Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Souhlas s Jirkou, spokojenost maximální, výtky žádné
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

no já nevydržel a vyměnil 950 za S7. A i k když se mi po W10 docela stýská musím uznat že co do rychlosti, stability a propracovanosti aplikací (a to bohužel i právě těch od MS) je S7 mnohem dál než Lumie 950. Možná tomu nechcete věřit, ale já mám delší srovnání obou. Docela toho Radka Hulána začínám chápat. Bohužel.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Když ti to vyhovuje proc ne, ja to srovani mam také, preci jen tyhle telefony (vcetne S7) mam doma porad, i jiné Android telefony top tridy, jelikož je opravuji a pak třeba tyden testuji.Proste S7 za 950XL aspoň za mě ne.Tobě to sedlo a tak to ma byt, dulezite je byt spokojeny.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zlieva »

To že v súčasnosti nie je problém zo stabilitu a rýchlosťou Androidu verím, napriek tomu ten systém mi nejak nesedí pokiaľ bude existovať WM10 určite nebudem prechádzať inam. Ide o to, aby každý používal to čo mu vyhovuje, mňa jednoznačne je to Windows. Neverím že je najlepší ani že je bez chyb ale mne osobne najviac vyhovuje a som s nim spokojný. V práci mám Android telefón takže to môžem porovnávať.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

Mě ta S7 pocitově taky moc nevyhovuje, ale zatím s ní trpím a uvidíme jak dál. Nevím co bych si za železo vlastně na W10M koupil. Výběr je dost omezený.
huddan
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 25, 2016 18:30
Zařízení: Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od huddan »

Ja som zase mal S6 edge plus a potom S7 a na 950XL to určite nemá. Jediné čo môže ľuďom chýbať sú aplikácie.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vauvauvau »

vysvetlim - neberte vazne moje rozcarovanie a nervy z droidu, po niekolkych rokoch pouzivania win sa nie je co cudovat, moj prechod na droid mal iny dovod, neslo mi ani tak o droid to bolo az na druhom mieste, islo mi o hardware na a5ke, vsetko ma svoje pre aj proti, mam urcitu dioptr vadu na ociach a mobil dost vyuzivam na sledovanie tv a filmov lebo na velku vzdialenost skratka na tv nevidim a toto je ten dovod, displej na 950 je nadhera ale papa kopu prudu, 2x za den bol na nabijacke, ja som vlastne potencial toho telefonu nevyuzil, nefotil som, potreboval som skor fhd displej, repracik nie v zadu a aby baterka dala 2dni a nemalo to prehnany vykon ktory by mi bol na nic, a5ka je na toto ako stvorena akurad som musel prehltnut ten android, poviem vam ak by bol v nom win tak nadhera, ono to nie je az taka katastrofa ale moj nazor je ze win mi blbol oomnoho menej, ten system je akoby ozraty alebo co, ale aj tak este som necitil taku uzkost ked som predsal lumiu, ako som uz pisal, sklo na fon nepatri, je to strasny povrch, ani to nie je fajn snazit sa mat co najtensi fon, uvidim teda po case ci zmenim nazor na a5...doid vs win10m
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

htcjirka píše:Tobě to sedlo a tak to ma byt, dulezite je byt spokojeny.
Presne o to ide a tu aspon vidno ze jirka nie je nejaky extra w10m maniak... v zaciatkoch kritizoval dizajn + system...sice na moje prekvapenie opat zakupil zo 2 kusy 950xl :) vzhladom na tu kritiku ale ked funguju tak je to ok.
Inak mozo kryt isiel z domu kym nepraskol uplne - za mesiac osuchane rohy + prasklinka pri jacku - za 40 eur... slabotka...viac mi vydrzi asi ten ofuknuty kovovy ramcek za 3e z aliexpresu... no a co som sa posledne hral s telefonmi na predajni tak musim uznat ze kdejaky cinan ma lepsi dizajn ako lumia...hlavne huawei ci honor a samozrejme aj ten apple ci samsung to maju celkom fajn... ta vanicka a rovne sklo to sa dnes uz nenosi... takze sa verejne jirkovi ospravedlnujem...naozaj je mozo shitka a dizajn je slaby...ale aj tak uzivam 950 :) kazdopadne viem si chybu priznat preco nie...kazdy sa myli
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

ten novy Alcatel nevypadá špatně, ale kdy bude v prodeji netuším
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Já bych svou 950 nevyměnil za žádného droida... Miluju Windows a perfektně mi vyhovují a kvůli tomu oželím nějaké aplikace a tak. Design mi nevadí, připadá mi praktický. Držím telefon, u kterého nemám pocit, že je křehký a rozpadne se jen když se na něj křivě podívám. A když se mi zasteskne po lepším designu, tak popadnu svou záložní 830 a testuju Redstone. Mozo mi po 3 měsících stále drží bez žádných prasklin a oděrků, ale možná je to i tím, že ho mám třeba týden a pak vyměním za původní kryt.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vauvauvau »

zdravim ak sa da odpiste co najskor bo sa ponahlam - potrebujem poradit ako je to s dualsim, zo zaciatku sa tvrdilo ze dualsim blbne viac ako jedenosim, mam sa toho drzat?, ci je to fam a dalsia otazka, je xl v ruke oproti 950 moc monstrozna?, drzi sa dobre?, nemal somk moznost vyskusat, mozno mi vratia love za a5, mozno, odpiste prosim rychlo
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Dualsim je naprosto v pohodě. XL se mi v ruce drží dobře, ale s neXL to nedokážu porovnat, ale je rozhodne menší a tenčí jak 640XL...
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zlieva »

Nemám dual sim, ale držal som XL v ruke a zdala a mi už moc veľká na môj vkus.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tgriger »

Mal som 950, teraz mám 950XL a nemám pocit žeby bola o tolko väčšia. Ja by som šiel do XL.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, 950 je zbytecne prerostla na 5.2 a 950XL uz je vetsi jen o fous, ma mensi brady a clovek ziska mnohem vetsi displej za cenu rozumne velkého tela a lepsi vyvazenosti oproti zminene 950.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vauvauvau »

aha slecicna mi vola och ja som to poplietla, nebereme tovar spat kupeny osobne, zhorel som pri starte, kazdopadne pani mam na predaj a5, boh zehnaj nokii prezlecenej za microsoftphony s win10m
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vauvauvau »

950xl je aj v 1sim verzii?
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Ano, je i v singlesim verzi, ale za stejnou cenu jako dualsim.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mich77 »

Dualsim funguje výborně. Co se týká XL nebo ne, s tím ti nikdo neporadí kromě tebe. Nedávej na čísla a rady, musíš vyzkoušet ve tvé ruce a tvé použití telefonu. Pro mě byla XL už velká, palcem jsem na levý okraj telefonu nedosáhl bez přehmatu, takže mě to zdržovalo a bál jsem se vypadnutí z ruky. Focení jednou rukou a nošení v kapse kalhot taky nebylo pohodlné a ten pocit že jsem dal 19k za něco co mě neustále omezuje jsem nakonec nevydržel :)
Jinak s tebou souhlasím, pro mě je to první zkušenost s W10m a na android už se doufám nebudu muset vracet. Ta čistota systému je prostě super a žádné reklamy...
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

htcjirka píše:Presne tak, 950 je zbytecne prerostla na 5.2 a 950XL uz je vetsi jen o fous, ma mensi brady a clovek ziska mnohem vetsi displej za cenu rozumne velkého tela a lepsi vyvazenosti oproti zminene 950.
Rozdíl by měl být i v krycím sklíčku kde na 950 XL je ve verzi Gorila 4 oproti 3 na menší 950. Z vlastní zkušeností je to velký rozdíl v odolnosti.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů