Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Bacon »

U mě (Brno, Jihomoravský kraj) na PC i na telefonu shodně 8 °C.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Já mám 8 a 6 stupňů.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Mahtiel píše:Tak nakonec u mne zvítězil android a budu chtě nechtě odcházet z mobilních Windows :( byla jsem na nich skoro tři roky a celkem spokojená. Ale dostal se mi do ruky formou výhry Xiaomi a týden jsem ho zkoušela. Android od dob androidu 4.4 udělal obrovské pokroky. Například ohromně se zlepšila predikce. Na Windows jsem nikdy nepřišla na chuť swipu. Na Google klávesnicí je lepší. Funguje Facebook a Messenger, mám další aplikace, které na Windows neexistují. Na druhou stranu, když odinstaluji aplikaci na androidu, stále se tam drží marast. A občas načítání aplikace dojde k nějaké chybě. Pro mé potřeby je v současnosti asi opravdu lepší android. Mobilní Windows se zaměří spíše na firemní sféru a běžní uživatelé mobilů jakožto multimédií zřejmě ostrouhají. Mobilní Windows má obrovský potenciál a snad se jim dařit bude. Třeba se v budoucnu zase k nim vrátím, třeba ne.
Ahoj mahtiel - akorat rozmyslam nad "prechodom" tiez aj ked ono to nie je nejaky radikalny prechod lebo onedrive si nahodim, office tiez, kontakty tiez asi prehodim (mimochodom ako si ich prehodila bez narusenia struktury ?) atd - takze dnes sa da celkom slusne medzi platformami skakat a viacmenej ponukaju to iste - co som tym chcel povedat - aj ked mozno to nie je vhodne v tomto vlakne ale skor v "buducnost w10" - akorat dnes som sa hral s honor 8 v nayku - ale to len preto ze som uz skor aky je vyber medzi androidmi - a popravde velky vyber tam nie je - budto kvoli dizajnu, ci preto ze ja chcem usb-c, alebo zas rozlisenie displeja fotak a pod - aj to ten honor 8 nema ois, 4k, triple led, glance a double tap - oproti L950 - a je samozrejme drahsi - ale je to uplne ze nadherny telefon - ked sa pozriem na biely plast u lumie - ano ono to vyzera tak nejak "minimalisticky" ale v nayku bol len jeden plastak a to nejake 100 eurove lenovo - vsetko ostatne rozny hlinik a pod - honor je nejaka zmiesanina skla a hlinika - ale ten krasny displej teda ta vrstva zahnuta ku krajom a vzadu sklo... je krajsi ako iphone 7 ktory je vedla - a podoba sa na nieco take ako tu bol koncept ze si typek iphone vybrusil a urobil tam take hrany - samozrejme zariadenie je kazdeho vec a zmysluplna nahrada 950tky by bol jedine galaxy s7 lebo len on ma najviac vyvazene parametre - takze by som sa musel nieco vzdat - dalsia vec je ze co som sa trocha hral - tak ten emui - je brutalne ale brutalne "smooth" rychly plynuly a tie animacie su tam tak mikroskopicke ze mam pocit ze mam v rukach zariadenie spred 5 rokov (950tka) tie animacie su strasne spomalene na 950tke - inak honor sa zaviazal davat aktualizaciu pocas 2 rokov co je vlastne moralna zivotnost telefonu - aplikacie su predpokladam v 100 percentom stave - nie ako facebook whatsapp a spol... a to nie je len to - mam problem s tym jasom co sa tu riesi, mam problem s mailami sem tam, po vyfoteni fotky ked na nu tuknem tak mam ciernu tmu musim ist o fotku dalej a tak spat, niekedy fotogaleria sa neaktualizuje - musim ju zrusit a tak otovorit, na stole polozeny telefon neberie dotyk, fotky s bleskom maju divny oranzovy nadych hlavne pokozka...a co ma oco na 830tke nehovorim - historia sa zasekne v istom dni a treba soft reset alebo pocas hovoru vytoci ine cislo a pod. proste sa mi toho uz kopi a kopi a kopi...a ms ide pekne dole vodou...takze neviem ci mu nedam zbohom - az kym nevyda absolutne premiove zariadenie - so "smooth" systemom kde idu systemove ale aj popularne appky jak po masle - neviem ci mi to nebude luto - lebo v zasade viem fungovat aj takto - ale vzdy ked sa prihodi nejaky ten bug uz mam nervy...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

tem dizajn je ako cez kopirak iphone..mozes tam najst aj 100 rozlisnosti,ale ako celkom je to proste iphone..a uz len kvoli tomu by som si to nekupil

za druhe,na takyto fon si aj tak musis jebnut kryt,ci puzdro,bo ked ti nahodou padne,tak game over..

ked padne plast,tak si to ani nevsimnes ak nepadne na sklo
popripade vymenis zadny kryt

su tam ale aj fajn vlastnosti " len FullHD" vyssie je to uz podla mnma ciri nezmysel..+ velka baterka
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Marty04 »

Honor 8 je nádherný... hlavně v té modré. Ale dokud mám 950 XL, tak k androidu nepůjdu. Až mi někdo nabídne super foťák, HAAC mikrofony a možnost volby černého tématu, tak pak přejdu. Do té doby se Windows budu držet.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

relouth : ved ja by som nemal nic ani proti iphonu - ale vadia mi tam priblizne 3 veci

HD rozlisenie - apple ma krasne urobene vyhladzovanie pisma takze tak pomimo to specialne nevidno - ale ja vidim zubate a rozmazane pismo - pozeram do telefonu vela a zblizka, najme v noci - a nemam rad rozmazane veci - ale berme to tak ze ono to normalne staci - len mi je tak nejak proti srsti ze to musim skusnut u zariadenia za 850e (128gb varianta)

Pomale nabijanie - zvykol som si rano dat na 10-20 minut telefon do nabijacky a dostat sa na 80% napriklad - a pouzivat veselo cely den - tuto treba aspon hodinku rano iphou venovat

Blovakovanie anonymnych hovorov - jednoducha vec - ale na ten pokrok ktory je, je az neuveritelne ze v ios toto nie je - aby som mal super bomba telefon a prezvonil by nejaky troll alebo marketing a pod. tak to teda nie

to je tak co sa tyka zariadenia - a potom samozrejme este veci co sa tykaju OS - ako ked na to kasle facebook to este pochopim a sam sa od facebooku "odpajam" pretoze tam uz nic zaujimave nie je a pod. ale ze mi nejdu (spolu na 2 telefonoch) zakladne funkcionality a to volanie mail fotak (nejdu rozumej nejdu 100 percentne) tak to mi uz vadi - tu na w10 nie je priestor mat to dobabrane este v tomto - inak na 8.1 som nemal v podstate nikdy nic a ked tak uz si nepametam - jasne stalo sa ze telefon sa restartol ale inak som robil co som robil - este na 920tke - nic som nemohol "dokazit" tuto to je proste jak na zelenej luke - android v.2 - a ten smooth co som videl - ono to som videl aj na youtube videach a tak - ale pocitovo ked som dal vedla toho 950tku tak pomala ako 520tka - a to ma pritom windows "nativne" app a vsetko by malo slahat ako o zivot... jedine co ma mrzi ze ten fotak tam bude slabsi, haac mikrofony nema nikto a cierna tema tak to ano - ono ked sa da tmave pozadie a su tam transparent veci tak je to take tmave ale samozrejme nastavenia ci appky to je na svetlo no - vsak ja viem ake su devizy w10 ale uz ma to poriadne serie + ocovi som dal v dobrej nadeji 830tku - a nic nerobi len telefonuje a este aj to nejde dobre... takze no...a HR neplanujem robit ani tu ani na 830 - pretoze verim ze vsetky bugy sa vratia

relouth - mne sa paci iphone a paci sa mi aj honor - ale neveril by si je to ine zariadenie - tak spredu este ako tak sa podoba ale zozadu vobec - tie hrany tam maju predely a nie je to ako "mydielko" alebo okruhliak - lebo tusim v strede po hranach je plast ci ako - ale musim uznat urobili ho krasne - a nie nie je to iphone
puzdro ani sklo by som nedaval - sklo musi vyzerat otrasne kvoli zakrivenym hranam a puzdro neviem mozno nejake silikonove - inak ak lumia padne na tu hranu displeja tak tiez mozes menit cely displej ci ako je to tam zostavene spolu - myslim tie cierne kraje no... alebo pouzivat dalej odlupene... je to zajedno
fullhd musi byt plus... aj to ma stve ze na 950tke viem baterku totalne znicit za par hodin - to bude qhd no.. inak ipsko je krasne na honore - mozno to bude aj tym ze ten vrch je lesklejsi ako obycajne

ono ja som velmi nenarocny pouzivatel - ale aj z toho mala a s tym ze som vylucil facebook a snapchat - ani to co ostalo mi nejde tak akoby som si predstavoval a ocakval vzhladom na windows (ved to mozu ladit uz len fakt na par devicov - to nie je android ze je na 1000+ zariadeniach a pod. ) a ani to nevedia poriadne... continuum nevyuzivam a okrem action note som nenasiel serioznu uwp app aj na pc aj na telefone... a vseobecne uwp rychle appky je ako maku...

ked si date mspoweruser - tak denne su tam spravy co MS robi na android - momentalne pridal velmi dolezite nalepky halo do imessage - ale aby vlastny system urobil megarychlostabilno bezbugovy tak to nie - sice preco mi to aj robil pre nas troch co sme tu lol

a este dodam ze nadella je gasparek a poskok akcionarov - nie je to veduca osobnost ani vizionar - skor typek na spinavu pracu a blbe vyhlasenia...

hravec tu spominal ze nevieme cim nas MS prekvapi atd - ano moze vydat krasny surfacephone - a pojdem z neho do kolien - to moze byt - moze vydat aj band 3 ktory bude fakt bomba - ale system - ten nejak nedorobi ani o rok ani o dva - jadro ma sice win rovnake - ale tu nadstavbu sa im nepodarilo poriadne urobit - predpokladam ze tam robia dvaja indovia pretoze na to nedostali budget... a system sa toci v rovnakej spirale - jednu chybu opravia dva pridaju jedna app pride a dva odidu
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

potom od teba kupim 950 za 200,co ty nato ?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Ty sebec myslíš len na seba :D - inak mam hnedé mozo asi 2 nilkin puzdra a sklo - ale zatiaľ este nepredavam aby som sa neunahlil - inak až eshopy vypredaju ten lacny spodok co tam je teraz tak cena pôjde hore a bude sa dať ešte dobre predať :-) predsa len je to niche segment lol
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

@Imperator: Bratrovi stačilo na Honor z Lumie 520 převést kontakty přes Bluetooth (zvolila jsem v nastavení Honoru), u mne na Xiaomi jsem šla přes live a gmail účet. Extra fotku u kontaktu jsem měla jen u manžela, jinak několik kontaktů bylo propojených s FB, jestli teda vůbec (myslím, že se při nějaké aktualizaci rozpojily, takže neřeším).
Edit: Spousta aplikací na androidu je stejná jako na WM, některé mají dokonce i fičury navíc, jindy existují jiné ekvivalentní aplikace. Mrzí mne absence mTalku, Tapatalku jsem nikdy nepřišla na chuť. A škoda, že na androidu není ani Bookviser. No a Mifit stojí za starou belu. To BindMiBand je lepší, spíše se mi data z MiBandu 2 synchronizovaly na Lumče než přes MiFit na androidu... Psaní na Google klávesnicí je zcela jiné kafe než na tabletu Ťamťung před několika lety. Swipe he geniální. Jak jsem ho na WM nepoužívala, tak na androidu jsem si ho zamilovala. Na druhou stranu semtam nějaká aplikace spadne, častěji než na WM.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Co znamená že si šla cez Live a Gmail účet ? Nejak z liveka do telefónu a odtiaľ do gmailu ?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

http://techboard.cz/navod-kopirovani-ko ... androidem/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Daff_Cz »

Co se tyce prechodu z w10m někam jinam, tak rozhodně se přikláním k Apple iPhone, jelikož ten MS služby, ci synchronizace čehokoliv nijak neblokuje a funguje to nativne primo v iOs. Google to je pravej opak, hazi jen klacky pod nohy...
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

což o to, možná bych se taky přikláněl k Apple. Bohužel narážím na 2 zásadní problémy, kvůli kterým při další změně taky budu muset skončit u Droida.
1. absence Dualu u Phonu
2. nehorázná cena, kterou nedám ale ani za WM (kdyby fungovaly) ani droida. Strop je 10k max. Spíš 8.
jo a 3. protože SurfacePhone je ve hvězdách a bude taky drahej.
Sarid
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte črc 19, 2016 18:17
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Sarid »

když poslouchám hudbu přes hudba groove a pak aplikaci vypnu, když pak měním hlasitost telefonu je tam pořád název poslední přehrávané písničky a tlačítka na play, posuv na další písničku atd., je to normální? zmizí to až po restartování telefonu
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Je to normální.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Som dnes zas "objavil" zas ameriku. Dal som participovať udalosť v kalendári s človekom a jemu sa ta udalosť ukázala presne ako mne v kalendári v dany deň. A to mal android a Gmail ..
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od malir66 »

Zeptám se blbě. To jde v outlook kalendáři? Pokud ano jak se to dělá?

Posláno z telefonu W10m
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Bacon »

Haha, díky tvé otázce jsem zjistil, že jsem v Outlooku neměl přidaný můj Microsoft účet, ale pouze Google účet. Takže díky! :D

Každopádně už tomu nerozumím...

Pokus č. 1 (Pozvání Google -> Google přes Outlook):
Založím v Outlooku událost v mém Google kalendáři, v sekci OSOBY mám políčko Pozvat, kam můžu zadat mail (zadal jsem na zkoušku svůj druhý Gmail). Na pozvaný (Gmail) přišla pozvánka s možností potvrdit / odmítnout pozvání. Při potvrzení se mi událost zanesla do Google kalendáře na pozvaném mailu. OK.

Pokus č. 2 (Pozvání Microsoft -> Google přes Outlook):
Založím v Outlooku událost v mém primárním kalendáři Kalendář, v sekci OSOBY vidím jen sebe a chybí políčko Pozvat.
EDIT: Ha, problém byl v tom, že jsem měl vypnutou synchronizaci emailu, pouze kalendáře. Pozvánka funguje stejně jako Google -> Google.

Odeslání pozvánek z Google i Outlook
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

já teda mám pole pro přidání dalších osob nahoře nad sebou. Normálně přidávám
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Garp69 »

Tak jsem to teď vyzkoušel a normálně mi to funguje.
Outlook kalendář ->vytvořena událost v MS účtu ->v osobách políčko"pozvat"->Google účet. Pozvánka přišla v pohodě na gmail.

Sent from mTalk L950
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů