W10 Mobile-Chyba paměťové karty po restartu-ŘEŠENÍ

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

W10 Mobile-Chyba paměťové karty po restartu-ŘEŠENÍ

Příspěvek od ManT »

Nějaký čas po updatu na oficiální verzi W10m, se mi začala objevovat chybová hláška po zapnuti nebo restartu telefonu, že na kartě došlo k chybám a zda ji chci zkontrolovat a opravit.
Karta byla tehdy odpojena, nedostupná a jelikož jsem měl většinu aplikaci na ní, nešly spustit a dlaždice na hlavní obrazovce, byly zatmavené.

Dřív pokud jsem dal ANO, že chci opravit a během opravy přešel telefon do spánku se tato přerušila a karta byla nedostupná, stejně tak pokud jsem nějakou aplikaci z vnitřní paměti spustil, ci se pohyboval v menu nastaveni a jinde.

Naopak když jsem zvolil NE a kontrolu přerušil, do pár vteřin bylo vše v pořádku, bohužel jen do dalšího vypnuti.
Mám 32GB SanDisk na ní aplikace,mapy,media atd. a obsazených asi 3.78GB.

Řešeni je celkem prosté, jděte do Nastavení/Přizpůsobení/Zamykací obrazovka a zde v Vypnutí displeje skoro až dole, nastavte interval z obvyklé hodnoty 1--5min. na Nikdy.
Poté telefon restartujte, až naskočí ta hláška zvolte ano, s telefonem nic nedělejte ani nespouštějte žádnou aplikaci či nastavení atp., nechte jej v klidu ležet, displej se nevypne a za pár minut je kontrola v závislosti na velikosti a obsazeni karty hotová a hláška se po dalším restartu již neobjeví.
Pouze se po dokončení kontroly nedočkáte žádné zprávy o výsledku a případné opravy vadných sektorů a dat, možná to však wm zaznamenává někam do logu to netuším.

Po zdarnem vyreseni problemu si ten interval nezapomeňte zase vrátit na původní hodnotu.

Jen pro info, pokud jej nastavíte na nikdy a hned restartujete dlouhým podržením zapin. tl.volba se neulozi a po restartu jej mate zpět.
Takže jej změňte, sipkou zpět vyskákejte na home screen a telefon vypněte a pak zapněte běžným
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů