Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Papek »

Už som chcel po týždni napísať, že nabíjačka DT-910 perfektne funguje s Lumiou 950 a zrovna dnes z rána jej začalo j...ť. Nabíjala tak 15 sekúnd, potom sa vypla a začala nabíjať znova a furt dokola. Skúšal som posúvať telefón do strán, postláčal som kryt na telefóne, či náhodou nemá zlý kontakt a stále nič. Odpojil som kábel z nabíjačky, či náhodou nezblbla ale tiež bez zmeny.
Nakoniec som odpojil adaptér zo zásuvky, zapojil naspäť a odvtedy zatiaľ nabíja v poriadku. Skúsim ju napojiť na inú zásuvku, táto je zálohovaná UPSkou, ktorá nedáva na výstupe úplne peknú sínusovku, takže to mohlo zblbnúť adaptér ... aj keď PC ani monitoru to nevadí.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Sinpa »

Než jsem DT910 hodil do šuplíku, tak mi dělala to samé.
Prvních pár nabití proběhlo nejspíš OK - telefon byl po 3hodinách nabitý a nějak jsem to nesledoval.
Nedávno mi začala dělat to samé - ztráta kontaktu, přerušované nabíjení, hodil jsem ji do šuplíku a dál to neřešil.
Neb čína kterou používám většinu času funguje na 100%.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od marYan »

Papek: UPSka vseobecne sluzi nie len na zalohovanie v pripade vypadku el. Energie ale aj ako stabilizator a filter. Robim s tym uz 16r. Pokial to nie je nejaky turecky / cinsky vyrobok [SMIRKING FACE] UPSkou to urcite nebude
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Papek »

Je mi jasne co robi UPSka, len ide o to, ze nie kazda dava peknu sinusovku. Vacsinou su to radovo drahsie UPSky. Mali sme jeden cas problem s ProLiant serverom, ktoreho zdroj sa vypinal prave kvoli pomerne hranatemu signalu, pritom ostatne pocitace s nim isli v poriadku. Preto ma napadla moznost, ze sa takyto signal nemusi pacit tej nabijacke a nemusi ho vediet dobre odfiltrovat. V kazdom pripade, telefon sa nabija odvtedy korektne.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od František Šafr »

Kdo má problém s výdrží u Lumie 950 XL, tak vřele doporučuji update na insider build. Baterie mi při mém používání výdrží od 5:00 do 23:00 hod. Dříve mi nevydržela ani do pěti odpoledne. A systém je taktéž o něco svižnější.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od niki66 »

U mna od zaciatku tento problem s touto nabijackou. Takze nakoniec ju pouziva priatelka pre svoju 920ku :D Skoda, celkom som sa tesil z nej, a nakoniec takto. Takze idem objednat cisnku podlozku :)
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od niki66 »

Aj by som siel do insider, ale co citam v teme insider, tak vyskytuju sa dost chyby v poslednom builde .71, i ked najviac u iných modelov nez 950/XL. Mne bateria vydrzi ako kedy, od pouzivania. Ak malo, tak dva dni, ak viac, tak den, den a pol, a ked uplne vela surfujem, tak do vecera. Co to u teba znamena pri tvojom uzivani od 05 - 23? Ale je to rodiel z 12 hodin a teraz 18.
Vana67
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 14, 2016 9:53
Zařízení: Lumia 950 Dual

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Vana67 »

Praktické skúsenosti s Nabíjaním Lumia 950 DS a DT-910. Originály kryt na L950DS - nabíja OK cca 15% za hodinu. Kryt MOZO Cognac... nenabíja vôbec !!! Biela kontrolka sa rozvieti a aj bliká ikonka na telefóne že to nabíja ale percentá idú skôr dole ako hore... idem si zadovážiť silenjšiu China nabíjačku a otestujem. Je mi jasné, že DT-910 nebola primárne určená na Lumiu 950 :-( a MOZO... ale dávam info pre iných používateľov
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Stevik »

Tak to jsem necekal, ma to 3 metry a nabijeni i data jedou ;oI

Obrázek
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od szoustal »

Vana67 píše: Kryt MOZO Cognac... nenabíja vôbec !!! Biela kontrolka sa rozvieti a aj bliká ikonka na telefóne že to nabíja ale percentá idú skôr dole ako hore... idem si zadovážiť silenjšiu China nabíjačku a otestujem. Je mi jasné, že DT-910 nebola primárne určená na Lumiu 950 :-( a MOZO... ale dávam info pre iných používateľov
Tak já používám kryt MOZO cognack a s nabíjením nemám sebemenší problém. Nabíjím pouze bezdrátově. Používám ale asi vhodnější DT-900
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od dzardaa »

Ahoj všem, mám nově Lumii 950Xl a to od středy ale mám velký problém s bateríí. Např. ve 4 hodiny ráno vytaženo z nabíječky, a v 8 hodin ráno měl 35% baterie. Podotýkám že jsem se telefonu ani nedotkl. Vše na pozadí je vypnuto. Nevydrží mi nabitý aní 4 hodiny a je po něm. Nedokážu jej takto používat, takže přemýšlím že jej dám pryč, ale je to škoda, protože mi jinak celkem vyhovuje. Pročítal jsem si diskuzi, a píše se v ní něco o hard reset, ale tomu moc nerozumím když mám telefon nový...

děkuji za každou radu, snad pomůžou... s přáním pěkného dne.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Radek Jahoda »

Mrkni se jestli nemáš například zaseknutý bluetooth v režimu vypínání. Toto jsem měl dřáv často na mé L950 a proto jsem BT vypnul. To v podstatě zjistíš jednoduše, když otevřeš nastavení Bluetooth tak uvidíš jestli je možnost vypnout/zapnout bluetooth nebo jestli je zašedlý ten přepínač. Restart tohle vyřeší tedy to že to jde pak vypnout/zapnout a pokud s tím je problém tak bych BT vypnul.

Dál bych určitě doporučil aby ses mrknul do nastavení-battery saver a podíval se co ti tu baterku žere. Jestli je to teda aplikace. Třeba takový Bookviser je pořád WP8.1 aplikace a nedokáže korektně běžet na pozadí a žere baterku. Stačilo ji zrušit běh na pozadí.
Dál bych určitě asi zrušil synchronizaci v aplikaci Messaging(sms), tohle dost blbo dřív, nevím jestli to už opravili nebo ne.
No a pak vypnout Hello a Hey Cortana.
S tímto bych to zkusil den používat.

No a samozřejmě upgrade systému je víceméně povinný. Teda není ale bez upgradu budeš mít hodně trápení, upgrade řeší spoustu bugů.
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od dzardaa »

děkuji, hned jdu vyzkoušet.
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od dzardaa »

Tak bluetooth bylo vypnuto. Třeba ted mi ukazuje odhadovaný čas do úplného nabití 5h 32 min, a za dvě inuty už ukázal 1.31 minut.

Využití : systém 17,1%, Displej 69%, wi-fi 2,8%.

Dále Microsoft Edge 32,2%, zasíání zpráv + skype 21,6% a zbtek jsou drbky. Aplikace na pozadí - vše nepovoleno. Upgrade aktuální, hello ani Cortanu nepoužívám...
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Misanekx »

Mam taky 950XL a pokud telefon lezi jen tak na stole tak baterka nemizi v podstate vubec. Sestaveni mam posledni insider Redstone. Doporucuju se nebát a prejit taky na insider.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Radek Jahoda »

Dzardaa vypni synchronizace v Edge a Zasílání zpráv, restartuje telefon a mělo by to pomoct. Používáš wifi nebo jen mobilní data? Ono je známý že prvních pár dnů,klidně týden jak to všechno synchronizuje tak to žere baterku dost. Proto spousta z nás s tématikou seznámených po hard resetu vypne synchronizaci a povolujeme to postupně, jako jeden den edge,druhý den messaging atd aby se to sesynchronizovalo.
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od dzardaa »

No jako myslíte vypnout běh na pozadí, nebo jak vypnout synchronizaci?

jedu i wi-fi i mobilní data.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Radek Jahoda »

Vypnout synchronizaci.
Je to v každé aplikaci zvlášť v nastavení.
dzardaa
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 31, 2016 21:22
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od dzardaa »

Ok zkusím. Snad zabere. Dekuji moc.
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od bouskat »

Obojí mam vypnuty, i tak mam úbytek 5% za hodinu v neaktivitě.... .:'(
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů