Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Jirka66
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv čer 30, 2016 14:30
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Jirka66 »

Hlavně by se měl MS vzpamatovat a začít něco dělat, vylepšovat aplikace a systém ať si udrží zákazníky, když jsme se jim upsali a zakoupily takové mobily, takže by se měli aspoň odvděčit a začít pracovat a vymazlávat systém i appky :tlem:
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od kleinak »

Nazdar, budu asi dost přísný, co se týká fotek pořízených L950.
Když jsem přecházel z L1020 na L950 a já opravdu jinou možnost neměl, tak mě pár lidí, včetně s HTC Jirkou přesvědčovali, že je to lepší volba, rozhodl jsem se podle sebe a nakonec mám L950. Jenže, podle některých fotí L950 lépe než L1020, ale zjistil jsem a to až nyní, že to tak nebude vždy. Hlavně, když jste někde na oslavě a všichni kolem vás jsou v pohybu, to si L950 ani neškrtně z 90% vše rozmazané, to je úplně k ničemu, ani mou malou dcerku to to nezvládá vyfotit bez čmouh, pokud se hýbe a řekněte malé, ať chvilku vydrží se nehýbat, prostě o ničem, to se mi u L1020 nestávalo, ta dokázala fotit bravurně i ve tmě pohybující předmět. Prostě na jedničku.Tohle L950 vůbec neumí.
Vyfotit pěkně statický objekt, to umí kdejaký No Name za 3000kč.
Jsem z toho docela zklamán v tom případě se budu muset vrátit k L1020.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Marty04 »

To víš, nemá xenonový blesk.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od veigy »

Jo, ten Xenon udělá svý :/ Mě teda spíš na focení v tmavších interiérech vadí, že Foťák automaticky nastavuje barvy a nějak mu to nejde. Lidé pak mají pleť strašně sytou, až do oranžova :/
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od niki66 »

inak ten fotak alebo aplikacia je riadne v pi. Nech sa nikto nehneva, ale poslednu dobu mam problem len s tymto. Teraz som skusal fotit ohladom zachytenia pohybu, a telefon sa po chvilke zasekol, posral, az sa restartoval. Len tak a len tak uz po niekolky raz za posledne 2 tyzdne.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od htcjirka »

Nahod Lumia Camera a na ten Microsoft fotak se vykasli.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od kleinak »

Mám radostnou zprávu, dal jsem bratránkovi opravit svou L1020 a říkal , že už to rozchodil, stačí to dát jen do kupy. :) Jupí.Je to takový ten elektro kutil a všeuměl domácí co dokáže opravit Téměř vše. ;-) ;-)
A proč tak jásám??? Než jsem mu ji dnes odvezl, tak jsem zkoušel fotit malou, protože foťák stále dobře funguje, chyba je jinde. A nestačil jsem se divit,vlastně, moc mě to nepřekvapilo, z 10 fotek bylo 9 plně funkčních, nemázlé, krásně ostré, prostě takové, jaké to L1020 umí.
Takže se nejspíš s nynější L950 rozloučím, nejdřív ale L1020 budu muset zase otestovat, jak vlastně na tom je, přece jen, ležela půl roku v šuplíku.
Jinak po tom půlročním odloučení, když si L1020 vezmu do ruky, musím říct, že tenkrát Nokia odvedla aspoň u tohoto modelu perfektní práci a to jsem ji kupoval v roce 2014 v srpnu, do dnes vše původní, nevrže, není odřené,neloupe se, není nic na displeji vypálené, no prostě paráda.
Teď to dělám s L950 tak, že místo focení, prostě točím video a potom teprve z toho vyřežu fotky, jinak jsou fotky nepoužitelné. To je prostě realita, bohužel pro L950.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Mich77 »

Nemůžu porovnat s 1020, ale to co píšeš teda neznám a to fotím děti neustále a na oslavách jsem samozřejmě taky hlavní fotograf, protože 950 fotí lépe než levné kompakty. 90% rozmazané jak píšeš, to by pak ten mobil byl nepoužitelný, něco asi děláš špatně.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od bigjohn »

Lumia Camera...rezim vyvojara, stiahol, premiestnil na kartu, spustil, nainstalovane, po otvoreni skonci s odkazom na Fotoaparat. Vam to funguje?
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od Marty04 »

Mich77 píše:Nemůžu porovnat s 1020, ale to co píšeš teda neznám a to fotím děti neustále a na oslavách jsem samozřejmě taky hlavní fotograf, protože 950 fotí lépe než levné kompakty. 90% rozmazané jak píšeš, to by pak ten mobil byl nepoužitelný, něco asi děláš špatně.
Vím, že je dobré mít zapnuté HDR auto, pak to kombinuje rychlou závěrku na pohybující se objekty a delší na zbytek scény.
zikii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned čer 21, 2015 18:00
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od zikii »

bigjohn: Funguje, pokud tedy instalujete správnou poslední verzi (reálně tedy tu předposlední), tak nezapomeňte ještě vypnout automatické aktualizace, jinak se Vám Lumia Camera sama "aktualizuje" pouze na hlášku o používání defaultní aplikace Kamera. Jinak já aplikaci Lumia Camera používám pouze když potřebuji mít ve fotce přesné souřadnice, poněvadž v mém případě to defaultní nějak neumí, ale v ostatních případech používám raději defaultní aplikaci. Aplikace Lumia Camera neumí detekci obličeje, panorama, změna formátu 4:3/16:9 nebo zapnutí samospouště znamená proklikávat se záložkami nastavení a tento týden jsem zjistil, že nefunguje nastavení JPEG fotek v menším rozlišení, popř. JPEG + DNG, ale stále to fotí JPEG 18MP. Asi to bude tím, že Lumia Camera je už stará aplikace určená pro Lumie s WP8 a s provozem na L950XL s W10M se u ni asi nepočítalo.

Jinak co se týče focení na oslavách a jiných akcích za horších světelných podmínek, tak nedávno jsem také zjistil, že L950XL na takové focení asi nebude to pravé ořechové. Zkusil jsem s L950XL fotit v knihovně reportáž (bez blesku či jak ty tři diody nazvat) a výsledkem je hodně šmouhatých fotek. A stejně tak, když fotím našeho malého (bez blesku), tak se snažím upoutat jeho pozornost, aby se zastavil nebo zkouším trefit okamžik, kdy se moc nehýbe. Ale toto je jedna z mála věcí, které L950XL zrovna nevyčítám, poněvadž kvůli takovému focení jsem si ji ani nepořizoval. Jsem celkem konzervativní a když vím že budu na nějaké akci fotit, tak brávám zrcadlovku :).
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od bigjohn »

zikii, dakujem za vycerpavajucu odpoved.
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od zoublu »

Když vyfotím postavu na výšku tak, aby obličej byl v horní čtvrtině obrazovky a ve spodní čtvrtině alespoň pas nebo celé nohy, tak je obličej zdeformovaný. Takový protáhlý a zúžený. Všiml jsem si až poslední dobou, ale je možný, že to dělá delší dobu jen jsem nefotil nic čím bych to hned poznal. U focení na šířku to není tak poznat, protože v té části snímku většinou nebývá obličej nebo něco, čím by se na první pohled tento neduh projevil.
Při mém testu, kdy jsem zkusil fotit sebe na výšku i šířku, tak byl obličej zdeformován vždy v oblasti, která je na obrazovce blízko logu Microsoft. Lumia 950 XL Windows Kamera 2017.125.41.0

Dělá vám to taktéž?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od veigy »

Fotíš na 16:9? Je to zkreslení objektivu...
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od zoublu »

Ano 16:9. Jen jsem si toho nikdy nevšiml a to ani na předchozí Lumii 1020.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od veigy »

Tohle je právě jeden z důvodů, proc 16:9 nepoužívám... Dělala to 930, 920 i teď 950... Ten miniaturní objektiv to prostě na krajích nedává...
hdcz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 06, 2013 7:55
Zařízení: Nokia 950 Black

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od hdcz »

taky mam problem s fotkou pri rychlejsi pohybu...libi se mi ted ta zelva u videa..super vec :-) nejaky klady jsou ..ale kdyz chci rychleji fotit tak je to nestesti...ted zkusim fotit do mobilu a pak presouvat na kartu teprve..jinak kdyz jsem ted nainstalil vodovahu mcdonadl a vag apky tak se mi pekne zabrzdil mobil..
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od imperator »

Veigy preto iphone ani samsung 16:9 nemajú a vybavené :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od htcjirka »

Aplikace Lumia Camera neumí detekci obličeje, panorama, změna formátu 4:3/16:9 nebo zapnutí samospouště znamená proklikávat se záložkami nastavení a tento týden jsem zjistil, že nefunguje nastavení JPEG fotek v menším rozlišení, popř. JPEG + DNG, ale stále to fotí JPEG 18MP. Asi to bude tím, že Lumia Camera je už stará aplikace určená pro Lumie s WP8 a s provozem na L950XL s W10M se u ni asi nepočítalo.
Pak pouzivas spatnou a nejakou hodne starou verzi (nebo tu betu?).Umi zmenu formatu, detekci obliceje, mensi rozliseni atd.Predposledni verze je navic i pro desitky.
newp
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv lis 17, 2016 22:32
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 Global

Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa

Příspěvek od newp »

Dle meho nazoru foceni 16/9 je na krajiny proste celkove přirodu,na portret urcite ne.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů