Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

tak se podařilo app stáhnout a DisplayDock objednán z CZ Store Microsoftu

reset do továrního nastavení, čeština, prostředí Německo

neobnovovat ze zálohy, ale čistá instalace

přihlášení ke svému účtu Microsoft, otevřít z mailu který jsem si poslal odkaz:

http://www.windowsphone.com/s?appid=e8a ... b684e382f3

otevře se Store, stáhne se aplikace a pak už podle návodu
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

imperator píše:kolko negativnych recenzii - precital som par stran spat... no 700eur za to aby som tu prisiel pisat obdobny nazor...to neni best buy... apple a google pozeraju z dialky dalekohladom
Toto forum je tym zname, ze ide o spolok uplakancov ;)
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hezo »

hravec-x píše:tak se podařilo app stáhnout a DisplayDock objednán z CZ Store Microsoftu

reset do továrního nastavení, čeština, prostředí Německo

neobnovovat ze zálohy, ale čistá instalace

přihlášení ke svému účtu Microsoft, otevřít z mailu který jsem si poslal odkaz:

http://www.windowsphone.com/s?appid=e8a ... b684e382f3

otevře se Store, stáhne se aplikace a pak už podle návodu
Ďakujem, podarilo sa na 50%, po spustení Lumia Offers mi zobrazí len "ostatne s námi. sledujte další nabídky" ... Takže zrejme to kontroluje podľa IMEI ...

Takže nekupujte 950XL z O2, nedostanete Display Dock :D
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JuaNex »

Mohol to byt zaujmavy telefon pre fanusikov Microsoftu a takto ho "vylepsili" SW.
Uprimne? MS ide SW presne opacnym smerom ako napriklad Android. Momentalne sa MS dotiahol na uroven prvych Androidov.
Kto pre boha da za takyto telefon 200€ pri sucasnych moznostiach? Nieto este viac.

Ale rozhodne zaujimave citanie.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

o akych moznostiach tu pises ? :) ios tiez nema vela moznosti a je to fajn system..
hezo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv zář 22, 2011 11:23
Zařízení: Lumia 950XL, LG G3 32GB

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hezo »

Na druhej strane máš kopec ľudí, ktorí na fóra nechodia, a šťastne si telefón užívajú a nemajú žiadny problém ... :) Takže nerobme tak rýchle závery ... :)
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Od dnes uz mam lumiu 950xl doma aj ja. Ako tu citam problemy s novymi lumiami, asi mam stastie. Nic mi nevrzga, ziadne restarty pri telefonovani som nemal (urobil som cca 20hovorov), system v zasade bez problemov (obcas "premysla" hlavne store, ale to sa urcite doladi). Video som zatial pre kratkost casu neskusal. Nerobil som ziadny hr, obnova zo zalohy z lumia 930.... Mam akurat 2 problemy. V mailovej aplikacii mam zdruzene 2ucty. Chodia mi notifikacie (do listy aj zvuk) ale ikona na ploche nezobeazuje pocet novych mailov. Druha vec je,ze som mal sygic na lumii 930 aktivovany cez facebook ucet a teraz sa mi to nedari aktivovat.klikam na moznost pripojit cez facebook ale nic sa nedeje. Pisal som do sygic-u na help desk,tak uvidim...inak spokojnost
Marekzprahy
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 15, 2012 17:41
Zařízení: iPhone 6S

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marekzprahy »

marYan: vypadá to, že (jak už tu někdo psal) k restartům při telefonování dochází v souvislosti s BT sluchátky / headsetem.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Vyskusam zajtra v aute (pripojeny telefon cez BT) dam vediet. S tymi notifikaciami zdruzenej posty nevie nikto poradit?
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

TomSoft píše:Jo, s tím krytem to vypadá úplně jinak, to jo.

Jen jsem zrovna zjistil jeden problémek... Pro L930 si zítra přijde kámoš, ale říkal jsem mu, že mu nedám k tomu bezdrátovou nabíječku, kterou jsem si chtěl nechat k 950tce, ale asi mu ji vnutím, protože jak je 950 vyšší, tak to dobře nepasuje na to nabíjení. Nabíjí se to jen ve vodorovné poloze a to to ještě držím ve vzduchu, takže na prd.
Mám tu bezdrátovou nabíječku DT910. Myslel jsem si že ji využiju, ale moc to nepasuje.
takže nabíjím jenom takto
WP_20151201_23_45_25_Pro.jpg
(96.44 KiB) Staženo 446 x
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Ten BT vyzkouším taky zítra. Teď jsem jen měl krátký hovor přes BT a bylo to OK.
S restarty problém nemám, ale to už jsem psal.
Dnes jsem si udělal cvičně HR a bez zálohy vše naladil (stejně jako před tím) a vono to funguje :D
Dokonce se i fotka pošle na OneDrive celkem rychle. Nahrávání hovorů taky funguje, což je příjemné a někdy se hodí.
Asi si dala říct, holka jedna ;)
Pár much tam je, ale to se snad bude před očima měnit k lepšímu. Dneska jsem zrovna mluvil s jedním majitelem 950XL, který nechodí na žádné fóra, jen to pouze uživatel a ten je nadšený, jak vše dokonale funguje. Taky pohled ;)

@hravec-x
Joooo, dneska jsem si dal krabičku od zápalek pod telefon a nabíjel jsem taky tak :D :D
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

dnes jsem vyzkoušel Continium, super bomba ta lišta a nabídka start, sice nemám DisplayDock, ale mám Microsoft Wireless Display Adapter, měl jsem připojenou myš Microsoft Arc Touch Bluetooth Mouse, jinak plocha Lumie pak funguje jako tačped a klávesnici Microsoft Wedge Mobile Keyboard, jinak pro připojení USB disku toto http://www.sunnysoft.cz/zbozi/169PCI-08 ... e-usb.html kdy je současně možné Lumii 950XL i nabíjet

vcelku bez zpoždění, věřím, že přes DisplayDock přes kabely bude vše bombózní
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jiří Hrma »

Zdravím všechny diskutující. Aby se diskuze a témata věnovaná novým Lumiím 950/950 XL trochu zpřehlednila, napadlo mě, zda by nebylo lepší specifické problémy směřovat do samostatných témat, jelikož tohle diskuzní vlákno už začíná být hodně nepřehledné.

Vytvořil jsem tedy několik dalších diskuzní, ve kterých můžete diskutovat o specifických problémech a dalších funkcích, zde je rozcestník. Pokud by vás napadlo ještě nějaké další vlákno, napište zde svůj tip, případně ho rovnou založte. Stejně tak, pokud máte k novým Lumiím nějaký specifický problém, založte si novou diskuzi – rozhodně to bude přehlednější, než když se vše bude nacházet v jendom nekonečném tématu :)

Rozcestník témat
Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze
Lumia 950 & Lumia 950 XL: Chyby a problémy
Lumia 950 & Lumia 950 XL: Mini Display Dock + Continuum
Lumia 950 & Lumia 950 XL: Kryty, obaly a příslušenství
Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž
Lumia 950 & 950 XL: Fotoaparát a záznam videa
Lumia 950 & 950 XL: Chyby a problémy
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Massik »

Nevíte kde je to nastavení vibrace při spojení hovoru?
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

Doporučili by jste přechod z L930 na L950? Prosím o odpověď jen ty co to opravdu prakticky již udělali
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Misanekx »

Stejnou změnu jsem resil ja a včera dořešil. L950 je doma. Proti 930 je to taková obycejna plastová placka, ale jinak vše OK. Dokonce i baterie mi vydrzi déle a to si hraju a hraju. Jedine co mne prekvapilo, ze drive přepíná z pásma LTE na 2G. L930 držela signál LTE do poslední chvilky co byl dostupný. Ale na druhou stranu je to možná u L950 umyslne. Jinak v ruce se zda proti 930 jako by nic nevážila. Display výborný.

Na celkove hodnoceni to chce víc casu. Hned po zakoupeni jednou zamrzla a restart. Od večera slape vše jak má. Za mne bez problemu a mohu doporučit. Původně jsem mel mít bílou s dockem z Finska. Nakonec cerna jednosim bez docku z našeho Vodafonu.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Misanekx »

Nakup ve Vodafonu ma ještě jednu výhodu. Uživatel ma moznost telefon vrátit bez udani duvodu do 30-ti dnu. To zrejme nikdo jiny nenabízí. Maximálně Alza, ale za poplatek. Takže mam jeste 29 dni na dukladne testovani. Je škoda, ze win10m nejsou zatím odladěné tak jako 8.1 Dost lidi to možná odradí od nových Lumii. Vodafone ma skladem i XL. Ale nevím jak to je u nich s dockem. A ještě jeden poznatek. I L950 se dokáže slusne zahřívat, ale na L930 to asi nemá. Na te se dalo v lete pri zapnuté navigaci klidne usmažit vajíčko :-)
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

no ten Vodafon jestli jsem to dobře pochopil jen při koupi telefonu s tarifem. Jako samostatný telefon je tam klasických 14 dní. Alespoň podle tohoto z jejich webu.

S námi se nespálíte. 30denní záruku spokojenosti automaticky získáváte jak na nový tarif, tak na telefon, tablet nebo modem, který jste si pořídili za zvýhodněnou cenu nebo na splátky zároveň s tarifem. Během této doby můžete nepoškozené zařízení vrátit bez údání důvodu, v případě tarifu můžete bez sankce odstoupit od smlouvy.
Na zbytek produktů (např. zařízení zakoupená samostatně bez tarifu) se vztahuje zákonná 14denní lhůta na vrácení zboží.

EDIT:
hmm tak mi teď paní na infolince tvrdila, že těch 30 dní je opravdu na vše a platí i při koupi na kamenné prodejně.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Misanekx »

Tak to nevím, podmínky jsem nečetl. Ja mam u nich tarif x let. :) Jo a úplná pecka je u L950 nabíjení. S originál nabíječkou stoupají procenta v podstatě před očima. Presne casy jsem neměřil, ale mel by to byt udajne nejrychleji se nabijejici telefon na trhu.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

Som zvedavy ako rychlo to bude nabijat na bezdrotovej nabijacke.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů