Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
milan1968
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned říj 14, 2012 7:59
Zařízení: nokia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od milan1968 »

V insideru jsem již více než rok. Prošel jsem všechny buildy,přihmouřil jsem oko nad nedostatky a chybama,fajn,chápu vývojáře zkouší nové věci,nový systém.Ale po takové době,kdy se pořád vychvaluje systém,jak je dobrý ,jak je rychly,jak je stabilní atd.... a ted tohle???? Nechápu proč kráčet dozadu a srážet systém který fungoval na systém který nefunguje????
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Sakra dej si ofiko verzi a ta funguje.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Milan ak toto píšeš k insideru tak by som ti zakázal internet :D ak sa sťažuješ na oficial tak určite su tam chybky ale inak je fajn...
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

imperator píše:Milan ak toto píšeš k insideru tak by som ti zakázal internet :D ak sa sťažuješ na oficial tak určite su tam chybky ale inak je fajn...
Jj oficiál není úplně bez chyb ale to plati i pro kterýkoliv jiný os bez ohledu na platformu,přirovnal bych to k aOS5.1 sveho času na lenovo s60,každopádně verze kterou používám tedy build 10.0.10586.218 je spolehlivá,stabilní a bez chyb které by znemožňovaly plnohodnotné používání, sám jsem si všiml asi dvou nebo tři, bude jich víc ale při mém používání se zatím projevily jen tyhle.

Postovat je nemá cenu,W10m sr chováni na každé lumii uplne jinak, trochu ale zamrzi ze ta báječná plynulost a ladnost kterou se WP pyšnily v 7 a 8-me verzi (u 8.1 už to pokulhavalo tedy na slabém hw a 512MB RAM) už není co byvala.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Milane a navíc pláčeš ve špatném vlákně...
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Cas od casu pozoruji lag pri prechodu do aplikace z domovské o razovky nebo pri navratu napr z edge zpět na ni, to same do seznamu aplikaci a zpět, někdy v seznamu aplikaci doskakuji miniatury aplikaci,dnes se mi dokonce stalo ze na okamžik problikly na domovské obrazovce jen prazdne modre dlazdice bez ikon a popisu.
Jako u WP8.1 jsem nic takového NIKDY neviděl a popravdě je mi zcela jedno co za to muze, jestli velikost RAM nebo jeho správa, ci nedostatečná odladenost, takhle si finální verzi nepredstavuji.

Mimochodem často se mi stava ze v nastaveni se nemohu vůbec dostat do aktualizaci...zkousim to nwkolikrat i app zavřu v seznamu úloh alr nic, pomůže az restart.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Nemas všechno rvat na kartu :tlem: Anebo koupit poradny delo.
Fakt by me zajímalo co porad s telefonem vyvadis, ze mas takove potize, to mit já, tak uz bych s tim svihnul o zed anebo presel k Androidu.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Ty k androidu? :D Ne vážně žádné vetší problémy nemám, to bych udělal co ty, ty drobné lagy s kartou možná souvisí ač je dostatečně rychlá, nemusí to být výhra, sběrnice to může brzdit nevím, ono ne nadarmo když jsem po továrku zvolil u map jako def. úložiště kartu, jsem byl upozorněn že to muze byt pomalejší a ono i je karta je sice hyper super ale obslužný hw ji asi kapku degraduje takže třeba stahovani map přímo na ni jelo dost pomalu...třeba ale full hd video se ukládá cajk a při přehráváni je plynulé, nechápu kde je problém, rychlost karty v w10m se řeší v samostatném tématu, doufám že to ms časem v dalším buildu doladí nebo vydá fw s tím si dává hodně na čas.

EDIT:
Uwp8.1 jsem měl na kartě vše co šlo a nic popsaného jsem nezpozoroval věř mi že opravdu ne, nevím proč bych to na kartu nemohl rvát když má dostatečnou kapacitu a disponuje patřičnou rychlostí, chyba bude v wm v kartě sotva a tak nevýkonný telefon 640 DS zase není abych prahnul po jak ty píšeš dělu.
Mimochodem nebyla jednou z vyhod drive wp rychlost,plynulost a stabilita i na slabším hw oproti stejnému běžícím na androidu?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

To co porad resis me nepripada, ze nemas vetsi potize.
Mimochodem nebyla jednou z vyhod drive wp rychlost,plynulost a stabilita i na slabším hw oproti stejnému běžícím na androidu?
Ta porad je, oproti Androidu na tom samem HW je to nebe a dudy.Polovicka ma 532, coz je takovy chcipak, ale lita to pekne a bez potizi i tebou popisovanych.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Dobře, problém s kartou vyřešen viz. nové téma, třeba to někomu pomůže, ty občasné lagy jsem na wp neměl až teď, jestli to souvisí s kartou nevím spíš to vidím na velikost RAMky 10ky budou náročnější, nejčastěji se to děje pri dlouhém používání edge a pak návratu na hs, jiné problémy naštěstí nemám a to doskakování Ikon, to už bude kartou, ony totiž v seznanu když se to stane, doskakují jen ty appky co jsou na kartě, třeba fb messenger a ještě jedna ne, ty tvrdojisne požadují instalaci do vnitřního úložiště, stejně jsou na tom systémové app a jejich updaty, stáhne se to skončí chybou a pro kliknuti na podrobnosti je třeba pro jedenkrát povolit instalaci do vnitřní paměti.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Kde v nastaveniach nájdem Uzamknutie dojklepom na nav. listu? Stokrát som to nastavoval,ale furt to hľadám hodinu.. Vdaka
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Bylo to v nastaveni - doplňky - dotykove ovladani.
Ted me klidne někdo opravte pokud pisu něco nepresne, ale s nejakym updatem to bylo vypusteno/zmizelo a microsoft to vraci zatím v poslední insider verzi cituji "Do Nastavení – Přizpůsobení se vrátila samostatná položka nastavení navigačního panelu. V ní lze zvolit, zda mají virtuální tlačítka v navigačním panelu vibrovat, a zda se má dvojím poklepáním na navigační panel zhasnout displej."
Mam pocit, ze v oficialnim sestaveni to není možné k dnešnímu datu nastavit.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

relouth píše:Kde v nastaveniach nájdem Uzamknutie dojklepom na nav. listu? Stokrát som to nastavoval,ale furt to hľadám hodinu.. Vdaka
Nastavení - Přizpůsobení - Zamykací obrazovka - dole...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ha, vida, ja si říkal, že je to nějaké divné :-) A tím, že používám na uzamyknání ikonu, tak jsem ani po tom dále nepátral.Taky se jednou něco přiučím, díky Jirko ;-)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Htcjirka
Píšeš to přesně, MS s tím co vím šachoval, taky jsem to jeden čas nemohl najít, doufám ze tohle už je konečná struktura.
U oficiálního posledního buildu W10m 10.0.10586.218 je to v Nastavení /Přizpůsobení/Zamykací obrazovka a úplně vespod je "Poklepáním na navigační panel vypnout obrazovku"
Bohužel pokud chcete nastavit probuzení dvojklepem? na displej, je to v Nastavení /Doplňky /Dotykové ovládáni.

Tohle by měl MS určite sjednotit pod jednu volbu v menu nastavení, kdo to má furt hledat, taky bych to sloučil i s glance screen...každopádně je ale menu nastavení už daleko přehlednější než ten chaos u WP8.1 nedej bože v WP8 tam to byl skutečně děs a každou aktualizací sys funkcí se to ještě vic rozházelo a nemělo hlavu ani patu.
Co jsem dřív postoval článek nového buildu v insideru, tam nastavení trochu upravili a jsou snad i jiné ikony a popisky.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

Ony ty Doplňky jsou takový "prozatímní bordýlek" se systémovými app MS, které ale MS jaksi ještě nestihnul zakomponovat pod W10M... Snad to jednou zmizí... :) ;-)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Jo vidím to stejne, MS premysli kam to prsknout takže v některém příštím buildu da třeba ekvalizer pod volbu zvuky, obrazovku rychleho prehledu tedy GS pod prizpusobeni atd.

EDIT:
Jinak takový bug, v aplikaci MS Počasí, od te doby co pouzuvam w10m at to byl insider nebo ted finální verze, se mi na dlazdici pri střední velikosti ukazuji u ikon nesmysly...nevim co tim chtěl básník tedy MS říci, ale uvítal bych kdyby to byla obdoba te zvetsene s zkratkami dnu viz. screen, nebo tomu někdo rozumi? moznost to nějak ovlivnit v nastaveni aplikace jsem nenasel a appky se nechci vzdát, povazuji ji za jednu z nejlepších.

Obrázek

Obrázek

U velké dlazdice je to cajk, u "mracku jsou popisky Ne 17,Po 18 a Ut 19, když ji vsak zmensim je tam 7o,8o,9o bud hapruje česká lokalizace nebo se pri téhle velikosti tam ty popisky nevejdou, nerozumím tomu.
Naopak u velké dlazdice schází za názvem dne jeho číslo tedy datum, pri spuštěni aplikace pres celou obrazovku se kradne ukazi, na dlazdici ac je tam místa dost, bohužel ne.
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ransot »

JirkaTom píše:
relouth píše:Kde v nastaveniach nájdem Uzamknutie dojklepom na nav. listu? Stokrát som to nastavoval,ale furt to hľadám hodinu.. Vdaka
Nastavení - Přizpůsobení - Zamykací obrazovka - dole...
Uzamknutie dvojklikom by malo fungovať aj na L 830? Lebo v tých nastaveniach to tam nemám. Mam poslednú ofiku verziu .218
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Ne, na 830, 930 a dalších (s fyzickými tlačítky) tezko, když mají tlačítka fyzická a ne virtualni s navigacni listou, to da přeci rozum.Kam by jsi tam chtěl klepat, když dotykovka je "živa" jen na tlačítkách a ne v tom černém..
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ransot »

Ok. Ďakujem
Vela veci nedáva rozum a je to tak.....
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů