36 ako fast insider. Môže byť problém kvôli tomu ? Môže niekto vyskúšať?
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

Urob restart, potom by to malo ist (teraz som to skusal)
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od alda2 »

Ahoj, nejsem insider ( proč si tahat do telefonu něco ne zcela 100% co způsobuje více škody než užitku, pokud tomu člověk nerozumí ) a aktualizaci telefonu mi to taky nechtělo nainstalovat. Měl jsem zapnutou wifi. Přepnul jsem telefon do režimu letadlo a zpět a pak už to šlo. Nakonec tam naskákaly tři aktualizace ( telefon, hodnocení a nápověda.. tedy tuším ). Rozhodně si myslím že musí jet wifi.

p.s. jinak poslední FW se pozná ne podle čísla za tečkou ale před - mám za to že poslední je 15506 nebo tak nějak.
michy
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 07, 2016 21:21
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od michy »

Prosim o radu od nekterych z kontaktu mi neprichazeji sms a nevim co stim? Pokud dam sim do sluzebni s6 tak vse hned prijde. Nezna nekdo reseni?
Mam lumii 950
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Sinpa »

Nemáš je omylem ve filtru hovoru a sms?
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od edkis »

Jedina vec ktora mi najviac vadi v novom ui je sedy podklad namiesto cierneho ktory bol vo wp8. Mam na mysli sedy podklad napr v nastaveniach, emailoch atd. Nakolko maju L950/XL amoledy bolo by z hladiska energetickej uspory vyhodnejsie mat cierne pozadie ako vo wp8. K tomu nadvazuje problem gradientu pri sedom pozadi ktory je evidentne vlastnostou ak nie chybou amoled displejov. Toho isteho som si vsimol aj pri L930 ktore som mal asi 3 z dovodu rma a vsetky tymto neduhom trpeli avsak v inej miere a umiestneni.
Priklad toho problemu:
http://www.windowscentral.com/sites/wpc ... k=uGcb8mqK
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

to michy: SMS mi sice chodí všechny, ale u 3D secure potvrzení plateb kartou se mi vůbec neobjeví upozornění na novou SMS, ani tón, na dlaždici není informace nic. V aplikaci je ale nová SMSka normálně vidět.
Možná je to nějaká rafinovaná bezpečností fičura, napoprvé jsem tím byl ale značně zaskočen.
michy
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 07, 2016 21:21
Zařízení: Lumia 950

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od michy »

Sinpa píše:Nemáš je omylem ve filtru hovoru a sms?
Nic takoveho jsem nenastavoval. Normalne se mi dotycny dovolaji ale sms je problem. Uz jsem cisla i smazal ze vsech uctu a znova ulozil a zadna zmena. Koukal jsem na karty a nic u nich ve smyslu blokace neni. Uz jsem udelal obnovu nastaveni zalozil novy ucet a. Stejne to nefunguje. Nemohlo by to byt simkartou?
michy
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 07, 2016 21:21
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od michy »

ijon píše:to michy: SMS mi sice chodí všechny, ale u 3D secure potvrzení plateb kartou se mi vůbec neobjeví upozornění na novou SMS, ani tón, na dlaždici není informace nic. V aplikaci je ale nová SMSka normálně vidět.
Možná je to nějaká rafinovaná bezpečností fičura, napoprvé jsem tím byl ale značně zaskočen.
Uz jsem uselal vse co jsem myslel ze pomuze,ale bohuzel. Zitra jdu pro novou sim a pak uvidim.
Lidem co mi poslou sms neprijde ani dorucenka.
Jankuk
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 09, 2016 13:29
Zařízení: Lumia950 dualsim

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Jankuk »

Zdravim,
Mrzi me ze microsoft se chova tak laxne k opravdovym problemum Lumie a wp10 jakymi jsou hlavne problemy s pripojenim na wifi a taky porizovani videa! Mam stazeny nejnovejsi built 63 a bohuzel ani jeden z problemu neresi.
Pripojim se na domaci sit - mam modem 2.4GHz Mikrotik RB951Ui-2HnD, vse probehne normalne telefon je na wifi. Pak zhasnu displej a po opetovnem rozsviceni je opravdu loterie jestli telefon bude na wifi nebo ne. Dnes se stalo 7x ze wifi nenajde vubec zadnou ackoliv ostatni zarizeni ji vidi. Pomuze jen restart.
Dalsi problem je porizovani videa.Nezalezi na rozliseni ani poctu framů/s, kazde video ma na zacatku behem 5s zhruba na 1-2s vypadek obrazu, zvuk bezi dal.
Mate nekdo podobne zkusenosti popripade napad co by mohlo pomoci krom samozrejme opraveni bugu ze strany microsoftu?
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

Musím tě zklamat, nemám ani jeden z uvedených problémů... FW 27 a Win10 .29
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů