Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od osso »

Myslím že po tomto hlbokom vybiti možno 10 percent kapacity bude fuč už od nova [emoji15]

Sent from mTalk
stewo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: sob srp 23, 2014 18:03
Zařízení: L820/L950 MINULOST/ SG S9 + SG Watch
Bydliště: Trnava Slovakia

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od stewo »

hravec-x píše:Plácáš několik věcí dohromady.... Co by se mělo podepisovat? Nová baterka nemá 100 % a mobil nedovede identifikovat na kolik je nabita, protože nevi co je 100 %... Samovybíjení je tak minimální že od výroby do doby co poprvé zapneš mobil, resp. co ji do mobilu vložíš je téměř nulové.... Řešíš zbytečností, raději se kochej a užívej a nebuď paranoidní
imperator píše:To su problémy toto :-o
Som rád že nie som sám kto si toto všimol... na nulu vybitý li-ion znamená zle skladovaný výrobok a dodaný v zlom stave.
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Ujko »

Nikdy jsem neměl úplně vybitý akumulátor na mobilu co jsem koupil, ať to bylo na výměnném akumulátoru nebo na pevno instalovaném. Na Nokii 1520 už ho mám skoro tři roky a pořád funguje, ale už je to znát, že padá malinko rychleji,ale je to pořád dvou denní telefon
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Marty04 »

Tak jsem si koupil bezdrátovou nabíječku DT-904 a k ní samozřejmě potřebuju adaptér. V návodu stojí, že minimálně 1,5 A, ale když kouknu na spodek nabíječky tak tam mají input 2,5A. Tak teď nevím. Mám doma klasický nokiácký adaptér s výstupem 1,5 A, ale koukal jsem, že za pár šupů se dá sehnat samsungácký s výstupem 2A, ten by byl asi lepší, ne?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Urcite ber silnější Samsung adapter, mám jej také.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Tade »

Můžu poprosit o odkaz na ten Samsung adaptér? Také zvažuji koupi bezdrátové nabíječky.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Marty04 »

Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Tade »

Díky za bleskovou odpověď.

Edit.: ještě se zeptám ... je nějaký problém pro L950 nabíjet dt-901 (případně dt-900)? Přijde mi zbytečné kupovat dt-904.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od veigy »

Mám DT-901 a pohoda, nabíjím pres noc, tak mě 1A neomezuje :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Tade píše:Díky za bleskovou odpověď.

Edit.: ještě se zeptám ... je nějaký problém pro L950 nabíjet dt-901 (případně dt-900)? Přijde mi zbytečné kupovat dt-904.
Ne, je jen pomalejsi.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

Namiesto 2 hodin nabijes cca za takých 5 hodín
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Tade »

Ok, ještě jednou díky za info. Asi vyzkouším a uvidím, jak to bude vyhovovat. Používáte někdo nějakou ne-Nokia/MS nabíječku, která je rychlá, ale za příznivější cenu (myslím vzhledem k dt-904)? Rozhodně ale nehledám něco pochybného za pár stovek.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od veigy »

Mám ve stole zapuštěnou nabíječku z Ikei a pohoda... Pak mám jednu za 70Kč z činy a ta nic moc...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Sinpa »

Mam několik nabijecek od Itian
http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=itian ... p=itian+qi" onclick="window.open(this.href);return false;
A jsou ok.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Mám doma tu druhou Itian v tvém výběru už půl roku a super. Signalizace diodou, nabíjí rychle a hlavně na mobil je vidět, dá se používat a dobře to na stole vypadá. Jinak z gearbest se dá objednat za půlku té ceny co na ebay, nějakých 250kč. Představa že dám za placku na stůl od MS, která dělá to samé 1300, fakt ne...
Jde vlastně jen o kus plastu s cívkou, takže se nemusíš bát levných věcí. Když koupíš špatně, maximálně bude nabíjet pomalu, čti si parametry. Ale mobil si nezničíš, to je výhoda Qi oproti kabelu. U kabelů bych se bál experimentů.
hdcz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 06, 2013 7:55
Zařízení: Nokia 950 Black

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od hdcz »

je lepsi 5w nebo 10w od tech itian? kdyby nekdo objednaval muze prosim i jednu pro me klidne. diky

1.http://www.gearbest.com/power-banks/pp_361572.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2.http://www.gearbest.com/power-banks/pp_361571.html" onclick="window.open(this.href);return false;
PeteSad
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 14, 2016 8:53
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od PeteSad »

Mám Lumii 950 asi dva měsíce. Dvakrát se mi stalo, že se do rána baterka téměř úplně vybila.
V obou případech jsem předtím dost dlouho používal navigaci mapy a měl v autě mobil připojený do USB(placaté B).
Mám podezření, že neustálým dobíjením na 100% se elektronika baterky doblbla a potom následovalo vybití baterky.
Nemyslím si, že by na pozadí zůstala běžet navigace. Aspoň statistika využití baterky nic takového neříká.
Při posledním vybití jsem ji začal nabíjet a málem jsem si na mobilu mohl vařit vodu na kafe...
Stejnou zkušenost mám i z úplně prvního nabíjení baterky po vybalení mobilu, To jsem přisuzoval 3A co jde přes USB-C.
Nevím co řídí nabíjení v mobilu, zda HW nebo W10 nebo baterka. Sem tam se stane, že mobil více hřeje, ale ne přímo baterie, ale v místě elektroniky(teda pokud jej držíte pravou rukou tak do dlaně). Je jasné, že za to můžou aplikace.
Se mi zdá, že si nějak telefon s baterkou nerozumí... A vůbec proč se mobil nevypne pod třeba hranicí 5% baterky?
Ona ta procenta si 950 nějak vypočítává a nemusí to být úplně správně.
Jinak pokud je velká spotřeba v noci, tak mám podezření, že v případě blbého mobilního signálu se snaží mobil komunikovat a zesilovat signál a tímto se baterka taky vybije rychleji. Proto pokud spím mám na letadlo a stačí mi budík a čas. Rozhodně není pravda, že pouze zapnutý mobil nic z baterky nepotřebuje.
Jinak v 98% případech studené dobíjení(nebuší asi 3A) a nabíjení obden.
Máte někdo podobné zkušenosti?
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Statistice využití baterky poslední dobou vůbec nevěřím. Taky jsou dny kdy telefon hřeje bezdůvodně a baterka letí dolů a pomůže až restart. Ve statistice nenajdu nic. Zaregistroval jsem tyto problémy asi poslední měsíc nebo dva a důvod nevím. Příklad mám hned z dneška. Baterka ráno na 60% a do práce jsem testoval navigaci s pokyny. Přijel jsem do práce s asi 50% baterky, ukončil navigaci a telefon zůstal hřát a baterka dál padala. Pozavíral jsem všechno na pozadí a stejně telefon dál hřál a po dvou hodinách měl už jen 7% baterky. Po restartu je klid a mobil je studený i když ho nabíjím.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od mbelas »

PeteSad píše:Mám Lumii 950 asi dva měsíce. Dvakrát se mi stalo, že se do rána baterka téměř úplně vybila.
V obou případech jsem předtím dost dlouho používal navigaci mapy a měl v autě mobil připojený do USB(placaté B).
Mám podezření, že neustálým dobíjením na 100% se elektronika baterky doblbla a potom následovalo vybití baterky.
Nemyslím si, že by na pozadí zůstala běžet navigace. Aspoň statistika využití baterky nic takového neříká.
Při posledním vybití jsem ji začal nabíjet a málem jsem si na mobilu mohl vařit vodu na kafe...
Stejnou zkušenost mám i z úplně prvního nabíjení baterky po vybalení mobilu, To jsem přisuzoval 3A co jde přes USB-C.
Nevím co řídí nabíjení v mobilu, zda HW nebo W10 nebo baterka. Sem tam se stane, že mobil více hřeje, ale ne přímo baterie, ale v místě elektroniky(teda pokud jej držíte pravou rukou tak do dlaně). Je jasné, že za to můžou aplikace.
Se mi zdá, že si nějak telefon s baterkou nerozumí... A vůbec proč se mobil nevypne pod třeba hranicí 5% baterky?
Ona ta procenta si 950 nějak vypočítává a nemusí to být úplně správně.
Jinak pokud je velká spotřeba v noci, tak mám podezření, že v případě blbého mobilního signálu se snaží mobil komunikovat a zesilovat signál a tímto se baterka taky vybije rychleji. Proto pokud spím mám na letadlo a stačí mi budík a čas. Rozhodně není pravda, že pouze zapnutý mobil nic z baterky nepotřebuje.
Jinak v 98% případech studené dobíjení(nebuší asi 3A) a nabíjení obden.
Máte někdo podobné zkušenosti?
tak přidám postřeh. L950XL a po navigování cca.20minutek se mobil dost zahřál, po vypnutí navigace letěla baterka dolů jak šílená a vše zakázané a vyplé, jak navigace tak i poloha apod.........za hodinku padla o dobrých 30%. Mobil pořád krápek hřál, mobil jsem vypl a zapl a v pohodě.....to se mi stalo už 2x.....nevím, při posledním navigování to bylo už ok.....delší navigování a asi problém........nevím, taky mi to připadlo zvláštní.......
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od niki66 »

Ja som mal asi pred 3/4 rokom problemy s baterkou, ale posledne mesiace uz vobec. Je pravda, ze navigaciu nevyuzivam. Takze ak to je Vas spolocny faktor, moze byt, ze za tym bude navigacia. Ak budem mat moznost to vyskusat aj ja, dam vediet :)
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů