Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od Martin Suchan »

Pokud jste už nainstalovali Windows 10 Phone Technical Preview, co vás na systému zaujalo za novinky a zlepšováky proti Windows Phone 8.1?

Za sebe mohu říct, že zatím vůbec nic a spíš to zatím beru jako takové zajímavé technologické demo, ale třeba někdo na něco narazil :)

Edit, abych nekecal, líbí se mi třeba zobrazení nových aplikací nahoře v seznamu všech aplikací, podpora češtiny u Swipe klávesnice, rozšířené settings v Centru akcí a i nové notifikace, na které lze reagovat.
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od Gooorila »

Netuší, mohlo by nějak fungovat automatické vypínání a zapínání telefonu? Na WM jsem měl Shell, zkoušel jsem tři měsíce Android a ten to uměl taky. Chci automaticky v 21:00 telefon vypnout a aby se v 7:00 zase zapnul. Nebo aspoň přepnutí do letadlového módu...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od steelspace »

Tohle W10 neumí, od toho jsou tam Quiet Hours.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od imperator »

keby mi niekto s vyvojarov zodpovedal otazky ohladom .net native bol by som rad
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=147&t=38927" onclick="window.open(this.href);return false;

:) hlavne ma zaujima...teda ked to bude native...a pouzijem tam kdejake kniznice atd atd...nie je ta app potom nabobnala... ? ved managed kod a spol je malicky lebo ma volania na api a spol...a tuto ked to bude native all in one ? (som amater takze davam aj amatersku otazku)
hotovyrado

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od hotovyrado »

Myslím si, že vytáčení kontaktů přímo na klávesnici dialeru je celkem zásadní věc... dále by od buildu 10563 měla být implementována funkce výběru místa pro uložení Offline map, což je od zaříznutí Lumia Storage Check celkem veliký problém.... možnost v nastavení zálohování si vybrat, které aplikace se mají zálohovat a které ne.... změna velikosti dlaždic a písma.... nahrávání hovorů (bude).... integrace Skype mezi SMSky aniž by člověk měl Skype nainstalován
tronda
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 06, 2014 17:31
Zařízení: HTC 8X Windows Phone 8.1,Lumia 640 LTE

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od tronda »

funkce výběru místa pro uložení Offline map už funguje
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od mposvar »

Prohlášení MS:
Jsou tady nejlepší Windows, jaké jsme kdy vydali
:)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od SmetyCZ »

Třeba daleko lepší práci s mailem?
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od mposvar »

O co se jedná na 5" display?
Já bych třeba potřebova pracovat s .xls přílohou, a takto upravenou ji poté odeslat, ale smolík?!
Jo a taky bych chtěl USB na flash disk...
To W10M umí?
A proč?
Protože zachvilku budu mít OneDrive na dva filmy :-)...
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od martintrojanek »

ale třeba zlepšovák posunutí obsahu displeje dolů pro lepší ovladatelnost vůbec nepoužívám, nijak mě to neoslovilo a to mám 6ti palec 1520. Rozhodně ale emailový klient se lépe ovládá, a hromada dlaždic na Startu je také hodně návykové oproti wp8.
macula
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř říj 14, 2009 13:28
Zařízení: Nokia Lumia 930, Asus VivoTab RT

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od macula »

Já chválím hlavně:
Kalendář a nový soupis schůzek
Minimalizované rámečky na dlaždicích
Konečně T9 na dialeru (ale úplně jsem si odvykl jej používat)
Integrovaná svítilna, záznamník, průzkumník a stopky
Nový Office a hlavně OneNote
Zobrazení posledních nainstalovaných aplikací
Přehlednější nastavení vč. vyhledání
Emaily
Notifikační centrum
Kalkulačka s převodníky
...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od SmetyCZ »

mposvar píše:
SmetyCZ píše:Třeba daleko lepší práci s mailem?
O co se jedná na 5" display?
Já bych třeba potřebova pracovat s .xls přílohou, a takto upravenou ji poté odeslat, ale smolík?!
Jo a taky bych chtěl USB na flash disk...
To W10M umí?
A proč?
Protože zachvilku budu mít OneDrive na dva filmy :-)...
No minimálně umí odepsat na mail a vložit přílohu (ve WP8.1 jde jen obrázek).
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od steelspace »

imperator píše:keby mi niekto s vyvojarov zodpovedal otazky ohladom .net native bol by som rad
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=147&t=38927" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokusím se to zodpovědět po částech:
- W10 aplikace se dá kompilovat jako klasický .NET (pro vývoj a ladění) nebo jako .NET native (verze určená jako release)
- kompilace se provádí na x86, x64 a ARM a to nikoliv v cloudu, ale již u vývojáře
- v cloudu se udělá tzv. bundle, který je cílený přímo na koncové zařízení, a to nejen co se kódu týká, ale např. se přibalí jen takové splashscreen obrázky a další věci, které mají rozlišení toho cílového zařízení
- aplikace dostane navíc pouze přibalený .NET Native Runtime v dané verzi (ale není to nic velkého)

Proč to tu už nebylo dávno:
- programování aplikace pro Javu a .NET je mnohem jednodušší, protože vývojář se (až na výjimky) nestará o správu paměti (dnes už to s moderním C++ zas takový problém není, ale C++ už málokdo umí)
- .NET a Java jsou binárně kompatibilní na všech platformách
- Návrat k nativnímu kódu je zde, protože najednou máme telefony s omezeným výkonem a zdroji
- Udělat z kódu pro Javu a .NET nativní aplikaci je ohromě složité (sám bych nikdy nevěřil, že je to možné)
- Aplikace pro W10 a W10M jsou již nativní, runtime je opravdu malý
- Na velikosti aplikace má vliv hlavně grafika, takový splash v QHD něco zabere :)

Ano, iOS aplikace jsou také nativní, proto jsou tak rychlé i na relativně pomalejším HW. Podle mě je rychlost W10 aplikací oproti W8.1 na mé L930 mnohem vyšší, a to ještě nemáme finální verzi OS.
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od IgorVysoky »

Mne sa paci moznost zmeny textu a ovladacich prvkov. Tie 4 stlpce a maly text pouzivam aj na 5 palcovej 535ke a je to super.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od imperator »

steelspace diki za vysvetlenie aspon niekto sa nasiel :)

este ak by si mohol vysvetlit - runtime je maly... cize akoby behove prostredie ktore ten kod hadze dalej procesoru atd - a co rozne api vychytavky a hry - dokaze taka nativna aplikacia vyzivat vsetky vyhody systemu api kniznic a podobne ? nemusia byt nejako pribalene do balicka - pytam sa polopate a jednoducho no...

"- Udělat z kódu pro Javu a .NET nativní aplikaci je ohromě složité"
takze hlavne pracovali na tom prekladaci ktory to prehodi z .NET do native ?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od steelspace »

- ano, tentýž .NET kód funguje jako normální .NET s VM nebo zkompilovaný v .NET Native. Funkce, které má .NET se samozřejmě přibalí, ale optimalizace vyhazuje nepoužívané funkce. API jako takové je součástí OS.
- Ano, udělat z kódu, který běží pod VM, kód čistě nativní je stračně složité, taky kompilace trvá 10x déle, než normálně.

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dn584397(v=vs.110" onclick="window.open(this.href);return false;).aspx
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od imperator »

Diki za odpoved
u ios bol donedavna object C ale teraz tam je swift - ten je tiez nativny ?
ako je to u androidu ? viem ze klasicka aplikacia bezi v behovom prostredi VM... ale viem aj ze je NDK cize nativne SDK kde mozes urobit nativnu app... v com a ako sa to programuje potom ?

Vedel by si mi vysvetlit ak teda mam uz skompilovanu nativnu aplikaciu ktora napr robi to ze po spusteni ukaze co ja viem nejake input boxy a nejake ovladanie a pomocou api vytiahne napr. ci je zapnute bluetooth a cas a stav baterky

cize input boxy a ovladacie prvky ktore som si vykreslil pomocou .net su prelozene a skompilovane do nativneho kodu a funkcie ktore pouzivam skrz api systemu sa volaju z mojej nativnej app ? to api je tiez na nativnej urovni (teda rychle ako blesk ? :D )

na co mozes skus odpovedat lebo rozne otazky som skusal aj na inych forach a vsade mrtvo len od teba som dostal uspokojujucu odpoved :D
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nové funkce a zlepšováky ve Windows 10 Mobile

Příspěvek od steelspace »

To je otázek :)

- u ios bol donedavna object C ale teraz tam je swift - ten je tiez nativny ?
: Ano, Swift je také kompilován do nativního kódu, běží nad Objective C runtimem (je to jen jiný jazyk, jako třeba C# a VB na .NETu)

- ako je to u androidu ? viem ze klasicka aplikacia bezi v behovom prostredi VM... ale viem aj ze je NDK cize nativne SDK kde mozes urobit nativnu app... v com a ako sa to programuje potom ?
: NDK lze využít jen s C a C++, nikoliv s Javou, samozřejmě je kód pak nativní

- Vedel by si mi vysvetlit ak teda mam uz skompilovanu nativnu aplikaciu ktora napr robi to ze po spusteni ukaze co ja viem nejake input boxy a nejake ovladanie a pomocou api vytiahne napr. ci je zapnute bluetooth a cas a stav baterky
cize input boxy a ovladacie prvky ktore som si vykreslil pomocou .net su prelozene a skompilovane do nativneho kodu a funkcie ktore pouzivam skrz api systemu sa volaju z mojej nativnej app ? to api je tiez na nativnej urovni (teda rychle ako blesk ? :D )
: Klasická .NET aplikace je ze C# nebo VB zkompilována do tzv. IL, což je takový pseudo-assembler a překlad na konkrétní CPU se děje na požádání až za běhu aplikace tzv. JIT kompilátorem. Je to samozřejmě hodně optimalizováno, ale pořád je to nějaká ta ztráta času. Výhodou je, že jedna binárka pak běží na jakékoliv architektuře, kdežto nativní kód je pro daný CPU vždy jiný.
API je nativní je vždy nativní.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů