Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Jumbo78
V nastaveni zalohovani je ale moznost "Zálohovat obsah zapojených aplikaci" a jde to zvolit u každé zvlášť ne?

Htcjirka
Jednou jsem po updatu na w10m obnovil zálohu vytvořenou v WP8.1, aplikace se sice obnovily i rozmisteni dlazdic, ale na tech byly nějaké nesmyslne nápisy, stahovani házelo chyby a stejne jsem je musel vytáhnout ještě jednou ručně.
V pripade obnoveni zalohy ze stejne verze to bylo az na výjimku v pořádku, tou výjimkou byl FB messenger a ještě jedna aplikace, které požadovaly instalaci do vnitřního uloziste.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

No vzdyt, proto to pisu.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Jumbo78 »

Já jen reagoval na příspěvek "hotovyrado" který jako obnovu zálohy napsal instalaci aplikací ze store a nastavení tapety a vyzvánění.
To není obnova zálohy...

@phablet ;)
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Tak nevím, buď nejsem tak zdechlý, nebo mi obnova záložek v UC Browseru, nebo regionu ve WMM jízdních řádech za řeč nestojí.... Notabene "obnova dat v aplikacích" je jen pusté slovo..... Ve většině aplikací (Aeroflot, V kontakte, Prognoza, XE Currency, Navigon, CoPilot, HERE aplikace, WhatsApp, Viber....)se data vůbec nezálohují a neobnovují... a i kdyby ano, pořád to není důvod vzdát se zálohy s poukazem na údajné zasrání telefonu balastem, kterýžto názor je kombinace placeba se šlendriánstvím a za ta léta a kvanta továrních nastavení ve svých dnes u 4 telefonech s WP jsem ani jednou nepoznal rozdíl mezi tím když obnovuji nebo neobnovuji... nicméně ve všech sférách lidské činnosti jsou lidé, kteří se chtějí něčím uchlácholit... NEobnova nemá pražádné racionální zdůvodnění a není objektivně prokázáno, že je něčím prospěšná
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Tak je pravda ze obsah zapojených aplikaci se obnovuje jen u některých, me se jich v seznamu zobrazí zak třetina z tech co mam nainstalované.
Obnovovat zálohu ano, v mem případe už jen kvůli rozlozeni dlazdic, ze se začnou ze store všechny pak stahovat je take prijemne, usetri to spoustu casu a pokud potom běhá jak má v pořádku.
Urcite ale neobnovovat zálohu wp na wm a naopak jestli to vůbec jde, to nedela dobrotu.

Každopádně uznej, ze ten HR po přechodu z WP na WM je užitečný, v telefonu zůstanou soubory které byly pri updatu pres OTA pouzity, byt to pres WDRT tedy cisty flash, nemelo by to smysl ale to u starších lumii co přišly s WP možné není.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

ale tak o tom žádná a tak to i prezentuji.... Osmičkovou zálohou obnovovat desítky je hloupost, ale desítkovou zálohou samozřejmě obnovovat vždy....
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Jak na pískovišti...
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Jen info, Upgrade Advisor, se přejmenoval na Poradce pro upgrade, psalo se o tom na FB ve skupině W10 mobile
Obrázek
Ve store ale staci napsat upgrade a vyjede hned jako první.

Jinak jsem zvedavy na tu univerzální FB/Messenger aplikaci primo od Facebooku, podle jedné zprávy viz. Fb skupina by mela byt v průběhu dubna a kvetna.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Aká FB skupina ?
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Luks »

máš to v tom screenu
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Měla by to být tahle 8-)
https://www.facebook.com/groups/879833218735597/" onclick="window.open(this.href);return false;

zde je ještě jedna
https://www.facebook.com/groups/1590540241173307/" onclick="window.open(this.href);return false;
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Par zkusenosti s W10m na l930, nezbývá nez souhlasit.
https://m.facebook.com/home.php#!/group ... 4354115560" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Tak jelikož W10 na 930 používam, mnohem déle než pan dotyčný,tak nezbyva nez nesouhlasit.
Ty jsi ani 930 nevlastnil a s desitkami nepouzival, takze ani nemas jak souhlasit.
Desitky rozhodne nejsou tak dokonale jako 8.1, ale polovicni vydrz baterky, restarty apod jsou nesmysly nebo zpusobene uživatelem, napr. nespravnym postupem updatu/obnovy/HR (nedodrzeni zasad apod.)
V prosinci ruzne IP byly na 930 nepouzitelne, ale dnes uz bych 930 na 8.1 nevratil a nevratim ani nahodou.Tomáš Bobeš Novotný to tam celkem vystihnul.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Klid jiriku, zas musíš všechno okomentovat po svem, l930 jsem sice nemel ale na 640 pozoruji jak zhorseni vydrze, tak problémy s outlookem a taky s one drive, tak co řekneš na tohle?
Finální verzi mam pres týden a kecum ze si system tzv. sedne nevěřím, stejne tak nezabrala kalibrace baterie kterou někdo zmiňoval a ty jsi v komentu přitakával, jak čtu tvé příspěvky vse ti funguje s ničím nemáš nikdy problem a z ostatních tu delas jen pitomce, viz. problem člověka co mu OD sežralo pres 1GB dat...daval ti screeny pokud se nepletu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

No jelikož vim na vlastní kuzi (prosel jsem si s tim), ze si system opravdu po par týdnech sedne a to hlavne ve vydrzi, mohu to jen potvrdit (potvrzuji to i jiní).Problemy s Outlookem ani One Drive nemam od pocatku zadne.To uz bych davno napral do 930 zpet 8.1, potrebuji maximalne spolehlivy telefon.Takze jen plky a brečí jen ti co nedodrzuji HR, neobnovuji ze zalohy apod.Prijed, muzes stravit semnou několik dni a uvidíš sam, postuji i videa na net a každému zavre "pusu" to, ze me to funguje.Tak to proste je, realita.Nemohu za to, ze ne každý je zdatny, neumi spravne telefon nastavit, používat spravnou znacku karet, delat zasadni věci/postupy po ugrade apod.Neumětelství = problémy.I PC mam v bezvadnem stavu, když vidim jak porad někdo reinstaluje a něco opravuje, ladi.Nekdo umi a někdo jen č.mí ;-)
640 nemám, tam nemohu hovorit, jak to bezi.Na každém zařízení běží desítky jinak, diky tomu, ze update probehl jen jako OS bez FW.Nektera zarizeni to zkousla, nektera ne.Pokud mas potize, vrat si 8.1
Zezacatku jsem také na desitky na 930 prskal, i na 950, ovšem tuna updatu a osvedcene postupy udelaly z telefonu konecne pouzitelne stroje pro denní provoz bez potizi a se stejnou spotřebou baterii jako na 8.1
Ono je potřeba se také pohrabat co bezi na pozadi, co jaka aplikace muze atd..
Balkop
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2016 0:51
Zařízení: Nokia Lumia 1520, Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Balkop »

htcjirka píše:No jelikož vim na vlastní kuzi (prosel jsem si s tim), ze si system opravdu po par týdnech sedne a to hlavne ve vydrzi, mohu to jen potvrdit (potvrzuji to i jiní).Problemy s Outlookem ani One Drive nemam od pocatku zadne.To uz bych davno napral do 930 zpet 8.1, potrebuji maximalne spolehlivy telefon.Takze jen plky a brečí jen ti co nedodrzuji HR, neobnovuji ze zalohy apod.Prijed, muzes stravit semnou několik dni a uvidíš sam, postuji i videa na net a každému zavre "pusu" to, ze me to funguje.Tak to proste je, realita.Nemohu za to, ze ne každý je zdatny, neumi spravne telefon nastavit, používat spravnou znacku karet, delat zasadni věci/postupy po ugrade apod.Neumetelstvi = problémy.I PC mam v bezvadnem stavu, když vidim jak porad někdo reinstaluje a něco opravuje, ladi.Nekdo umi a někdo jen č.mí ;-)
Úplne súhlasím....tiez žiadne problémy od začiatku nal1520...az na to obcasne chrapčanie budika... Podľa mňa, kto dodrží správny postup, tak nemôže mat problémy...ak áno, tak v tom bude nejaká ina chyba, možno FW starý alebo neviem...a baterka u mňa zo začiatku tiež len polovicna vydrz, no teraz rovnaká, v kludovom stave sa mi zdá, že lepšia ☺ a na bratovej 930 tiez vsetko ok
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Ale tak já se nepřu jirko, ale HR jsem dělal, baterka ani systém si ani po víc jak týdnu nesedla, kartu mám san diska které považuji za ty lepší a dnes se mi stalo viz. téma 640/640XL
Ohledně samovolného vybíjení přes noc, ted už nevím kde to bylo ale jeden člověk zmínil, že má podezření že si nějaká sytémová aplikace sama zapíná mobilní data či wifi ač je to přepínačem vypnuto...
Uznej že pokud to bylo v WP vše v pořádku a v WM je i po HR problém, chyba nebude na mé straně 8-)

Ten outlook mi nevadí, onedrive chodí jak kdy to všechno překousnu, ale ta baterka fakt zamrzí, jak jsem ale zminoval jinde, nabíjím každý večer takže to překousnu a zpět k WP bych se taky nerad vracel, lepší dlaždice, pozadí, stavová lišta s přepínači a konečně normálně uspořádané menu nastavení, to jsou jedny z důvodů proč na WM setrvávám.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Problém s Desítkami je spíše ten, že se chovají nekonzistentně dle rčení "co kus, to originál". Na každém jednotlivém přístroji i stejného typu to jede každému jinak, přitom těch možností instalace (tzn jak to do*urvit) moc není.... Já mám třeba u obou strojků (920, 620) štěstí, třebaže u L620 je W10M děsně pomalý a už jsem se vrítil na Denim, bugy tam nebyly, jen holt tento model je už hodně slabý.....
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Mant: Ja ti taky pisu, ze na kazdem modelu to bezi jinak.Ja davam ruku do ohne za 930, 950 a i me polovicky 532, ani tam spotřeba nehapruje, tam by me polovicka dala, protože ten telefon ma fakt malou baterii a vydrz uz v zakladu.Nastavil jsem ji telefony, ruzna prava a kam muzou aplikace hrabat stejne jako u sebe a vse funguje.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od ManT »

Nj skoda že nemáš 640ku tedy tu malou, XL je podle té diskuze snad v pohodě, tu baterii by jsi pocítil hned, jak samovybíhjení tak "žravost" při stejné činnosti jako u WP tedy net přes wifi, věř mi že je to bída a ani po víc jak týdnu si to ne a ne sednout.

Nastavil jsem ji telefony, ruzna prava a kam muzou aplikace hrabat stejne jako u sebe a vse funguje
Hele tohle mě přivedlo na myšlenku, zda ten problém se spotřebou nesouvisí s tím že mám vše nastaveno na sd kartu, můžu zkusit v týdnu udělat HR a na kartu uzkládat jen fotky videa a mapy, vše ostatní mít v systémové paměti, může to být tím.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů