Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od niki66 »

Som uz doslova naje.any zo systemu. Nie ze by sa to cim dalej zlepsovalo, ale cim dalej sa to zhorsuje. Uz zacinam byt hejter po.rany. Dnes som telefonoval a nevedel som zlozit, tie maily sa mi po prvom kliknuti na ikonku stale zavru, aplikacia mesenger sa z pamate nacitava ze mam chut zdochnut, whatsapp o trosku rychlejsie. Band mi niekedy synchro niekedy nesynchro, pred updatom to slapalo paradne. Nastavovanie hlasitosti je niekedy debilne riesene, ak pouzivam nejaku apku tak sa nedaju zapnut zvonenia ak ich mam vypnute, vybehne len nastavenie hlasitosti akokeby apky, dam otvorit tou sipkou dole hlasitost a aj tak nezobrazi. A plno dalsich malickosti. Edge bezi super, je plno dalsich veci co sa zlepsielo, ale proste som uz znechuteny z toho. Kupil som telefon pred rokom a pol za 600e a ide do boha s tymto systemom otrasne. 950ka je pre mna idealna, paci sa mi, fotak super, len ten po.raty system kazi cely tento telefon. Uz mi nedalo si nezanadavat, lebo nie som spokojny vobec, a chcel by som. Ikonky sa mi brutal pacia. Nieviem co spravit. Chcem mat telefon napr ako Jirka, ze prsote slape ako ma. Stale idem upgrade len oficialne. Pomoze nieco spravit, alebo pomoze len iny telefon?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

kllr007 píše:950XL ti teda lepšie behá pod AU ? Ake su rozdiely ? V dobe ekd som kúpil 950 už bolautomaticky CU, ak ale AU ide lepšie nemám problem s nizdou verziou (aj na PC mam AU lebo CU blblo).
Myslím si, že ano. Ale jestli je to pravda se dozvím v nejbližších dnech :D
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od blanicky »

niki66 píše:Som uz doslova naje.any zo systemu. Nie ze by sa to cim dalej zlepsovalo, ale cim dalej sa to zhorsuje. Uz zacinam byt hejter po.rany. Dnes som telefonoval a nevedel som zlozit, tie maily sa mi po prvom kliknuti na ikonku stale zavru, aplikacia mesenger sa z pamate nacitava ze mam chut zdochnut, whatsapp o trosku rychlejsie. Band mi niekedy synchro niekedy nesynchro, pred updatom to slapalo paradne. Nastavovanie hlasitosti je niekedy debilne riesene, ak pouzivam nejaku apku tak sa nedaju zapnut zvonenia ak ich mam vypnute, vybehne len nastavenie hlasitosti akokeby apky, dam otvorit tou sipkou dole hlasitost a aj tak nezobrazi. A plno dalsich malickosti. Edge bezi super, je plno dalsich veci co sa zlepsielo, ale proste som uz znechuteny z toho. Kupil som telefon pred rokom a pol za 600e a ide do boha s tymto systemom otrasne. 950ka je pre mna idealna, paci sa mi, fotak super, len ten po.raty system kazi cely tento telefon. Uz mi nedalo si nezanadavat, lebo nie som spokojny vobec, a chcel by som. Ikonky sa mi brutal pacia. Nieviem co spravit. Chcem mat telefon napr ako Jirka, ze prsote slape ako ma. Stale idem upgrade len oficialne. Pomoze nieco spravit, alebo pomoze len iny telefon?
Je třeba vydržet a počkat na další aktualizace, neb nejnovější fast insider 15213.0 se zdá býti lepší než CU :-)
Nebo na chvíli přejít na insider
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od niki66 »

Este aby som nezabudol na samovolne odpojovanie sa od wifi :) co doteraz nikdy nerobilo. Nasraty som. Skusim ale ako pises insidera no. Fast? Release?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

veigy píše:
kllr007 píše:950XL ti teda lepšie behá pod AU ? Ake su rozdiely ? V dobe ekd som kúpil 950 už bolautomaticky CU, ak ale AU ide lepšie nemám problem s nizdou verziou (aj na PC mam AU lebo CU blblo).
Myslím si, že ano. Ale jestli je to pravda se dozvím v nejbližších dnech :D
No tak daj potom report, hlavne ma zaujíma ci aj na AU ma edge ten problem že občas ked to človek najmenej potrebuje zle zobrazí stránku (je akoby pte desktop, nereaguje a je treba kartu/edge reštartovať)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

To se mi nestalo nikdy ani na AU, ani na CU :D
CyberDeath
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte lis 22, 2016 18:16
Zařízení: Huawei Mate 10

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od CyberDeath »

Ja mam na onedrive 1TB (office 365) . Takže za zdvojovani fotek free verze uctu nemůže. Asi vyzkouším huawei P9 nebo Honor 8 a jestli budou fotky aspoň na 90% jako z lumie tak jde z domu.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

Nebudú, už len koli raw. Ver mi s Huawei mam slušnosti a hoc fotia veľmi dobre, lumia je trosku inde.
zoublu
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon črc 18, 2016 23:54
Zařízení: Lumia 950XL

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od zoublu »

P9 i Honor 8 mají horší světelnost (oba f/2,2 (to mívá již střední třída a níže) vůči f/1,9 a to je již dost) a navíc bez optické stabilizace (hodně podstatná v horších podmínkách), takže rozhodně to nebude zdaleka 90%. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že P9 za dobrých světelných podmínek (venku na slunci) podává pěkné výkony, které jsou ale dosti ovlivněné automatickou softwarovou úpravou (běžný uživatel zajásá nad krásou). Za horších podmínek se vůči 950 už tvoří obrovská propast. Též jsem nad nimi dříve uvažoval, ale z hlediska fotek je to bída. Samozřejmě ve srovnání s L950. Ale leckomu to bude určitě stačit.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od TomasSX1 »

Ako to tu citam, sa mi zda ze som s Jirkom asi fakt jediny kto nema s mobilom problem :D
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

ani ja nemam resp mam tie ktore mam uvedene v podpise na blogu - ale verim ze sa moze kde co vyskytovat - asi podla konstalacie, nejakého poradia aktualizacii app a systemu, distribucie a co ja viem coho...
JirkaR
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 30, 2017 10:09
Zařízení: L950 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaR »

Po poslední aktualizaci se mi ztratil google účet z telefonu a musel jsem ho znovu zadat a propojit kontakty. Od té doby se mi při hovoru nezobrazují fotky kontaktů. Zkusil jsem i přidat novou fotku, ale stejně nefunguje. Stalo se to ještě někomu?
Ve všech aplikacích fotky vidím (zprávy, telefon, Skype), jenom při tom volání se zobrazí místo fotky křížek.
ondy182
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv dub 09, 2015 8:44
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ondy182 »

S těmi fotkami mám problémy už asi poslední 4 buildy, je tam nějaký bug v synchronizaci. Bohužel jsem zatím nepřišel na jiné řešení než hard reset. :-(
JirkaR
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 30, 2017 10:09
Zařízení: L950 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaR »

Do toho se mi teda vubec nechce, dělal sem ho před měsícem. Po hard resetu to máš v pohodě?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

HR s tym moc nezmoze ,ekdze ja som po HR a zacali sa mi hned dvojit>
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Nemám žiadne duplikaty
ondy182
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv dub 09, 2015 8:44
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ondy182 »

JirkaR píše:Do toho se mi teda vubec nechce, dělal sem ho před měsícem. Po hard resetu to máš v pohodě?
Jojo, po hard resetu teď vše v pořádku, marně jsem čekal, že se to třeba opraví v nějaké aktualizaci.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od niki66 »

Tak som fo fast ringu ci ako sa to vola, mozem za seba napisat len tolko, ze system je mozno sviznejsi ked sa hrabem v menu atd, ale to co som mal ked som bol len na oficialnom CU, sa deje aj teraz. Kliknem na ikonku mail, otvori sa a hned sa zavrie, musim otvorit este raz. Potom to nejaky cas ide normalne na jeden klik a potom zas otvori a hned zavrie. Teraz to iste sa udialo aj s whatsappom. Pred updatom som dol celkom spokojny a napisal som tu sem tam nieco, a vacsinou len nezavidel ludom co maju problemy. Po novom CU update sa radim medzi tych ktorym som nezavidel. A uz ma otravuju cisto len obycajne veci ako telefonovanie, skype, maily. Uz ani nespominam messenger fb a tieto veci. Neviem zlozit hovor, skype mi niekedy nezobrazi spravu co mi svieti v centre akcii. Zalohujem si fotky kontakty a za.ebem ten telefon do tovarneho nastavenia. Ak nic, tak bude 950ka na predaj. Alebo vlastne ani nie, nepredam super telefon pre debilny system ktory v nom je. Vycka v sufliku na alleluja. A idem si dat facku pred zrkadlo za to, ako som skaredo zahejtoval sam na seba :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Já jsem 24h po návratu na AU a zatím dost spokojenost :) celý je to svižnější, žádná chyba mě nepostihuje a baterka vydrží déle :) a messenger taky drží lépe, ačkoliv sem si myslel, že to bude lepší :D
JirkaR
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 30, 2017 10:09
Zařízení: L950 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaR »

ondy182 píše: Jojo, po hard resetu teď vše v pořádku, marně jsem čekal, že se to třeba opraví v nějaké aktualizaci.
Tak po hard resetu bez obnovy dat se to tváří v pořádku. No a do večera mám o zábavu postarané.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů