Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hezo »

Moje zhodnotenie Lumie 950 XL SS pod 14tich dňoch:

Bál som sa, že nebudem mať dostatok aplikácií na ktoré som bol zvyknutý na androide a to aj preto, že som bol zástanca oficiálnych appiek a náhrady na WP ma odrádzali. Používam facebook, twitter, instagram a vôbec všetky známe appky a služby. Som spokojný, a niektoré mi prídu lepšie ako na androide, napr. Metrotube. Jediné čo ma hnevá, že niektoré sa mi nepodarilo rozbehať, dúfam ale že, keď už sú v MS Store, tak dostanú update a rozbehnem ich (Metromail, Čítačka Tatrabanka, Sensie, ...)
Batériu neriešim, vždy večer nabíjam. Reštarty som nemal (BT nepoužívam).

Zatiaľ toľko :)
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od legoss »

edkis píše:Takisto mam iPhone 6s a nechal som sa oblbnut L950XL a lutujem toho. S prepacenim smejd az to boli. To ani android nie je na tom tak biedne ako tento nepodarok.
toho názoru som bol aj ja ale od aktualizácie mi telefón prestal blbnut a reštartovať. Momentálne najväčší problém je batéria a pomalé reakcie telefónu. A samozrejme app, ale o ich nedostatku som vedel dopredu
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od legoss »

Do kalendára som pridal včera polozku,ktorú som nasledne vymazal ale stále mi ju ukazuje na dlazdici pričom kalendár ju už neeviduje.... Viete poradiť?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

Dlaždice se aktualizují asynchronně, takže po chvíli by měla zmizet. Ale je možné, že je to chyba. Pořád to ladí, mail a kalendář je aktualizovaný snad každé dva dny.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

hezo: Tatrabanka citacka funguje v pohode. Pouzivam ju bezne. Aky mas s ňou problem?
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hezo »

Keď ju chcem aktivovať, po načítaní QR spadne aplikácia ...
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od legoss »

hezo píše:Keď ju chcem aktivovať, po načítaní QR spadne aplikácia ...
mne funguje tiež v pohode
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hezo »

No super... takže dáte načítať QR a nespadne ?

EDIT: poriešené cez dialog, aktivované cez sms ...
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od kozakvv »

Chci se zeptat. Funguje vám kompas v mapách? Na 1020 funguje ale 950 XL ne
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

V MS Maps mi kompas na 950 nefunguje. Klikání na ikonu nic neudělá.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od edkis »

Od vcera sa mi prestali refreshovat dlazdice pre Outlook mail ucty. Ustavicne ukazuju pocty neprecitanych sprav a ich popis pricom maily som uz davno pozrel. Doteraz som problem s tymto nemal. Nejaky napad okrem restartovania ?
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od kozakvv »

Radek Jahoda píše:V MS Maps mi kompas na 950 nefunguje. Klikání na ikonu nic neudělá.
Když tu mapu otocim a kliknutí na ikonu tak se jen srovná, ale jinak nic
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od steelspace »

Mám to samé, jak kompas, tak problém s notifikací nepřečtených emailů.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Že ona ta aplikace nepoužívá kompas a má tu ikonu jen na určení kde je sever na mapě? Otázka je jak se to chová při jízdě, jestli to otáčí autoamticky nebo ne.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od marYan »

edkis píše:Od vcera sa mi prestali refreshovat dlazdice pre Outlook mail ucty. Ustavicne ukazuju pocty neprecitanych sprav a ich popis pricom maily som uz davno pozrel. Doteraz som problem s tymto nemal. Nejaky napad okrem restartovania ?
mal som ten ist problem. dlazdica mi stale ukazovala prijaty mail aj s popisom, aj ked bol dvno zmazany (kotroloval som to aj v PC v maily). skusil som restart, soft reset, odstranit a znovu pridat konto - nepomohlo nic (pisal som aj pripomienku v danej aplikacii pre MS). tak som sa na to vykaslal a na druhy den to uz bolo ok. Takze ti poradim, neries to do 24h sa to zrovna samo a snad to MS v dohladnej dobe updatom opravi
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od kozakvv »

koupil jsem 950 XL DS ale po pri kazdem hovoru byl restart pres bluetoth, chtel jsem ji vratit, ale penize pry ne, ze musim jiny telefon. Tak jsem si vzal 950 XL SS a restarty pri hovorech pres bluetoth uz nemam ale kdyz ukoncim hovor a chci volat znova pres bluetoth tak v handsfree uz nic neni slyset, kdyz ho od telefonu odpojim telefon stale ukazuje ze je pripojene a hovor neslysim. Kdyz telefon restartuji tak zase vse ok. ale jakmile jeden hovor pres handsfree tak musim zase restartovat. Dalsi vec co jsem nasel, ze kdyz propojim kontakty s facebokem a kalendarem tak mi to ukazuje na dnesni den treba narozeniny lidi kteri je nemaji, coz mne nejak netrapi. Dale kdyz dam mapy v telefonu tak nefunguje kompas, u 1020 mi fungoval a tady ne. Baterka nic moc nevydrzi, jsem zvedavy jak bude drzet az budu telefon pouzivat jako hlavni, zatim pouzivam 1020 protoze telefonuji stale pres handsfree a to u 950 xl neni mozne. jinak spokojenost az na to telefonovani pres handsfree. Tak nevim jestli cekat :lol:
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Papek »

Ak si to kupoval v predajni, tak ti zostava jedine reklamacia a pockat az sa chyba vyskytne 3. krat po sebe ... inak ti to nemusia vziat.


Ina vec. Vcera mi zamrzol telefon a restartol sa. Volne polozeny na stole. Vsimol som si ze som mal vela notifikacii z WhatsAppu, ako mi ludia vypisovali + nejake sms. Zakazdym ked mi prisla nejaka nova notifikacia, tak sa rozsvietil displej a Windows Hello sa pokusal naskenovat moj ksicht ktory tam samozrejme nebol. Tak som si skusobne posielal spravy, aby sa pustali notifikacie a po chvili sa Windows Hello zasekol a ostala svietit cervena LEDka. Po chvili sa telefon restartol. Toto som vedel zopakovat, niekedy na to stacilo iba zopar notifikacii, inokedy trebalo aj 15. Funguje to iba ked je telefon polozeny na stole, resp. ked nie je zakryty proximity senzor.
Tak isto to vie aj zblbnut vtedy, ked mi niekto vola a odmietnem hovor. Windows Hello sa opat pokusa odomknut displej a sem-tam zblbne.
Zatial som ho vypol a budem sledovat, ci to nebude stabilnejsie.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

Mám zapnutý limit pro hlídání spotřeby LTE dat (Nastavení - Síť a bezdrátové připojení - Využití dat). Po nastavení mohi limit upravit malým červeným odkazem Upravit (pod souhrnem využití). Na této stránce jsou dole ještě další dvě předvolby - Omezit přenosy dat na pozadí a Omezit přenosy das na pozadí při roamingu. Při pokusu o nastavení těchto předvoleb aplikace spadne.

Proč nelze nastavit taková "všeobecná úroveň jasu" jako na Nokii N8? Tedy, ona jde nastavit, ale po každém odemknutí telefonu se úroveň jasu opět vrátí na prostředek a displej svítí jako sluníčko v létě a žere jak ruské auto.

V N8 jsem měl nastavenou úroveň na minimum a automatika mi to pak seřizovala kolem této hodnoty. Za x let s N8 jsem nemusel na tomto nastavení nic měnit. Chápu, že v W10M to už asi nejde, ale proč to tam tedy vůbec je...
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od alda2 »

to s tím jasem mi nejdřív fungovalo jak popisuješ jak má - tj. nastavil jsem úroveň a automatika to nastavovala kolem. Pak se to nějak seklo a tu úroveň to pořád vracelo do defaultní pozice. Teď nevím co jsem s tím dělal (možná jsem zkoušel restart - ne HR, možná proběhla aktualzace ) a teď to funguje opět jak má.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

Mě to teď navíc začalo fungovat tak, že se "zapamatuje" pozice ukazatele nastavení, ale podsvícení samo ne. Takže nastavím na minimum, vypnu a zapnu displej. Displej teď svítí jako normálně na 50%, ale ukazatel urovně je pořád na min. Když pak jedu s nastavením na střed, podsvícení se vůbec nemění. Teprve když zase sjedu ze středu na min, nastaví se správně (do dalšího off/on).
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů