Obrazové srovnání W10M vs Android 6

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Obrazové srovnání W10M vs Android 6

Příspěvek od Radek Jahoda »

Jeden uživatel na Redditu postnul následující obrázky

http://imgur.com/a/BXPWH" onclick="window.open(this.href);return false;


Srovnává Lumii 950 s Bandem proti Nexusu 6P s Hauwei Watch.

Velmi překvapivé protože W10M byly kritizovány za roztříštěnou grafiku. Ovšem když srovnám Android 6 a start obrazovku vs seznam nainstalovaných aplikací ve storu vs zobrazení běžících aplikací vs zobrazení seznamu aplikací tak podobná roztříštěnost je vlastní i androidu. Myslím tedy že jednou ikony,podruhý řádky,potřetí záložky,pak zase ikony.
Není to tak jednoduché říct že android není tak roztříštěný. Bílá barva všude proti šedí kalkulačce a šedé notifikační liště.
Občas mi taky přijde že je android oproti W10M až přebarvený. Třeba ta kalkulačka s barevnýma lištama. Nebo barvy lišt programů kde někdy jsou dost výrazné ovšem někde uplně chybí(inbox,store,zprávy vs prohlížeč,kalendář,gdrive teda jestli ta šedá není jen chyba,fotky,foťák,kalkulačka). Tady mě naopka přijdou W10M konzistentnější.

Porovnání ovládání je to hamburger,hamburger, hamburger u facebooku u obou vpravo, twitter na W10M stojí zaprd, ani nevím co to je za apku po twittru že by readit? já používám baconit, MS health hamburger zatímco u androidu nic,hamburger u obou, až u zpráv nemá hamburgr ani jedna strana, v prohlížeči to samé ale to je asi pochopitelné, kalendář a maily stejný, instagram na W10M stojí zaprd ale rozhraní vypadá lepší sice menší obrázek ale díky komentářům lépe využité,skype no to je kapitola sama o sobě na w10m,hamburg u obou Drivů, fotky jsou lepší u droidu a mají hamburgr, kalkulačka naopak u w10m, foťák až na ten pruh u androidu, dialer asi nastejno, nastavení mi přijde lépe pasující do systému u w10m protože u androidu není moc míst kde jsou využitý ty velký oddělovací pruhy a to hnusný More... , a konečně notifikační lišta která do androidu vůbec nepasuje.
Sice má stejný ikony ale když si to tak projíždíte za sebou tak prostě oproti barevnýmu droidu je to prostě šeď a přijde mi že i plýtvání místem.

No každý systém má svoje,posuďte sami.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Obrazové srovnání W10M vs Android 6

Příspěvek od imperator »

Akurat vcera som to pozeral... ono android urobil uz velky krok vpred... toto je uz jeho celkom slusne zjednotenie ala material design... a naozaj vyzera fajn... tym ze windows vyzera sem tam rozne... nevyzera oproti androidu az tak unifikovane...ako bol svojho casu 8.1 - aj ked tam obhajovat tie monstrozne nadpisy a pod.
za mna velky krok vpred aj w10m aj android ;)
dssj
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2015 6:03
Zařízení: Lumia 520

Obrazové srovnání W10M vs Android 6

Příspěvek od dssj »

Na té fotce domovské obrazovky jsou ve windows malé nadpisy kategorií, jako na počítači nebo na tabletu. Jak se to tam přidává? Zkoušel jsem to na v obchodě vystavené 950 (i XL) a nepřišel jsem na to, jak je tam přidat. To je nějaká nová funkce?
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Obrazové srovnání W10M vs Android 6

Příspěvek od ManT »

Šestka jde ale prostředí lolipopu se mi líbilo vic.
Třeba ted používám na,640 insiser w10m a grafika se mi zamlouvá, pri jwjich predstaveni ni na fotkách noc neseděla.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Obrazové srovnání W10M vs Android 6

Příspěvek od Radek Jahoda »

@dssj na to je aplikace která ti to umožní. Jmenuje se Header titles

@ManT no já právě proto začal procházet na redditu vlákno r/WindowsStartscreens abych si vzal příklad. Některý jsou minimalistický http://i.imgur.com/GEnjG6e.png" onclick="window.open(this.href);return false; některý jsou trochu komplexnější a hrají si s optickým vnímáním http://i.imgur.com/I7YOaP5.png" onclick="window.open(this.href);return false; no aněkterý jako třeba moje jsou absolutně hnusný ale na používání super
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Obrazové srovnání W10M vs Android 6

Příspěvek od Garp69 »

Ahoj,
můžeš poradit jak "oživit" dlaždici vytvořenou v této aplikaci?
Dlaždici jsem si vyrobil, ale nevím, jak jí vyměnit za tu původní. Můžu jí jenom upravit nebo uložit do Templates.
Co dělám špatně?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů