Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Freeloader »

imperator píše:chlapci zaujimavy clanocek
http://www.windowsapps.cz/microsoft-chy ... -telefonu/" onclick="window.open(this.href);return false;
:tlem: :tlem: :tlem:

takze nejaky MS zamestnanec alebo clovek co ma informacie poskytol takyto rozhovor ceskemu mrtvemu portalu zatial co taky windowscentral nema ani potuchy :roll: seems legit
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Mŕtvy tak z pohladu američana jedine. U nás asi jediný aktívny MS/Windows web. Inak tam nie je čo neveriť - aj keby si to vymyslel takto to nejak aj bude :-) teda už aj toto znie pozitívne, lepšie to ale určite nebude :-)
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Freeloader »

tiez som bol taky naivny ako ty a zaslepene som dufal no to co poviem teraz je realita a to som dost velky windows fanusik a mam asi tretiu Lumiu doma

Windows Mobile je mrtvy a dalsi telefon uz nebude Lumia, v momente ked prestali vyrabat tie kvalitne farebne Lumie sa odpisali, v tom case boli v takom Taliansku, Francuzsku ci Nemecku 2 najpouzivanejsi OS, nieco cez 10-15% marketshare ale oni aj napriek tomu tlacili na US market jak drnbuti a zaklincovali to uz len prichodom nedorobku zvaneho Windows 10 Mobile ktory sa rychlostou neda ani zdaleka porovnat s jeho predchodcom. Dizajnovo je to pokrok, to im neberem. Ale vykon je horsi ako nejaky lagdroid. Kupil som si low budget L650 takze som od toho necakal vela ale co je vela to je vela. Spokojny som snim bol mozno prve 2 mesiace, teraz je to jedna zasekana zalagovana picovina a ked ho vytiahnem pred znamymi a vidia ako mi to ide pomaly tak pozeraju na mna ako na blazna a cuduju sa mi ze sa stym zahadzujem.

nehovoriac o tom ze uz asi 4-5 mesiacov (aj napriek tomu ze som im to oznamil a dokonca som bol v kontakte s jednym zo zamestnancov MS ktory na tom uzko pracuje) nevedia opravit BUGY a teraz nehovorim o hocijakych chybach, pokladam sa za dost tolerantneho cloveka ale ked mam zakazdym ako idem pocuvat hudbu restartovat telefon so zasunutymi sluchatkami v jacku tak to je prilis, ale okej to by som este zniesol, no ked mi prestali fungovat data v telefone a nahodne ked som potreboval internet mi telefon zahlasil "no internet connection" aj napriek tomu ze data mam zapate, vtedy moj pohar trpezlivosti pretiekol. samozrejme do toho take tie mensie denno denne vsuvky ktore urcite vsetci poznate ako zalagovany instagram ci 20 sekundovy start facebooku alebo "finishing touches" na fotkach ktore mi dojebavaju fotky

dost bolo
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

freeloader : ja niesom zaslepeny... len hovorim ze to co sa tam pise je mozne - co znamena ze mobilny win naozaj zdochol a nafušuju tam "arm" verziu desktopoveho s nejakou jemnou optimalizaciou na mobilne zariadenie (ala win RT) a vyvoj nebude stat ani prd resp ani tolko co teraz investuju do w10m + pred akcionarmi to bude vyzerat ze sa pracuje uz len na win10 akorat tento arm dostane "skin" mobilneho zariadenia a na to sa vyrobi jeden kvazi telefon - to ze to nebude opäť žiadny poprask ani nemusim hovorit - takze sa neda povedat ze by som s tebou nesuhlasil... :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Co tak pesimisticky, freeloader? Sme tu hrstka pozostalých fandov a nie notoricki stazovatelia. Tych to nastastie prestalo bavit chodit sem a zamorovat to tu. Mam druhy telefon s Androidom a viem svoje, obcas ma nastve aj ten :)
Ze novy fon od MS asi bude mat ARM verziu klasického Win (asi sa to bude volat Win10Cloud) sa zda pravdepodobne, aj ze bude mat upraveny "launcher" a ze bude moct spustat x86 apky, ale len zo Store a prekonvertovane autormi. Bolo by super, keby ze MS pripravi update aj pre moju L950, to by ma prijemne prekvapili.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

Včera jsem viděl founa červenýho jako moje školní trenky...
No zážitek :-)
Takže co chci říct, neż takovouhle novinku, tak raději nic.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Manžel chtěl po dlouhé době synchronizovat Garmin Vívofit s Lumií 640, problém, nepomohlo ani odstranění a znovu spárování náramku s mobilem. Náramek se neustále odhlašoval.
S mým androidem to proběhlo bez problémů. Oboje přes aplikaci Garmin Connect mobile.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Mne nastastie Mi Band 2 funguje, aj v Insideri. Dokonca sa synchronizuje s Onedrive a nepotrebuje blby Xiaomi ucet ako oficial apka na Androide.
Edit: pisem o Xiaomi Mi Band 2
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od niki66 »

Toto sa mi obcas stane aj na microsoft bande 2 ze zblbne spojenie. Staci vyp a zap telefon. Zvykne ten bluetooth zblbnut na telefone. Dnes aj priatelke na fitbit surge to iste, prestalo synchro s ajfonom, vyp. zap. telefon a uz to islo v poriadku :)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Zkoušel někdo propojit telefon (u mě konrétně L640) krs usb kabel s tabletem s W10? Napíše mi to, že zařízení nebylo rozpoznáno, a šlus...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

ja som teraz skusal pripojit kablom normalne k pc a nespoji sa to..

gratulujem mikroshitu
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Marty04 »

Musíte ručně aktualizovat ovladače

https://www.groovypost.com/news/fix-the ... er-update/" onclick="window.open(this.href);return false;
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

dakujem, to pomohlo
dufam ze to nebudem musiet urobit aj na firemnom pc s win 7,pretoze,tam mam zakazane instalovat ovladace

edit:nahravanie suborov ide teraz velmi pomaly..teda kym sa vobec spusti nahravanie,trva to dlhsie ako samotne nahravanie
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od niki66 »

hm ja nemam ziaden problem. Akurat som dnes nahraval 200mb subor mp3 z PC a bolo to do niekolkych sekund. Ani ovladace som neaktualizoval absolutne. Mam Win10 na PC.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Marty04 píše:Musíte ručně aktualizovat ovladače

https://www.groovypost.com/news/fix-the ... er-update/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hmmm, záhada. Dneska jsem to zase propojil, že zkusím tenhle postup, a ono si to najednou ovladače samo našlo a stáhlo, a už to šlape jak má. Ta Wokna si žijou vlastním životem... :)
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Marty04 »

Prý vyšla nějaká opravná aktualizace. Alespoň to Donna házela na twitter, ale mně se nic nestáhlo.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Můžeš to nějak rozvést? U Dony na tw, ani jinde, jsem si ničeho nevšiml...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

ta ma aj tak nastarosti insider
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Marty04 »

https://twitter.com/donasarkar/status/8 ... 88/photo/1" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 46 hostů