Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
xxLubosZxx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: pát kvě 23, 2014 12:09
Zařízení: Xiaomi Mi Max Lenovo Phab Plus

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od xxLubosZxx »

Dobře moc díky .Stejně myslím,že t předtím bylo lepší.Zkusím mrknout do store jestli není na to nějaká appka
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Wertigo »

Je....Truecaller
xxLubosZxx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: pát kvě 23, 2014 12:09
Zařízení: Xiaomi Mi Max Lenovo Phab Plus

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od xxLubosZxx »

a funguje na stejný princip jak ten filtr v WP8.1?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Integrovane reseni je nejlepší a funguje stejne dobře jako predesla samostatna app.
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

Da sa niekde vypnut správy skype aby som nemal pri sme?to iste mam aj v hovoroch
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Wertigo »

Zprávy,tři tečky,nastavení skypu,odhlásit
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

Wertigo píše:Zprávy,tři tečky,nastavení skypu,odhlásit
Tuto možnosť tam ale nemam
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od street-dog »

jkubovic píše:No stávajú sa aj divnejšie veci. Pri OTA update na W10.164 som mal funkčné základné systémové aplikácie - Lumia Motion a Glance Screen. Po HR sa už v mobile nenachádzajú a zo Store sa stiahnuť nedajú - je pri nich poznámka, že zariadenie ich nepodporuje!!! Lumia 640 DS, ktorá ten hardware predsa má!!! Tak neviem, čo teraz :-( Skúšal som 2x celý proces - Flash na 8.1, OTA update na W10.107 a W10.164 a stále je to to isté - pred HR tam systémové doplnky sú a sú funkčné, po HR tam nie sú a nedajú sa doinštalovať. Kým na to nebude riešenie, tak HR po OTA update robiť nebudem.

Jsem na tom úplně stejně :( nechám jim ještě cca týden a vrátím zpátky W8.1.

Další chyba, že mi nefungují různý melodie u kontaktů jak na sms tak volání ? Já si je nastavím, ale když mi třeba přijde sms tak to nezvoní jak je nastaveno u kontaktu, ale zvoní to normálně :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

Update na WIN10, pak hned obnova továrního nastaveni, neobnovovat ze zalohy a telefon musí fungovat jako fík.
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od street-dog »

Takhle jsem to právě udělal dokonce i paměťovku jsem nechal smazat a jsou s tím problémy :(

Ještě mě napadlo nemá to třeba spojitost s tím, že telefon je z Vodafonu ? Když ho zapínám naskočí i logo vodafone.
TagCee
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: stř říj 15, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 930 Orange + lumia 550 black
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od TagCee »

Tak mám další poznatek, zkoušel jsem natáčet video, ale když si ho pustím je bez zvuku.. Jsem sám nebo věděl by někdo kam kouknout. Díky
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

TagCee píše:Tak mám další poznatek, zkoušel jsem natáčet video, ale když si ho pustím je bez zvuku.. Jsem sám nebo věděl by někdo kam kouknout. Díky
Ja zvuk mam
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od htcjirka »

TagCee píše:Tak mám další poznatek, zkoušel jsem natáčet video, ale když si ho pustím je bez zvuku.. Jsem sám nebo věděl by někdo kam kouknout. Díky
Udělal jsi po aktualizaci obnovu do tovarních dat?Zvuk u videa by mělo po HR zvukově u 930 jit.
Jediné co nejde (respektive jde extremne potichu) je zvuk z aplikací jako diktafony, z nejakeho duvodu bud nekompaktibilni FW ci bug v OS nesmima 930 ze všech mikrofonu co se tech zaznamníků týče.
TagCee
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: stř říj 15, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 930 Orange + lumia 550 black
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od TagCee »

Ano jakmile jsem aktualizoval telefon na nejnovější update tak sem dal tovární nastaveni, nemůže bejt problem zase s nějakým chybějícím nastavením. Tohle jsem mel včera s chybějícím dotykovým ovládáním.
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Garp69 »

mato289 píše:Rozhodol som sa napísať nejaký svoj názor na tento systém.Keďže systém obsahuje mnoho noviniek, zo začiatku som bol nadšený...no prvotná nadšenosť velmi ale velmi rýchlo opadla..spravil som HR dúfajúc, že problémy sa pominú...očividne zbytočne...

1. ako hlavnú vec na čo tel. používam je volanie..špúšťanie app telefónje strašné..pomalé..proste hroza..graficky to vyzerá úplne strašne, no na to by sa zvyknut dalo..dalšia nepochopitelna vec pre mna je že raz mi pri hovore ukazuje čas raz nie /nemám na mysli dobu trvania hovoru, ale čas samotný/


2. dalšiou kapitolou samou o sebe sú reštarty...3x do dna minimálne..neviem si to predstaviť používať ako pracovný telefón aby na nom závisela moja práca..asi by som ho hodil o stenu..najhoršie je že človek ani nevie kedy tento reštart nastanie..iba vyberie telefón z vrecka a pýta pin kód...neviem si predstaviť čakať na doležitý telefonát a bezvýsledne...

3. fotoaparát...to je výsmech toto..ale totálny..ked si porovnám fotku z WP8.1 a W10M tak je tam výrazný rozdiel v ostrosti..ako keby som to fotil s kalkulačkou

4. sync s onedrivom...tomu vobec nerozumiem...vyfotím 10 fotiek..a za hodinu sú na onedrive asi 3..zvyšné tam proste niesu.. a tel. je pro tom pripojený na wifi a nabíjačke

5. MS EDGE...to je dalši výsmech...pomalé lagujúce prostredie..synchronizácie je nekonečná..gestá ktore boli v WP8.1 zmizli..batériu žerie enormne rýchlo..no hruza des

EDIT G69: Tak až sem mi přijde, že máš asi úplně jiný systém než já... Ani jeden z těchto problémů se na mé L925 nevyskytuje.

6. bateria, dalšia hroza...človek sa pozrie na telefón a percentá miznú pred očami..oproti WP8.1 mám na lumii 1520 výdrž polovičnú...jediné čo je dobré je standby režim...tam percentá neubúdajú

EDIT G69: Ano i u mne ta baterka při jakémkoliv používání mizí před očima :-(

7. to, čo sa mi na tomto systéme páči je úvodná obrazovka no s nou je spojený další problém...dlaždice sa aktualizujú ako saa im len chce..niekedy vobec..no vo vačšine prípadov sú na nich neaktuálne informácie

8. data sense bol vo Wp8.1 na výbornej úrovni a dáta naozaj šetril...tak isto aj v Exploreri...tu na niečo také može človek zabudnúť..šetrič dám tu síce je...ale nešetrí to dokopy nič...a dáta utekajú ako voda

9. nastavenia..a tá ich prehliadnosť..vyzerá to síce fajn..ale to čakanie ked človek klikne na položku je proste hrozné...


10. preblikujúca obrazovka uzamknutia..to vyzerá velmi zle..neovplyvnil to ani HR

EDIT G69: Body 9 a 10 u mne naprosto v pohodě.


Veci ktoré su vylepšené a to velmi dobre:

Emailový klient- špičková úroveň, radosť to používať /len tie oznámenia na dlaždici sú strašné/

Kalendár sa mi taktiež velmi páči a tiež jeho funkčnnosť

SMS správy-táto app je velmi dobrá, len tá jej rýchlosť a pády su hrozné

Ofiice


Čistota a jednotnosť prostredia sa jednoducho vytratila...všetko sa ovláda v ľavom hornom rohu..to je bláznovstvo..

EDIT G69: Office na mobilu používám spíš ke čtení než k úpravám, takže levý horní roh mi nedělá problémy. Navíc pokud potřebuji něco složitějšího, vždy používám dvě ruce. Ale to je samozřejmě věc názoru a zvyklostí.

spodné lišty sa vysúvajú z prava...no nepochopitelné zmeny...Najznámejšie app vo forme Beta verzíí (napr.Messenger)..


Od oficiálej aktualizácie som čakal proste viac...toto všetko je strašný fail..veci na ktoré bol používatel zvyknutý zrazu niesu..nefungujú, náhrada neexistuje.Úprimne lutujem používatelov, ktorí si to aktualizovali na pracovnom telefóne, bez ktorého sa nepohnú..pokial sa bubdu stýkať s problémami ako ja...další telefón s Windows-om si už určite nekúpia.Po 5 rokoch dúfania a čakania možem povedať, že Lumia 1520 je moj posledný prístroj s týmto systémom.

EDIT G69: Neříkám, že WP a W10M jsou bezchybné systémy, ale děsím se toho, kdyby to MS zařízl a já se měl vrátit zpět k Androidu. Používal jsem 2 roky Android a teď dva roky WP. Jednoznačně pro mne WP mnohem lepší - nejvíc po stránce stability. Ale jak říkám, je to věc názoru, zvyklostí a potřeb každého uživatele.
szoustal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř črc 05, 2006 13:50
Zařízení: Mate 10 Pro, Samsung S8, Lumia 950 Black,

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od szoustal »

A není to taky tak trochu tÍm, že na Lumia 925 W10 mobile oficialně nejsou :-)

edit: teď jsem si našel původní příspěvek a zjistil, že původni přispěvatel má Lumia 1520. Mám kolegu s 1520 a jede to bez problémů. HR jsi dělal?
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mato289 »

Samozrejme, HR Som robil..a nie jeden...idem už znova na 8.1 a batéria je proste super...na 10 odpíšem na par sms a percentá,idú dole..tu som,dve hodiny bez nabíjania a telefón som obnovil zo zálohy a batéria klesla o 3% s tým, že každých 10 minút odpisujem na sms..
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

baterka je fakt hruza
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

Vítej s tímto poznáním v klubu :-)
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

dakujem teda.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 56 hostů