Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od vauvauvau »

Presiel som nastavenia x krat od kraja a skusal rozne kombinacie nastaveni aby baterka dala 1.den, veci na pozadie zapinam fakt len tie ktore vyuzijem, kopu veci co sa len treba vypnut, displej mam na 25 alebo najviac na 50%, napr vcera som pozrel jednu cast knick co je hodina, volal, smskoval, cumel na net, fotil a den dam s prehladom, to ze sa mobil napapa prudu za cca hodinu je bozie, strasne skvela vec
marecekch
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 18, 2015 23:29
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od marecekch »

Potvora píše:950 DS: Dnes ráno jsem vytáhl telefon z nabíječky, měl 100 %. Teď je o 3 hodiny později, poslal jsem asi 4 zprávy na WhatsAppu, přečetl 2 maily - a jsem na 21 %. Začínám si myslet, že baterie možná má kapacitu, ale OS to počítá podle hvězd na principu náhodných výbuchů... to přece není možné, aby to vydrželo 3 hodiny, probůh...

Kromě GS a WinHello mám na pozadí povolený jen telefon, sms+zprávy, whatsapp, outlook pošta a budíky.
Stalo se mi dneska to stejné. Ráno telefon 100%, v poledne totálně vybitý a pokračuje to stále. Telefon hřeje a baterie se vybíjí... Restarty nepomohly, zakázané aplikace na pozadí taky ne. Mám podezření, že to způsobila některá, ze včerejších aktualizací aplikací. Pravděpodobně Zasílaní zpráv + Skype. Dost mě to stve. :-/
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kozakvv »

Když mám nabitou baterií a kouknu že má 100℅ vypnu tel a zapnu a má najednou 95℅, dělal jsem restart a všiml jsem si toho. Dnes jsem nainstaloval 36 tak jsem zvědavý jak bude držet baterka
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od steelspace »

Ukazatel baterie není přesný, kapacita akumulátoru se nedá přímo měřit. Je to pouze orientační číslo.

Sent from mTalk
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Potvora »

(950 DS): O pár příspěvků zpátky (nebo možná v jiném vlákně) jsem popisoval stejný stav jako ostatní. V pátek jsem změnil Glance Screen z "Vždy zapnuto" na "30 sekund" a světe div se, telefon mi vydržel bez nabíjení při průměrném používání skoro dva dny (z nabíječky v sobotu ráno, umřel mi včera krátce před půlnocí). Což je super...

...až na to, že jsem myslel, že GS nežere baterku skoro vůbec, tak to alespoń bylo vždy všude prezentované. Takže otázka na ostatní: jak máte kdo nastavený GS a vnímáte nějaký bezprostřední vliv na baterii? Díky!

Mám GS takto: 15 sekund a povolená tato nastavení: Datum, Ikony oznámení, Podrobný stav aplikace (v mém případě události z kalendáře) a "Při nabíjení vždy zobrazit..."
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od edkis »

GS mam nastaveny od zaciatku ako ty cize zobrazenie 15s vcetne notifikacii ktore potrebujem. Avsak pri nabijani nemam povolene zobrazenie nonstop nakolko sa jedna o amoled displej s cim suvisi mozne vypalovanie v dohladnej buducnosti. Je ale pravda ze kvalita amoled panelov stupa ale jeden nikdy nevie.
Vcera sa mi ale tel vybil behom par minut z 40% takmer na 0%. Vsimol som si prudky narast tepla vo vnutornom vrecku vetrovky. Ked som telefon vytiahol svietila na nom cervena dioda. Pravdepodobne "zakysol" Windows hello. Po odblokovani a naslednom nabiti je vsetko ok.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Přesně toto se mi stávalo s Windows Hello. Proto jsem ho musel vypnout. Nestává se to často, ale tak jednou za týden se mi to stalo a jak naschvál, když jsem telefon potřeboval. Dělal mi to vždy nepřijatý hovor. Jinak je to super funkce, ale toto musí vyřešit.
Jinak baterka tento víkend vydržela od pátečního večera až teď v práci nabíjím. GS nastaveno na 15 sec a je pravda, že jsem telefon přes víkend moc nepoužíval, jen pár fotek na horách a běžné věci jako whatsapp a facebook.
Moc se mi líbí na WIN10, že když telefon jen tak leží, skoro vůbec se nevybíjí, to jsem fakt s androidem neznal :tlem:
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kozakvv »

Tak po nainstalování 36 baterka ukazovala 2 dny a 2 hodiny a po HR ukazuje jen 1 den 17 hodin
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od SirTom »

Ahoj,
téma trochu bokem byť o nabíjení - co bezdrátové nabíječky z předchozích telefonů. Jak vám fungují?
Já se obávám, že jak stojánek na stůl, tak stojánek do auta je s XL nepoužtelný (počítám, že se nepotkává cívka v nabíječce a v telefonu).
Máte někdo zkušenosti s nějakými alternativami? Zejména nabíjecí držák do auta by mne zajímal...
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od alda2 »

už jsem to tady někde psal. zkoušel jsem vypínat různé funkce a sledoval jsem výdrž a největší žrouti jsou hello, GS a LTE. Nemluvě o tom, že se některé z nich občas zaseknou a pak vycucnou baterku na počkání. Já jedu bez GS, hello a na 3G a dva dny nejsou problém.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Krayzie »

Mam sice L925, ale nechce sa mi verit, ze by GS na novych lumiach bol az takym zrutom energie. Donedavna som pouzival volbu "peek" (resp. nahlad).Pred par mesiacmi som to zmenil na "always on". Absolutne ziadny rozdiel v spotrebe som nezaznamenal a lutujem, ze som to tak nemal od zaciatku. Telefon mi rovnako ako predtym vydrzi nieco vyse jedneho dna, resp. ked davam vecer na nabijacku, tak mam cca 30%.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

GS mám na 15 sec, moc nevidím důvod dávat ho na déle. Když telefon vytáhnete z kapsy GS se zapne a když mi v práci leží na stole, stačí nad senzorem přejet rukou a zase se zapne. Navíc je to efektní pro lidi co to neznají 8-)
LTE mám zapnuté a na dva dny se taky dostanu i s dualsim. Hello sice nežere, ale když se sekne, tak baterku sežere raz dva, tak raději nezapínám :tlem:
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Radek Jahoda »

Nezapomeňte jak amoled funguje. A jaký je rozdíl oproti IPS.
Zatímco IPS potřebuje šťávu na změnu zobrazení, tedy je uplně jedno co zobrazuje ale při změně potřebuje napájení, amoled potřebuje napájení jen na samotný zobrazení nečerné barvy.
Proto u 950/XL glance něco bere a jako nejlepší je asi mít nastavený 30 vteřin interval s tím že si prostě přejedete efektně rukou přes telefon pro zobrazení.
Ale i samotný GS na ips displeji si samozřejmě vezme nějakou šťávu, jenže o něco méně než amoled.

ps: při napájení mám GS vypnutý, většinou nabíjím v noc, telefon mám na stolku a tak strašně mě štvalo že mi to pořád svítí až jsem to vypnul.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Papek »

SirTom píše:Ahoj,
téma trochu bokem byť o nabíjení - co bezdrátové nabíječky z předchozích telefonů. Jak vám fungují?
Já se obávám, že jak stojánek na stůl, tak stojánek do auta je s XL nepoužtelný (počítám, že se nepotkává cívka v nabíječce a v telefonu).
Máte někdo zkušenosti s nějakými alternativami? Zejména nabíjecí držák do auta by mne zajímal...
Ja mam rozne cinske podlozky a kruzky a funguju bez problemov s L950 aj s L640. Akurat nabijanie je omnoho pomalsie ako cez kabel.
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od alda2 »

SirTom píše:Ahoj,
téma trochu bokem byť o nabíjení - co bezdrátové nabíječky z předchozích telefonů. Jak vám fungují?
Já se obávám, že jak stojánek na stůl, tak stojánek do auta je s XL nepoužtelný (počítám, že se nepotkává cívka v nabíječce a v telefonu).
Máte někdo zkušenosti s nějakými alternativami? Zejména nabíjecí držák do auta by mne zajímal...
Mám tuto bezdrátovou nabíječku od Samsungu :

https://www.alza.cz/samsung-ep-pg900ib- ... 608050.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

a nabíjí to ok. Jenom je potřeba k ní koupit nabíječku microUSB, která dává 2A.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od marYan »

Ja som mal bezdrátovú nabíjačku nokia dt 200 do auta a s nokiu 950xl nefungovala (presne ako sa pise vyššie, ma inde cievku) tak som ju predal. Mam doma 2 čínske z ebay-u (take obycajne podložky) a fungujú bez problémov. Na noc polozim telefón, rano je nabity
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od marYan »

Kde sa da nastaviť GS na 15s? Ja tam mam možnosť vypnute/30s/15min/vzdy zapnute
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od niki66 »

Tak ja mam dnes treti den 950ku a zatial som s vydrzou celkom spokojny. Kedze sa s nou oboznamujem a klikam hore dole, nastavujem, tak mi vydrzala zatial vzdy viac ako den. Vcera som cely den prechatoval, prevolal, prenetoval a vecer som mal 18% aj ked som telefon vybral z nabijacky uz vecer o 22hej. Mozem len porovnat s mojou 925kou ktoru mi pred troma dnami niekto smykol. Ta mi dala den málokedy. Vcera vecer som aktualizoval, takze uvidim ako sa bude telefon spravat ohladom baterky. GS som mal doteraz na 15min a dal som na 30s, tiez si rad zamavam nad mobilom nech ukaze co nove ak nieo je :) Tak isto nemam moznost nastavenia 15s. Dnes som vytiahol telefon z nabijacky rano o 7mej, a teraz mam 64%, bezne pouzivanie, net volanie a samozrejme este sa zoznamujem, takze hore dole nastavujem. Uz ma caka len telefonovanie take kratke vecer pred spanim netik a uvidim ako na tom bude rano a pocas dna ako sa rychlo vybije.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od SirTom »

Bezdrátové podložky, celkem jedno jaké, fungují bez problémů snad všechy, ale máte někdo tušení čím by se pro XL dala nahradit CR-200 (nabíjecí držák do auta)?
Potvora
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv pro 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Potvora »

Postřeh k vybíjení telefonu (950 DS): začínám podezřívat, že příčinou náhlého vybíjení je něco související s hovory. Většinu doby a při běžném používání (sms, maily, internet, whatsapp) je telefon zcela studený a výdrž baterie je perfektní. Dnes ráno jsem vytáhl telefon z nabíječky, měl 100 % (1 den, 19 hodin). Udělal jsem jeden asi dvouminutový hovor. Telefon se ani nestihl za tak krátkou dobu zahřát. Začal ale silně topit hned po skončení hovoru - a topil, dokud jsem ho při 89 % nevypnul a nezapnul, což nějaký záhadný žravý proces na pozadí utnulo. Od té doby už baterie stojí n svých 89 % a telefon je na dotek studený. Jako kdyby se tam něco seknulo a vycuclo to baterii do mrtě. Přepnul jsem rychlost ze 4G na 3G a budu pozorovat...
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů