Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Misanekx »

Tak trochu edit k flipovemu krytu celly. Nedávno jsem ho na 950XL chválil a včera už druhy kryt vracel do obchodu. Praskaji plastove vaničky do které je mobil vsazeny. Sice pouzdro super, ale proste casem na houby. Koupil jsem obyčejný gelový slim, na display dal místo krycího skla tvrdou folii a asi staci :)
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Re: Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od kocicak »

To je bohužel běžný problém u tohoto typu pouzdra.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od qwerty »

Trochu lepsie je Book pocket, nema priestor na karty a tak je tensie, vanicka je gumova, co je super. Aj vyzera pekne, ale ma aj muchy - zatvaraci magnet je zboku v strede, takze nechtiac stlacam zapinacie tlacitko, tiez vzadu az moc dokonale utesnuje priestor, takze ho nepocut ked zvoni a je polozeny na stole.
Uživatelský avatar
Matko
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát srp 27, 2010 2:29
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Matko »

Misanekx píše:Tak trochu edit k flipovemu krytu celly. Nedávno jsem ho na 950XL chválil a včera už druhy kryt vracel do obchodu. Praskaji plastove vaničky do které je mobil vsazeny. Sice pouzdro super, ale proste casem na houby. Koupil jsem obyčejný gelový slim, na display dal místo krycího skla tvrdou folii a asi staci :)
Ahoj,
môžeš napísať (hodiť tu link) na tu fóliu? Drží dobre a neničí vzhľad?

Diky.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Mich77 »

Já moc nerozumím proč chcete chránit displej, když jste si v ceně telefonu zaplatili Gorilla Glass 3(4) :roll:
Mám starý Galaxy s2, který má tuším Gorilla Glass 1 a když ho přeleštím, tak je displej jak nový. Zbytek telefonu teda už vypadá hrozně, protože dostával zabrat.
Na youtube je spousta borců, co se snaží tyhle skla poškrábat hřebíkem a marně, tak co s telefonem plánujete dělat? :tlem:
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Misanekx »

Tak link bohužel nedám, nechal jsem si to lepit primo v obchode a obal od folie vyhodil. Jinak ta folie není na display téměř ani znát, je cira, tvrdá a tenka. Od tech kluku co ji mam už kupuju folie několik let. Dávám dve stovky i s nalepenim. Jinak za 220kc mají v mobilpohotovosti skla caliber a to na me XL nějak nechtělo držet v rozích. V prodejne říkali, ze je to vada kusu toho skla.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Misanekx »

Mich77 píše:Já moc nerozumím proč chcete chránit displej, když jste si v ceně telefonu zaplatili Gorilla Glass 3(4) :roll:
Mám starý Galaxy s2, který má tuším Gorilla Glass 1 a když ho přeleštím, tak je displej jak nový. Zbytek telefonu teda už vypadá hrozně, protože dostával zabrat.
Na youtube je spousta borců, co se snaží tyhle skla poškrábat hřebíkem a marně, tak co s telefonem plánujete dělat? :tlem:
Je to paradox, ale stara Gorilla byla lepsi nez třeba novější trojka. Proto se holt asi bojíme škrábanců i na nasich GG4 :-)
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Mich77 »

Nevím jestli budu s telefonem někdy dělat něco horšího :tlem: https://youtu.be/Oyx6PpXuJfc
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Misanekx »

Prozradim ti male tajemství.... Je celkem rozdíl mezi videem na youtube a praxi :-) GG3 poskrabes v pohodě pri jedné delší procházce kdy das do jedné kapsy telefon a svazek klicu...
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Mich77 »

Zkoušet to nebudu, ale OK.
Každopádně u našich XL to asi nehrozí, když jí dám do kapsy, už k ní nic dalšího nevleze :tlem:
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od wosa.w »

Tak mi dorazily kabely z Čínské lidové republiky. Objednal jsme na zkoušku 2 druhy:
http://www.aliexpress.com/item/JECKSION ... 70340.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a
http://www.aliexpress.com/item/USB-C-US ... 64160.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a ani prd, nejede ani jeden :-) Zajímavé je, že pokud se zapojeným kabelem udělám Soft reset, tak se rozběhne nabíjení, ale pouze do odpojení kabelu. Pak zas nic. Jakou máte zkušenost s kabely? Které alternativy vám fungují? A máte někdo zkušenost s redukcí z micro USB na USB-C? Např. http://www.sunnysoft.cz/zbozi/169PCI-08 ... usb-c.html" onclick="window.open(this.href);return false; ? Zkoušel to někdo?
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Papek »

No, ja som včera zistil, že môj USB-C kábel, ktorý mám v aute "akože nabíja", ale baterka pri ňom klesá. Prvý krát som si to nevšimol, lebo som mal baterku dostatočne nabitú, len včera som mal iba 31%, tak som sa potešil že to v aute aspon trochu dobijem. Pripojil som telefón s 31% baterky a o 40 minút som mal už iba 25. Keď pripojím iný telefón cez klasický micro USB alebo iPad cez lightning kábel, tak bez problémov nabíja. Musím si nájsť čas a zobrať originál kábel čo bol v balení, ako sa bude správať.


A ešte jedna skúška. K telefónu pripojený USB hub a v ňom 3x kľúč + bezdrôtový prijímač pre myš :)
Obrázek
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od alda2 »

redukci od sunnysoftu jsem objednával před vánoci a teprve dnes jsem ji ozkoušel v autě a bohužel nabíjení nefunguje
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Papek »

Mne to pípne, aj ikonka signalizuje nabíjanie, ale robí to presný opak :-(
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od wosa.w »

alda2 píše:... a bohužel nabíjení nefunguje
Já jim psal a ti "odborníci" mi napsali, že nejsou schopni ověřit funkčnost :-) Asi zkusím tuto:
http://www.aliexpress.com/item/100-Orig ... eb201560_3" onclick="window.open(this.href);return false;
Jen mě štve, že to je o 3 týdnech čekání a není úplně za babku.. Ale testnu. Vezmu u toho i tento kabel a uvidím:
http://www.aliexpress.com/item/Alloy-Co ... eb201560_3" onclick="window.open(this.href);return false;
U obou píšou, že je to kompatibilní s L950. Tak snad zas soudruzi neudělaj chybu :-)
Papek: Odkud jsi objednával ten OTG kabel?
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od Papek »

Ten kábel vyzerá luxusne, určite daj vedieť ak bude fungovať.
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od alda2 »

je to zajímavý, ještě jsem zkoušel tu redukci na PC a ani to nepíne, takže tam není ani datová komunikace, tak to pak vůbec nechápu, jak to mohou nabízet, když to zcela nefunguje.

Tam musí být něco zásadního v zadrátování USB - USB-C a USB - mikro USB, protože i tloušťka kabelu je úplně jiná.

Jestli náhodou aby ta redukce fungovala nemusí být USB - mikro USB pro usb 3.0.....
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od wosa.w »

To je jediné, co mě štve.. jsem zvyklý mít všude systematicky rozmístěné kabely :-) Ta redukce by to řešila, starých microUSB mám hafo a nové USB-C jsou zatím drahé jako prasátko :-) Uvidím, co ten činskej, za 4 dolary už to není taková trága :-)
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od alda2 »

Zkusím to proměřit, mě by stačilo aby šlo aspoň nabíjení v autě jak pro mikro USB tak USB-C s redukcí. To by mělo být o dvou drátech.
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství

Příspěvek od alda2 »

wosa.w píše:To je jediné, co mě štve.. jsem zvyklý mít všude systematicky rozmístěné kabely :-) Ta redukce by to řešila, starých microUSB mám hafo a nové USB-C jsou zatím drahé jako prasátko :-) Uvidím, co ten činskej, za 4 dolary už to není taková trága :-)
No a máš tam nějaké slabší a silnější ? Ty silnější by mohly být pro USB 3.0 a ty by mohly fungovat.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 27 hostů