Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od groovox »

.413 u mně zlepšení výdrže baterie :-) , , naopak živá dlaždice People je mrtvá, , no a jinak zdlouhavé načítání nastavení notifikací neopraveno
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

icepoint píše:qwerty: to jsem udělal, několikrát. Jenže oni neuznaji reklamaci,neb se v tom nebudou vrtat,nahrajou novy FW, a nic k tomu a ono to plus minus nějak pobezi.Az casem to začne blbnout, s dalšíma aplikacema.....
ak je mobil v zaruke, tak viacnasobna reklamacia tej istej chyby by mala viest k vymene zariadenia alebo vrateniu penazi, ci?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

Iba ak je uznana. Ak ju neuznajú a označia za neoprávnenú tak nárok samozrejme na nic nemá.
sirpetanek
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 30, 2015 12:30
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od sirpetanek »

Reakce na dnešní oznámení o konci Windows 10 Mobile.
http://www.windowsapps.cz/komentar-kone ... h-windows/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

qwerty píše:
icepoint píše:qwerty: to jsem udělal, několikrát. Jenže oni neuznaji reklamaci,neb se v tom nebudou vrtat,nahrajou novy FW, a nic k tomu a ono to plus minus nějak pobezi.Az casem to začne blbnout, s dalšíma aplikacema.....
ak je mobil v zaruke, tak viacnasobna reklamacia tej istej chyby by mala viest k vymene zariadenia alebo vrateniu penazi, ci?
Poridit video o danem chovani telefonu, pak servis s nejakym "neprojevilo se" neuspeje.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ijon »

Dnes jsme vyzkoušel navigaci "Mapy" podle nových mapových podkladů. Slovo "katastrofa" plně nevystihuje výsledek. Jel jsem cca 30 km, cíl je pohodlně dosažitelný po hlavní silnici, člověk by si řekl, že se na tom nedá nic pokazit. Ale Microsoft si řekl nejspíš, že to zkusí. Pokusil se mě poslat nějakými absurdními silničkami, dojezd 18:05, ignoroval jsem ho. Asi 100x mě chtěl vrátit, pak cca 10x přepočítával. Ignoroval jsem ho. Pak přepočítal a zobrazil dojezd 18:00. V cílovém městě se mě snažil poslat do zákazu vjezdu (to je teď normální, prostě špatné mapy). Odbočky říká se špatným tajmingem, i výjezdy z kruháku (ne, nebyl to druhý, ale třetí).
Microsofte, sakra, proč likviduješ i to, co tak nějak funguje?
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od osso »

Tak som vybral baterku to suflika tak som zvedavý ako sa to bude správať, zatiaľ som si všimol ze lepšie drzi ked s telefónom pracujem tak hádam to pomôže :D
newp
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv lis 17, 2016 22:32
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 Global

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od newp »

Ahoj vsem. Muzete mi vysvetlit proc nefunguje poloha ve fotkach kdyz mam zapnute BT nebo mobilni data? Pokud to vypnu a necham poze polohu tak to funguje. Je nejake zvlastni nastaveni?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mbelas »

ijon píše:Dnes jsme vyzkoušel navigaci "Mapy" podle nových mapových podkladů. Slovo "katastrofa" plně nevystihuje výsledek. Jel jsem cca 30 km, cíl je pohodlně dosažitelný po hlavní silnici, člověk by si řekl, že se na tom nedá nic pokazit. Ale Microsoft si řekl nejspíš, že to zkusí. Pokusil se mě poslat nějakými absurdními silničkami, dojezd 18:05, ignoroval jsem ho. Asi 100x mě chtěl vrátit, pak cca 10x přepočítával. Ignoroval jsem ho. Pak přepočítal a zobrazil dojezd 18:00. V cílovém městě se mě snažil poslat do zákazu vjezdu (to je teď normální, prostě špatné mapy). Odbočky říká se špatným tajmingem, i výjezdy z kruháku (ne, nebyl to druhý, ale třetí).
Microsofte, sakra, proč likviduješ i to, co tak nějak funguje?
Bohužel mám stejnou zkušenost, mapy celkově nepoužitelné :-( MS to snad dělá schválně, nebo já už taky nevím.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

to tak bolo vzdy podla mna. Jediny rozdiel, co viem, je ze neukazuje popisne cisla. A ze niektore adresy nenajde bez netu.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Kdyby jen některé adresy... Před cestou do hor jsem si uložil pár míst do Oblíbených, abych to na místě nemusel vyhledávat, a jakmile jsem se ocitl mimo jakýkoli signál (krom GPS, to tam je všude :) ), tak Oblíbené nět. A trasu to bez dat taky vypočítává třeba i deset minut. Čili kromě toho, že mapový podklady stojej za prd, tak ani ta aplikace nebude až tak offline, jak tvrděj. :(
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ijon »

Jak píšeš, bez datového připojení funguje navigace úplně prapodivně, buď nic nenajde nebo za hrozně dlouho, když už konečně najde, nespustí se nevigování...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

no oni sa tou offline az tak moc nechvalia, ked pozries do obchodu na apku ;) to platilo pre Here. zmenili mapove podklady, tak to zase budu nejaku dobu ladit :(
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Bez dat to na W10 blblo odjakživa, to nebude změnou podkladů.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ijon »

Mě připadá, že úplně offline to funguje možná dokonce o něco lépe než s daty, bohužel teď bez čísel popisných. Jakmile má k dispozici nějaké připojení, začne vymýšlet nějaké nesmysly, možná podle dopravy nebo čertvíco. Nejhorší je, když je někde jen Edge, to pak všechno trvá snad hodiny.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Můžete prosím ještě někdo kromě groovoxe potvrdit, že poslední ofiko build je v cajku?

Jde mi o výdrž baterky a taky, jestli se neseká EDGE při delším projíždění netu (typicky na idnes.cz), to se bohužel s posledním insider buildem vrátilo.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

L950XL v pohodě i na idnes...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Ok, díky.

Jenom pro info - jak MS koupil Linkedin, tak dnes aktualizovali aplikaci (asi snad poprvé od vzniku WP platformy...).

Jsem čekal UWP.

A co z toho udělali? Neuvěřitelně pomalej web wrapper. Akorát s hezčí dlaždicí.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Zaklinac »

Bohužiaľ, z Máp sa stala číra katastrofa. Roky som ju denne používal, našla adresu aj v dedine s 50 obyvateľmi (doslova), prešiel ňou Európu, vždy všetko ok.
A po aktualizácii? Nenašla ulicu v treťom najväčšom meste na SK! Aj to bol môj dôvod k zmene platformy.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Dneska ráno jsem si to schválně zapnul cestou z chaty u Berounky domů do Nuslí, co že to udělá. Optimální trasu i případné alternativy znám i poslepu, ale to, co mi předvedla navigace, nad tím zůstává rozum stát. Jako jo, z bodu A do bodu B se člověk dostane, ale trasa vypadá, jako by to celé programoval zlotřilý taxikář nebo klub přátel vyhlídkových jízd. Úplně nesmyslné odbočky z hlavní a složité napojování se na ni zpátky, otáčení do protisměru... Úplný psycho.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 50 hostů