Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Mathiel, nevsimol som si na CU problem s naramkom, teraz mam insider feature2 a ziadny problem s BT nie je, BindMiBand funguje, notifikuje na 100%. Ak L640 nepredas, mozes skusit. Odkladanie updatov co tu riesite sa mi zda zbytocne zlozite.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Stevik »

veigy píše:Stevik, ale tohle je už na CU ne? Já žádné takové nastavení na AU nemám... Mám to jak Smety
Ano, to je z CU, dal jsem to na zkousku, nez dam WDRT.

Proklikano krizem krazem i restartovano. Je to tak porad.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

No tak tady bude (asi) zakopanej hund.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od osso »

Na cu je to zmenene ale ked das current branch for bussines tak by si mal mat rok pokoj s feature update cize nove buildy nedostaneš ale len aktualizácie na neho
bizzon83
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 27, 2017 10:30
Zařízení: Nokia 930 32GB

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od bizzon83 »

Zdravím všechny. Jsem tady nový. Win mobil používam asi 3 roky. Vždy jsem byl spokojený,ale jak už se zde vzpomínalo,čím novější aktualizace ti je to horší. Tak jsem si to tady trošičku pročetl a chtěl bych s mojí lumii 640xl něco provést aby obstojně dožila.Co jsem zatím zjistil by byly tři možnosti. Momentálně jde přes WDRT provedl čistou instalaci na 8.1 Denim. První možnost je nechat win 8.1 (poslední možnost).Rád bych se ale vrátil k win10. Ale jen k AU. Proto bych vás chtěl poprosit jak to provést. Jedna z možnosti na kterou jsem tady narazil je ENTERPRISE balíček a druhá přejmenovat model telefonu v registrech na model pro který byl vydán maximálně ten AU. Nevím, kde seženu ten balíček, nebo na jaký model přejmenovat moji LUMII 640 XL LTE.
Kdyby někdo měl chuť pomoct tak budu rád.
Pokud ale ty možnosti co jsem tady psal nejdou tak budu muset aktualizovat na nejnovější 10-ky.
Petr
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

Na stejném typu mobilu mám aktuální poslední W10M a žádné problémy nepozoruji. Co tam nyní máš za Windows ?
bizzon83 píše:..........Momentálně jde přes WDRT provedl čistou instalaci na 8.1 Denim. První možnost je nechat win 8.1...........
Z tohoto lze usoudit že máš Denim ?

EDIT: problémy se většinou týkají tzv.vlajkových lodí Lumia 950(XL)...
bizzon83
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 27, 2017 10:30
Zařízení: Nokia 930 32GB

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od bizzon83 »

Jo je to tak. Mám Denim.
Co to dělalo ve win10? Sekáni při prohlížení na edge. Občas se to seklo na delší dobu (10s),tj. nešlo pohybovat obrazovkou.
Při přehrávání videa přes celou obrazovku obraz blikal. Přehráváni jak v edge tak v přehrávači. A celkově pomalejší odezvy. A jistě by se ještě něco našlo.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

Otestoval jsem pro jistotu důkladně jak video (Edge:youtube) tak Edge prohlížeč. Žádné blikání ani sekání jsem nezaznamenal.
Konfigurace: bez SD karty, Facebook webovsky, cca 40 aplikací. Běh aplikací na pozadí: implicitní nastavení Windows. L640XL používám jako pokusný vedlejší mobil a tablet.

Jinak 90% činnosti dělám na 10" androidím tabletu. Hlavní mobil: Lumia 1020 a Iphone 5

Nejsem zastáncem přejmenování mobilu ani vekslování s registry - to je lepší se mobilu zbavit. Ale kdo to chce na pokusy, tak zkusit všechno, i Insider program...

Pokud by jsi měl odkaz na video které zaručeně bliká ve full screenu - dej ho prosím sem, zkusím to.
bizzon83
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 27, 2017 10:30
Zařízení: Nokia 930 32GB

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od bizzon83 »

Nahrál jsem si to jak to bliká na druhé lumii kde ještě mám win10.To bylo video přehrávano z SD karty. Na youtube to nedělá určité video, ale občas se ten obraz rozbliká. Dělá to jen při přehrávání na celou obrazovku. Klidně ti ho pošlu v e-mailu. Více jak ty videa mě štve edge. Občas zamrzne na pár sekund. Foťák občas spadne po zapnutí,nebo taky na chvíli zamrzne. To se stává většinou po zapnutí přímo ze zamykací obrazovky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Pak tvuj telefon neni v poradku po HW strance.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Bizzon: Nuz musis vziat do uvahy, ze L640 ma obstarozny HW, tak nemozno cakat zazraky. Ale sekat v Edge tak ako hovoris by to nemalo. . Myslim, ze problem je v tom, ze ho trapis hned po nainstalovani W10. Ten mobil este par hodin na pozadi aktualizuje apky, tak ho nechaj a skus potom.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

Lumia 640 má téměř stejně obstarožní HW jako Lumia 950, to bych raději nerozmazával... :roll:

Těžko říct - SD karta, HW chyba (jak psal htcjirka), zaplevelení aplikacemi...

Zkusit nainstalovat W10M aktuální, provést Tovární Reset, neobnovit ze zálohy a nenahrávat uživatelské aplikace a nějaký čas provozovat jen se systémovými aplikacemi - a (několik dní) testovat, jak se to bude chovat edge a foťák...
Přitom mít dobré datové, případně wifi připojení.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Sekání Edge je známá chyba CU. Stejně jako problikávání videa, je to celkem známé.

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

Ta debata je o tom, že se Lumie 640XL, SS, LTE na CU obvykle neseká a nebliká. Že to dělá Lumie 950(XL) a některé další je známá chyba...
bizzon83
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 27, 2017 10:30
Zařízení: Nokia 930 32GB

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od bizzon83 »

Továrko jsem taky zkoušel. Záplavu aplikací nemám. Chronos kalendář,Prognoza, Aladin, Pin notes,whatsapp. Toť vše co si doinstalovávam. Většinu předinstalovaných appek jde pryč. Jako např gurmán,fitbit atd.dělá to už dlouhou dobu takže čerstvou instalaci to není. Možná to trvá od aktualizace CU,ale to bohužel nemůžu potvrdit. Máme doma dvě stejné lumie a dělá to na obou. Takže hw chyba asi né,ale možná,kdo ví.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

Dělá ti to na všech www stránkách, nebo jen na některých ? Obecně je na netu čím dál víc sraček, některé stránky samozřejmě náznak sekání mají. Video jsem včera zkoušel důkladně, jak jsem psal. Tzn.: přetáčení displeje, přepínání na plnou obrazovku, zastavování, vracení a spouštění - a blikání se mi nepodařilo navodit.

Nejsem naivní a vidím, že celý projekt W10M jde bohužel zřejmě do kytek...

SD karty máš v obou mobilech ?
bizzon83
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 27, 2017 10:30
Zařízení: Nokia 930 32GB

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od bizzon83 »

SD jsou v obou mobilech. Dam odkaz na video. Za chvíli.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

JirkaTom píše:Ta debata je o tom, že se Lumie 640XL, SS, LTE na CU obvykle neseká a nebliká. Že to dělá Lumie 950(XL) a některé další je známá chyba...
Sekal se mi i na jedné L640 DS.
bizzon83
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 27, 2017 10:30
Zařízení: Nokia 930 32GB

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od bizzon83 »

Tak tady je odkaz. Video které jsem natočil jak se obraz seká na jedné z lumii s Win10.
https://1drv.ms/f/s!Aj3TM3ladx75gd8a2hL-tcsJbq4FLQ" onclick="window.open(this.href);return false;
S tím edge. Jde hlavně o scrolování. Občas zamrzne nejde ani scrol, ani zoom prostě nic. Po chvíli se to začne hýbat. A co ten foťák? Dělá vám to taky?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

SmetyCZ: je trochu jiný hw než 640 XL SS LTE. Ale: určitě nechci proti všem tvrdit, že tyhle lumie neblikají a nesekají edge... Může to být tím, že to dlouhodobě neprovozuji jako hlavní mobil. Nebo to, že nepoužívám SD kartu.
Jako hlavní jsem ho testoval začátkem prázdnin. A vydržel jsem to cca 14 dní. Poslední kapka byla po ránu se "převalující" dlaždice kalendáře, která nakonec zůstala bez datumu. :)

Ale možná se ještě naštvu a koupím na testování L950XL, abych si ověřil, jak to s ní je... :)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů