Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

aha - no my sme asi obaja mysleli - ze si vies nastavit... aby to napr nedobijal az kym neklesne napr pod 90% a tym padom by to cez tu noc nerobilo... lebo ved aj zvuk to vydava napr - takze je dobre ho vypnut a tak...
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Daff_Cz »

Nevim jak vam, ale me teda nic neproblikava, kdyz se moje lumia nabije na 100%, tak ji to porad drzi na 100%ech, porad u baterky sviti symbol nabijeni, tak jako bych ji nechal pripojenou na klasicke dratove nabijecce...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

htcjirka píše:A co mas proti DT-903 a DT-904?Vadi ti cena?Ja je mam prave pro jejich magarychlost nabiti.
No hlavne u nas ju ma len jeden eshop o ktorom som vôbec nepocul takze sa z neho nechystam vôbec kupovat + vyhovovala by mi obdobne kvalitna ale napr v tvare stojana tak ako dt-910 - inak pravdepodobne aj tu 904ku uz prestal ms vyrabat a dodavat :???:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

U nas ji mna taky jen par eshopu, neresil jsem, jestli ten eshop znam anebo ne.Objednal tri kousky a je to.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

no ale ty si ju vies napr aj sam opravit - a so zárukami u "noname" shopov je dost vela "negatívnych" skusenosti
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Kdyby to byl telefon, tak nikdy no name eshop/obchod, ale u nabíječky je to vicemene jedno.
U tyhle nabíječky se nemá ani co pokazit. ;-)
fazotron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon lis 28, 2016 8:49
Zařízení: Xiaomi Mi Note 2

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od fazotron »

Tak konečne mi prišla DT903 v oranžovej farbe. Vstupný prúd na nej je uvedený 2.5A. Chcem sa vás preto spýtať akú nabíjačku používate (origo Nokia alebo nejaké neoriginálne, s akým vstupným prúdom)

Sent from mTalk
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Belkin, 2.5A, stejné jako potřebuje dobijeci podlozka.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

fazotron odkial si ju pozhanal ? u nas uz v podstate nie je dostupna ani 904 ani 903 :-/
fazotron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon lis 28, 2016 8:49
Zařízení: Xiaomi Mi Note 2

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od fazotron »

Kupoval som ju cez ebay z Britanie, u nad je dostupná DT904 na alze. Vacsinou je na objednávku.
fazotron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon lis 28, 2016 8:49
Zařízení: Xiaomi Mi Note 2

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od fazotron »

htcjirka píše:Belkin, 2.5A, stejné jako potřebuje dobijeci podlozka.
Výstup z podložky je 1A, nestačila by aj nabíjačka s nizsim prúdom pre max efektívnosť? V sufliku sa mi váľa len Nokia AC70 s 1,5A.

Sent from mTalk
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kleinak »

Všem děkuji za rady ohledně baterie, JirkaHTC, Imperátor atd.
Bohužel jsem s L950 byl na tom pořád stejně, stejně špatně ohledně baterie, pořád jsem se trápil, proč vydrží pouze a maximálně 1,5dne. Restartoval jsem, několikrát, dokonce tovární nastavení, aplikace všechny jsem je odinstaloval, zůstali jen ty od MS, ty totiž odinstalovat nejdou, na ploše jsem měl připnuté maximálně 12 aplikací a zase jen od MS a stále se mi nedařilo baterii přesvědčit, aby vydržela déle. AŽ ?????????? :lol:
Musel jsem na to přijít sám, divím se, že tady zdejší odborníci to nikdy moc neřešili, nikde a od nikoho jsem nečetl, doslovně, že baterii a to dost podstatně (žere) jinak se to nedá ani napsat GLANCE :x
Ač funkce, kterou prostě na telefonu musím mít, tak je neuvěřitělně nenažraná co se týká baterie. A to jsem používal dokonce i noční mód v červené barvě celý den, bláhově jsem si myslel že to něco ušetří. Prdlajs.
Kdo chce výdrž telefonu prodloužit až na 4dny, prostě na GS zapomeňte, naštěstí je na výber 30 sec, 5 min, 15 min a vždy zapnuto.
Moje zkouška byla když jsem šel spát, telefon jsem nabil na 100% ve 22h, telefon jsem otočil displejem dolů a ráno o půl sedmé mi baterie ukazovala 95%, prostě úžasné a to se zapnutým bluetooth k Bandu.
Teď po 23hod mi baterie ukazuje 80% a to jsem měl 5x hovor,4x sms, 5x focení, stále bluetooth, ten nevypínám :)
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Tohle se tady ale už dávno řešilo, tuším že tak v únoru? A pak se to tu několikrát ještě opakovalo a někteří i testovali. GS je žrout, mám ho jen na 5 minut a spokojenost. V noci si telefon vezme 4% baterky.
S čím mám já nejlepší zkušenost na výdrž je nic nevypínat (poloha, wifi, data) a taky si nehrát s aplikacemi na pozadí. Všechno prostě nechat na systému W10. Tak mi telefon vydrží nejdéle, nabíjím často co 2 dny
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

5x hovor,4x sms, 5x focení, stále bluetooth, ten nevypínám :)
S timhle mikro provozem každému vydrzi telefon 4-5 dni, to není ani pouzivani, ale "volnoběh".
GS pro mne cenu vypínat nemá, při mem pouzivani me da navíc (vypnuto versus trvale zapnuto) sotva par hodin.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak. A jestli to dávat večer na nabíječku s 30% nebo 25% už je fakt jedno.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Tade »

kleinak: chlape nic proti tobě, ale když se podíváš přesně o jednu stránku tohoto vlákna zpět, tak zjistíš, že jsem to tam psal. Kolikrát je opravdu dobré si vlákno projít stránku po stránce a člověk zjistí řešení svých problémů a najde informace, které se mu budou hodit i v budoucnu. Nemyslím to ve zlém :)
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kleinak »

Tade - tak to máš pravdu, Sorry, že jsem to nečetl, psal jsem tady před nějakou dobou a nikdo nic, tak jsem to prostě neřešil.
Jinak Jirko, představ si, že i v tom Mikroprovozu, jak píšeš s Glance mi to vydrželo 1,5dne, jak jsem psal, tak nevím proč tobě to vydrží déle s GS a to rozhodně L950 nešetříš.
Proto jsem psal, že u mě GS na spotřebu baterie má enormní spotřebu.
A zkušenost po přechodu z L1020 je taková, kterou jsem prostě nečekal, L1020 s GS celodenně mi vydržela i 4dny, bez GS jsem to nikdy nezkoušel, tak mě nenapadlo, te u L950 to bude jinak.
A ještě k GS, kdo říká že se mu nepohybuje, tak tomu opravdu nerozumím, mě se GS pohybuje, sice nepatrně, ale ano a pořád ve spodní třetině displeje, poznám to tak, že když vypnu displej bočním tlačítkem, tak jak naskočí, tak se v zápětí pohne buď z leva do prava, nebo nahoru a dolů, ale opravdu nepatrně.
A ještě se posune když ho zase vypnu tlačítkem, objeví se čas a potom jakmile se objeví notifikace, tak se posune směrem na horu. Ale určitě to neskáče po displeji jako na L1020, to ne. Taky to nechápu, kde udělali soudruzi chybu a dokonce u Symbianu na N808 byla možnost v notifikací vidět zapnutou Wifi,Bluetooth, to bych taky na W10M na GS uvítal.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Tade »

U mně to je odhaduji 1 % za hodinu navíc pri pouziti stale zapnuteho glance ( ted používám glance na 30 sekund). Prisel jsem na to z jednoho EN clanku. Pomerne obsáhlého testování, včetně grafů a popsaneho nastaveni a testování. Byl už starší, tak jsem myslel, ze to musel update vyřešit. Jenže glance taky pořád neskáče a tyto základní věci ma ms těžce v ****, tak jsem to otestoval a zjistil, ze to 1 % za hodinu opravdu stále zapnuty GS žere. Vzhledem k tomu, ze je telefon mimo nabíječku cca od 6 do 24:00, je jasné, ze 18 % za den je sakra dost. Když si člověk ještě odečte takových 20 %, pod které by baterie z hlediska zivotnosti idealne nemela jít (samozřejmě otázka, zda to resit nebo koupit pak proste novou), dostane se člověk na cca 60 %. Qhd displej tomu také nepomůže, takže urcite kompromisy někteří uživatele proste dělat musejí. Velice zaleží, jestli telefon bezi na wifi nebo lte .. nedejboze prepina pri nedostatečném pokryti ještě na 3g/2g atd. Mne lezi v praci v kanclu telefon na stole na celkem stabilnim lte. Kdybych byl na wifi většinu dne, vydrž by byla zase podstatne jinde. To mam vyzkoušené.

Na druhé straně ja ani se stalym GS pri mem stylu pouzivani v drtive většině nemel problem a telefon do večera nějak vydržel, aniž by sel pod tech 20 nebo alespoň 10 %. Takže ano, šlo by to i tak.

Sent from mTalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

kleinak : tam je nejaky problem... tiez som mal vacsi ubytok cez noc - GS som mal aj v noci teda na vzdy... tak som ho vypol a pozeram uz tak nezerie - hovorim si idem to odmerat... a od toho casu (vzdy odmerane pred spanim a rano) bol rozdiel v GS presne 0,5% za hodinu - co je za taky den hoc je vkuse zapnuty cca 6% - za tych 12 hodin - mam aj zapisane tie merania...noc bez GS - 1% dole... s GS 1,5% atd...tak som to meral asi tyzden...ale predtym tych par noci...som mal dobre ze nie o polovicu vybity telefon a nasledne ked som ho vypol tak to nezralo nic...a potom sa to upravilo... cize bude tam bug

pozri sa toto potvrdzuje ze tam nie je nieco ok
http://allaboutwindowsphone.com/feature ... r_drai.php" onclick="window.open(this.href);return false;

lenze stane sa to sem tam - resp ked sa to "sekne" tak to moze mat ten ubytok ... ale normalne by to malo byt toho 0,5% - mam tu druhu 950tku tak zase mozem urobit tyzdnove merania celodenne :) jeden den s GS a jeden bez...

tam v tom clanku napr ludia pisu ze im to aj zerie aj ze to nezerie nic :) ja si ako moznost zrania predstavujem to ze MS tam nechal nejaky bug - napr ze pri zapnutom glance senzor dookola kontroluje ci nie je tma alebo nieco take a potom to tak zerie...lebo inak to tam zrat nema...

inak neviem co mate s tym glance ze sa nepohybuje - s telefonom robim pol dna a pol dna sa nepohybuje glance - kdezto spodne tlacitka mam vypalene ale ziadne cisla vypalene nemam (odskusane na jemne sivom pozadi)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Tade »

Ja nekde četl ještě to, ze to může způsobovat ještě neumerne zatezovani procesoru, takže taky bug .. Kazdou minutu změna GS, ale možná to bylo i tady na fóru.

Sent from mTalk
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů