Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ransot »

jkubovic píše:Ahojte, aká verzia Lumia Phone Test Application funguje s Lumia 950 XL? Ja mám 6.2.44, ale mobil sa mi nespustí v testovacom režime. Reštartne sa, prebehne pokus o testovací režim, potom nabehne mini hláška že niečo failed (nestihnem to prečítať:-) a telefón sa reštartne do normálneho režimu.
Vyriesil si to nejak s lumia phone test aplication ,lebo mam presne ten isty problem ale s L640.
cca.pred 3mesiacmi mi to este slo otestovat mobil a teraz si ani neskrtnem...
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jkubovic »

Jirko, skúšal si Lumia Phone Test Application po AU update? Nefunguje mi ani Lumia 640 na PC kde pred AU update fungovala bez problémov. Skúsil som 3 rôzne PC s Win 7, 8 aj 10 - a stále neúspešne. Na PC s Win 7 to bola úplne prvá inštalácia Lumia Phone Test Application. Aplikácia Phone reštartuje, nabehnú tie dve šípky vo štvorci, potom blesk s kolieskom, potom prebleskne chyba (niečo s failed boot image app) a potom sa telefón reštartne do normálneho režimu.
Robí mi to 640-ka s oficiálnou verziou AU 67 aj 950XL s Insider relese Preview 105.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

A jak myslíte, že budou na 950ky ještě náhradní díly, jako displeje a tak? Chystám se k reklamaci a vůbec by mi nevadilo, kdyby z důvodu nedostupnosti náhradního dílu mi vrátili kupní cenu...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

podľa mňa časom nebudu - no zatiaľ čo som čital na MSPU tak len keby ti mali vymeniť telefon za druhy tak ti rovno vratia peniaze lebo uz ine telefony nemaju - ale čo sa tyka nahradnych dielov to neviem ake maju zasoby - kedysi tak skoncila 820tka ci 1020tka...
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

Ja asi poslem 950 na reklamaciu kym su este nahradne displeje. Popravde, celkom mi vyhovuje tento telefon potom co vychytali vsetky tie chyby a nahodne restarty. Ked porovnam fotky s kolegovym 6S plus, tak je na tom 950 o level vyssie. V stve robi paradne fotky a ked si pomozem manualnym rezimom, tak ani nocne foto castokrat nepotrebuju blesk.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

No právě už mi takhle vraceli peníze za 920 i za 2520, tak by to mohlo vyjit i tentokrát...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Dilu na 950/950XL je zatím dost a to jak v servisni siti, tak i mimo ni.
hasa
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 19, 2016 8:19
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hasa »

iljusin66 píše:Přestal mi fungovat Shazam, jen naslouchá a nic. Zkusil jsem tedy nainstalovat Soundhound, tam je to obdobné. Čím by to mohlo být?

Já mám úplně stejný problém. Shazam nefunguje, jen se točí a nic :(
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vauvauvau »

sprava ze novy fon od ms bude cca o rok je fajn, mohlo by sa to stat aj pravdlom, novy model kazde 2-3roky, terajsi trend chrlenia fonov je hovadina, dost ma pobavl clanok kde sa pise ze chlapcovi nebuchol note ale iny model od samsungu, samsungaci od hamby by som sa pod zem zahrabal
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

hasa píše:
iljusin66 píše:Přestal mi fungovat Shazam, jen naslouchá a nic. Zkusil jsem tedy nainstalovat Soundhound, tam je to obdobné. Čím by to mohlo být?

Já mám úplně stejný problém. Shazam nefunguje, jen se točí a nic :(

Trpi tim jen 950 a už jsem tu kdysi postoval reseni, které je funkcni.

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... am#p395905" onclick="window.open(this.href);return false;
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vauvauvau »

hasa píše:
iljusin66 píše:Přestal mi fungovat Shazam, jen naslouchá a nic. Zkusil jsem tedy nainstalovat Soundhound, tam je to obdobné. Čím by to mohlo být?

Já mám úplně stejný problém. Shazam nefunguje, jen se točí a nic :(
spusti hladanie songu a nasledne stlac power, prebud fon, potom zas hladaj a uz ti najde nazov, treba to vzdy opakovat po dalsom novom zapnuti, je na nic ze to neopravili
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

vauvauvau píše:sprava ze novy fon od ms bude cca o rok je fajn, mohlo by sa to stat aj pravdlom, novy model kazde 2-3roky, terajsi trend chrlenia fonov je hovadina, dost ma pobavl clanok kde sa pise ze chlapcovi nebuchol note ale iny model od samsungu, samsungaci od hamby by som sa pod zem zahrabal
To je sice pekne, ale s takymto pristupom si od nich uz dalsi fon nekupim. Horko-tazko ziskali par percent z trhu, s mizernym marketingom (schvalne, kolko reklam ste videli na Lumiu/WP?), s vyhlaseniami, ze tento rok nie su mobily prioritou. Ze by mohol byt nejaky fon o rok a pol je len spekulacia. Bude/nebude? Ms nepovedal nic, len vypredava Lumie. A co potom? Ked nepridu 3rd party vyrobcovia s poriadnymi WM zariadeniami, tak sa mozeme zacat pomaly balit kufre a sledovat, ako sa postupne zastavuje vyvoj aplikacii tretich stran, potom pride na radu FB, messenger, WhatsApp ... ? a az potom pribehne MS so Surface fonom, ktory sa bude spoliehat na UWP aplikacie, ktore budu urcene primarne pre desktop. Super.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jkubovic »

htcjirka,
skúšal si teda Lumia Phone Test Application po AU update?
(O čom som písal vyššie...)
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mirdyn »

Shazam mi normálně funguje.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

Papek píše:
vauvauvau píše:sprava ze novy fon od ms bude cca o rok je fajn, mohlo by sa to stat aj pravdlom, novy model kazde 2-3roky, terajsi trend chrlenia fonov je hovadina, dost ma pobavl clanok kde sa pise ze chlapcovi nebuchol note ale iny model od samsungu, samsungaci od hamby by som sa pod zem zahrabal
To je sice pekne, ale s takymto pristupom si od nich uz dalsi fon nekupim. Horko-tazko ziskali par percent z trhu, s mizernym marketingom (schvalne, kolko reklam ste videli na Lumiu/WP?), s vyhlaseniami, ze tento rok nie su mobily prioritou. Ze by mohol byt nejaky fon o rok a pol je len spekulacia. Bude/nebude? Ms nepovedal nic, len vypredava Lumie. A co potom? Ked nepridu 3rd party vyrobcovia s poriadnymi WM zariadeniami, tak sa mozeme zacat pomaly balit kufre a sledovat, ako sa postupne zastavuje vyvoj aplikacii tretich stran, potom pride na radu FB, messenger, WhatsApp ... ? a az potom pribehne MS so Surface fonom, ktory sa bude spoliehat na UWP aplikacie, ktore budu urcene primarne pre desktop. Super.
No a co. Tak ked pride cas tak si kupime nove fony. Moc to dramatizujes.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Tak jsem se stal vlastníkem i 950 XL a mohu porovnávat s její menší sestrou. Funguje na ní bez problému Shazam, kalibrace displeje je bezchybná - to znamená, že na hodně tmavých videích nejsou mapy černých pixelů, řešení krytí mikrofonu popup filtry je taky mnohem lépe udělané. Jen mě trochu zklamal ten zadní kryt. Hned při prvním sundání se mi ho podařilo prasknout nahoře u 3,5mm jacku. :lol:
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

Mozo zo isti [emoji3]

Sent from mTalk
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jkubovic »

No tak je to tak ako som si myslel - Lumia Phone Test Application po AU už nefunguje. Aspoň na Lumii 950XL a 640.
Flashol som tam naspäť cez WDRT TH a diagnostika sa spustila. Nainštaloval som AU a už to nejde.
huddan
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 25, 2016 18:30
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od huddan »

Existuje app. Aby mi automaticky napr. O 23:00 zaplo letový režim a o 6:00 preplo na normálny? Dik.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigjohn »

tak mi včera prišla druhá 950 XL DS z nemecka. trochu príplatok za dhl. zatiaľ v pohode, nová autonabíjačka z alzy funguje parádne. ešte čakám na kábliky :-)
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 24 hostů