Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

A jinak existuje ve store nějaká aplikace, která zjistí využití procesoru u konkrétní aplikace a bez nutnosti přihlášení se k vývojářskému účtu?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od steelspace »

Ne, taková funkce není normálně přístupná.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Je spojeno spuštění vývojářského režimu s nějakým nebezpečím nebo pokud se nebudu hrabat tam, kde nemám, se toho nemusím obávat? Jsem celkem lama, která tuší, co je UI, GUI, CPU, ale moc toho o tom neví :) Případně bych nastudovala :D
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kllr007 »

Mahtiel píše:Je pravda, že poslední dny mobil trochu laguje při načítání úvodní obrazovky třeba. Dokonce na chvíli se semtam zobrazuje přímo hláška "Načítám", stará známá z Insideru Pokud se to bude opakovat, spíše zvolím nový HR bez obnovení zálohy
to sa deje aj mne. To akoze mam robit HR kazdy mesiac lebo OS sa casom zalaguje ? Toto uz nerobi ani android... :roll:
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Aplikace Task Manager, nebo device diagnostics hub to umí. Dokonce to i umí systém sám o sobě. Developer mode žádné riziko v podstatě nepředstavuje a je jednoduché ho aktivovat. Jediný zádrhel je vypnutí autentifikace a připojení na veřejné Wifi...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Teraz som si všimol,že môžem stíšiť zvonenie ak mi volajú tým že obratim telefón,tak ako to bolo na wp
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

@veigy díky moc za odpověď :)
OT: Kde kombinovaným způsobem třeba si zdokonalit vzdělání ohledně IT? Baví mne smartphony, chtěla bych se naučit základy programování. Matematika, třebaže jsem z ní nematurovala, mi na gymplu šla, na VŠ, kde jsem kromě svého záklaního dvojoboru na FF studovala kombinovaně ESF, už tolik ne. A nesnáším statistiku všeho druhu... :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

relouth píše:Teraz som si všimol,že môžem stíšiť zvonenie ak mi volajú tým že obratim telefón,tak ako to bolo na wp
Ono ti to nekdy neslo?
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Mahtiel
Hele tu cernou obrazovku s nápisem "Načítám" plus behajicimi teckami vídám občas take acspojuji di to s uvolnovanim/cistenim proste správou RAM.
Děje se to typicky když je napozadi vice spuštěno, několik náročnějších app třeba dlouho pouzivan edge s několika otevřenými stránkami, mapy a třeba i store.
Drobne lagy občas vídávam též ale opravdu minimálně, pokud bude tato situace i po pul roce stejná nevadí, jestliže se to však bude zhoršovat a wm se začnou zpomalovat jako některé verze droidu (ne všechny) některých výrobci, typicky s ne příliš povedenými nadstavbami, bude to smutné a win tam kde dnes android, jak říkal "klasik"? snad to přejde, tohle rejpnuti, z wm se stane Lagujici samozas.. Sr..ka
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

htcjirka píše:
relouth píše:Teraz som si všimol,že môžem stíšiť zvonenie ak mi volajú tým že obratim telefón,tak ako to bolo na wp
Ono ti to nekdy neslo?
Dobre rano. Neslo to nikomu a láskavo netvrď že tebe áno,budeš akurát na smiech..;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

:roll: Já nepíšu, že mě to šlo, nepoužívám to, zeptal jsem jestli ti to někdy nešlo, právě proto, že to ani nepoužívám. Ztišuji zvonění/příchozí hovor jedním zmáčknutím tlačítka hlasitosti (+ nebo -), to ho úplně a ihned umrtví ve vyzvánění.
Takže než zacneš konspirovat, ověř si fakta a odpověz normálně. :roll:
Tobě totiž věčně něco nejde a pak tě video či screenshot usvědčí, že chyba je jako vždy na "tvém přijímači".
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Mahtiel píše:@veigy díky moc za odpověď :)
OT: Kde kombinovaným způsobem třeba si zdokonalit vzdělání ohledně IT? Baví mne smartphony, chtěla bych se naučit základy programování. Matematika, třebaže jsem z ní nematurovala, mi na gymplu šla, na VŠ, kde jsem kromě svého záklaního dvojoboru na FF studovala kombinovaně ESF, už tolik ne. A nesnáším statistiku všeho druhu... :)
Nejjednodušší je řešit nejrůznější problémy různým lidem a sledovat aktuální dění, tím se naučíš nejvíc :) pak taky existují kurzy typu Cisco IT Essentials atd... Ale to je dobré leda tak k papíru...
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Promiň jirko ale tady bych se reloutha možná zastal, tva odpověď totiž budila dojem (možná jsi to myslel tak jak píšeš ale ja i relouth jsme to pochopili uplne jinak) ze funkci vic nez dobre znáš a suveréne bez potiui používáš, bohužel ve svem prispevku obracíš, s prominutím to okecáváš a delas z ostatních hlupáky, možná jsi to ani nemel psát, rozpoutá to jen flame.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Kdepak, relouth uz kolikrat byl mnou usvedcen, nešlo mu video na webu, neveril, že me jde, postnul jsem zde video, ze jde, neslo mu store, psal, že nejde nikomu, postnul jsem video, že jde.Je to klasik a hned startuje + ho asi štve, že nemám s ničím problém..Spíše mě zajímalo, co se změnilo (nějaký update?), funkci uz dlouho/léta nepoužívám, i jsem líný se teď zvednout od PC a jít to zkusit :-D.Za hlupáka je většinou relouth, protože v 90% je vždycky chyba u něho.A ty se většinou zastáváš a vezeš na vlně hlupáků jako Egee (nově Komirek), Pavel apod.Omlouvám se za OT, může být smazáno. ;-)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

V minulém sestavení to ztišení otočením fakt nefungovalo...
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Hele egeeho jsem se zastal jednou dvakrát, že má nový nick stejně tak pavel je mi ukradené, tolik aktivní tu a hlavně v komentech pod články nejsem řeším jiné věci běžných dní, takže me neházej laskavě na vlnu hlupáků jak ty některé označuješ, totéž si myslí x dalších o tobě a třeba i o mě, na každém fóru to občas vre.
To se storem ale neokecávej fakt ne, výpadky jsou časté, jemu to v tu chvíli pod jeho účtem prostě nešlo párkrát mě to potkalo také, tobě a dalším později či ve stejnou chvili ano, ne vudy je chyba mezi klavesnici a zidli tak se prestan shazovat, výpadky store jsou opravdu zname.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Pišta Hufnágl píše:V minulém sestavení to ztišení otočením fakt nefungovalo...
Kde se to teď nastavuje?Dřív to bylo jestli si vzpomínám někde u zvuku?Od 8.1 používám to "brknutí" o tlačítko hlasitosti, přijde mě to rychlejší + spolehlivější.
výpadky store jsou opravdu zname.
Tohle bylo v jiné souvislosti (windowsphone.com), dohledám ti to a pochopíš.Taky řeči, "nejak ti neverim" hned na startu..( http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=37562" onclick="window.open(this.href);return false; )
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

hlavne sa nenechavajte uniest,lebo vam to tu mod pomaze.. 8-)
ja sa nad bludmy od htcj uz nepozastavujem
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Moznost ztišení vyzvánění otočením telefonu displejem dolu, jsem nikde nenasel, jinak mi ta funkce nefunguje ted jsem to zkusil, ani jsem o ni nevedel ale když už musím jako ze to dělám málokdy, ztisuji tlačítky + ci - hkasitosti.

Co me ale štve je jak je idelane blokovani, jde to jen z protokolu posledně volaných ci přijatých hovoru, z kontaktu ne.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Marty04 »

Taky zůstávají na starších telefonech po updatu na W10 položky v doplňcích Dotykové ovládání a Barevný profil ve staré grafice WP8.1? Na mé 830 to tak je. Sice ji mám jen jako záložní, ale očekával bych, že to bude sjednocené.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů