Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od joeslovakia »

Mario909 píše:
joeslovakia píše:jednoducha odpoved. mas vela ikon na ploche. ak ikonami posuvas tak posuvas aj pozadim trosku. obrazok sa prsposobuje obrazovke a rozliseniu ale nie tak ze ako to vidis ale aj podla poctu ikon sa mi zda.
No zkoušel jsem už všechno, ale bohužel jsem se k tomu nedostal. Pořád tapetu zvětšuje a je to nezávislé na počtu ikon i přesto, že jsem vypnul více dlaždic. Pořád to má zapotřebí zvětšovat obrázek jako když koukáš lupou :grin:
je to skratka kvôli ikonam. ak by si si dal viac ikon tak aby sa este pozadie vedelo hybat. taktiez aj ked sa presuvas k vsetkym aplikaciam tak sa pozadie posuva. pozadie skratka nie je stacionarne a preto sa deje to co sa deje :)

edit by admin: nedělej pod citací tolik Enterů, působí to pak nepřehledně a zbytečně roztahuješ text. Zprávu příště piš rovnou za citaci.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

Tak to vypadá že je snad předinstalovaná nějaká divná verze systému. Po zapnutí systému jsem měl na své L950 nainstalovaný Lumia Offers. A baterka mi teda moc nevydžela.
Udělal jsem v pátek reset, baterka začala držet podstatně dýl, a dneska jsem jen tak projížděl seznam aplikací a všiml jsem si že Lumia Offers nainstalovaný nemám.
Tak možná mě napadá jestli tam prostě při rozbalování image do telefonu, jak to nahrávali, tak prostě nedali nějakou špatnou. A HR to vlastně obnovil na správnou verzi a díky tomu ta baterka drží.
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od wosa.w »

Tak to mohu potvrdit taky. L950XL dual mám od čtvrtka a dneska jsme se odhodlal a obnovil tovární nastavení. Poznatky jsou následující:
- znatelně míň tlf topí při běžném provozu
- konečně se mi podařilo dostat kalendář na Glance a zamykací obrazovku (před HR ani ťuk!)
- bezproblémové propojení zpráv a skype (před HR jsme nebyl schopen některé kontakty propojit a celkově to fungovalo prapodivně)
- prodloužená výdrž baterie
Jinak W. hallo vypínám.., už mi z toho jdou oči šejdrem.. a úspěšnost tak 50%.. Beru, že je to beta, ale v nějaké vyladění moc nevěřím :-)
Taky doufám, že brzo na 950 pustí aktualizaci na Outlook pošta a kalendář. Sdružená pošta mi významně chybí, stejně jako možnost označit vše.. A teď už jen pořešit resety při volání a zapnutém bluetooth. To je fópá jak má bejt :-) snad to fofrem pořešej.
Všem pokusným králíkům 3x ZDAR, ZDAR, ZDAR :-)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od kllr007 »

Radek Jahoda píše:Tak to vypadá že je snad předinstalovaná nějaká divná verze systému. Po zapnutí systému jsem měl na své L950 nainstalovaný Lumia Offers. A baterka mi teda moc nevydžela.
Udělal jsem v pátek reset, baterka začala držet podstatně dýl, a dneska jsem jen tak projížděl seznam aplikací a všiml jsem si že Lumia Offers nainstalovaný nemám.
Tak možná mě napadá jestli tam prostě při rozbalování image do telefonu, jak to nahrávali, tak prostě nedali nějakou špatnou. A HR to vlastně obnovil na správnou verzi a díky tomu ta baterka drží.
To je nezmysel, pri HR ostava, maze sa len "particia" s uzivatelskymi datami.. OS a FW samotny ostava taky isty aky je..
Ono nieje mozne ze jednoduchy resetom sa ti nainstaluje iny OS ako tvrdis ;)
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Ziegelfeld »

hezo píše:Podarilo sa Vám VIBER aktivovať bez problémov ? Mne nechodí sms a ani mi nezavolá automat ... Myslím, ale že bude problém v SIMke, mám novú 4KU. Nie je treba niečo nastaviť na tel ? WP mám krátko ... Ďakujem
V 4ke nejde nikomu viber ani whatsapp. Problem s predvolbou +421950.
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Ziegelfeld »

Sťažujú sa nato ludia aj na ich FB stránke. Vraj to riešia
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Radek Jahoda »

@kllr007 to bych ani neřekl. Předpokládám že to mají postavený jak Win10, v tom případě je v systému "backup" složka továrního resetu a v případě zvolení HR se všechny soubory přepíšou továrními daty z této složky. A to všetně aplikací a ovladačů. A co je sranda, tak Win10 ty původní první vymaže a pak to obnovuje. Pouze při zvolení zachovat data to neudělá, což ale není příklad W10M v případě HR.
Jednoduchý reset, no HR je v podstatě nahrání jiné ROM která je již uložená v telefonu.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Mich77 »

Dnes jsem zjistil problém, který mi dost vadí. Vypnu si zvonění a během dne mi telefon začne zvonit nahlas a většinou v tu nejnevhodnější dobu. Zkoumal jsem čím to může být a zjistil jsem, že tlačítka hlasitosti jsou aktivní i při zamknutém telefonu. Takže si asi nechtěně v kapse zapínám zvonění.
Jak jim mohl utéct takový fail? Nebo se to dá nastavit někde v nastavení? Nenašel jsem to.
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Re: Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od hezo »

Ziegelfeld píše:
hezo píše:Podarilo sa Vám VIBER aktivovať bez problémov ? Mne nechodí sms a ani mi nezavolá automat ... Myslím, ale že bude problém v SIMke, mám novú 4KU. Nie je treba niečo nastaviť na tel ? WP mám krátko ... Ďakujem
V 4ke nejde nikomu viber ani whatsapp. Problem s predvolbou +421950.
´

WhatsApp mi išiel normálne aktivovať cez hovor ... Tak isto by mal ísť aj Viber, ale nejde ...
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od harmon »

Mich77 píše:Dnes jsem zjistil problém.....................
I já se divil proč mi telefon zvoní když jsem vypnul zvonění.Ale nějak jsem to nezkoumal.Teď vím proč.
Na zamčeném telefonu (černý displej)hlasitost nezměníš.
Ale stačí že nějakým dotekem v kapse naskočí (barevná) obrazovka zámku a tam již lze měnit hlasitost.
To je blbé !
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od harmon »

Radek Jahoda píše: Předpokládám že to mají postavený jak Win10, v tom případě je v systému "backup" složka továrního resetu a v případě zvolení HR se všechny soubory přepíšou továrními daty z této složky. A to všetně aplikací a ovladačů. A co je sranda, tak Win10 ty původní první vymaže a pak to obnovuje. Pouze při zvolení zachovat data to neudělá, což ale není příklad W10M v případě HR.
Jednoduchý reset, no HR je v podstatě nahrání jiné ROM která je již uložená v telefonu.
Nemáš pravdu v telefonu je nahraná ROM (bohužel zatím jen jedna co vyšla s telefonem) stačí se podívat na build co jsi měl a co máš teď - určitě je stejný - protože žádný update ještě nevyšel.Takže máš to samé co jsi měl - jediné co není nahráno je Lumia Offers která byla dodatečně doinstalována když se Microsoft rozhodl dát dock zdarma.Proto také někteří co dostali telefon s první várky kdy ta možnost ještě nebyla ji tam nemají a musí si ji doinstalovat a proto tam není ani po HR.

Zajímavé bude co se stane po update zdali se tím ROM přepíše nebo to bude jak na PC - nová instalace = znovu stahovat všechny update.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od imperator »

harmon píše:Také něco o pozadí nevím kam bych to napsal vyzkouším zde dotaz:
Na 830 i 930 i 1520 se mi obrázek na pozadí ukázal normálně.
Teď když nastavím v 950XL tak je zmršený tak že se jaksi zvětší není celý přitom v ukázce v nastavování je vidět celý.
Vadná velikost nebo jiná rada díky.
Ahoj - obrazok mas bud mensi alebo v nespravnom pomere - ide o to ze na rozdiel oproti wp 8.1 - je ten obrazok sirsi ako plocha s dlazdicami - ked sa posunies doprava na zoznam aplikacii posunie sa aj obrazok pod nim asi o 10-15 % - to znamena ze ked chces mat tu postavicku celu pod dlazdicami potreboval by si mat este trosku sirsi obrazok napravo - napr tam dodat nejaky cierny pas :) no a tym ze ti ho akokeby roztiahol doprava trosku tak aby zachoval proporcie a zaroven sa obrazok mohol posuvat aj trosku dole ak budes scrollovat tak je zas roztiahnuty aj dole - predstav si to tak ze tvoja plocha to nie je len ta obrazovka s dlazdicami ale dajme tomu 20 % napravo a aj dole... pekny den

EDIT - vidim ze uz to popisal joeslovakia...
ZdeněkH
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 09, 2015 14:17
Zařízení: lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ZdeněkH »

Dobrý den,
prosím o radu, nejde mě na lumii 950 nastavit hlasitost vyzvánění budíku a aplikací. Nemohu najít ani aplikaci (profily) v obchodě... Dál mě nejde nastavení jednotlivých dlaždic - barvy a průhlednost.

Děkuji za radu

Zdeněk
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

Nic z toho bohužel zatím W10 neumí. Rychlé přepínání zvukových (a jiných) profilů mi hodně chybí, standardní řešení s tlačítkem Volume down, pak jakási malinká šipička a nastavení hlasitosti, opravdu není nic moc.
Samostatné nastavení hlasitosti pro budík a jednotlivé aplikace rovněž není.
Navíc mi vadí, že si nemůžu nastavit základní úroveň podsvícení, od které pak funguje automatická regulace. Přesněji řečeno si jí můžu nastavit, ale po restartu s nastaví zase standardní.
Chybí odemknutí poklepáním na displej.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Stevik »

Ma nekdo nejakou apku, kde se automaticky neschova dolni navigacni lista, ani nejde gestem schovat? Nebo se apka rozmerove neprizpusobi?
Me to dela Aponia GPS Navigation. Nebo je na to nejaky jiny figl?
Obrázek
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od Tomet »

Mě to nejde ve webovém prohlížeči UC Broswer, kde bych to potřeboval víc než kdekoli jinde.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy

Příspěvek od ijon »

Bohužel opět "vlastnost" hluboko v systému. Pokud vím, není možné nechat navigační lištu trvale zobrazenou. Snad časem, ale nedělám si iluze.
Windows Maps - totální absence POI a nemožnost přidávat vlastní. Škoda, proč vlastně nelze instalovat ještě HERE maps? Nechápu.
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

950 DS: Start telefonu po manulním vypnutí

Příspěvek od Potvora »

Vypnu telefon dlouhým stiskem Power, stáhnu horní polovinu dolů, zobrazí se "Na shledanou"... ale opětovný stisk tlačítka power, lhostejno zda dlouhý či krátký, telefon nezapne. Jsou dvě možnosti - zapojit nabíječku (kódové označení "nastartovat přes kabely") nebo oddělat kryt, vyjmout baterii, zase to celé poskládat a zapnout. Dělá to jen mně nebo mám při každém vystoupení z letadla čekat tyhle kejkle (a ano, vím, že mohu použít režim "V letadle")?
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

950 DS: Lumia Help+Tips

Příspěvek od Potvora »

V přehledu aplikací mi straší prázdná ikona "Lumia Help+Tips". Hned pod tím mám i "Lumia Nápověda+tipy". První nedělá nic a nelze se jí zbavit. Druhá normálně funguje a je možné ji i odinstalovat. Jak se té první zbavit? Když ji připnu na Start, místo názvu aplikace tam vidím "@C:\data\Programs". Je to prkotina, ale štve mě tam!
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

950 DS: Start telefonu po manulním vypnutí

Příspěvek od ijon »

Potvora píše:Vypnu telefon dlouhým stiskem Power, stáhnu horní polovinu dolů, zobrazí se "Na shledanou"... ale opětovný stisk tlačítka power, lhostejno zda dlouhý či krátký, telefon nezapne. Jsou dvě možnosti - zapojit nabíječku (kódové označení "nastartovat přes kabely") nebo oddělat kryt, vyjmout baterii, zase to celé poskládat a zapnout. Dělá to jen mně nebo mám při každém vystoupení z letadla čekat tyhle kejkle (a ano, vím, že mohu použít režim "V letadle")?
To máš něco zásadně špatně. Zkusit aktualizovat na nejnovější firmware (.29) a pak v každém případě hard reset. Pokud ani to nepomůže, jedině reklamace. Fakt je, že po vypnutí chvilinku trvá, než jde mobil zase zapnout, ale jsou to vteřiny...
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů