Windows Bridge: Android aplikace?

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od pogo8303 »

za poměrně dlouhodobého uživatele jak androidu, tak mobilních Windows od dob 6.1 mohu říci, že jestli někdo krade aplikace na té či oné platformě je jen jeho věc, mě to nezajímá, kvůli tomu jsem si WP/WM nevybral. Mám stále tablet s Androidem (Asus) s podobným HW jako v mobilu a stabilita je prostě i u čistého 5.0.1 daleko horší než WM10. Proto jsem opustil před pár lety Android na mobilech, už mě prostě přestalo bavit hledat pořád stabilnější ROMku. Nemám potřebu svůj názor nikomu rvát horem dolem, jen za dlouhodobého uživatele WP musím reagovat na komirka - opravdu nepotřebuju a ani nechci android aplikace na WP - nevidím jediný rozumný přínos portace (v době univerzálních aplikací...).
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od steelspace »

I když budeš pořád dokola opakovat, že aplikace nejsou a že windows neumí to samé co Android, stejně ti nikdo neuvěří. My máme Windows už léta. Jako vývojář dokážu napsat jakoukoliv Androidí aplikaci úplně stejně. Tedy kromě malwaru.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od chmeldas »

kominek, Srovnáváš nesrovnatelné. Symbian měl za sebou už léta vývoje a WP byly na začátku. Úpravy systému mě zajímaly naposled někdy v době WM 6.x. Tam jsem si s tím vyhrál víc než tušíš, ale už asi 6 let to považuji za ztrátu času. Chceš plnohodnotný telefon. Žádný problém, tak si ho prostě místo brečení kup a nespamuj.
Srovnávat vývoj OS a auto? Ze zdvořilosti to radši komentovat nebudu.
Nevím proč tě výrazy jako reklamosystém, samozasírací a zlodějský uráží? Není to nic než pravda. Google je reklamní agentura, správa RAM není zrovna nejlepší a míra pirátství je u Androidu k zblití. Tvůrci Monument Valley a jiných her by mohli vyprávět. A co s tím dělá Google? Nic. stve na to protože se mu to hodí.
Použití Android aplikací na W10M tuším v posledních buildech nefunguje, ale nejsem si jistý a je to dostupné jen pro insidery. Osobně bych to nazval jako blbost. BB to nevyšlo, tak proč by to mělo vyjít u W10M.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od steelspace »

Instalace android aplikací byla z w10 odstraněna někdy v říjnu. Fungoval mi PubTran, ale jinak nic. Buď to padalo nebo něco chybělo.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od chmeldas »

Chápu, co jsi napsal, ale řešit to je zbytečné a nemám v úmyslu se nechat zatáhnout do diskuze, co nemá řešení.
Evidentně ti to nedošlo, ale každý systém čekal na úpravy. Nebo si myslíš, že už někdo vydal dokonalý OS hned na začátku? Náročnější uživatel je oblíbená mantra uživatelů androidu, nebo nějaké nové náboženství? Pro moji maličkost jsou to malichernosti. Na světě je daleko víc důležitějších a příjemnějších věcí než změna vyzváněcího tónu SMS nebo zámek rotace. Díky za optání. Můj systém mi slouží docela dobře. Nedávno dokonce obdržel aktualizaci na iOS 9.2.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od JuaNex »

Uz len to preco vznikla tato tema je zlodejstvo, tak sa nebudeme urazat kto kradne, lebo spustanie .apk na Win je kradnutie (Konieckoncom preto sa to oficialne nikdy nedalo).
Ja mam nakupenych mnozstvo aplikacii v iOS a este vacsie mnozstvo v Androide rovnako ako kopec ludi co poznam, tak neviem z kade poznaju ludia co tu urazaju tolko zlodejov.

Na Android som presiel z iOS, rovno na verziu myslim 4.0.1 a bol som prekvapeny ze funguje dobre aj napriek varovaniam a panikarom z for. Ano je pravda ze si nekupujem tie lacnejsie zariadenia, ale v sucasnosti aj lacne zariadenia co maju clenovia rodiny funguju bezchybne.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od murder »

komirek: Kurník chlape tak ti pěkně děkuji, otevřel si mi oči, prozřel jsem, svou Lumii 640 XL DualSim LTE rozdupal a hodil do popelnice. Ale teď mi sakra poraď srovnatelnou náhradu od Androidu, vyžaduji, funkčnost telefonu, bez shánění nějakých ROM, prostě, chci zapnout telefon, zadat své přihlašovací údaje a fungovat, až se za rok rozhodnu pro jiný telefon, tak chci opět jen zapnout, přihlásit a mít vše úplně stejně, jako na prvním. O tom, že chci například fotografie synchronizované automaticky na cloud a do počítače s Windows. A spousty dalších věcí co tak strašně špatně chodili na WP.

Aaa sakra, já to nemusel vůbec podstupovat z toho tvého seznamu používám online noviny, Skype, FB, Messenger, Portmonka, AirBank, Narozeniny (mám v kalendáři), Ebay, Office 2016,... a ty jsou i na WP, proč já vlastně podlehl tvému LHANÍ a zničil jsem si telefon?
Už vím všechny tvé příspěvky jsem si zkopíroval a budu požadovat úhradu vzniklé škody...

O co se stále snažíš??? To bude nějaká vývojová mozková vada, stále hučet o jakýchsi pofidérních vadách výrobků co používají jiní a ty ne? Co psychiatrii, nezkoušel si? Totiž tak na nás zde působíš, jako duševně zaostalý jedinec, co má zapotřebí vyvolávat hádky a u toho onanovat u monitoru "jak si nám to zase nandal" Tak věz, nenandal, jen nechápeme tvé mozkové pochody a je nám z toho většinou smutno a některým si ukradený úplně (neboj i mě, měl jsem zapotřebí napsat jen toto jedno vyjádření, dál tě budu zase úspěšně ignorovat).
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od zlieva »

kominek
Prečo by ťa mal niekto presviedčať a lákať aby si zmenil systém a prešiel na WP alebo teraz na W10M ? Ty si spokojný zo svojím systémom a iný je spokojný zas z WP. Prečo ťa to trápi?
LubiCzech
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2015 12:38
Zařízení: iPhone 5S 64Gb, iPhone 6 Plus 64Gb

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od LubiCzech »

Chlapci, chlapci....
Místo toho aby jste mu navrhli alternativní aplikace a vyvrátili lži že nejsou na WM aplikace, tak ho jen urážíte.
Vždyť mu tady napište seznam alternativ, on závistí pukne a bude klid.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od chmeldas »

Tak ať si na to založí příslušné vlákno a nepanuje tady.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od imperator »

Z tych co si napisal viem ze su tieto

Skype
FB
FB messenger
Tune in radio
Sygic
Narozeniny
Nejaka ctecka knih urcite je resp viacej
IPTV TV som na store zaregistroval

Ceska asistentka nie je a rovnako nahravanie hovorov je len u L950tiek...
ostatne app nepoznam ani som ich v zivote nepouzival (mal som android) takze nemam sancu k nim dat nejaku nahradu ale napriklad k mnohym urcite nie je - samozrejme launchery browsery a ine app ktore pretvaraju menia alebo inak ovplyvnuju systemove veci...

V podstate s tymto zoznamom nemozes ist na Win mobile snad ani o 5 rokov... Je to skoro to iste akoby si sa pytal ci tu je imessage, safari, pages, keynotes a pod...

Ja napr nepouzivam takmer nic z toho a vyhovuju mi ine vlastnosti WP/W10 preco ho pouzivat :) su to rozne svety zbytocne to tu komentovat :)
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od Radek Jahoda »

Ale tak ze srandy jsem se podíval na ten seznam

Maps ME - MS Mapy
Boat browser - MS Edge
Pufin browser ( umí flash) - fakt netuším jestli něco umí flash
Add Watermark - Watermark!
Pho.to. lab - Lumia Creative Studio? záleží jaké funkce jsou využívány, to je asi jak používat Adobe Photoshop na zmenšení fotky, používám filtry nebo ty rámečky protože LCS nemá ty rámečky ale zbytek ano
ACR Call recorder - nativní na Lumia 950 a 950XL
Keep screen - to má asi udržet obrazovku zapnutou? tak lock screen jde nastavit na Never, náhradu jako že klikneš na dlaždici a obrazovka se nezamče jsem nenašel, vím že aplikace jako takové to umí,třeba bookviser umí obejít zámek a obrazovka bude pořád zapnutá, ale ne mimo aplikaci
WPS office - MS office
České noviny - české noviny
Idnes - české noviny, nextgen reader+feedly
Novinky - novinky.cz
CT24 - ct24 nebo čt24
Aktuálně - feedly+nextgen reader
CT4 sport - ct sport
Voice notify -asi není náhrada, přes BT to umí cortana
Pips - ani google play mi nic jako pips nenajde, to je ten pips photo editor? potom teda lumia creative studio
Swiftkey - W10M neumí third party klávesnice, integrovaná klávesnice je ale dostačující
Skype - Skype, Messaging
FB - FB, FB Beta(doporučuji betu)
FB messenger - FB Messenger
Pub tram - WMM Jízdní řády
Sygic - MS Maps, Sygic
Na cesty -To se jedná o GPS na cesty? potom MS Mapy
Tune in radio pro - Tune In
Acapella - Eliška - tož jako asi vyzvánění?
Svox - Iveta - hlas pro sygic?
Narozeniny - odkud to bere? pokud ručně zadané v kalendáři tak na to je obyčejný Kalendář, pokud přes FB tak to ukáže FB anebo jsou přímo aplikace Birthdays(česky i přes ang název)
Fdb - tv program - TV program od TiViKa je asi nej
Portmonka - portmonka
NOVA launcher - jiné launchery nejsou podporovány
AZ screen recorder - Windows Mobile neumožňuje nahrávání obrazovky, jen screenshoty
Ebay -ebay
Banking Airbank ( Č.spořitelna) - Air Bank, Servis 24
Office mobile - MS Office
Screen off - to jako jedna aplikace na odemčení obrazovky a druhá na zamčení (to keep scren a teď screen off)? tak na to slouží power tlačítko
Xplore - správce souborů
FREE - MHD TABULE VE WIDGETU - I OFFLINE - widgety neexistují na W10M,
Datum do fotografie lgCamera - tohle netuším co to vůbec je
Slider Widget - hlasitost lze měnit zmáčknutím bočních tlačítek
Lucid - DayDream Screensaver - to bude asi Glance screen ? Fakt netuším co ton Lucid přesně dělá
MOON+ READER PRO (ČTEČKA KNIH) - Bookviser, Freda a další
Sova - automatické ztmavení ( filtr) displ. v daný čas pro noční používání - že by automatické nastavení jasu?
IPTV TV - třeba Tvizzle, záleží jaký jaký IP TV, toho je taky víc, má to otevírat m3u8 nebo nějaký web stream nebo co?
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od Krayzie »

Niekedy az zasnem, ked vidim tie hovadiny, co si ludia instaluju do phonov. Zo zoznamu hore nemam vyuzitie pre cca 4/5 aplikacii. Inak urcite zabudol na CPU-Z :-D
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od ijon »

Máte docela trpělivost. Mě na 950 chybí nejvíc banka (mám Raiffeisen), zvukové (a jiné) profily, možná nějaká alternativa ES File Explorer (přímé přehrávání videí apod. z domácího NASu) - podle mě ale nic takového ve W10M není. Uvažuju, jestli nekoupit Sygic, protože Mapy jsou horší než androidí Here.
honza-l
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř pro 14, 2005 10:00
Zařízení: Nokia 950

Re: Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od honza-l »

Na přímé přehrávání z NAS používám DS Video
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows Bridge: Android aplikace?

Příspěvek od Mahtiel »

Manžel má Lumii 640 LTE s WP 8.1, jeho šéf má iPhone a většina kolegů android. Pokud jin šéf nakáže instalovat si nějaké pracovní aplikace, tak lepší je to pochopitelně v rámci androidu, ale v případě WP pokud není origoš aplikace, tak v naprosté většině existují neoficiální apky. Např. dneska jsme instalovali Task Crunch místo Todoit, která je pouze pro android a iPhone. Jediné co ho mrzí, je že nemá českou řeč, aby mohl třeba v autě místo datlování zaznamenávat inspirace, psát sms... Doufáme, že bude česká řeč (ideálně spojená s Cortanou)...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů