Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

Tiez mam ponuku, od Slovenskeho MS store, ale dock mi k tomu neponukli. Myslim ze do polovice novembra je casu este dost a dovtedy to budu mozno ponukat vsetci predajcovia.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

hravec-x píše:Nechápu co to je pády nebo čekačky aplikací na L930 - já ji mám rok, plnou aplikací, které i používám a v životě jsem nějaký pad nezažil, cítím z tebe jedna pani povídala a 930 jsi mel možná 3 minuty v ruce
820 som mal rok - resumingy na bežnom poriadju.
Potom skoro rok 920 - výkonovo rovnaké ako 820 a aj rovnaké spravanie.
Potom 930 - tu som mal od januára do augusta. Tu pol roka. Áno bola síce z toho 3 mesiace na RMA ale to je tiež pruser fonu. A áno IE mi pri niektorých ťažších stránkach padalo, resuming nie tak častý ako u predošlej generácie ale bol. Tak mi tu prosím tá nerozpráva j WP som mal dlho( ešte aj 7.0 a 7.5 na HTC trophy), viem ako sa správa tak mi tu prosím ta nevrav že som ich nemal.

Objektívne sa nato dívam a hoc mí je smutno WP oproti droidu mi nemá čo naviac ponuknut. Kedy si ano, sync a podobne ale odkedy dal MS apps aj na droid nemám dôvod sa vracia t na W.
jarinpav
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 01, 2015 14:26
Zařízení: LUMIA 950 DUAL SIM LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jarinpav »

hravec-x píše:Nechápu co to je pády nebo čekačky aplikací na L930 - já ji mám rok, plnou aplikací, které i používám a v životě jsem nějaký pad nezažil, cítím z tebe jedna pani povídala a 930 jsi mel možná 3 minuty v ruce
Možná 4 minuty. Já mám 1020 dva roky, a kromě závady na foťáku žádné pády, sekání, nic. Prostě nic.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

mal som 520, 535, 630, 640, 730, 830, 920, 1320... a ziadny problem nikde... nehovorim stalo sa ze zamrzol... sem tam niekde bol resuming appky a tak... to nepopieram... ale ta miera tych bugov bola tak smiesne mala ze nebol dovod na zmenu platformy... niesom ziadny macochista...
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

No tak som mal asi halucinacie, ked mi jak na 920 tak 1020 tazke stranky zhadzovali IE, multitasking prakticky vzdy s resumingom a podobne. Najviditelnejsie to bolo ked som mal pol roka 930 a potom som siel na 1020, to cloveku ta zmena rychlosti riadne udrela do oci. Ak ale niekto nic ine nevidel tak bohuzial.

Akoze nehnevajte sa na mna ale pisem to plne objektivne, telefonov s WP som mal viac a dlhsie ako s droidom, boli odby kedy by som o droide ani neuvazoval, avsak momentalny stav androidu je naozaj velmi dobry a dovod ist na WP nemam.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U me naopak, prosel jsem si vsemoznymi platformami vcetne Androidu a to co me u WP drzi je prave dlouhodoba spolehlivost.
930 me to navíc dotahnula k dokonalosti jako celku.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

930 ma k dokonalosti daleko
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pro tebe ne, pro mne ano.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

kllr007 : samozrejme ze nehnevam... mal som na 830 okolo 150 aplikacii a ziadny resuming... na exploreri prebrowsujem denne par hodin a ani jeden pad... fakt neviem co si tam mohol mat - ale keby som to mal ja menil by som telefon pripadne kludne aj platformu... urcite by som spokojne nesedel na mieste :) ak si mal takuto smolu tak kludne uzivaj androida ;)

htcjirka : uz len ta hrubka a vaha je neprijatelna...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jak jsem psal, pro me nikoliv, me plne vyhovuje nejvíce z toho co je dnes na trhu ;-)
Pro me je zase neprijatelna 950/950XL.Vypada to jako telefon z trznice, vzhled i materiál + za tenkými telefony z papiru s vystouplou cockou, to fakt ne.
Takze uvidíme jake budou další modely.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

imperator píše:kllr007 : samozrejme ze nehnevam... mal som na 830 okolo 150 aplikacii a ziadny resuming...
htcjirka : uz len ta hrubka a vaha je neprijatelna...
tomuto ja neverim

resuming..a obcasny resuming+pad appky mi robilo na kazdom wp telefone tak po 4 dnoch od restartu telefonu..
uvidim ako je na tom w10
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Že na svém telefonu nevidím resuming říct nemůžu, ale pad aplikace po resumingu max tak 2x do měsíce, jestli vůbec... Ale za resuming se z 90% nemůžeme zlobit, někdy je holt ram potřeba a musí se uvolnit a logicky pak i zpět naplnit :D
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

ja sa nan nezlobim..ale kvli tym padom som presiel na w10..to bol nonsens..

skus tvrdo pouzivat messenger a uvidis..na 930 to ale nebude tak hrozne
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

akorat facebook messenger nepouzivam... ani facebook... asi som mal bud jednoduche app ktore sa k resumingu nedostali alebo take co boli dobre urobene neviem no... brutalny resuming mal svojho casu skype...a sem tam sa to stane whatsappu... pady totalne minimum... ak by toho bolo viac hodim telefon o stenu a skusam konkurencie... ale hadat sa s vami nebudem... mozno mam len taku konstalaciu
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

a vies preco viem,ze je to chyba systemu a nie app ? pretoze uz viackrat sa mi stalo,ze ak mi padla jedna app..tak hned po nej aj dalsie a dalsia..proste cely system bol v nejakom zacykleni..trebalo len pockat..
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

Zvlastne na N5 + 6.0 nemam ziadne resumingy (resp. ich dorid ekvivalent) a za dobu pouzivania ( par mesiacov) ani jeden jediny pad aplikacie ? a to maju zhodnu RAM s L930 na ktorej proste boli.

IE padalo hlavne na xdaforums a podobne. A to si ozaj nevymyslam, viem ako som bol vtedy nahnevany.

AKo Android ICS/Kitkat som tiez moc nemusel ale od lollipopu je to pre mna uplne iny system co sa pouzitelnosti tyka. Kedysi bol WP aspon rychlejsi a stabilnejsi ale uz ani to neplati. A MS appky na droide to uplne dorazili

Chlapy neberte to v zlom, WP som mal rad a W10 budem ockom sledovat ale jednak mi ten system nema prakticky co naviac ponuknut a aj keby som si chcel W10 sksuit nemam nacom, kedze 950 sa mi jednoducho nepaci. Ak ale bude zaujimavy surface phone, tak mozno...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

jasne vas beriem ze mate take skusenosti... hovorim aj mne sa parkrat stalo kdeco ale keby to uz bolo vela... tak padam prec ku konkurencii to je jasne... raz som tak ucinil a skusil iphone5s ale citil som nejaky diskonfort pouzivania a istych funkcii tak som potom zas skoncil spat na wp... kazdy system je len system takze verim ze moze byt v tom kde co... snad w10 to vylepsi... len zatial mam ja z toho co citam horsi pocit nez wp8.1 :-/
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od P.J.Fry »

Obrazovka načítavania sa v poslednom čase objavuje na mojej L820 čoraz častejšie, vie ma to pekne vytočiť a keď je jej záver korunovaný pádom app tak mám chuť ten telefón vyhodiť von oknom. Zároveň IE padá čoraz častejšie a robia mu extrémny problém niektoré stránky napr Windows central, alza a pod ak ich navštívim, tak každý 2-3 krát sa môžem tešiť na pád IE a to nehovorím ešte o pádoch a chybách vo videách, ktoré sa prehrávajú cez IE (vyskytla sa chyba, video nieje možné prehrať)... :roll: Proste počkám ešte na Win 10M ale jedine finálny build, naozaj nemám chuť si ničiť zdravie nejakými alfa verziami čo vydávajú, ak sa tieto veci opravia a systém bude OK, budem ho používať na L820 pokiaľ to pôjde a potom možno kúpim aj nový mobil s Win10M avšak 950/950XL asi ťažko vzhľadom na ich prevedenie. Ak Win10M nedajú do použiteľného stavu, proste odchádzam, radšej si kúpim nejaký odladený Android, keď vidím ako bratovi funguje Z2 už sa prechodu na android nebojím.
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

Explorer mi na mobilu pada nehezky casto taky, driv to nedelalo. Driv = rok zpatky. Ne ze by prohlizeni webu na mobilu bylo nejak supr zazivne a komfortni, ale je to opravdu otravne, kdyz se nekde nudim ve fronte na poste a chci na net a ono to pada. Nektere weby padaji skoro porad. Jak kdyby tam byl nejaky memory leak.
A vubec dost aplikaci mi prijde, ze co do optimalizace zparchantelo, treba here mapy. Na 1020 navigace v pohode, na 620 se to rozhodlo, kdyz sem bloudil, ze nebude nacitat mapovy podklad pri prizoomovani. Sice to zase funguje, ale kdyz jsem to potreboval, tak 2 minuty nic.
Stepis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 14, 2013 14:57
Zařízení: lumia

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stepis »

I DT-904 wireless charging je celkem rychlý

https://www.youtube.com/watch?v=Xh5mjkv ... r_embedded
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů