Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Nejsi první, ani poslední. MS prováděl migraci kontaktů na nový (samozřejmě "lepší") Outlook. Fotky zmizely přímo na serveru a jsou fuč definitivně, anžto já jedu na novém Outlooku cca měsíc a iluze si už nedělám.... Celkem vychytávka od MS, když si kontakty i s fotkama sbíráš třeba tři roky, že?
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od malir66 »

hotovyrado píše:
malir66 píše:Problémy s kalendářem vyřeší přeinstalace systému přes wdrt...
To je teda terno, každičký problém řešit (schválně nepíši VYřešit, protože vždy se jedná o zoufalý pokus, nikoliv o relevantní řešení) továrním nastevením, nebo rovnou WDRT. Telefon má sloužit mi. Co z toho života chcete mít, když děláte počítám tak jednou týdně HR/WDRT, tzn jeden den v týdnu se věnujete nějakému křemíkovo-plastikovému krámu?? Není to škoda?

Já jsem po švihnutí s L640 o terasu (a po výměně vaničky a tempered glass) nahodil W10M neinsider s tím, že jsem telefon přesunul na pozici sekundárního přístroje a jen sleduji "vývoj" W10M z povzdálí...

Jinak kalendář se mi líbí Simple Calendar... pokud na dlaždici není vodoznak TRIAL, třebaže je apka koupená (další "výdobytek" W10M, repektive desítkového Store, přičemž nápravy se člověk nedočká, díky MS), tak se jedná o pěknou aplikaci i dlaždici
................................................
malir66 píše:....přeinstalace systému přes wdrt... Od té doby funguje vše včetně live tile.

Sent from mTalk
Na jak dlouho? Do dalšího problému a zkoušky pokusu s HR/WDRT? Hodně štěstí.... nebo upřímnou soustrast? Záleží na úhlu pohledu, že ano :-)
Problémy s kalendářem jsou od doby kdy byla aktualizace live tile a zobrazení více událostí a taky ti telefon hodně rozesere insider.

Sent from mTalk
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Ale problémy s kalendářem jsou jedny z mnoooooha, které W10M mají a které se "řeší" přes HR/WDRT. Nemusím jmenovat další, že?
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od malir66 »

hotovyrado píše:Ale problémy s kalendářem jsou jedny z mnoooooha, které W10M mají a které se "řeší" přes HR/WDRT. Nemusím jmenovat další, že?
A ty další problémy postihují i uživatele co nikdy nebyly v insider programu?

Sent from mTalk
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Problémy s mluvením aplikace Mapy, mizení zakoupených (Choronos) nebo "zTRIALnění" zakoupených (Simple Calendar) aplikací, souřadnice GPS ve fotkách, nespolehlivé nahrávání na One Drive, problémy s BT, GS, updaty aplikací ve Store, padající Edge.. to jsem si jen vzpomněl nyní z hlavy (pokud bych hledal na fóru, najdu jich mnoho a mnoho dalších) na "pár" věcí, které trápily/trápí uživatele W10M bez ohledu na to zda jsou/nejsou Insidery... Ale v pohodě, jejich bagatelizace je zde normou :-) Ale nerad bych zabřednul do stále se opakující diskuse, kdy ti co mají růžové brýle nepochopí a ti, co je už odhodili vědí, o čem je řeč. Přeji pěkný svátek občanům Česka :-)
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od malir66 »

Ok nemá cenu si kazit svátek. Já jenom vím že pokud telefon nikdy nebyl zapojen do insider programu tak funguje. Osobní zkušenost neb v rodině máme 4 modely s W10M a růžové brýle jsem měl naposled v roce 84 a z úplně jiného důvodu.

Posláno z tabletu W10
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

hotovyrado píše:Problémy s mluvením aplikace Mapy, mizení zakoupených (Choronos) nebo "zTRIALnění" zakoupených (Simple Calendar) aplikací, souřadnice GPS ve fotkách, nespolehlivé nahrávání na One Drive, problémy s BT, GS, updaty aplikací ve Store, padající Edge..
Ani s jednou tebou vyjmenovanych věci jsem za celou dobu pouzivani mobilních Windows 8.1 a ani nynějších mobilních desítek nemel problém, takze tezko ruzove bryle.Ty jsi znamy porad nejakym prasenim, zkousenim insider, několik HR za tyden, hazeni s telefony o terasu apod. :roll:
Ty by jsi měl problém i s obyčejnou kalkulačkou.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Hadajte sa tu dokolo o tom istom. Ja to tu na čas opustam. Skúsim sa s tým ešte potrápiť,ak nic nevymyslim,telefón hodim do kosa
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Papek »

htcjirka píše:
hotovyrado píše:Problémy s mluvením aplikace Mapy, mizení zakoupených (Choronos) nebo "zTRIALnění" zakoupených (Simple Calendar) aplikací, souřadnice GPS ve fotkách, nespolehlivé nahrávání na One Drive, problémy s BT, GS, updaty aplikací ve Store, padající Edge..
Ani s jednou tebou vyjmenovanych věci jsem za celou dobu pouzivani mobilních Windows 8.1 a ani nynějších mobilních desítek nemel problém, takze tezko ruzove bryle.Ty jsi znamy porad nejakym prasenim, zkousenim insider, několik HR za tyden, hazeni s telefony o terasu apod. :roll:
Ty by jsi měl problém i s obyčejnou kalkulačkou.
zrovna ten problem s trial verziou Simple Calendara mam aj ja. Ked tuknem na obnovit nakupy, tak v aplikacii ich sice nacita, aj live tile sa zmeni na "full verziu", ale po par minutach sa mi znova objavi trial. Podobny problem som mal aj v inej aplikacii, kde som si zaplatil cez in-app nakup odstranenie reklam. A toto mi robi od Anniversary update. Povodne som myslel, ze by to mohlo byt kvoli regionu - kvoli Cortane pouzivam US, a aplikacia bol zakupena v slovenskom store, ale ani po nastaveni regionu na SK sa nic nezmenilo. Nemam potrebu kydat na Microsoft, ale evidentne nie som sam s touto chybou.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

htcjirka píše:Ty by jsi měl problém i s obyčejnou kalkulačkou.
Pouze nebetyčný idiot napadá diskutéry v osobní rovině... nicméně Ty už jsi svou dikcí k lidem s odlišným názorem vůči tomu svému známý nejen na tomto fóru, stejně jako jsi známý svými nepravdami kdy 99 lidí vidí sníh jako bílý, ale ve Tvých očích je oranžový... Inu co už, i hlupáci patří na tento svět, nicméně já hlupáky ignoruji, takže rozšířím svůj Blacklist zde...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

takže rozšířím svůj Blacklist zde...
:smt006
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Krayzie »

Papek píše:ze by to mohlo byt kvoli regionu - kvoli Cortane pouzivam US
Len pre info, od AU uz netreba menit region, staci mat telefon v EN jazyku a Cortana funguje.

Inak tiez nemam ziadny z vypisanych problemov (teda aspon zatial). Kalendar aj s live dlazdicou funguje ako ma. Na Lumii mam insider release preview.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Neinsider a kalendář stejně blbne. S telefonem jsem nehodil. Vždycky pomůže změnit velikost dlaždice. Je docela smutný, že si MS nedokáže ohlídat funkčnost systémové (!) aplikace.

A na nedostatek feedbacku si taky nemůže stěžovat, tenhle problém je tu od prvních buildů.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Radim Stehlík píše:jediný schopný je Chronos+
Po poslední aktualizaci Outlook kalendáře nejde v Chronosu přidávat události...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

tak napriklad dlazdica posty mi zase prestala v .221 fungovat, zobrazuje neprecitane maily, aj ked som precital vsetky. V .189 to uz bolo opravene, teraz je to zase zle
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Bacon »

hotovyrado to sice píše dost útočně, ale má ve většině věcí pravdu. Nevím jak vy, ale já jsem od Androidu utekl proto, abych nemusel každý týden hledat novou ROM, launcher, atd.

A čeho jsem se dočkal u W10m? Toho stejného, "opravy" se řeší reinstalací a HR, to fakt ne... V Insideru jsem nebyl, upgrade na W10m jsem dělal až ve chvíli, kdy vyšel AU s HR a bez obnovy dat, problémy mám stejné (Bluetooth, dlaždice, padající aplikace fotoaparátu,...).
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

[quote=Po poslední aktualizaci Outlook kalendáře nejde v Chronosu přidávat události...[/quote]

No jo. máš pravdu. ale nijak mě to žíly netrhá. Stejně mám vypnutý "rychlé zapsání události"
Tak se mi holt přepně do Outlook kalendáře - to přežiju. Většinu událostí mám stejně synchronizovanou z Exchange z počítače.
Kdyby opravili tu dlaždici, tak je klid
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Garp69 »

Mně to ted vadí docela dost a doufám, že to brzy opraví. Chronos používám v mobilu dost často a hláška že server je na obědě, že má asi pizzu a relaxuje mě moc netěší [UNAMUSED FACE]

Sent from mTalk L950
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Jj, nejen tvůrci Chronosu by měli zapracovat na aktualizaci, kvůli změnám, které se odehrály.
hotovyrado

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Garp 69> No nevím nevím, MS ten "lepší" Outlook zprasil celkem dost. Tohle se netýká jen Chronosu, ale všech kalendářů třetích stran, že jim MS podělal přístup. Week View totéž... Jednoznačný problém na straně MS
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů