Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

SmetyCZ píše:Tak ještě jednou - v čem konkrétně se musí člověk vrtat v W10M aby ten systém fungoval?
Tak aby jste zas nedělali pořád ramena... mě třeba stve, že po každé aktualizaci je v 90% lepší udělat HR bez obnovy. Protože pak se objevují různé chyby (nešlo mi instalovat app, nějaký aplikace padaly..)

Když byly 8, tak jsem fungoval skoro 2 roky bez zásahu, teprve po aktualizaci z 8 na 8.1 jsem dal HR a čistou instalaci. A fungoval jsem dál.
Teď u 10 na 640DS je reset pravidlem. Když jsem byl v Insideru, tak se to dalo pochopit, ale už jsem zůstal na oficiální verzi a je to pořád na prd. Nedejbože, když je potřeba přes WDRT obnovit. Kolečko přes 8 a pak 2 verze 10 je zkouška nervů.

MS zazdil slibný systém, a upřímně, pouštění Win32 na telefonu mě moc nezajímá.
hotovyrado

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

SmetyCZ >
Moje odpověď je naprosto relevantní... je fungovat a "fungovat".... ale ano, omezenost (nejen u telefonů/OS v nich) je taky vlastnost. Z mé strany vše, každému, co jeho jest
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

no ja som od januara nerobil HR ani raz - potom som mal novy telefon od juna a doteraz tiez ani raz... na 830tke nakoniec HR len kvôli tomu ze prechadzala z 8.1 a nejake veci blbli... ale myslim ze win32 vacsinu opat zaujimat nebude a telefony budu mat rovnaky podiel... no uvidíme
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Ono to asi bude taky hodně závislé na tom, že 950 je HW o několik pater výš než střep 640.
Ale to byla dřív přednost 8.1. I na 520 a dětem na 530 starý fungujou OK.
Mě 10 štvou
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Mne w10 na mobile vyhovuju, ako pracovny mobil mi stale ma co ponuknut, zaklad funguje podla mna lepsie. Ak mi nieco vadi, tak dlzka updatov. Donesies novy mobil, alebo robis HR, najprv update z 10586 na 14393, potom obnova zo zalohy a potom aktualizacia programov. Min. 3 hodiny zabite, a to mam L950, ktora je vcelku rychla, u starsich fonov to trva este dlhsie. Ale je pravda, ze aj prisposobenie Androidu a instalacia potrebneho zakladu dost trva.
tints
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 19, 2013 10:54
Zařízení: Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od tints »

hotovyrado píše:Já jsem P8Lite Rootnul, ale stejně mám ofiko FW. Doba, kdy fabrické ROMky byly nevyhovující (za*rané odpadem, zasekané, neumožňující tu či onu funkci) je už pryč. Navíc dnes A6 opravdu šlape a pokud si vyzobeš opravdu špičkové aplikace (já tam mám dialer ExDialer, SMS Textra, launcher HOLO, hodiny+počasí Sense Flip clock & weather, mail klient vestěvěný Huawei, prohlížeč Maxthon, pro práci Metatrader, soc sítě FB/MSG, VKontakte, Twitter, navigace od Yandexu+Sygic+Navigon+Navitel+Google, Viber, WA, zprávy Gazeta.ru, Vesti, RIA Novosti, VLC player, soubory nahrávám na One Drive kdy MS apka pro Amdroid je 100x lepší než pro WP, dále Livesport, Livescore, Aeroflot, Tinkoff Bank, FIO, Investing.com, Energy Bar, My data Manager.... ) není důvod se v tom vrtat....

Ale to jsme mimo téma tohoto tématu, z mé strany k tomuto vše...
ja mám v 950 presne 130 aplikácií a tiez mi nic nemrzne.,mal som to iste aj na 830, 930..jediná co mi chýbla bola metatrader,ale uz neobchodujem ,tak je mi to fuk..
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Jaký HW a P8 lite a L950?
Jako sorry, ale u telefonu za 20 to prostě předpokládám, že se neseká.
Neargumentujte nynější cenou, která je dole jen pro to, aby to nemuseli šrotovat.

Dokud jsem byl za exota u přátel jen pro to, že jsem měl Win a oni android, ale fungovalo to, nebyl problém.
Ale nyní když se pořádně nemůžu připojit ani na Messenger, jsem spíš za vola.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

RS > přesně... o mechanickém provedení nemluvě.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Akurát som skusil Line - a to je v podstate ukazkova uwp appka - aj desktop aj telefon a vyuzivajuca vsetky vyhody w10tky a strasne rychla... mate aj vy take dobre skusenosti ? (ba dokonca aj ta na w8.1 je v pohodicke)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Line je nieco ako whatsapp a viber,ze ti sparuje ludi s telefonnym zoznamom ?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Hej hej tak - ale zatiaľ som našiel bug že drží ikonku na locscreene a dlaždici :-/
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Ako každá app. Čo su uz všetci dementi?
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od blanicky »

Zdar páni, co můžu očekávat pokud si do l950 natáhnu zálohu ze zálohované l820 s wp10? :tlem:

Edit: Záloha natažena do 950, zmizel tapatalk (nahradil jsem jej mtalkem) jinak vše jak na 820 včetně úvodní obrazovky. Zadal jsem hesla a jedu na novém telefonu prozatím bez jediného problému.

Jinak záloha l820 (poslední možná verze wp10). Nikdy jsem po aktualizaci nedělal žádný HR od doby cyanu. 820 používám dál ale je znát že 950 je podstatně svižnější :-D
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Dnes sa prvýkrát od HR ktory bol robeny po prechode z 8.1tky objavil rovnaky bug a to ze pri telefonovani sa pocas hovoru vytoci ine cislo (displej je zhasnuty - resp to skusim tak ze ho dam od ucha a prekryjem senzor rukou) takze absolutne neviem ako by sa to mohlo diat - nema s tym niekto tiez problem ? Robi to len na 830tke
IgorR
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 26, 2016 20:23
Zařízení: L930

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od IgorR »

Mne to isté robí na 930. Telefonujem a odrazu hovor zmĺkne a vytáčam iné číslo. Zistil som, že senzor priblíženia je veľmi citlivý a stačí nejaký pohyb mobilu pri hovore a následne sa rozsvieti a tým aj odblokuje displej a už sa stačí len časťou tváre dotknúť niektorého kontaktu v zoznamu a hľa, voláš svetom. Dosť ma to na tomto inak slušnom telefóne irituje, treba veľmi dávať pozor pri telefonovaní, ako sa drží mobil pri uchu :roll:
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od joeslovakia »

ja taky problem nemam. skor mam problem ze ak cez Bluetooth prepojim telefon s autoradiom alebo inym zariadenim potom odpojim a vypnem Bluetooth, tak pri volaniach sa mi automaticky samo zapne Bluetooth a nic nepocujem a musim vypnut Bluetooth. robi to dovtedy kym nerestartujem telefon
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

naco vypinas bt prosim ta? ved to nic nezerie,ked to nie je pripojene a aktivne
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od pogo8303 »

relouth:: napsal snad dost jasně, proč to musí vypnout ne? Kvůli BT bugu :)
joeslovakia:: stačí, když vypneš bluetooth a při vytáčení koukneš na dialer, a odškrtneš bluetooth ikonu - netřeba restartovat telefon (alespoň v insideru to takhle funguje - v norm. buildu jsem ještě z auta netelefonoval, tak vyzkoušel a dej vědět) :)
EDIT: relouth:: jo sorry - já jsem špatně četl - takhle bluetooth vypnout netřeba, to jo, ale stejně to nezamezí tomu, že se ti to automaticky bude pokoušet vytáčet s bluetooth zařízením i když zrovna nemáš žádný spárovaný...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Zistil som, že senzor priblíženia je veľmi citlivý a stačí nejaký pohyb mobilu pri hovore a následne sa rozsvieti a tým aj odblokuje displej a už sa stačí len časťou tváre dotknúť niektorého kontaktu v zoznamu a hľa, voláš svetom.
To se da všechno kalibrovat pres Care Suite, jak ma byt proximity senzor citlivy.Nekdo ho chce hodne citlivý, někdo méně, to si nevybereš.Nekdo furt během hovoru hybe telefonu semtam, takze je to o cloveku.
lld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned úno 18, 2007 18:25
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od lld »

Nevíte někdo, jakým způsobem se klávesnice dá naučit slovo ? Napíšu nesmyslný shluk písmen, kliknu na to a objeví se před tím +. Napíšu normální slovo, třeba příjmení a nic.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 hostů