Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od KoumiCZ »

qwerty píše:Ked sa bude menit protokol, tak starsi klient asi fungovat nebude. Uvidime, ako to poriesia, ukoncenie ma byt v oktobri, dozvieme sa
Tady na Smartmanii píšou, že se protokol měnit bude: http://smartmania.cz/skype-prestane-pod ... -androidu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Dr.Y »

Chci se zeptat, aktuálně používám Lumii 920 a před pár měsíci jsem tam zkoušel nahrát W10 ale nějak mi tam nešly nastavit emaily od googlu tak, aby mi chodily emaily okamžitě při doručení (tak jako na WP8.1), vlastně jsem měl pocit že nechodily vůbec ani při manuálním refreshovaní, je dost možné, že jsem v něčem udělal chybu. Takže můj dotaz zní, kdybych nahodil W10, půjdou mi tam nastavit emaily od googlu tak, aby mi notifikovaly okamžitě při doručení emailu tak jako na WP8? A vyplatí se vůbec dávat W10 na Lumii 920? Díky za odpovědi.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Začal bych tím Tvým koncem.... Nevyplatí...

Prodej to, pokud to má ještě nějakou cenu, já před 2mi měsíci prodal přes Bazoš L920 za 2700 a za trojku jsem koupil fungl novou L640LTE Dual (jasně, v Rusku u Megafonu, ale v CR stojí jednoSIM LTE snad 2800). Ten telefon je úplně jinde, třebaže ortodoxní zastánci strojků 920/25 budou tvrdit opak, ale vývoj nezastavíš...
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Martin.K »

W10M TH jsem provozoval na 2 ks L920 (aktuálně 1) naprosto bez problému. Účet Google mi žádný problém nedělal, šel v pohodě nastavit, notifikace se zobrazovaly. Ale jinak musím dodat, že ačkoliv W10M na tom stroji chodí bez problémů, rychlosti a plynulosti WP8.1 nedosahuje.

Sent from mTalk
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

jenže RS sestavení tam už bez úprav registrů nedáš a další optimalizace Woken se už bude odehrávat bez ohledu na nepodporované strojky řady *20. A vzhledem k tomu, že se dnes stále ještě dá prodat L920/2 za cca stejné prachy jako se dá koupit L640, tak zde není o čem a jsem rád že jsem L920 prodal... Navíc výdrž s 920 taktak den a to jsem vyždímal baterku vždy do mrtě, s L640 mám při stejném vytížení ještě večer 50pct..

Pokud máš nepoškrábaný displej, kup na Ali za 8 doláčů nový kryt a telefon prodáš ve stavu nového za cenu nové 640 a možná i více, hloupých hejlů je dost, ještě po prodeji mi snad týden volali, zda ji mám, než jsem inzerát odstranil :-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Po mých nedávných zkušeností bych W10M ani nedával... Pokud ti teda nechybí nějaká app, co je jen na W10M...
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Dr.Y »

Funkčně mi asi nic nechybí, notifikace většinou šlapají jak mají, je jednou za čas chodí opožděně notifikace z fb messengeru a někdy ani nedojdou, ale to jen jednou za čas, jinak mi asi nic nechybí. Spíše jsem chtěl zkusit jen změnu za předpokladu, že by byla výhodnější, pokud ne, není co řešit. WP8 funguje dobře.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Vytáčení volaných kontaktů z číselníku včetně hledání v historii
Jedním kliknutím z vlastností fotografie odkaz na mapu, kde bylo vyfoceno
Mapy na SD kartě
Notifikační centrum o parník před tím osmičkovým

Zcela na jiném levelu aplikace Zprávy, Kalendář, Outlook, naprosto jiný UWP Skype, Viber, navigace Mapy nyní zcela jistě je už před HERE, Facebook Beta opravdu povedený (o Messengeru platí opak) a další....

Win 10 jsou dnes už o notný kus před WP 8.1 a bugama netrpí. Já samozřejmě chápu, že pokud má někdo nepodporovaný/špatně pracující s desítkami telefon, tak že bude hlásat že mu u WP8.1 nic nechybí, ale nalité čisté víno tenhle názor fakt není, upřímně...

P.S.: poté, co v březnu MS zařízl řadu *20 jsem taky tvrdil, že mi na mé L920 nic nechybí, ale tu odvahu jsem dostal a změnu udělal.... Vedle 640 mám ještě 620 s osmičkami a tak vidím ten rozdíl (nebavím se o rychlosti systému a výkonu mobilu, ale o programové výbavě), WP8.1 jsou už hoooodně pozadu a nic nového na ně už nikdy nebude, mám v ní 54 aplikací mimo systémové, a od 20.3. kdy jsem se vracel z Desítek na 8.1 se z těch aplikací za ty 4 měsíce aktualizovalo ŠEST programů, kdeždo na W10M je to obden 5-10 kousků... Osmičky jsou mrtvé, je to jen o tom si to přiznat, hm?

Navíc pokud je rozdíl mezi tím prodat L920 a koupit L640 do pěti stovek CZK max., tak nevím o čem se špekuluje....
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Dr.Y »

To já určitě neříkám, že WP8.1 jsou super, jen jsem běžný nenáročný uživatel, kterému tam asi nic nechybí, přesto jsem chtěl zkusit změnu na W10 a asi ji zkusím. Ale zarazil mě ten messenger, ten nefunguje spolehlivě? Koncem léta stejně nejspíše s windowsama končím a pořídím něco s androidem, hlavně kvůli tomu, že mě lákají chytré hodinky.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Nový Messenger se dlouze načítá, ale pak když už jede na pozadí v paměti jede skvěle, takže tohle ve své podstadě u někoho, kdo jej používá často a má jej furt v bufferu, tak tohle problém není. Pokud jde o možnosti nastavení a funkcí, je to mnohem lepší než starý osmičkový, pro někoho (včetně mě) nepřekonatelný problém je to, že aplikace nemá průhlednou dlaždici, což pokud máš celou plochu udělanou na průhledném základě.... http://1url.cz/ktWtn" onclick="window.open(this.href);return false;

... tak si kvůli jedné aplikace neroz*rdáš celé téma, že ano... Více v tématu...

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=144&t=35327
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Mess sa ale v pamäti neudrzi takmer nikdy. Väčšinou spustim niečo iné a je dole. Občas stačí,aby som len telefón zamkol. Facepalm
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Ujko »

Funguje vám přesměrování hovorů na jiné číslo?, nefunguje mi to na Lumii 1520, 640XL, 730 dual, nejde sim O2 ani T-mobile. Build 10.0.10586.494
gumos22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte pro 01, 2015 16:04
Zařízení: Nokia Lumia 735

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od gumos22 »

Z ničeho nic mi od včera začal telefon brutálně žrát baterku. Večer než jsem šel spát jsem měl nějakých 50 % baterie a ráno už byl vybitý, úplně vypnutý. Podle statistiky za to může messenger. JE fakt, že měl včera nějakou aktualizaci. Může někdo potvrdit, že je to tím, nebo se mi něco prostě podělalo? Dneska od rána do ted, kdy jsem telefon skoro nepoužil je 40% baterie pryč.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od osso »

Áno bol update Messengera ale nepodarený, radšej si daj betu s odinstaluj normalny

Sent from mTalk
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Obrázek
gumos22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte pro 01, 2015 16:04
Zařízení: Nokia Lumia 735

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od gumos22 »

Tak nic, zkusil jsem odinstalovat messenger a pořád se mi děje to samé. U využití baterie je ted nejvíc psáno u Edge. Vůbec nechápu co se to děje, když doted byla baterie naprosto v pohodě a žádný update systému nebyl.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od osso »

Možno mas vela otvorenych tabov v edge a niečo tam tahaju na pozadi, zatvor taby a uvidíš ci sa nezlepsi baterka

Sent from mTalk
gumos22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte pro 01, 2015 16:04
Zařízení: Nokia Lumia 735

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od gumos22 »

Měl jsem jedinou záložku otevřenou a tam se fakt nic nestahovalo. Pak mě ještě napadlo, že se to stalo, když jsem déle hrál hru Lara Croft Go a mobil se fakt hodně zahříval. Jestli se nemohla podělat baterie?
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Garp69 »

gumos22 píše:Z ničeho nic mi od včera začal telefon brutálně žrát baterku. Večer než jsem šel spát jsem měl nějakých 50 % baterie a ráno už byl vybitý, úplně vypnutý. Podle statistiky za to může messenger. JE fakt, že měl včera nějakou aktualizaci. Může někdo potvrdit, že je to tím, nebo se mi něco prostě podělalo? Dneska od rána do ted, kdy jsem telefon skoro nepoužil je 40% baterie pryč.
Tak já mám ten samý problém na L925 a taky od pondělka. Za noc zmizelo 80%, přestože normálně odejde cca 10%.
Od té doby mi telefon vydrží jen pár hodin. Přičítám to staré baterce, ale je to v podstatě ze dne na den... :-(
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Ziegelfeld »

Tak ja som šťastný človek mne za noc zmiznú tak max 4% L950
Odoslané z Lumia 950 pomocou Tapatalku.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů