Použitelný low-end pro Continuum?

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Použitelný low-end pro Continuum?

Příspěvek od Gooorila »

Zdravím

Některé články se pokoušejí představit continuum jako funkci, kdy mi klasický telefon plně nahradí domácí počítač či notebook. I když by se mi velmi líbilo mít telefon, který skutečně přenáším a po připojení začnu využívat stejné aplikace, jako nyní používám na notebooku, ale myslím že k tomu ještě nějaká cesta vede (pro mne už možná ne tak dlouhá, protože zase tak speciální aplikace nepoužívám, ale třeba se zatím neobejdu bez ZWCadu, nebo GIMPu a Ingscape, které si myslím že hned tak nerozjedu.

Na druhou strnu jsem se snažil zjistit, s jakými aplikacemi pracuje manželka a jedná se o email, internetový prohlížeč, prohlížeč fotografií a word/excel. O tomto si myslím, že právě Continuum bude umět bez problému a protože jí odchází její Lumia 920, uvažuji o koupi něčeho nového, co by již s touto funkcí pracovalo.

L950 a její větší sestra jsou drahé a nechci dát tolik peněz za telefon. Doufal jsem v 550, ale před chvílí jsem se dočetl, že nebude Continuum podporovat. Acer Jade myslím cenu nezveřejnil, ale opět to bude nad 10k a tolik dát nechci.

Předpokládám, že novinky se budou objevovat až ve chvíli, kdy bude oficiálně uveden WP10 a ten má k uvedení ještě daleko, ale neví ještě někdo o něčem, co je v přípravě a blíží se do prodeje, bude umět Continuum a nedám za to více než 10k?
aldav
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob lis 26, 2011 13:01
Zařízení: Galaxy Mega 6.3

Re: Použitelný low-end pro Continuum?

Příspěvek od aldav »

Za 10 tis az tak za rok. Uz samotny dock neni zrovna levny.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Použitelný low-end pro Continuum?

Příspěvek od Jakub Karásek »

Aby na telefonu fungoval režim Continuum, musí jej pohánět některý z vlajkových čipsetů od Qualcommu, v tuto chvíli to umí Snapdragon 808 a 810. Jedná se o procesory do vlajkových lodí, tudíž se nedá předpokládat, že Continuum v nejbližší době poběží na nějakém levném telefonu. Sám jsem zvědav na cenu Aceru Jade Primo, který by mohl být podstatně levnější než nové Lumie, ke kterým je navíc zapotřebí zakoupit Display Dock za 3 tisíce korun
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Použitelný low-end pro Continuum?

Příspěvek od Standa99 »

........
rejca
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 09, 2015 11:22
Zařízení: Huawei P8 Lite + Lumia 925 (RIP)

Použitelný low-end pro Continuum?

Příspěvek od rejca »

Mně není jasná jedna věc, když je pro Continuum potřeba mít externí převodník, který není levný. Proč raději nekoupit něco takového:
http://www.czc.cz/asus-chromebox-m118u- ... 85/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

Výkonově to bude na úrovni nejdražších telefonů (možná i výše). A na většinu "práce" to bude stačit. A nemusí se kupovat top model.

Navíc univerzálních aplikací je snad méně než aplikací do Chrome OS.
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Použitelný low-end pro Continuum?

Příspěvek od Gooorila »

Rejca: Popravdě, se stroji nemám problém. V tuto chvíli používám NTB, ale v šuplíku mám ještě dva starší notebooky (žádná sláva, jeden C2D a jeden Athlon NEO. Oba bez problému zvládají W8).

Pořád je ale problém se synchronizací dat, tak aby jsi pracoval v obýváku na sedačce a pak se jen přesunul na velký monitor. Jasně, mám už NAS, takže data jdou synchronizovat a přistupovat skrze něj, chrome umí synchronizovat záložky a historii...jenže to zase musí podporovat i telefon. Tedy do telefonu nedám chrome a budeš pracovat na internetu, pak potřebuješ něco řešit, tak si nepřeneseš mobil ke stolu a nepustíš monitor, kde si najdeš v historii stránku.

To kouzlo pro mě není v tom, že nemusím kupovat více věcí. Pro mě je super to, že nemusíš nic řešit a jen pouštíš rozhraní, které ti vyhovuje. Za pár let možná bude mobil tak výkonný, že nahradí mou práci notebooku a klidně si pak pořídím ty dokovačky jak do kanceláře, tak domů. Pak nebudu řešit nic...
warman
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 15, 2015 16:04
Zařízení: Lumia 535

Použitelný low-end pro Continuum?

Příspěvek od warman »

Standa99 píše:A to ještě můžou být rádi, že ten SoC od Qualcommu to umí, protože v MS si nedokážou nic vlastního vymyslet (+ nechat vyrobit) a musí parazitovat na ARMu (časem si max. Qualcommm přikoupí). Takže ideální by bylo, si ty display-docky pořídit dva (domů a do práce) a nejlépe vše do desítky :-D
Co to meleš? V čem prosímtě parazituje? Když to CPU to umožňuje, tak proč by měli vymýšlet něco jiného? Pokus o trolling? Nic moc ;)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 27 hostů