Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
jarinpav
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 01, 2015 14:26
Zařízení: LUMIA 950 DUAL SIM LTE

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od jarinpav »

Ahoj lidi. Mám LUMIA 950 DUAL LTE. Sice velká spokojenost ALE.
Zjistil jsem, že při natočení videa a je jedno, zda s menším, středním či nejvyššim rozlišením se video při přehráná v některých místech (i opakovaně při dalších přehráních) seká, třeba na 1 sekundu, ale zvuk běží dál. Je to vždy na stejném místě. Prostě se ,,SEKÁ" vždy ve stejných místech.
Mám kartu Micro paměťovou s velmi vysokým přenosem dat. Stejný problém ale je, i když se video ukládá do paměti přístroje.
Pokud je to na opravu, tak jsem nasranej, protože mám telefon dva dny :-(. Kupoval jsem v ALZA. Jinak WP 10 vynikající, ale musí se dobrousit ještě třeba kalendář, který je nyní úplně na h***o, ani úkoly v něm nejsou, ale to snad bude vyřešeno v aktualizacích. Navigace perfektní. Co vy na to?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od kllr007 »

Skus spravit HR..
Video seka aj v PC , tj je zaznamenane so sekanim alebo seka iba pri prehravani v mobile ?

Ak si kupoval v alze, tipujem ze si objednaval cez net, vtedy mas moznost vratit do 14 dni bez udania dovodu.. Tzn nemsuis cakat mesiac na RMA s neistym vysledkom
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Creyzy »

Tak lidi co je s Vámi? Čekám tu, jak sem budete pouštět jedno fotku za druhou a stále nic :) Uvažuju nad 950XL... :) díky
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Creyzy »

a jaké jsou první dojmy? Mám nyní iPhone 6s...zajímá mě co předvede 950 :)
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Radek Jahoda »

Creyzy, no jako já nemám moc co fotit, teda něco je nepublikovatelný.
Ale jinak prostě okolo nic zajímavýho. Mám ti vyfotit vypelichanýho psa? Nebo hrnek od kafe?
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Misanekx »

Telefonu jsem mel mraky, ale to co leze z L950 je proste bomba. Jen ma fotka bezne 7MB. :-)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od imperator »

Radek to je jedno co vyfotis... uvidime farby, ostrost...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Jiří Hrma »

Do naší galerie jsem přidal první sadu snímků pořízených Lumií 950, a také video ve 4k rozlišení. Kvalita fotografií je velmi dobrá, i za horšího světla. V galerii najdete odkaz pro zobazení snímků v plném rozlišení (na službě Zonerama).

Fotografie
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

ObrázekObrázek Obrázek


4K video
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=92cOJ-eg8ks[/youtube]

U videa si počkejte na čas 2:14, kdy se mi během nahrávání scény objevil zajímavý bug, kdy se obrazovka rozdělila na dvě poloviny a v každé byl záznam trochu odlišný (viděl jsem to už přímo na displeji). Po ukončení záznamu a nahrávání dalšího už vše bylo v pořádku.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Radek Jahoda »

http://imgur.com/a/uoIb6
Tak já teda nemám umělecký fotky jak Jirka, ode mne musí stačit hrnek s kafem a cigára.
Ta třetí fotka je hrnek bez blesku a bez rich capture. Mám tu docela tmu tak je to tmavý.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od kllr007 »

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Jiří Hrma »

Přidám ještě jeden postřeh – Rich capture jsem vypnul, stejně jako animované fotografie. Za prvé zpomalují při prohlížení fotek, za druhé mám pocit, že pak občas ovlivňují funkce automatického focení. Vždy pořizuji několik snímků dané scény za sebou a pak vybírám tu nejlepší, ale když je výše zmíněné zapnuto, tak občas některé fotografie vypadají neostře, z prapodivnými barvami (skoro jako nakreslené) a s menším počtem detailů. Vidět je to například na téhle srovnávačcce – vlevo je snímek pěkně ostrý, vpravo už tolik ne. Když funkce vypnu, stane se to občas také, ale už ne tak často.

Nejvíce viditelné je to při sledování na 5k monitoru, tam to už docela bije do očí – přímo na displeji telefonu to až tak patrné není, ale myslím si, že je to další softwarový bug. Tak snad to Microsoft brzy opraví. Není totiž nic horšího, než když si myslíte, že jste pořídili super fotky (které se tak na displeji jeví), a pak na PC zjistíte, že je polovina „divná“.

Obrázek
rozklikněte si srovnání pro porovnání detailů
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od imperator »

Velmi sa mi paci tato foto z konkurencneho webu - na to ze to fotil bezny clovek, bez trojnozky..
https://goo.gl/r0FGR8" onclick="window.open(this.href);return false;

resp. tu je cela galeria

a test videa, srovnani s galaxy 6 edge
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cbG6gKC5v6o[/youtube]

edit by mod: Zkus příště používat kódy pro formátování textu (linky, youtube…), vypadá to pak lépe a přehledněji :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Jiří Hrma »

Do galerie jsem přidal další sadu snímků z dnešního dne a slow-motion video, nicméně kvalita záznamu v tomto režimu je spíše průměrná. Obraz je málo ostrý i za dobrého světla a rozhodně bych čekal lepší výsledky. Zvláště po tom, jak kvalitní video oba modely točí ve 4k rozlišení.

Obrázek Obrázek Obrázek

Lumia 950 slow-motion test (HD, 120 fps, nelze nahrávat se zvukem)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BbeREeFEvCA[/youtube]
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Papek »

zopar fotiek, co sa mi nazbierali cez vikend http://1drv.ms/1R4v3GU" onclick="window.open(this.href);return false;
jarinpav
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 01, 2015 14:26
Zařízení: LUMIA 950 DUAL SIM LTE

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od jarinpav »

jarinpav píše:Ahoj lidi. Mám LUMIA 950 DUAL LTE. Sice velká spokojenost ALE.
Zjistil jsem, že při natočení videa a je jedno, zda s menším, středním či nejvyššim rozlišením se video při přehráná v některých místech (i opakovaně při dalších přehráních) seká, třeba na 1 sekundu, ale zvuk běží dál. Je to vždy na stejném místě. Prostě se ,,SEKÁ" vždy ve stejných místech.
Mám kartu Micro paměťovou s velmi vysokým přenosem dat. Stejný problém ale je, i když se video ukládá do paměti přístroje.
Pokud je to na opravu, tak jsem nasranej, protože mám telefon dva dny :-(. Kupoval jsem v ALZA. Jinak WP 10 vynikající, ale musí se dobrousit ještě třeba kalendář, který je nyní úplně na h***o, ani úkoly v něm nejsou, ale to snad bude vyřešeno v aktualizacích. Navigace perfektní. Co vy na to?
Tak zitra jdu 950 DUAL vymenit za singla. Kamera se seka, jinak fotky vynikajici. Obcas zamrzne. Kamaraduv soused taky poridil 950, a nema jediny problem. Ani s HW ani s SW. Dual uz nechci.

Dnes proběhla výměna za SINGL a vše běhá, jak má. Jeiný problém není. Tak čest.
Mario909
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 02, 2015 16:20
Zařízení: Lumia 950 Dual Sim

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Mario909 »

Tak já mám taky problém :D při focení za snížených podmínek lumia neumí zaostřit objekt v protisvětle..a přitom to zvládají telefony za pár šlupek.... Myslím si, že vývojáři měli s vydáním neodzkoušeného Lka ještě počkat.
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od hezo »

Trošku náročnejšia scéna, plná veľkosť ...

http://i68.tinypic.com/2akcktl.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
jarinpav
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 01, 2015 14:26
Zařízení: LUMIA 950 DUAL SIM LTE

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od jarinpav »

jarinpav píše:
jarinpav píše:Ahoj lidi. Mám LUMIA 950 DUAL LTE. Sice velká spokojenost ALE.
Zjistil jsem, že při natočení videa a je jedno, zda s menším, středním či nejvyššim rozlišením se video při přehráná v některých místech (i opakovaně při dalších přehráních) seká, třeba na 1 sekundu, ale zvuk běží dál. Je to vždy na stejném místě. Prostě se ,,SEKÁ" vždy ve stejných místech.
Mám kartu Micro paměťovou s velmi vysokým přenosem dat. Stejný problém ale je, i když se video ukládá do paměti přístroje.
Pokud je to na opravu, tak jsem nasranej, protože mám telefon dva dny :-(. Kupoval jsem v ALZA. Jinak WP 10 vynikající, ale musí se dobrousit ještě třeba kalendář, který je nyní úplně na h***o, ani úkoly v něm nejsou, ale to snad bude vyřešeno v aktualizacích. Navigace perfektní. Co vy na to?
Tak zitra jdu 950 DUAL vymenit za singla. Kamera se seka, jinak fotky vynikajici. Obcas zamrzne. Kamaraduv soused taky poridil 950, a nema jediny problem. Ani s HW ani s SW. Dual uz nechci.

Dnes proběhla výměna za SINGL a vše běhá, jak má. Jeiný problém není. Tak čest.
Tak jsem vyměnil za jiný kus. V poho, ale jen chvíli. Videa se opět sekají. Snad to nebude HW. A opět to měnit, bude to stejné. SW .29 byla úplně k hovnu. nyní se mi aktualizoval podruhé a opět na h***o. kalendář se nedá použít, videa na totální sračku a fotky ve světle nejdou zaostřit. Jsem nasranej.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od legoss »

Mne včera stiahlo v noci nejakú systémovú aktualizaciu a od dnes mi fotí lumia neporovnatelne lepšie... Rozdiel je dosť veľký.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů